Karma zwykła a weterynaryjna

Re: Karma dla Berneńczyka

Postprzez Ania od Berena » 2008-06-03, 20:12

Szam napisał(a):CO do Eukanuby moze to podrobka?? Nierealne, zeby karma klasy super premium spadla z ponad 200zl na 129. W Klubie hodowcow 20kg kosztuje ponad 200zl, wiec niemozliwe, zeby w sklepie byla tyle tansza. Ja bym sie nie skusila...niestety za ta cene ciekawe co jest w worku :-/


Kasia jak ponad 200? Koleżanka kupuje i niecałe 170zł płaci.
Zobacz ceny w Arze warszawskiej- specjalistyczna dla problemowców nie przekracza 150zł.
Sprawdzaliśmy ceny w niemieckich hurtowniach- przy 100 workach lamb ok 100zł kosztuje.
Avatar użytkownika
Ania od Berena
 
Posty: 1249
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 19:45
Lokalizacja: Wrocław i okolice
psy: Beren(*),Luthien(*),Yuki (*)Yato(*), Milka, Malina

Re: Karma dla Berneńczyka

Postprzez Ania Gd » 2008-06-09, 11:41

A ja "odkryłam" nową karmę PALTINUM.
Dostałam dwa worki dla moich Papillonek, będąc kilka dni temu z wizytą w pewnej hodowli w Szwajcarii.
Moje Migotki były typowymi niejadkami. Po "przetestowaniu" niemal wszystkich karm, jedyną karmą, którą jako tako jadły był Royal. Ale u Didi wywoływał lekkie uczulenie. I tylko u Didi - mimo że obie z Tiną jedzą dokładnie to samo (to jest argument, że dwa różne psy karmione tą samą karmą z tego samego worka bardzo różnie na nią reagują).
Krokieciki karmy PLATINUM są miękkie i sprężyste. Migotki bardzo chętnie ją jedzą. No i ta karma zawiera blisko 70% mięsa. Minusem może być fakt że ma stosunkowo krótkie terminy trwałości, ale dla mnie to jest jej ogromną zaletą, bo może świadczyć o tym, że nie jest tak strasznie nafaszerowana konserwantami.
Na razie jestem baaaardzo zadowolona i moje Papillonki również. Moje tadki-niejadki zaczęły się ścigać w opróżniamiu miski a ja zapomniałam już co to znaczy namawiać i zachęcać do jedzenia.
Nie wiem jakie są możliwości zamówienia dostawy do Polski.
No i oczywiście Barny jedzą znaaaaaaaaaacznie więcej niż Motylki,
ale podaję namiary w celach informacyjnych.
Żadnych prowizji z tytułu reklamy od firmy PLATINUM nie pobieram hi hi hi hi.
Po prostu jestem z niej zadowolona, więc dzielę się z Wami swoimi spostrzeżeniami.

A tutaj link do ich strony internetowej:
http://www.platinum-natural.com/index.php
Avatar użytkownika
Ania Gd
 
Posty: 2108
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:18

Re: Karma dla Berneńczyka

Postprzez Cefreud » 2008-06-09, 12:20

szkoda,ze nie znalazłam wersji angielskiej-z tej nic nie wiem :-/
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Karma dla Berneńczyka

Postprzez Mira » 2008-06-10, 22:20

My właśnie zaczęliśmy worek Royal Canin DIGEST&OSTEO JUNIOR - JDO 30 Vet Early Care (dla szczeniąt ras dużych i olbrzymich (waga dorosłego psa powyżej 25 kg) od 5 miesiąca życia do końca okresu wzrostu) - jako profilaktykę i zastanawiam się czy uzupełniać ją jeszcze o jakieś preparaty na stawy. 4,5 miesięczny Miro je 2/3 dziennej porcji tej karmy i reszta to domowe jedzonko..
Avatar użytkownika
Mira
 
Posty: 154
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-25, 22:11
Lokalizacja: Lublin
psy: Miro Uśmiech Michała

Re: Karma dla Berneńczyka

Postprzez anula » 2008-06-10, 22:44

kurze łapy i galaretki z nich :mrgreen: pieski je uwialbiają i dobrze im robią na stawy
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: Karma dla Berneńczyka

Postprzez nugatika » 2008-06-10, 23:09

Anula którą bozite zamawiałaś i gdzie? :-)
Avatar użytkownika
nugatika
 
Posty: 3318
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:00
Lokalizacja: Strzyżów <--> Lublin
psy: Bystra, Nutka, niedźwiedz berneński Nugat {*}

Re: Karma dla Berneńczyka

Postprzez anula » 2008-06-11, 07:09

Bozita Robur 27/15 w zooplusie
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: Karma dla Berneńczyka

Postprzez agusia » 2008-06-11, 08:39

Anula tylko skąd te kurze łapki :?: ;-)
Avatar użytkownika
agusia
 
Posty: 797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-04-03, 21:08
Lokalizacja: Milanówek
psy: Omena Szumiąca Knieja

Re: Karma dla Berneńczyka

Postprzez anula » 2008-06-11, 08:48

U nas można dostać bez problemu na targowisku w sklepie z drobiem. Poza tym w sklepach mięsnych można popytać czasami jest możliwość sprowadzenia. Czasami kupuję indycze skrzydła i z nich gotuję w mniejszej ilosci wody rosołek z warzywkami. Po ostygnieciu też jest fajna galaretka. Dla Sawy to niebo w gębie :mrgreen:
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: Karma dla Berneńczyka

Postprzez agusia » 2008-06-11, 11:38

U mnie kurzych łapek brak. Galaretkę też ze skrzydełek gotuję... :mrgreen:
Avatar użytkownika
agusia
 
Posty: 797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-04-03, 21:08
Lokalizacja: Milanówek
psy: Omena Szumiąca Knieja

Re: Karma dla Berneńczyka

Postprzez Mira » 2008-06-11, 16:57

Kurze łapki oczywiście :lol: , tak ok 2 kg/ tydzień jest ok ???
Avatar użytkownika
Mira
 
Posty: 154
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-25, 22:11
Lokalizacja: Lublin
psy: Miro Uśmiech Michała

Re: Karma dla Berneńczyka

Postprzez Anna Rozalska » 2008-06-11, 18:32

Można tez gotować galaretk z giczki cielecej albo z nożek wieprzowych jesli nie ma kurzych łapek. To smieszne ale moja żadnej galaretki nie chciała. Natomiast gotowaną gicz cielęcą owszem. ja od 4-go do 18-go miesiaca profilaktycznie podawałam na stawy arthlioflex. W karmie są śladowe ilosci glukozaminy.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Karma dla Berneńczyka

Postprzez EwaM » 2008-06-11, 18:43

U nas kurze łapki to też towar ekskluzywny i deficytowy :mrgreen: Trzeba albo sobie zamawiać u pani na bazarku albo lecieć na bazar o 6 rano i odstać swoje w kolejce :-( Na ogół wybieram pierwszą opcję :mrgreen:
Avatar użytkownika
EwaM
 
Posty: 2852
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-13, 15:40
Lokalizacja: okolice Warszawy
psy: Nera-prawie BPP i Bora-prawie bokser:))))

Re: Karma dla Berneńczyka

Postprzez Guard » 2008-06-11, 21:34

Natalia i Galwin napisał(a):Karma weterynaryjna jest podawana psom które na coś chorują - np mają problemy z nerkami, wątrobą czy jakieś alergię ;-)

Nie wszystkie karmy przeznaczone tylko i wyłącznie do sprzedaży w gabinetach weterynaryjnych są przeznaczone dla psób cierpiacych na konkretne schorzenie. Royal ma dwie serie karm (dla psów zdrowych) - jedna do sprzedaży dla hodowców i hurtowni, a druga weterynaryjna do sprzedaży w gabinetach weterynaryjnych - o wiele lepsza od tej pierwsza, niestety jest droższa, ale w przypadku Royala róznica jest ogromna. Zanim odkryłam Happy Doga nasza labradorka dostawała karmę Royal kupowana tylko u naszego weta z napisem "weterynaryjna" Nie była skierowana dla psów chorych.
Takie oczywiście tez są, ale ich weterynarz nie sprzeda bez odpowiedzneigo wskazania.
Guard
 
Posty: 1788
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-02-28, 21:16
psy: Parwuś, Rota, Scarlett, Winter(*), Moris(*)

Re: Karma dla Berneńczyka

Postprzez Guard » 2008-06-11, 21:40

agusia napisał(a):Natalia, ufam swojemu vetowi i skoro poleca mi tą karmę to ja, laik, mu wierzę, bo przeciez ja sama nie wpadłam na pomysł z karmą weterynaryjną... :-)

Masz rację, tak jak napisałam powyżej nie wszystkie karmy z seri wet size są karmamy dla psów chorych, są jak najbardziej do codziennego stosowania dla zdrowych psów no i sa lepsze , produkowane pod ścisłą kontrolą labolatoryjną no i niestety tym samym droższe. Dla sojej pewności i spokoju wejdź na stronę Royala i sprawdź. W wielu gabinetach weterynaryjnych sa ulotki z royala i mozna poczytać.
Guard
 
Posty: 1788
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-02-28, 21:16
psy: Parwuś, Rota, Scarlett, Winter(*), Moris(*)

Re: Karma dla Berneńczyka

Postprzez Guard » 2008-06-11, 21:46

A to na potwierdzenie moich informacji. Jeżeli link nie będzie działał,, to należy w wyszukiwarce wpisać Royal Canin vet size Giant
http://www.royal-canin.de/hund/produkte ... giant.html
mam nadzieję. że to rozwieje watpliwości i obawy.
Guard
 
Posty: 1788
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-02-28, 21:16
psy: Parwuś, Rota, Scarlett, Winter(*), Moris(*)

Re: Karma dla Berneńczyka

Postprzez Natalia i Galwin » 2008-06-11, 21:56

Royal Canin vet size nie są karmami weterynaryjnymi z serii veterinary diet :!: :!: To są dwie odrębne linie.

Karmy weterynaryjne są przeznaczone dla psów chorych. Każda karma która ma napis "veterinary diet" jest karmą która ma poprawić zdrowie psa i wspomóc jego leczenie. Proszę oto dowód : http://www.royal-canin.pl/index.php/wet_produkty/a_1

Natomiast karmy z serii vet size są karmami wysoko specjalistycznymi, ale niezwiązanymi z chorobami psów.
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Re: Karma dla Berneńczyka

Postprzez agusia » 2008-06-11, 22:33

Jaką kolwiek karmą nie był by royal vet size - weterynaryjną czy wysoce specjalistyczną ( ta klasyfikacja zależy od tego z kim się rozmawia ), to widać efekty jej stosowania ;-) Mała szamiąc ją systematycznie przybiera na wadze i jest ok. Dzięki za opinie
;-)
Avatar użytkownika
agusia
 
Posty: 797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-04-03, 21:08
Lokalizacja: Milanówek
psy: Omena Szumiąca Knieja

Poprzednia strona

Powrót do Karmy suche

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość