Orijen

Re: Orijen

Postprzez Barbel » 2010-12-12, 09:23

Zdaje się, ze Fitmin miał ogromne chrupole.....
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Orijen

Postprzez Drixon » 2010-12-12, 09:32

Belcando Dinner ma większe :->
Avatar użytkownika
Drixon
 
Posty: 5589
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-25, 21:20

Re: Orijen

Postprzez Busola » 2010-12-13, 11:09

czy ktoś już wypróbował Orijen Red?
wygląda smakowicie ;-)
SKŁADNIKI:
Świeże mięso z dzika, świeże mięso jagnięce, mączka mięsna jagnięca, ziemniaki russet, świeże mięso wieprzowe, groszek, mączka mięsna z łososia, mączka z pacyficznych białorybów ( stornia, halibut, dorsz), mączka mięsna ze śledzia, świeże mięso z bizona, świeże całe jaja, skrobia ziemniaczana, świeże mięso z łososia ( naturalne źródło DHA i EPA ), lucerna, słodkie ziemniaki, świeże mięso sandacza, olej z łososia ( naturalnie konserwowany wit. E i kwaskiem cytrynowym), włókna grochu, babka płesznik, dynia, pomidory, marchewka, jabłka, żurawina, jagody świdośliwy olcholistnej, czarna porzeczka, korzeń cykorii, korzeń lukrecji, dzięgiel litwor, kozieradka, kwiat nagietka, słodki koper, liście mięty pieprzowej, kwiat rumianku, mniszek lekarski, cząber ogrodowy, rozmaryn, organiczne wodorosty, Lactobacillius acidophilus, Enterococcus faecium.

DODATKI (na kg): wit. A 15K IE, wit. D3 2K IE, wit. E 400 IE, niacyna 250 mg, proteinian cynku 250mg, tiamina 65mg, wit.B2 50 mg, wit.B5 40 mg, proteinian żelaza 40mg, wit. B6 25mg, proteinian magnezu 14mg, proteinian miedzi 13mg, kwas foliowy 3mg, biotyna 1mg, wit. B12 0,5mg, selen 0,5mg.

KONSERWANTY:

naturalnie konserwowane wit. E i wyciągiem z rozmarynu.


tylko cena... :roll:
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Orijen

Postprzez kruszon » 2011-01-31, 16:04

Busola napisał(a):czy ktoś już wypróbował Orijen Red?
wygląda smakowicie ;-)
tylko cena... :roll:


My jeszcze nie, ale już się przymieżaliśmy do zakupu.
Wychodzi tyle samo co Fish - w zooplusie przy zakupie powyżej 400 PLN dają rabat 5%+rabat 2% za płatność gotówką to daje jakieś 250 PLN za worek...
Tanio to nie jest, ale adult którego dajemy nie jest wiele tańszy, więc może przy kolejnym zamówieniu weźmiemy jeden worek na spróbowanie...

Przy okazji mam pytanie, czy może ktoś z Wawy lub okolic nie ma dostępu do tańszego Orijen'a? - jakiś klub hodowców, zaprzyjaźniona hurtownia etc. - teraz płacę 210 PLN
Avatar użytkownika
kruszon
 
Posty: 865
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-17, 22:02
psy: Kruszon

Re: Orijen

Postprzez nika » 2011-03-24, 17:27

kruszon napisał(a):
Busola napisał(a):czy ktoś już wypróbował Orijen Red?
wygląda smakowicie ;-)
tylko cena... :roll:


My jeszcze nie, ale już się przymieżaliśmy do zakupu.
Wychodzi tyle samo co Fish - w zooplusie przy zakupie powyżej 400 PLN dają rabat 5%+rabat 2% za płatność gotówką to daje jakieś 250 PLN za worek...
Tanio to nie jest, ale adult którego dajemy nie jest wiele tańszy, więc może przy kolejnym zamówieniu weźmiemy jeden worek na spróbowanie...



Odświeżam trochę. Katia je od 5 dni i jestem zadowolona. Bardzo zalatuje rybą. :mrgreen:
Avatar użytkownika
nika
 
Posty: 1305
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-05-06, 22:15
Lokalizacja: Bydgoszcz/las koło Białego Boru
psy: Katia (BPP), Lena (BPP), Pluto (mix), Hela (mix)

Re: Orijen

Postprzez kruszon » 2011-03-24, 18:13

nika napisał(a):Bardzo zalatuje rybą. :mrgreen:


To dobrze :mrgreen:
Avatar użytkownika
kruszon
 
Posty: 865
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-17, 22:02
psy: Kruszon

Re: Żywienie suki i szczeniąt

Postprzez Ella » 2012-03-21, 09:42

Czy ktoś ma doświadczenie z karmą Orijen??Proszę o informacje,jak ta karma sprawdza się u waszych psów.Od pewnego czasu daję Jokusi wersję dla szczeniąt ras dużych.Bardzo ją lubi,sierść błyszcząca,qupki ok.Niestety Royal Canine żle tolerowała-łupież i biegunki,Eucanubę -trochę lepiej.Ostatecznie zdecydowalam się po wnikliwej lekturze składów różnych karm na Orijen.
I jeszcze jedno pytanie:od kiedy przechodzić na 3 posiłki w ciągu dnia-teraz karmię Jokę 4 x dz(ma 3,6 m-ca)-1 posilek podaję gotowany z dodatkiem odżywki na stawy Caniviton Forte,odrobiny oleju i siemienia lnianego.Pozostałe 3 posiłki to sucha karma Orijen.
Avatar użytkownika
Ella
 
Posty: 1797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-01, 01:57
Lokalizacja: Czeladź(Śląskie)
psy: JOKASTA i BAILA MORENA (DSPP)
Hodowla: Swiss Diamond FCI

Re: Żywienie suki i szczeniąt

Postprzez Bobik » 2012-03-21, 10:15

Ella, Mogę zaproponować, abyś swój post umieściła w innym wątku? To jest dział o hodowli i rozrodzie, a nie żywieniu odstawionych szczeniąt.
Bobik
 
Posty: 388
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-01-07, 00:26
Lokalizacja: Okolice Strzelina, Dolny Śląsk
psy: Entlebuchery Cyrus i Urania
Hodowla: Quercus Niger

Re: Żywienie suki i szczeniąt

Postprzez Ella » 2012-03-22, 08:40

Bobik napisał(a):Ella, Mogę zaproponować, abyś swój post umieściła w innym wątku? To jest dział o hodowli i rozrodzie, a nie żywieniu odstawionych szczeniąt.


OK,,przepraszam,wydaje mi się,że post umieściłam w dziale"Karmy suche".(Zdrowie i pielęgnacja-żywienie-Karmy suche).No może nie do końca w tym miejscu,w któ ;-) rym powinnam,więc na twoją prośbę usuwam post dotyczący żywienia szczeniaka w wieku 3,5 m-ca.

Sorry ale nie wiem,jak go usunąć,więc chyba musi tu zostać <bezradny>
Avatar użytkownika
Ella
 
Posty: 1797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-01, 01:57
Lokalizacja: Czeladź(Śląskie)
psy: JOKASTA i BAILA MORENA (DSPP)
Hodowla: Swiss Diamond FCI

Re: Żywienie suki i szczeniąt

Postprzez Ella » 2012-03-22, 09:01

Bobik napisał(a):Ella, Mogę zaproponować, abyś swój post umieściła w innym wątku? To jest dział o hodowli i rozrodzie, a nie żywieniu odstawionych szczeniąt.



Właśnie sprawdziłam,to jest dział p.t. ŻYWIENIE <papa> Więc może niekoniecznie muszę usuwać ten post.Pozdrawiam.
Dział p.t.HODOWLA I ROZRÓD jest gdzie indziej ;-) ,sprawdź Bobik
Avatar użytkownika
Ella
 
Posty: 1797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-01, 01:57
Lokalizacja: Czeladź(Śląskie)
psy: JOKASTA i BAILA MORENA (DSPP)
Hodowla: Swiss Diamond FCI

Re: Orijen

Postprzez PaniBisiowa » 2012-03-22, 09:06

Ella, twój post został przeniesiony z działu hodowlanego do żywieniowego. O więcej uwagi apeluję. Następne posty nie na temat będą usuwane.
Avatar użytkownika
PaniBisiowa
 
Posty: 2547
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-13, 13:48
psy: Biszkopt (ORLANDO Stoplandia)

Re: Karma Diamond Naturals

Postprzez Sabulina » 2012-03-23, 17:40

Konio napisał(a):No u mnie super. Po tygodniu podawania jestem w szoku.
Zdecydowanie lepsza przysfajalność niż Proplanu.
Poprzednio praktycznie na każdym spacerku było kupsko.Teraz zdecydowanie żadziej , mniej i do tego twarde dowody .
Zero problemów z przestawieniem karmy .Myślę że w końcu to optymalna karma dla mojej suni.


Witaj,

jestem bardzo ciekawa jak to wygląda teraz - czy dalej karmisz Diamond naturals?

Pytam, bo musze zmienic karme z Orijena na jakąś inna, a naczytałam się różnych opinii o RC, więc rozglądam sie tez za czyms innym.
Ostatnio edytowano 2012-04-25, 09:11 przez PaniBisiowa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: przeniesione z wątku http://www.szwajcary.com/viewtopic.php?f=72&t=7699
Avatar użytkownika
Sabulina
 
Posty: 163
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-09-08, 09:40
psy: Sabi, Efi (BPP)
Hodowla: bernevirtus

Re: Karma Diamond Naturals

Postprzez Cefreud » 2012-03-24, 10:04

a dlaczego chcesz zmienić Orjena? Ja byłam z niego zadowolona, zmieniłam bo po kilku latach przestał smakować
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Karma Diamond Naturals

Postprzez Sabulina » 2012-03-24, 11:09

Ja zmieniam, bo mojej Sabi Orijen zupełnie nie leży, i "siedzi" na żołądku. Myślę, że to dlatego, że nie była przyzwyczajona - wcześnie przez długi czas dostawała RC, jak zmieniłam na Koebersa jakies pół roku temu, to jej odpowiadał dwa/trzy tygodnie, a potem baki, luźne kupy, niesmak, więc znowu RC. Ale, że się naczytałam, że RC odkąd zmieniło właściciela to jest to karma bardzo kiepskiej jakości, to kupiłam Orijena. Na początku było OK, nawet euforia. Ale powoli euforia spadała, zaczęły się gazy, luźniejsze kupy, mniejszy apetyt. Ale jeden worek zszedł. Zakupiłam drugi, i dosłownie parę dni OK, a potem sunia rzekła "dość". Tak dla wyjaśnienia: byłam u weta, czy jakieś paskudztwo chorobowe sie nie wylęga, morfologia OK, zrobiliśmy inne badania - wszystko elegancko, wywiad, macanko brzuszka i jelit ... po prostu Orijen moja Sabi nie lubi i już i jej kiszki nie na 100% sobie radzą z dobrym trawieniem tej karmy.

Mała lubi, ale chcę mieć jedną markę dla obu suń.
Avatar użytkownika
Sabulina
 
Posty: 163
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-09-08, 09:40
psy: Sabi, Efi (BPP)
Hodowla: bernevirtus

Re: Karma Diamond Naturals

Postprzez Ella » 2012-04-24, 21:56

Sabulina napisał(a):Ja zmieniam, bo mojej Sabi Orijen zupełnie nie leży, i "siedzi" na żołądku. Myślę, że to dlatego, że nie była przyzwyczajona - wcześnie przez długi czas dostawała RC, jak zmieniłam na Koebersa jakies pół roku temu, to jej odpowiadał dwa/trzy tygodnie, a potem baki, luźne kupy, niesmak, więc znowu RC. Ale, że się naczytałam, że RC odkąd zmieniło właściciela to jest to karma bardzo kiepskiej jakości, to kupiłam Orijena. Na początku było OK, nawet euforia. Ale powoli euforia spadała, zaczęły się gazy, luźniejsze kupy, mniejszy apetyt. Ale jeden worek zszedł. Zakupiłam drugi, i dosłownie parę dni OK, a potem sunia rzekła "dość". Tak dla wyjaśnienia: byłam u weta, czy jakieś paskudztwo chorobowe sie nie wylęga, morfologia OK, zrobiliśmy inne badania - wszystko elegancko, wywiad, macanko brzuszka i jelit ... po prostu Orijen moja Sabi nie lubi i już i jej kiszki nie na 100% sobie radzą z dobrym trawieniem tej karmy.

Mała lubi, ale chcę mieć jedną markę dla obu suń.




U Joki podobny problem po Orijenie-po 3 tyg. nadal jadła go chętnie(bo je wszystko co jej się da) ale pojawiły się brzydkie,rzadkie kupki(do 5 dziennie),wzdęcia i nieprzyjemny zapach z pyska.Zmieniłam na Nutra Gold-jest OK,ale jest problem z nabyciem tej karmy(w Krakwecie powiedzieli,że może za 3 tyg.będą mieli <bezradny> ),więc chyba znowu trzeba zmienić.
Avatar użytkownika
Ella
 
Posty: 1797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-01, 01:57
Lokalizacja: Czeladź(Śląskie)
psy: JOKASTA i BAILA MORENA (DSPP)
Hodowla: Swiss Diamond FCI

Re: Karma Diamond Naturals

Postprzez Elmo » 2012-04-24, 22:36

Jak widać nie ma reguły, bo u nas Orijen sprawdza się doskonale. Qoopy b. dobre, sierść błyszcząca, a i apetyt dopisuje <tak>
Avatar użytkownika
Elmo
 
Posty: 1322
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-05-09, 21:30
Lokalizacja: Płock
psy: Etap i... :]
Hodowla: Majowy Skarbiec

Re: Orijen

Postprzez kruszon » 2012-07-18, 15:55

U nas właśnie idzie trzeci worek Orijen Regional Red. Wchodzi jeszcze lepiej niż zwykły Orijen Adult.
Cenowo wypada najlepiej w telekarmie lub zooplusie (ten sklep ostatnio się poprawił).
Avatar użytkownika
kruszon
 
Posty: 865
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-17, 22:02
psy: Kruszon

Poprzednia strona

Powrót do Karmy suche

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości