Karma vs wielkość qpy

Re: Karma vs wielkość qpy

Postprzez kruszon » 2009-09-01, 20:23

Drixon napisał(a):żeby namieszać bardziej dodam tylko temat karmy Biomill - fachowcy wypowiadają się o niej 'mercedes' wśród kram :->
przeczytałam cały wątek żywieniowy na forum krak-vetu - można wiele informacji wyciągnąć i opinii o kramach...
Jedno jest pewne - każdy pies jest inny i każdemu co innego służy i smakuje


To fakt że niektórzy dobrze tam o Biomill'u piszą. A jakie są Wasze doświadczenia z tą karmą?
Avatar użytkownika
kruszon
 
Posty: 865
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-17, 22:02
psy: Kruszon

Re: Karma vs wielkość qpy

Postprzez Cefreud » 2009-09-01, 20:24

Kasia Szasm jest przedstawicielem biomila.Wiem,że część jej psów je biomil a część co innego.Wydaje mi się, że dosć obiektywnie podchodzi do tematu,więc przepytaj ją
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Karma vs wielkość qpy

Postprzez Anna Rozalska » 2009-09-02, 09:19

Biomil to jedna z najdroższych karm szwajcarskich. O ile pamiętam za kg, płaciłam 23 zł.
testowaliśmy tą karmę. Generalnie ok. pod względem analizy składu ale mojej nie odpowiadały chrupki ( wielkosć jak dla konia) i pannie nie chciało sie gryżć. U nas Acana i Orjen tez nie zdały egzaminu bo z kolei chrupki malutkie i panna sie krztusiła. Każdy pies ma inne upodobania i nalezy dobrać karmę indywidualnie.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Karma vs wielkość qpy

Postprzez Anirysova » 2009-09-02, 11:24

Najważniejsze jest jak dany pies przyswaja określoną karmę, a tego w zasadzie nie można stwierdzić, bo jest to sprawa indywidualna :->
Ta karma jest dobra, która służy dobrze psu, pies jest zdrowy, ma piękną sierśc i robi małe kupki ;-)

Ja gdybym miała tylko jednego psa, to suchą karmę dawałabym tylko na wyjazdach, a tak na co dzień karmiła naturalnym jedzeniem.
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: Karma vs wielkość qpy

Postprzez Anna Rozalska » 2009-09-02, 14:19

My od poczatku jesteśmy na jedzenie mieszanym tzn. rano gotowane wieczorem chrupki. Gdyby Lamia chciała jeśc gotowane mięso plus ryż, makaron i warzywa to bez problemu bym jej gotowała bo mam na to czas. Pierwszy raz spotkałam sie z psem, który jest prawie wegetarianką. Ona nie przepada za mięsem. Nie zje kurczaka, indyka, wolowiny bez kości. Mięso musi być z kością tak jak gicz cielęca, pręga z kością lub ogon cielęcy lub wołowy. Broń Boże pomieszać wszystko w misce. Ryż albo makaron w oddzielnym talerzu i marchewka też. Zazwyczaj 4 razy w tygodniu je mięso a w pozostałe dni serki, kaszkę owocową lub jajko na miękko. Za to uwielbia swoje chrupki. Normalnie jakieś psie dziwadlo mnie się trawilo.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Karma vs wielkość qpy

Postprzez kruszon » 2009-09-02, 15:23

AniRysTeam napisał(a):Najważniejsze jest jak dany pies przyswaja określoną karmę, a tego w zasadzie nie można stwierdzić, bo jest to sprawa indywidualna :->
Ta karma jest dobra, która służy dobrze psu, pies jest zdrowy, ma piękną sierśc i robi małe kupki ;-)

Ja gdybym miała tylko jednego psa, to suchą karmę dawałabym tylko na wyjazdach, a tak na co dzień karmiła naturalnym jedzeniem.


Niestety w naszym przypadku tylko gotowane odpada - za mała wiedza żeby dobrać odpowiedni pokarm dla szczeniaka :oops:
Nie chcemy też zbytnio eksperymentować bo po tym RC to poza wielkością qpy wszystko jest super!
Ale z drugiej strony jak się czyta o tych konserwantach co dają do RC to poważnie myślimy o zmianie na coś co ich nie zawiera, a takie karmy to chyba właśnie: Acana, Orijen, TOTW, Biomil, Eagle Pack
Avatar użytkownika
kruszon
 
Posty: 865
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-17, 22:02
psy: Kruszon

Re: Karma vs wielkość qpy

Postprzez gawron » 2009-09-02, 15:59

A ja zaobserwowałam pewną rzecz (karmy dla kotów, ale to są dwuletnie obserwacje na trzech producentach): karma, którą kupuję w niemieckim sklepie internetowym jest chętniej jedzona, lepiej trawiona (lepsza qpa), koty wyglądają po niej ładniej niż ta sama firma i rodzaj karmy kupiony w sklepie sprzedającym na polskim rynku.
gawron
 
Posty: 126
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-07-16, 18:26

Re: Karma vs wielkość qpy

Postprzez kruszon » 2009-09-02, 16:23

gawron napisał(a):A ja zaobserwowałam pewną rzecz (karmy dla kotów, ale to są dwuletnie obserwacje na trzech producentach): karma, którą kupuję w niemieckim sklepie internetowym jest chętniej jedzona, lepiej trawiona (lepsza qpa), koty wyglądają po niej ładniej niż ta sama firma i rodzaj karmy kupiony w sklepie sprzedającym na polskim rynku.


To jest dość popularna polityka koncernów dzielenia rynków na te lepsze i gorsze... Dotyczy większości produktów, więc absolutnie nie dziwi mnie że również karmy. Oczywiście są przypadki gdzie np. fabryka w Polsce tłucze na całą Europę/Świat i niby to samo, ale na poszczególne partie/kraje używa się czasem częściowo różnych składników (lepszych i gorszych).
Rynek niemiecki ze względu na swoją wielkość i zamożność jest oczywiście traktowany priorytetowo...
Avatar użytkownika
kruszon
 
Posty: 865
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-17, 22:02
psy: Kruszon

Re: Karma vs wielkość qpy

Postprzez gawron » 2009-09-02, 16:32

Najgorsze, że nawet przyczepić się nie można, bo z formalnego punktu widzenia wszystko gra: użyto odpowiednich składników w odpowiedniej ilości i skład odpowiada recepturze, są certyfikaty. Producent swoje a zwierzęta swoje.
gawron
 
Posty: 126
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-07-16, 18:26

Re: Karma vs wielkość qpy

Postprzez Anirysova » 2009-09-02, 20:49

My dosyć często zmieniamy karmy, bo tak podobno powinno się robić, uzupełniając dodatkami w formie łapek kurzych, kości cielęcych, serka białego z miodem, jajek, jogurtu, marchewek i owoców, które sobie same pozbierają w ogrodzie.
Z suchych karm, które pasowały naszym psom mogę wymienić:
(wymieniam w kolejności zaczynając od najlepszej)
Eagle Pack, Nutro Choice, ANF, Hills, Eukanuba.
Zdecydowanie nie pasowały im:
Orjen, Husse, Bozita, Royal.
W tej chwili zaczęliśmy karmić Acaną i jak na razie jest OK. :-)
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: Karma vs wielkość qpy

Postprzez iwona_k1 » 2009-09-03, 00:07

Piesek kiedyś urośnie i wtedy będzie można przejść na gotowane ;-)
ja też jestem bardzo z Acany zadowolona.Piękne qupy :-P Niestety light ma kurczaka :-/
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: Karma vs wielkość qpy

Postprzez gawron » 2009-09-03, 17:41

http://katani.pl/Karmy_c750.html
W tym sklepie jest kilka bardzo interesujących pozycji jeśli chodzi o karmy. Między innymi Eagle Pack, TOTW, Orijen i inne. Zwróćcie uwagę na Timberwolf - skład wygląda naprawdę dobrze. Jest nawet karma oparta wyłącznie na produktach ze strusia.
gawron
 
Posty: 126
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-07-16, 18:26

Re: Karma vs wielkość qpy

Postprzez Anirysova » 2009-09-04, 11:47

gawron napisał(a):http://katani.pl/Karmy_c750.html
W tym sklepie jest kilka bardzo interesujących pozycji jeśli chodzi o karmy.


Ale ceny wyższe niż bezpośrednio u przedstawicieli lub w Krakvecie :->
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: Karma vs wielkość qpy

Postprzez gawron » 2009-09-04, 12:06

Fakt, ceny wysokie, ale maja karmy, które trudno znaleźć gdzie indziej: w Krakvecie nie mają Timberwolfa i Wolfsbluta, strusiej serii ani PlatinumNatural. Eagle Pack jest wirtualny, kliknij.
A np. Wolfsblut u przedstawiciela kosztuje dokładnie tyle samo lub złotówkę więcej.

A co myślicie o Cibau? Skład ma bardzo fajny jak na tę cenę, włoska firma. Jakoś mam przekonanie do Włochów jeśli chodzi o zwierzaki.
gawron
 
Posty: 126
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-07-16, 18:26

Re: Karma vs wielkość qpy

Postprzez Drixon » 2009-09-04, 12:09

w CIBAU konserwant niewiadomego pochodzenia :-/
Canidae się przyjrzyj na Katani ;-)
Avatar użytkownika
Drixon
 
Posty: 5589
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-25, 21:20

Re: Karma vs wielkość qpy

Postprzez Anirysova » 2009-09-04, 12:33

Nasi włoscy hodowcy od których mamy Eryczka i Orsika karmią swoje psy Eagle Pack ;-)
Duńska hodowla od której mamy Darwinka karmi swoje psy Nutro Choice, a szwedzka od Kinga karmi Hillsem.
Jakoś nie widzę lokalnego patriotyzmu :->
Ostatnio edytowano 2009-09-04, 12:36 przez Anirysova, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: Karma vs wielkość qpy

Postprzez Drixon » 2009-09-04, 12:35

Eagle Pack ostatnio w Polsce jest niedostępny :-|
Avatar użytkownika
Drixon
 
Posty: 5589
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-25, 21:20

Re: Karma vs wielkość qpy

Postprzez Anirysova » 2009-09-04, 12:38

Drixon napisał(a):Eagle Pack ostatnio w Polsce jest niedostępny :-|


No własnie, my przez jakiś czas (2005 rok) dawaliśmy naszym, ale potem był coraz droższy i zaczęły się problemy z dostępem :-/
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: Karma vs wielkość qpy

Postprzez gawron » 2009-09-04, 12:55

Drixon napisał(a):w CIBAU konserwant niewiadomego pochodzenia :-/
Canidae się przyjrzyj na Katani ;-)

W Cibau jest BHA i/lub BHT, ale one są też w RC.
A Canidae na pewną będzie karmą, którą w przyszłości mama zamiar wypróbować :) Zresztą jest całkiem sporo takich, które mnie interesują.
Ostatnio edytowano 2009-09-04, 14:46 przez gawron, łącznie edytowano 1 raz
gawron
 
Posty: 126
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-07-16, 18:26

Re: Karma vs wielkość qpy

Postprzez gawron » 2009-09-04, 13:12

Najnowsze newsy dotyczące EaglePacka: firma prawdopodobnie wycofa się całkowicie ze sprzedaży w UE ze względu na koszty związane z wymogami Unii dotyczącymi importu pasz dla zwierząt. Potrzebne są jakieś certyfikaty i producentom zza oceanu przestaje się to opłacać. Nie ma jeszcze oficjalnej decyzji w tej sprawie. w
gawron
 
Posty: 126
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-07-16, 18:26

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Karmy suche

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość