dotyczy karmy

dotyczy karmy

Postprzez adama_ania_maks » 2011-05-07, 13:29

Witam serdecznie. Mam pytanie dotyczące karmienia. Karmie Rufusa odkąd z nami jest Eukanubą a dopiero dzisiaj zauważyłem, że inna gramatura dziennej dawki podana jest na opakowaniu a inna na stronie producenta. Ponadto wszyscy inni producenci podają w tych tabelach wagę dorosłego psa i zapotrzebowanie w danym okresie życia a Eukanuba podaje zapotrzebowanie przy wadze aktualnej ( co wydaje mi się bardziej logiczne ). Wychodzi, na to że karmiąc 9 miesięcznego psa Royalem podajemy dziennie 640 gram a Eukanubą 380 gram. Podobne proporcje jak przy Royalu podają inni producenci np. Acana - 610 gram, Bento Kronen - 625 gram, Hills - 635 gram, Bosch - 645 gram, Purina Pro Plan to aż 820 gram. Te wartości występują jeżeli przyjąć że mój pies będzie ważył 50 kg. Eukanuba jasno podaje 30 kg wagi psa - 380 gram karmy ( lub według tego co na opakowaniu 425 gram).
Mój apel do karmiących swoje pieski Eukanubą - jak Wy to rozumiecie. Nie wiem co zrobić - zmienić karmę. Cała batalia wzięła się od tego, że Rufus to wybredny smakosz i obecna karma nudzi mu się chyba - trzeba mu dosmaczać itd. Pomyślałem potrzebuje szczeniak zmian. W trakcie wizyty u znajomych pałaszował "cudze" Pedigree a jego Eukanuba stała w misce nieruszona. Proszę o rady, komentarze, może ktoś mnie oświeci. Pozdrawiam
Avatar użytkownika
adama_ania_maks
 
Posty: 6
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-10-18, 19:33
Lokalizacja: Proszkowice, woj. dolnośląskie
psy: Rufus

Re: dotyczy karmy

Postprzez Anna Rozalska » 2011-05-07, 14:04

Dla mnie osobiście Eukanuba nie jest dobrą karmą. My dostaliśmy z hodowli Eukanubę i Lamia nie chciała jej nawet powąchać. Na Twoim miejscu zmiwniłabym psu karmę. Teraz na rynku jest mnóstwo dobrych karm. Dla mnie dobrą karmą jest taka gdzie np. przy masie psa 50kg. dzienna dawka karmy wynosi np. 380gr. Taką karmą jest np. Brit care adult large breed lamb rise. Moi znajomi zachwlają karmy: Husse, Josera, Acana. Jak sam wiesz jedna karma odpowiada danemu psu inna nie. Musisz sam spróbować dopasować karmę dla swojego psa.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: dotyczy karmy

Postprzez Cefreud » 2011-05-07, 14:28

a nie są to proporcje dla psa dorosłego? Czyli psy do 10(terier szkocki) kg jedzą dajmy na to 15 dkg, psy gigant 50 kg jedzą 61 dkg karmy itd?
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: dotyczy karmy

Postprzez Anna Rozalska » 2011-05-07, 18:58

Ja pisałam o Bricie care adult dla dużych psów. Przy wadze 55 kg. dzienna dawka wynosi 380 gr. Dla ras średnich np. 15 kg - dawka dzienna 150 gr. a dla małych 10kg.- 115 gr.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: dotyczy karmy

Postprzez Konio » 2011-05-14, 18:57

U mnie Eukanuba po 2 tygodniu strasznie przeczyściła sunię , działo się to nawet przy drugim podejściu.
Odałem pozostałe 10kg do schroniska.
Urok szczonka tak do pół roku jest taki że młuci wszystko ile mu się da :-D .No przynajmniej moja taka była.
Około 7-8 mc zaczęły się cyrki z jedzeniem .Testowałem różne karmy : Acanę ,Daimonts ,Bozita ,RC.
Bozitę jeszcze jako tako pożerała inne były problemy.
Wreszcie zakupiłem Brit Care large breed z jagnięciną na próbę 3 kg opakowanie.
Sunia właśnie kończy paczkę . Wielkość kulek ok tych na wejściu do pyska oraz tych na wyjściu :radocha2:jest odpowiedniej wielkości .
Właśnie zamówiłem kolejne 12kg .
Najważniejsze że psiak zniósł bez problemu zmianę karmy .
Najlepiej podawać troszeczkę mniej niż podaje opakowanie. Jak podają 450 to 400-420.
Avatar użytkownika
Konio
 
Posty: 57
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-12-03, 19:47
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Nana


Powrót do Karmy suche

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości