Sucha Karma

Postprzez Cefreud » 2007-01-02, 12:08

dzięki Kasiu.Po gotowanym Freud robi x kup dziennie.Nie wiem czy za duzo błonnika czy co?Dlatego zaczęłam szuka kolejnej karmy.Acany jeśc nie chce.Britt ma dodatek tłuszczu kuraka,Cibau też.Została nam chyba tylko Green Fish ale jest droga :-o
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Postprzez Gość » 2007-01-02, 12:19

Karol a może to nie koniecznie kurak?

Jama jest Proformance z jagniecina i jest spokoj...

Po gotowanym to normalka (takie wyproznianie), jezeli pies jest zdrowy, radosny ja bym sie nie przejmowala. Po prostu gotowane sie szybciej trawi i tyle.

Z karm dla alergikow podobno dobra jest nowa Eukanuba.

Bez kuraka jest kompletnie Koeber's i Best Choice z jelenina
Gość
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Cefreud » 2007-01-02, 14:27

kurak i laktoza sa stwierdzone przez weta na testach.Zresztą prze okres mojego pobytu w szpitalu pies dostał odrobine mleka(Matysia resztę kakao z chrupek do miski mu wlała) i natychmiast był widoczny efekt.Nawet odrobina któregos z w/w produktów powoduje charakterystyczny "zapach starego siodła", wiszace powieki i strupki wzdłuż grzbietu zaczynajace się od nasady ogona.Do tego wyłażaca siersc.Jak zaczął jeśc gotowaną wołowinę z jarzynami makaronem lub ryzem od razu się poprawiło.Tylko te kupy... No i waga-zatrzymała się na 47 kg i bez wzgledu na iloś pokarmu ani drgnie.Spróbuję Performanc.Dzieki :-)
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Postprzez Gocha » 2007-01-02, 16:05

Cefreud napisał(a):Jak zaczął jeśc gotowaną wołowinę z jarzynami makaronem lub ryzem od razu się poprawiło.Tylko te kupy... No i waga-zatrzymała się na 47 kg i bez wzgledu na iloś pokarmu ani drgnie.Spróbuję Performanc.Dzieki :-)

Karolina Ozzego karmimy głównie gotowanym i wygląda dobrze ale utuczyć sie nie da waży 47 kg i to wtedy kiedy ma apetyt ;-) podkarmiałam go ANF tą karmą http://www.zoovet.pl/performance.htm ale okazało się że jest za dużo białka i mocznik miał podwyższony teraz gotowane i czasami Royal dental i badania są idealne , wszystko w normie .Pozdrawiamy :-)
Avatar użytkownika
Gocha
 
Posty: 1539
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:01
Lokalizacja: Konstancin
psy: Ozzy [*], FBI-Zoy,Pooh- Niko wszystkie Altura

Postprzez karasiew » 2007-01-03, 14:52

witam!!
mój atos jak jadł samego royala weterynaryjnego to miał straszne rozwolnienie , teraz mieszam royala z gorszą puriną i jest o.k., do tego kąski z obiadu, makaron lub ryż z konserwą albo gotowany ryż z warzywami, biały twarożek uwielbia, i wszystko co jem ja to i on
Avatar użytkownika
karasiew
 
Posty: 91
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 19:31
Lokalizacja: świdwin

Postprzez Beata i Falco » 2007-01-03, 15:35

Olga napisał(a): Moj Jarvis nie chcial Royala jesc pod zadna postacia, prosba, grozba czy zacheta

No i tu chciałam (zapewne znów po niewczasie, ale mi się nieczęsto zagląda ostatnio... :-? ) powiedziec, że to samo miałam z Falco. Też za nic nie chciał jeść ale Gianta. Jakiś czas temu zaryzykowałam i podaję mu Royala Maxi (dla psow o wadze co prawda do 45 kg, ale w sumie skład i dodatki podobne). I wcina jak nie wiem co! Nawet na wakacjach w tych upałach jadł, a z reguły latem musi byc prawie wyłącznie gotowane, bo inaczej śmierć głodowa i to z wyboru by go czekała...
A ponadto po gotowanym też jakoś wiecej kupkuje...
Avatar użytkownika
Beata i Falco
 
Posty: 21
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:25
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez AgaZ » 2007-01-08, 22:00

chciałam zapytać się jakie macie zdanie na temat karm Bosch? przyznam że tej marki nigdy nie "próbowałam" na Astrze, a zastanawiam sie teraz na zakupem karmy dla Felka i skłaniam się ku "junior maxi plus", jednak nie wiem czy jest to dobry wybór :-(
z hodowli przywiozłam Felixa na karmie "Royal Canin babydog MAXI", za niedługi czas kończy mi sie worek i nie wiem czy dalej kontuowac royala, czy przejść na coś innego. często słyszałam - również ostatnio od długoletniego hodowcy - że royal kupowany w Polsce jest kiepski...........
poza tym maxi jest chyba do 44 kg, a przeciez samiec berneńczyka osiąga większa wagę, czy nie pownien być giant???


poniżej zamieszcam opis interesującej mnie karmy Bosch"

JUNIOR MAXI PLUS



Dla szczeniąt i rosnących psów ras bardzo dużych.

Specjalna karma dla szczeniąt wychodzi naprzeciw życzeniu posiadania karmy hodowlanej o znacznie zmniejszonej zawartości protein i nadaje się szczególnie dla szczeniąt dużych i olbrzymich ras.
Junior Maxi Plus ma zmniejszoną zawartość energetyczną i zawartość białka, i zapewnia tym samym równomierny, oszczędzający stawy, niezbyt szybki rozwój szczeniąt, bowiem zwłaszcza w przypadku psów dużych ras trochę wolniejszy rozwój w fazie młodości jest zdrowszy, niż zbyt szybki przyrost wagi ciała. Duże, specjalnie uformowane krokiety zapobiegają zbyt szybkiemu połykaniu karmy i związanym z tym problemom. *

Skład: mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego >60% (sproszkowane mięso drobiowe, tłuszcze zwierzęce, sproszkowane mięso, mięso suszone i odtłuszczone, sproszkowane ryby, ekstrakt z mięsa), rozdrobniona pszenica, kukurydza, kaszka pszenna, ryż, krajanka buraczana, siemię lniane, kiełki pszenicy, suszone drożdże, chlorek sodu

Typowa analiza:

Białko surowe 24,00 %
Tłuszcz surowy 12,00 %
Włókno surowe 2,50 %
Popiół surowy 7,50 %
Woda 10,00 %
Wapń 1,40%
Fosfor 1,00%
Sód 0,45 %

* JUNIOR MAXI PLUS nadaje się doskonale jako pokarm uzupełniający do PUPPY, może być jednak stosowany począwszy od fazy odstawiania.


z góry dziękuję za jakieś rady :-D
AgaZ
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Juju » 2007-01-08, 22:11

Ja na początku karmiłam Abi boschem ale przestałam bo mała za nic w świecie nie chciała tego jeść, ona ogólnie jest strasznie wybredna, ale powiedziano mi, że nie tylko ona nie przepada za tą karmą :-( Nie wiem może Felkowi przypadnie do gustu, ale u nas sie nie sprawdziła i teraz jesteśmy na Best Choice czy jakoś tak ;-)
Avatar użytkownika
Juju
 
Posty: 861
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 15:05
Lokalizacja: Wodzisław Śl
psy: Abusia Fabiolcia i Galisia <3

Postprzez Kasia » 2007-01-08, 23:21

Aga Bosch to karmo mocno średnia uwazam ze na potrzeby rosnacego organizmu zdecydowanie za słaba.nawet "gorszy" royal jest na pewno od niej lepszy
Kasia
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Szam » 2007-01-09, 09:35

Ja odchowuje mioty na Royalu, daje tez Gucce i jestem zadowolona
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Postprzez AgaZ niezalogowana » 2007-01-09, 09:35

Dzięki za odpowiedź! Tylko teraz mam dylemat czy dalej Royal, czy zmienić na inną marke??? A jesli royal to czy rzeczywiście ten Maxi czy jednak Giant??? :roll:

Akurat nie ma tu znaczenia cena, bo uważam że nie ma co oszczędzać na karmie w fazie wzrostu, tym bardziej jeśli jest się tylko lub głownie na suchym....

Astrunię karmiłam eukanubą, bo była to karma polecona przez hodowców, ale nie jestem do konca teraz pewna czy był to dobry wybór, wydaje mi sie że Astra po tej karmie zbyt "wystrzeliła" w górę :lol:

Felix zapowiada się na dużego, masywnego psa, więc nie jest dla niego wskazany gwałtowny przyrost masy w zbyt krótikm czasie...........kurcze sama już nie wiem, mam 2 dni na wybór karmy na kolejny m-c i nie wiem co zrobić :-(
AgaZ niezalogowana
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez AgaZ niezalogowana » 2007-01-09, 09:37

Szam napisał(a):Ja odchowuje mioty na Royalu, daje tez Gucce i jestem zadowolona


też się skłaniam żeby zostać jednak przy tym royalu, tylko Szam którego uzywasz Maxi czy Giant??
AgaZ niezalogowana
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Szam » 2007-01-09, 09:56

Do tej pory Gianta, ale suka różne karmy.
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Postprzez Poker » 2007-01-09, 15:07

Maxi Royal jest oky , Poker dostaje go co pół roku jako hillsowy "przerywnik" i wcina :mrgreen: giant ma za duże chrupki i w związku z tym są "straty karmy", nie połknie wszystkiego co pogryzie

Aga, ja bym odchowała na tym co w hodowli jadł, ewentualnie potem bym poszukała innej karmy na dorosłe życie - czyli jakiś dłuższy okres podawania.
Nie polecam zmian suchej karmy co miesiąc czy nawet kilka razy w ciagu roku, mimo iż są to ciągle chrupki to jednak każda z karm suchych poszczególnych firm jest inną dietą i psa trzeba na nią przestawiać, nie są dobre dla psa takie ciągłe zmiany. Dlatego trzeba dobrze wybrać i się tego trzymać :mrgreen:
Poker
 
Posty: 2223
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 14:22
Lokalizacja: nad Świdrem
psy: Poker (*)Hugo(*)O MójTySmutku, Porto CzarująceOczy

Postprzez Marszal » 2007-01-10, 00:06

Czy możecie mi coś powiedzieć na temat chyba nowej karmy jaka sie pojawiła na naszym rynku o nazwie Orijen? Jest to Kanadyjska karma.
"Karma ta nie zawiera ziaren zbóż, charakteryzuje się wysoką zawartością białka zwierzęcego (70% karmy to mięso o certyfikowanej jakości odpowiadającej normom żywieniowym dla ludzi) i ma niską zawartość węglowodanów. W skład karmy wchodzą składniki roślinne i priobiotyki, a także owoce i warzywa."- to tyle z reklamy tego produktu, może macie już jakieś wyrobione zdanie odnośnie tej karmy?
Avatar użytkownika
Marszal
 
Posty: 1450
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-29, 13:40
Lokalizacja: Wołomin k/Warszawy
psy: Maks

Postprzez ania dąbrowa górnicz » 2007-01-10, 11:05

U nas było tak na samym początku dawałam Ritce royala ale nie chciała za skarby jeśc, więc gotowałam jej, ale potem wet mi doradził karmę PRO PAC Large Bred Pappy i powiem wam że super jest wcina aż jej się uszy trzęsą, a jak jeszcze dodam twarożek łooo :-D , potem pojawiła się u nas Alpinka O-nek i co ciężko mi było co kolwiek jej dac bo nic prawie nie jadła, ale teraz kupila Royala Maxi Junoir i strzał w dziesiątkę obydwie jedzą ze smakiem :lol: , Royal ma inny zapach od Pro PAC-a ale w sumie jest tak
Rita wcina Pro Pac-a a Alpina Royala
ania dąbrowa górnicz
 
Posty: 432
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 21:29

Postprzez Poker » 2007-01-10, 15:25

Orijen ? nie widziałam w lubelskich hurtowniach
Poker
 
Posty: 2223
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 14:22
Lokalizacja: nad Świdrem
psy: Poker (*)Hugo(*)O MójTySmutku, Porto CzarująceOczy

Postprzez Marszal » 2007-01-10, 15:46

Ja, znalazłam jakiś sklep internetowy, który sprzedaje tę karmęhttp://www.pupilandia.pl/index.php?akcja=kategorie&poziom=5&kat=290 ale nie znam nikogo, kto by ją już kupował i miał opinię na jej temat.
Avatar użytkownika
Marszal
 
Posty: 1450
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-29, 13:40
Lokalizacja: Wołomin k/Warszawy
psy: Maks

Postprzez Gość » 2007-01-10, 16:15

Jest to nowa karma tego samego producenta co Acany.

http://www.krakvet.pl/product_info.php? ... ts_id=7432
Gość
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Szam » 2007-01-10, 18:50

Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Karmy suche

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości