Dobra karma na zahamowanie wzrostu?

Dobra karma na zahamowanie wzrostu?

Postprzez nika » 2010-09-14, 23:46

Tak jak w tytule. Poszukuję nowej karmy dla Lenki, która za szybko rośnie. I nie chodzi tylko o wagę, ale o wysokość. Robiłam kontrolne zdjęcia łokci i bioderek. Łokcie wiem, że za wcześnie, ale ogólnie bardzo dobrze. Bioderka w sumie też, tylko maly problem z prawym, weterynarz składnia się do B i mówi, że nie wiadomo, jak będzie dalej. Dlatego proponuje zmianę karmy na już dosrosłą. Lenka ma 5 miesięcy i do tej pory była na Royalu Giant Puppy, a teraz to sama nie wiem? Doradźcie proszę :-)
Avatar użytkownika
nika
 
Posty: 1305
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-05-06, 22:15
Lokalizacja: Bydgoszcz/las koło Białego Boru
psy: Katia (BPP), Lena (BPP), Pluto (mix), Hela (mix)

Re: Dobra karma na zahamowanie wzrostu?

Postprzez Anirysova » 2010-09-14, 23:49

Bardzo dobra karma, którą podaje się do 12 m-cy: http://www.krakvet.pl/hills-canine-larg ... 12924.html
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: Dobra karma na zahamowanie wzrostu?

Postprzez Drixon » 2010-09-15, 06:59

a jakaś karma z mniejszą ilością białka? (landki najbardziej równomiernie rosną na karmie która ma max. do 25% białka)
Avatar użytkownika
Drixon
 
Posty: 5589
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-25, 21:20

Re: Dobra karma na zahamowanie wzrostu?

Postprzez aguś » 2010-09-15, 08:03

Moja sunia jest naprzemiennie na Bricie Junior Large Breed i Arion Junior Premium. Brit ma ok 30%, ale już Arion tylko 26 % białka. Je chętnie, szczególnie Ariona, żadnych problemów ze stawami, ani z wagą. Z tym Royalem to prawda, onka sąsiadów wychowana na nim ma koszmarną dyspalazję, nie do wyleczenia.
aguś
 
Posty: 32
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-09-03, 14:18
Lokalizacja: Łódź
psy: Pola

Re: Dobra karma na zahamowanie wzrostu?

Postprzez aguś » 2010-09-15, 08:06

Oczywiście dysplazję, a nie dyspalazję. Dodam jeszcze, że cenowo są całkiem przystępne, to takie karmy ze średniej półki.
aguś
 
Posty: 32
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-09-03, 14:18
Lokalizacja: Łódź
psy: Pola

Re: Dobra karma na zahamowanie wzrostu?

Postprzez nika » 2010-09-15, 08:17

aguś napisał(a):Z tym Royalem to prawda, onka sąsiadów wychowana na nim ma koszmarną dyspalazję, nie do wyleczenia.

Sądzisz, że dysplazja jest spowodowana karmą? Nie sądzę, że tylko karma tutaj decyduje. Moja poprzednia sunia, wprawdzie mix, ale też była spora, przeżyła 17 lat, a 5 ostatnich była karmiona Royalem. A tak w ogóle to zastanawiam się, po co produkują karmy dla szczeniaków, skoro dużo znich musi szybko przechodzić na"dorosłą" karmę :-/
Avatar użytkownika
nika
 
Posty: 1305
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-05-06, 22:15
Lokalizacja: Bydgoszcz/las koło Białego Boru
psy: Katia (BPP), Lena (BPP), Pluto (mix), Hela (mix)

Re: Dobra karma na zahamowanie wzrostu?

Postprzez Majszczur » 2010-09-15, 08:33

nika napisał(a): Moja poprzednia sunia, wprawdzie mix, ale też była spora, przeżyła 17 lat, a 5 ostatnich była karmiona Royalem.
piszesz 5 ostatnich (!) a co jadła jako młody dorastający pies? Bo może właśnie karma z zasów intensywnego szczenięcego wzrostu zapewniła jej zdrowe stawy na starość :idea:
My dajemy Bozita Robur Breeder&Puppy (30/14 - białko/tłuszcze) i jestem zadowolona. Wprawdzie przez chwilę myślałam że tego białka jest za dużo, że młoda za szybko przybiera na wadze i chciałam zmieniać karmę, ale sprawdziłam tabele skonsultowałam z dwoma niezależnymi wetami i jest ok. Natomiast co przekonuje mnie do tej karmy to fakt, że Granda rośnie niezwykle równomiernie :-) bez nagłych skoków ani wagowo ani w budowie ciała.
Avatar użytkownika
Majszczur
 
Posty: 4678
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-16, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP: BERTA (*)... GRANDA (Princess Lovely Lady)

Re: Dobra karma na zahamowanie wzrostu?

Postprzez nika » 2010-09-15, 08:39

Jako dosrastający pies jadła gotowane, bo jakby nie było wtedy takiego dostępu do karm, a i ja jako studentka nie miałam funduszy :mrgreen: Na jakąś karmę muszę się zdecydować, muszę tylko poczytać ;-) A Katia, jak była mała, jadła Hill`sa dla szczeniaków i to mało, bo była niejadkiem i też był problem ze wzrostem, więc to nie tylko wina Royala.
Avatar użytkownika
nika
 
Posty: 1305
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-05-06, 22:15
Lokalizacja: Bydgoszcz/las koło Białego Boru
psy: Katia (BPP), Lena (BPP), Pluto (mix), Hela (mix)

Re: Dobra karma na zahamowanie wzrostu?

Postprzez aguś » 2010-09-15, 08:47

nika napisał(a):
aguś napisał(a):Z tym Royalem to prawda, onka sąsiadów wychowana na nim ma koszmarną dyspalazję, nie do wyleczenia.

Sądzisz, że dysplazja jest spowodowana karmą? Nie sądzę, że tylko karma tutaj decyduje. Moja poprzednia sunia, wprawdzie mix, ale też była spora, przeżyła 17 lat, a 5 ostatnich była karmiona Royalem. A tak w ogóle to zastanawiam się, po co produkują karmy dla szczeniaków, skoro dużo znich musi szybko przechodzić na"dorosłą" karmę :-/

Z tego co wiem, to wet powiedział znajomej, że wiele szczeniaków karmionych Royalem ma problem z nadmiernym przyrostem masy i koścca. W starszym wieku Royal może jest ok, ale u szczeniaka (szczególnie dużej rasy) nie jest to karma polecana przez obiektywnych lekarzy. Oczywiście różnie to bywa, znam BPP karmione Royalem, bez żadnych problemów. A u onków dysplazja, jak słusznie zauważyłaś, to nie tylko problem karmy ale generalnie chorób rasy. Dlatego tym bardziej trzeba uważać, żeby tych chorób nie poglębiać, np. niewłaściwym jedzeniem.
aguś
 
Posty: 32
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-09-03, 14:18
Lokalizacja: Łódź
psy: Pola

Re: Dobra karma na zahamowanie wzrostu?

Postprzez Hekate » 2010-09-15, 10:28

royal ma bardzo wysoki poziom białka giant puppy ma 36%, dla szczeniat nie poleca sie orijena (42%) właśnie ze wzgledu na za wysoki poziom białka nie jest polecana dla młodych psów dużych raz bo za szybko na nim ponoć rosną. Według znalezionej tabeli w necie dla szczeniat dobry poziom białka to w przedziale 26-32% , a 35-40% to poziom dobry ale dla psów zaprzęgowych i pracujących źródło
niski poziom białka ma też omnipro puppy large bread (26%) , niestety w sklepie czekają na dostawę
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: Dobra karma na zahamowanie wzrostu?

Postprzez Anna Rozalska » 2010-09-15, 10:40

My na początku byłyśmy na karmie Royal baby sensible do 5 miesięcy a potem na Maxi Junior sensible dopóki nie przekroczyła wagi 44 kg. Dodam, że od szczeniaka jesteśmy ja jedzeniu mieszanym. Rosła śmiesznie bo raz wyglądała jak żyrafa albo jak chudy pies z nieproporcjonalną głową. Rosła w swoim tempie a dopiero po roku nabierała masy.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Dobra karma na zahamowanie wzrostu?

Postprzez nika » 2010-09-15, 20:11

Ale jak radzicie, dawać karmę junior z niskim białkiem, czy od razu "dorosłą"?
Avatar użytkownika
nika
 
Posty: 1305
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-05-06, 22:15
Lokalizacja: Bydgoszcz/las koło Białego Boru
psy: Katia (BPP), Lena (BPP), Pluto (mix), Hela (mix)

Re: Dobra karma na zahamowanie wzrostu?

Postprzez iwona_k1 » 2010-09-15, 20:37

A może przejdź na maxi zamiast gianta.
Obalę tu pewne mity ;-) .Moja sunia -pierwszy rok na royalu giancie.Ani mi nie urosła ani nie ma dysplazji.Ma 60 cm w kłębie i waży w porywach 33 kg :lol: :mrgreen: Myślałam,że bernuś to gigant więc karmiłam giantem :-)
Dorosłej chyba bym nie ryzykowała
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: Dobra karma na zahamowanie wzrostu?

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2010-09-15, 22:33

a może po prostu więcej chondroitynki i reszty suplementów na stawy?? np arthrixplus bądź arthroflex
( takich na rynku jest sporo)
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: Dobra karma na zahamowanie wzrostu?

Postprzez anula » 2010-09-15, 22:41

Monika popatrz na Bento Kronen http://www.telekarma.pl/p29/bento.krone ... .15.kg.htm
albo Bozitę http://www.telekarma.pl/p2516/bozita.dr ... 125.kg.htm
Bento karmiłam już Junkę w okresie wzrostu. Rosła chudo na szczęście.
Bozitę jadła przez jakiś czas Sawa, ale już jako dorosła suka.
Obie karmy mają zmniejszoną w stosunku do Royala zawartość białka i tłuszczu. Sama teraz szukam alternatywy dla moich landków. Urodziły się bardzo duże i będzie dla nich zdecydowanie lepiej gdy będą wolono przybierały na wadze. Odchowam je na Royalu, potem polecę karmę o zmniejszonej zawartości białka i tłuszczu. Nasz wet twierdzi, że nasze suki choć nie mają nadwagi to jednak zdecydowanie za dobrze jedzą :roll: Oprócz karmy trzeba dołożyć jakiś preparat na stawy, my dajemy Arthrofos, ale jest też wiele innych.
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: Dobra karma na zahamowanie wzrostu?

Postprzez nika » 2010-09-15, 22:43

Daria + Chila i Luna napisał(a):a może po prostu więcej chondroitynki i reszty suplementów na stawy?? np arthrixplus bądź arthroflex
( takich na rynku jest sporo)

Dostaje arthroflex :-)
Avatar użytkownika
nika
 
Posty: 1305
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-05-06, 22:15
Lokalizacja: Bydgoszcz/las koło Białego Boru
psy: Katia (BPP), Lena (BPP), Pluto (mix), Hela (mix)

Re: Dobra karma na zahamowanie wzrostu?

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2010-09-15, 23:31

no to może podawać więcej, mi mój wet mówił, że białko blokuje przyswajalność składników na stawy;) więc my powinniśmy np brać 2 tabletki arthrixa na dzień a bierzemy 4 tab. a do tego w karmie też sporo.
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31


Powrót do Karmy suche

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości