Sucha Karma

Postprzez nugatika » 2007-03-13, 20:15

Juju, to czym ją teraz karmisz?
Jak jest za gruba, to moze troszke wiecej ruchu?

Nugat tez mial okres ze byl za gruby, nie spasiony, ale tluszczyk był, ale to przeze mnie, bo bylo lato, a on po prostu krecil nosem nad suchym, wiec mu robiłam rozne miksy, no i sie przytylo pieskowi :roll:
potem znowu wrocilismy do samego suchego, dalej mu nie pasowalo, ale po 2 dniach glodowki, zaczał jesc normalnie.
Avatar użytkownika
nugatika
 
Posty: 3318
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:00
Lokalizacja: Strzyżów <--> Lublin
psy: Bystra, Nutka, niedźwiedz berneński Nugat {*}

Postprzez Barbel » 2007-03-13, 22:06

To chyba muszę porwać ci Abulindę na zajęcia z Bąblem - on ją na pewno do odpowiedniej kondycji doprowadzi :roll: 8-) :mrgreen:
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Postprzez predygier » 2007-03-14, 01:24

Na dogomanii znalazłam listę dystrybutorów bezpłatnych próbek karmy.
Może to rozwiązałoby po części problemy z wybrem tej naj? ... :->

apport@interia.pl BIOMILL
info@nutragold.pl NUTRA GOLD
info@novafoods.pl ---------
info@acana.com.pl ACANA
info@propac.pl PROPAC I SPORTMIX
biuro@granum.pl --------
gilpa@gilpa.krakow.pl GLIPA
info@nutranuggets.pl NUTRA NUGGETS
sklep@e-bosch.pl BOSCH
Consumer.Service@pl.nestle.com PURINA
info@royal-canin.pl ROYAL CANIN
info@petfoodworld.com.pl EAGLE PACK

---------------------
pozdrawiam
Monika z Jamalem
predygier
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Juju » 2007-03-14, 14:41

nugatika napisał(a):Juju, to czym ją teraz karmisz?
Jak jest za gruba, to moze troszke wiecej ruchu?

Nugat tez mial okres ze byl za gruby, nie spasiony, ale tluszczyk był, ale to przeze mnie, bo bylo lato, a on po prostu krecil nosem nad suchym, wiec mu robiłam rozne miksy, no i sie przytylo pieskowi :roll:
potem znowu wrocilismy do samego suchego, dalej mu nie pasowalo, ale po 2 dniach glodowki, zaczał jesc normalnie.



Nio najpierw miała jeść bosha bo tak była karmiona w hodowli a ze tego nie chciała to kupilismy best choice (czy jakoś tak) bo nam to polecali w czasie szkolenie,) Nio a tak naprawde to było tak jak u ciebie suche jest bee i wogóle nie jadalne.... nio i moja mama sie lituje i jej gotuje, a tu prosze ryżyk z kurczakiem a tu to a tu to.... no i nie przegadasz do rozumu, że jej to nie pasi i mam przejść na karme, zbuntowałam sie i gadam ze koniec z tym ... i i teraz szukam odpowiedniej karmy
Co do ruchu to mysle ze ma wystarczajaco 3spacery z czego 2 po 1-1,5 (jak nie wyrabiam to jeden) i jeden 2,5-3godziny do parku zeby sobie troche pohasać. I czasami "jogging" z Barnabą lub seterem Atoskiem
A co do wagi to juz jest odpowiednia ale troche nam sierścio nadmiar zostało


I dzieki za taliste napewno sie przyda
Avatar użytkownika
Juju
 
Posty: 861
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 15:05
Lokalizacja: Wodzisław Śl
psy: Abusia Fabiolcia i Galisia <3

Postprzez Magda » 2007-03-20, 17:40

Czy ktoś z Was zna karmę NRC Royal? Karmi/karmił nią swoje psiury? Co o niej myślicie?

http://www.nrcroyal.com.pl/
Avatar użytkownika
Magda
 
Posty: 3392
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 18:35
Lokalizacja: woj.łódzkie

Postprzez Kasia » 2007-03-21, 00:10

Madzia ja sie szykuje do zakupu...i co miesiąc zapominam ze chciałam spróbowac :mrgreen:
Kasia
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Guard » 2007-03-21, 08:37

My karmimy nasze duże szwajcarki i labradorkę od półtora roku tą samą karmą - Happy Dog. Jak dorosły, to wybraliśmy spośród ich oferty karmę Supreme Nowa Zelandia. Wcześniej karmiliśmy też happy dog-iem, ale JuniorCroq GR23. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Chętnie jedzą, mają ładną sierść. Mogę śmiało polecić. Kupujemy bezpośrednio u importera, nie w hurtowni i nie w sklepie. Cena jest dość atrakcyjna. Jeżeli ktoś jest zainteresowany, to na naszej stronie jest link do happy doga. Można poczytać. Chętnym mogę wysłać ulotki o karmie, bo kiedyś dostałam razem z karmą. I ważna sprawa przy zamównieniu większym dostarczają karmę do domu.
Pozdrawiam
Kinga i trzy sunie
Guard
 
Posty: 1788
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-02-28, 21:16
psy: Parwuś, Rota, Scarlett, Winter(*), Moris(*)

Postprzez Cefreud » 2007-03-21, 10:39

Kinga- a mają cos dla alergików? Bez kury?Wyślij mi prosze info na pw :-)
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Postprzez Ania od Berena » 2007-03-21, 12:42

Karola ja bez ulotki i z głowy- Kinga Ci na pewno więcej powie.
Ale tak bez tłuszczu z kuraka jest jedna z Suprem- ta z jagnięciną. Druga ma tłuszcz z kuraka, w 3 z tego co pamiętam jest kurak. Z samym tłuszczem mają Classica jeszcze (do zalewania)
Lu jadła GRa (najpierw zwykłego juniora)- wg mnie fajna. Poprzedni pies jadł Happy przez ok 5 lat i miał super wyniki.
A i z tego co wyczytałam- niemieckie oznaczenia składu sie zmieniły i teraz niemieckie firmy podają skład w suchej masie (a nie tak jak kiedys przed obróbką).

Berenkowi średnio Suprema służyła (jemu mało co służy) ale za to bardzo chwalimy sobie karmę dla nerkowco-wątrobowców (z wyników b złych- przeszliśmy na dobre)
Avatar użytkownika
Ania od Berena
 
Posty: 1249
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 19:45
Lokalizacja: Wrocław i okolice
psy: Beren(*),Luthien(*),Yuki (*)Yato(*), Milka, Malina

Postprzez Guard » 2007-03-21, 12:59

Ta z jagnieciną dla alergików to jest właśnie Supreme Nowa Zelandia i jestem z niej bardzo zadowolona. Myślę, że warto polecić.
Pozdrawiam
Kinga
Guard
 
Posty: 1788
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-02-28, 21:16
psy: Parwuś, Rota, Scarlett, Winter(*), Moris(*)

Postprzez Cefreud » 2007-03-21, 13:49

dzięki.Zaraz do nich napiszę
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Postprzez nugatika » 2007-04-09, 19:18

a ja mam pytanie do tych karmiących happy dogiem.
Bo moja znajoma karmi swoja goldeke tą karmą, no i Zuzka jest troszke zaa gruba, nie macie problemów na tej karmie z tłuszczykiem?
Zuzia ma ok. 10 miesiecy?
Avatar użytkownika
nugatika
 
Posty: 3318
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:00
Lokalizacja: Strzyżów <--> Lublin
psy: Bystra, Nutka, niedźwiedz berneński Nugat {*}

Postprzez Guard » 2007-04-10, 08:22

Karmię moje dwie szwajcarki i labradorkę tą karmą już dwa lata. Jestem bardzo zadowolona. Po kilku próbach, mieszaniu różnych karm z tej firmy zdecydowaliśmy się na Happy Dog Premium Nowa Zelandia. Wczesniej, jak szwajcarki były młodsze, jeszcze w okresie szybkiego wzrostu, to kupowaliśmy Happy Dog Junior Croq 23. Jest to karma, ze zmniejszoną ilościa białka, zapobiegająca zbyt szybkiemu wzrostowi. Ja serdecznie polecam. Psy są w dobrej kondycji, sierść wygląda ładnie.
Guard
 
Posty: 1788
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-02-28, 21:16
psy: Parwuś, Rota, Scarlett, Winter(*), Moris(*)

Postprzez marlenka » 2007-04-10, 22:50

Moja dostaje Purinę bo na nic innego to nawet nie spojrzy :-/ Wybredne stworzenie :roll:
Pozdrawiam :mrgreen:
marlenka
 
Posty: 179
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-18, 18:39
psy: Lucca(*) Dolly Black Velvet

Postprzez kundelekija » 2007-07-18, 20:38

Czy ktoś ma wyrobioną opinię o karmach BRIT Adult Large Breed oraz BRIT Activity.
Bo taką właśnie mieszankę podaje ostatnio mojemu psu, ze względu na skromny budżet
(15kg suchej starcza mu na trochę ponad miesiąc, a karmimy go 'pół na pół' suchym i gotowanym, które sponsoruje mama :-P).

Suche podaje mu w proporcji Large Breed: Activity 3:1

Wcześniej dostawał różne karmy, były droższe (za malucha) ale były też te tańsze i tylko podczas żywienia tymi najgorszymi miał małe problemy (najczęściej zatwardzenia).
kundelekija
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Dori » 2007-08-15, 18:32

słyszałam kilka opinii weterynarskich, a nawet u długoletnich hodowców, że psy (bez wyjątku) należy karmić tylko suchą karmą, a nie ludzkim, a zwłaszcza gotowanym jedzeniem. podobno bardzo poważnie i bardzo negatywnie wpływa to na jego żołądek i cały układ pokarmowy. czy to prawda?
Dori
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Cefreud » 2007-08-15, 19:01

ja nie byłam zadowolona z brita-po pierwsze ma kuraka,po drugie bardzo drobne granulki.W podobnej cenie masz Purine dog-chow.Kasia Bosiasta tym karmi i jest bardzo zadowolona.Purina ma granulki wymieszane-duże i małe,więc pies musi je pogryźc-przy drobnych czesto połyka i wydala bez uszczerbku dla nich czyli bez pożytku dla siebie.

A co do pytania o gotowane powiem tak-psy mamy w domu od 27 lat.Oprócz ostatniego wszystkie jadły gotowane i żyły długo i w dobrym zdrowiu.Freud od poczatku był na suchym i to nie z tych tańszych-chorób ma całe stado,czy od karmy trudno powiedzie.Teraz je mieszane-karma,gotowane i surowe.Dzięki Bogu choc z alergia teraz problemów nie mamy ;-)
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Postprzez Kasia » 2007-08-15, 21:47

BOsiasta moze "robić" za tester - wypróbowałam (z tego co pamiętam):
darlinga,pedigree, chappi, eukanubę,merę, acanę, ariona, purinę dog chow, royal nrc, proformance, teraz próbujemy chicken soup i nutrę gold (to ostatnie na razie prowadzi w rankingu)
Kasia
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Dori » 2007-08-16, 10:54

dziękuje za szybką odpowiedź :)
Dori
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Glonek » 2007-08-16, 13:44

Dori napisał(a):słyszałam kilka opinii weterynarskich, a nawet u długoletnich hodowców, że psy (bez wyjątku) należy karmić tylko suchą karmą, a nie ludzkim, a zwłaszcza gotowanym jedzeniem. podobno bardzo poważnie i bardzo negatywnie wpływa to na jego żołądek i cały układ pokarmowy. czy to prawda?

Inni hodowcy i weci powiedzą ci coś zupełnie przeciwnego, a jeszcze jak wet sprzedaje karmę to napweno będzie ją zachwalał. To czym karmisz psa zależy od upodobań twoich, twojego psa i twoich możliwości. Mi np. jest trudno wyobrazić sobie, że w hodowli gdzie jest więcej niż 10 psów hodowca karmi gotowanym żarciem. To przecież będzie cały dzień stał przy garach.
A co do suchych karm mają swoje plusy jak i minusy. Plusem jest niewątpliwa łatwość w podawaniu pokarmu. Minusem jego jest jednostajność i wyjaławianie przewodu pokarmowego.
Gotowanie psu zabiera czas i powoduje, że powinno się dodawać do jedzenia różne suplementy. Oczywiście nie mówimy o podawaniu resztek ze stołu tylko o przygotowywaniu dla psa jedzenia. Poza tym gotować powinno się dodatki a nie mięso. Mięso powinno być surowe, gotowane jest dużo gorzej przyswajane przez układ pokarmowy psa.
A takie zapaszyste to jest to co Buble uwielbiają najbardziej. Bo w cuchnącym to się i owszem wytarza ale do pyska nie weźmie. :-D
Avatar użytkownika
Glonek
 
Posty: 150
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 10:44
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Karmy suche

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości