Bio-karma KOEBERS odpowiedzią na kłopoty żołądkowo-jelitowe

Re: Bio-karma KOEBERS odpowiedzią na kłopoty żołądkowo-jelitowe

Postprzez Apcik » 2009-04-23, 09:42

no ja a moim też nie widze stłustnienia :-/ :mrgreen: a wciął już 50 kg auslese :lol: + niezliczone ilości przekąsek w ciągu dnia ;-) tuż zawsze sie coś w kuchni znajdzie czego nei warto trzymać aż do psiej kolacji :-P a waga po zimie taka sama.... a przez lato pewnei znowu schudnie to będę miała kościotrupa :lol:
Avatar użytkownika
Apcik
Moderator Działu
 
Posty: 2985
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-08-15, 23:19
Lokalizacja: Cieszyn/Kraków
psy: Cezary

Re: Bio-karma KOEBERS odpowiedzią na kłopoty żołądkowo-jelitowe

Postprzez Wydra » 2009-04-23, 23:12

Ja dlatego chciałam chrupki gdyż 1 x dziennie dostaje gotowane a zębów niestety nie czyszczę :cry: to wolę jak suchą gryzie.Nie mam cierpliwości do jego ucieczek przed szczotką i pastą i zamiast tego suszony chleb wcina i surową marchew.
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Bio-karma KOEBERS odpowiedzią na kłopoty żołądkowo-jelitowe

Postprzez annanxo » 2009-04-28, 23:25

Primie wyszedł w profilu kostnym podwyższony fosfor. Po dyskusji z wetem doszliśmy do wniosku, że problemy prawdopodobnie są dwa: 1. Koebers dla szczeniaków, którym karmiona jest młoda, oparty jest na wołowinie, a ten właśnie gatunek mięsa ma bardzo wysoką zawartość fosforu; 2. Producent Koebersa zaleca suplementowanie karmy i młoda dostawała do niej witaminy (Salvikal), co mogło zaburzyć wyniki.
Zalecenia weta: 1. Wprowadzić równolegle z Koebersem inną karmę, opartą na mięsie drobiowym. Nie kazał zastępować zupełnie, bo powiedział, że mięso drobiowe jest stosunkowo ubogie. 2. Nie suplementować karmy.

Z tego co czytałam, to jest na forum zdaje się przedstawiciel dystrybutora, może mógłby się wypowiedzieć na ten temat? Nie jest to pytanie zaczepne, nie kwestionuję jakości Koebersa, generalnie podoba mi się ta karma. Po prostu chciałabym usłyszeć opinię u źródła, przypuszczam, że producent ma jakieś analizy, na podstawie których karma dla szczeniąt została oparta na wołowinie?
annanxo
 
Posty: 131
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-01-13, 21:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bio-karma KOEBERS odpowiedzią na kłopoty żołądkowo-jelitowe

Postprzez Natalia i Galwin » 2009-04-29, 08:17

A ile wyszedł fosfor i wapń :?:
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Re: Bio-karma KOEBERS odpowiedzią na kłopoty żołądkowo-jelitowe

Postprzez annanxo » 2009-04-29, 09:36

Fosfor 11,5 (norma 4,2 - 8,9)
Wapń 10 (norma 9 - 12)
Więc stosunek Ca:P też nie jest najlepszy. Wet mówi, żeby nie stresować się bardzo, bo normy są liczone na dorosłe psy, a u szczeniaka układ kostny się cały czas przebudowuje, ale jednak nie byłoby dobrze gdyby tak się utrzymywało permanentnie. Zobaczymy co wyjdzie za jakiś czas, po wprowadzeniu zaleceń weta.
annanxo
 
Posty: 131
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-01-13, 21:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bio-karma KOEBERS odpowiedzią na kłopoty żołądkowo-jelitowe

Postprzez lidia i forest » 2009-05-01, 08:26

A u nas klops po 6miesiącach jedzenia auslees Forest nawet nie chce na swoją miskę patrzeć ,ale to i tak karma którą jadł najdłużej i bardzo mu smakowała .Teraz będzie trzeba znowu pomyśleć o innej :-(
Avatar użytkownika
lidia i forest
 
Posty: 671
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-06-07, 15:50
Lokalizacja: Jawiszowice

Re: Bio-karma KOEBERS odpowiedzią na kłopoty żołądkowo-jelitowe

Postprzez Justyna.Sz » 2009-05-02, 16:49

U nas próbki smakowały baaardzo więc zadowolona, że wreszcie trafiłam w gust zamówiłam 23M i Extra, żeby podawać na zmianę. Niestety już po jednym podawania Kobersa Oti patrzy na mnie z wyrzutem, kiedy stawiam miskę i odchodzi...Moja psica jeszcze dwa miesiące temu była na Royalu i wszystko było ok, aż w pewnym momencie dostała silnej alergii skórnej i od tego czasu stała się strasznie wybredna. Następnie kupiłam Brit Care z jagnięciną, ale bez dosmaczania nie wchodziła. Tak więc nie pozostaje nic innego jak szukać dalej. :-( :-(
Avatar użytkownika
Justyna.Sz
 
Posty: 1334
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-09-07, 19:33
Lokalizacja: Rokiciny
psy: Oti Kropelka, Baccara BV, Cayenne Bakoti
Hodowla: Bakoti

Re: Bio-karma KOEBERS odpowiedzią na kłopoty żołądkowo-jelitowe

Postprzez Tess » 2009-05-02, 17:45

Ja i tak wszystko dosmaczam. Co by to nie było...
Tess
 
Posty: 3112
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-09, 12:15
Lokalizacja: Dłużyna/Elblag
psy: Niuniuś i Mila ( Maisa Szumiaca Knieja )

Re: Bio-karma KOEBERS odpowiedzią na kłopoty żołądkowo-jelitowe

Postprzez Mr. Frodo » 2009-05-02, 21:12

My właśnie testujemy - do Zebrzydowic gdzie jest siedziba firmy mam bardzo blisko, Otrzymałam nie tylko wystarczające informacje o karmie ale i próbki, Frodo stał sie ostatnio niejadniem więc szukam dla niego nowej karmy, smaczki które zakupiłam wcinają obaj :mrgreen:
Avatar użytkownika
Mr. Frodo
 
Posty: 746
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-08-06, 19:16
Lokalizacja: Rudziczka, śląsk
psy: Frodo i Sting

Re: Bio-karma KOEBERS odpowiedzią na kłopoty żołądkowo-jelitowe

Postprzez agares22 » 2009-05-04, 13:49

Kto mi pomoże? ;-)

Zastanawiam się nad zmianą karmy. Od urodzenia Atena, Ceri i Pola jedzą Royal Canin. Poluskę co jakiś czas atakuje alergia skórna. Atena lekko się zaokrągliła. Zastanawiam się nad zmianą karmy. Którą powinnam wybrać? Dla Poli po sterylizacji powinnam chyba wziąć LIGHT. A która dla Ateny? ( berneńka, 3 lata, niesterylizowanana).

Dodam tylko, że Atena miała swego czasu kłopoty zólłądkowe. Przez kilka miesiecy jadła Intestinal Eukanuby. Po jego odstawieniu wróciła do Royala.
Napiszcie mi coś mądrego i konkretnie ( :roll: ),bo czytając informacje na ich stronie zgłupiałam ;-)
Dzieki, Agata
Avatar użytkownika
agares22
 
Posty: 736
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 18:19
Lokalizacja: Henrykow-Urocze

Re: Bio-karma KOEBERS odpowiedzią na kłopoty żołądkowo-jelitowe

Postprzez Hekate » 2009-05-29, 10:26

gdzie na wiaderku 5kg Fleischbrocken może być wytłoczona data ważności, nigdzie nie umię jej znaleść, czy to możliwe żeby jej nie naklejono :-/
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: Bio-karma KOEBERS odpowiedzią na kłopoty żołądkowo-jelitowe

Postprzez Cefreud » 2009-06-08, 10:08

mam pytanie odnosnie auslese.od jakiegos czasu po podaniu tej karmy Freud dostaje biegunkę.Kupska żadkie i bardzo śmierdzące.Pierwszy raz myślałam,ze cos w między czasie gdzieś zeżarł,ale biegunki nadal się utrzymują.Wiem,że podobny problem mam Madzia ToyJoyAmbowa.
Czy zmienił si e skład karmy? :roll:
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Bio-karma KOEBERS odpowiedzią na kłopoty żołądkowo-jelitowe

Postprzez meggy » 2009-06-08, 17:16

Kurcze u nas biegunek nie ma, ale jakoś miłość do karmy przeszła.
Avatar użytkownika
meggy
 
Posty: 9039
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 11:22
Lokalizacja: Tuszyn.k.LODZI
Hodowla: FCI " Majowy Skarbiec "

Re: Bio-karma KOEBERS odpowiedzią na kłopoty żołądkowo-jelitowe

Postprzez daria » 2009-06-08, 18:35

Birma karmę lubi ,ale ile zje to prawie tyle samo wyjdzie drugą stroną i przy tym ciężko tę kupkę zebrać bo trochę się przelewa :-/ zamówiłam Diamond naturals i zobaczę co będzie się działo.
Avatar użytkownika
daria
 
Posty: 5439
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-16, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Cometa Balticanis (Birma)

Re: Bio-karma KOEBERS odpowiedzią na kłopoty żołądkowo-jelitowe

Postprzez annanxo » 2009-06-12, 21:41

Cefreud napisał(a):mam pytanie odnosnie auslese.od jakiegos czasu po podaniu tej karmy Freud dostaje biegunkę.Kupska żadkie i bardzo śmierdzące.Pierwszy raz myślałam,ze cos w między czasie gdzieś zeżarł,ale biegunki nadal się utrzymują.


Może w karmie rozwinęły się roztocza? Jak długo otwarty jest worek?
Prima dostała mi nagle uczulenia (biegunki) po zjedzeniu 3/4 worka Acany. Ponieważ już wcześniej słyszałam o takich przypadkach to sprawdziłam, że po karmie ze świeżo otwartego opakowania nie ma żadnych problemów.
Jeśli się okaże, że to jest przyczyna to trzeba kupować mniejsze opakowania albo zostawiać w worku porcję na 2 tygodnie, a resztę zamrażać.
annanxo
 
Posty: 131
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-01-13, 21:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bio-karma KOEBERS odpowiedzią na kłopoty żołądkowo-jelitowe

Postprzez Anirysova » 2009-06-13, 11:33

Karmę po otwarciu worka najlepiej przesypać i przechowywać w szczelnym, zamkniętym pojemniku.
Takie pojemniki firmowe czasem dodają do karm.
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: Bio-karma KOEBERS odpowiedzią na kłopoty żołądkowo-jelitowe

Postprzez Robert » 2009-06-13, 11:35

a jak z terminem przydatności? Te karmy nie maja długiej trwałości. Z doświadczenia wiem, że oznaczenie terminu jest mało jednoznaczne, no i nie w naszym języku. Co zresztą na marginesie mówiąc jest co najmniej uchybieniem.
Avatar użytkownika
Robert
 
Posty: 385
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-03, 21:53
Lokalizacja: Jawor

Re: Bio-karma KOEBERS odpowiedzią na kłopoty żołądkowo-jelitowe

Postprzez Cefreud » 2009-06-13, 13:08

każdy worek przesypuję do szczelnego pojemnika z proplanu.Poza tym worek wystarcza na mc,więc to na pewno nie jest przyczyną
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Bio-karma KOEBERS odpowiedzią na kłopoty żołądkowo-jelitowe

Postprzez Drixon » 2009-08-07, 10:52

karmimy się od ponad tygodnia chrupkami Kobersa - póki co wchodzą se smakiem (bez dosmaczania, i modłów nad michą - które stosowałam przy każdej innej karmie łącznie z TOTW) - mamy też czosnek z Kobersa - baaardzo smakowy :-D (wg Ozia) - kupy nawet ładne (duże ale tylko 2 dziennie) - to na razie tyle spostrzeżeń, podzielę się info co będzie dalej
Avatar użytkownika
Drixon
 
Posty: 5589
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-25, 21:20

Re: Bio-karma KOEBERS odpowiedzią na kłopoty żołądkowo-jelitowe

Postprzez panterka-23 » 2009-08-07, 22:00

u nas po 4 m-cach kebers jest beeeee nawet nie chce powąchać.
panterka-23
 
Posty: 497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-24, 01:05

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Karmy suche

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości