Bio-karma KOEBERS odpowiedzią na kłopoty żołądkowo-jelitowe

Re: Bio-karma KOEBERS odpowiedzią na kłopoty żołądkowo-jelitowe

Postprzez daria » 2009-08-08, 07:20

mojej Birmie Kobers smakował,ale ile zjadła tyle za przeproszeniem wys.....ła :-/ teraz karmię Diamonds Naturals i kupy zbieram z przyjemnością :-P daję z jagnięciną.Polecam można kupić w e-karmie.
Avatar użytkownika
daria
 
Posty: 5439
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-16, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Cometa Balticanis (Birma)

Re: Bio-karma KOEBERS odpowiedzią na kłopoty żołądkowo-jelitowe

Postprzez Drixon » 2009-08-08, 08:05

karmy z e-karmy znamy wszystkie (przerabiałam owego czasu z Drixem wersje smakowe)
Avatar użytkownika
Drixon
 
Posty: 5589
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-25, 21:20

Re: Bio-karma KOEBERS odpowiedzią na kłopoty żołądkowo-jelitowe

Postprzez HAGRID » 2009-09-24, 12:09

podkusiło mnie żeby zmienić karme
Hagrid od początku (u mnie) je Royala Giant- teraz Puppy
i pomyślałam że zanim kupimy Junior, to spróbujemy innej karmy żeby było jakieś urozmaicenie

no i wczoraj na śniadanko był Koebers 23M
ilość wielkich plackowatych kup wskazuje że mój pies zamienił sie w krowe

cyt.
"mojej Birmie Kobers smakował,ale ile zjadła tyle za przeproszeniem wys.....ła "

mój Hagrid wydalił o wiele więcej niż zjadł
:shock: :shock: :shock:
Avatar użytkownika
HAGRID
 
Posty: 97
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-04-21, 13:20
psy: DSPP

Re: Bio-karma KOEBERS odpowiedzią na kłopoty żołądkowo-jelitowe

Postprzez Drixon » 2009-09-24, 12:13

z przystosowaniem się do Kobersa trzeba dac psu miesiąc :roll:
Avatar użytkownika
Drixon
 
Posty: 5589
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-25, 21:20

Re: Bio-karma KOEBERS odpowiedzią na kłopoty żołądkowo-jelitowe

Postprzez BASTARD » 2009-09-24, 15:52

U nas Kobers niestety się nie sprawdził :-( I to bardzo wielkie niestety, bo dla Bastera to chyba była najulubieńsza karma,
i testowaliśmy 3 m-ce
najpeierw stoponiowo z Royalem, potem sam 23m, no niestety kupki nie były za fajne, więc teraz reszte zostawiliśmy w ramach nagrody, albo takiego deserku ;-) raz na jakiś czas, a szkoda bo niewiem czy jeszcze jakąś karme do tego stopnia polubi...
Avatar użytkownika
BASTARD
 
Posty: 601
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-09, 13:44
Lokalizacja: Mikołów
psy: DSPP Baster

Re: Bio-karma KOEBERS odpowiedzią na kłopoty żołądkowo-jelitowe

Postprzez asienka » 2009-09-24, 20:02

Chelsea jest od samego poczatku na Kobersie,najpierw na platkowej dla szczeniat a obecnie 2 razy dziennie 23M i raz dziennie 'krokieciki'.Z kupka nie ma problemow,normalna sie wydaje,ani za rzadka ani za twarda.Czeska lubi to co je i micha zawsze do czysta wylizana.A trzymamy w wielkim wiadrze z zakretka,ktore mamy kolezanka nam sprezentowala po jakiejs niemieckiej karmie, szczelnie zamkniete na balkonie.
Avatar użytkownika
asienka
 
Posty: 595
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-24, 22:50
Lokalizacja: Kraków
psy: Chelsea

Re: Bio-karma KOEBERS odpowiedzią na kłopoty żołądkowo-jelitowe

Postprzez mary » 2009-09-24, 20:07

My jesteśmy na Kobersie 23 M od 2 m-cy. Wcześniej był RC ale zaczęły się rzadkie kupy i zmienilismy. Teraz kupki sa ładne trochę smierdzą ale jest ich sporo 3 x dziennie spora kupa. I zastanawiam się co dalej czy zostać czy coś innego spróbować
Avatar użytkownika
mary
 
Posty: 360
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-05, 21:26
Lokalizacja: śląsk
psy: Kaja(*), Luka, Alfa i kot Bazyl
Hodowla: Canavilla

Re: Bio-karma KOEBERS odpowiedzią na kłopoty żołądkowo-jelitowe

Postprzez MRUCZanka » 2009-09-30, 15:11

A nam niestety Kobers nie spasował. Kupy były 4 razy dziennie :shock: i do tego smrodek z paszczu :-( sierściucha wcale nie była ładniejsza.... przeszlismy na Kobersa, bo Benio dostał ostrego uczulenia na Boscha. Niestety, nam nie podeszło, ale jest sprawa indywidualna - może to wina tylko Extra? Innej nie próbowaliśmy....aczkolwiek rzucał się na michę ze smakiem,to trzeba przyznać. Jednak pierwsze co mi się rzucilo w oczy po otwarciu pierwszej paczki to... fragment folii aluminiowej w krokiecie :shock: :-|
Avatar użytkownika
MRUCZanka
 
Posty: 1298
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-20, 10:17
Lokalizacja: Knurów koło Gliwic, Śląsk
psy: Benio [*]

Re: Bio-karma KOEBERS odpowiedzią na kłopoty żołądkowo-jelitowe

Postprzez asia78 » 2009-09-30, 15:21

U nas cały czas smakuje, sierść ładna, kupy owszem spore i luźne (ale nie rozwolnienie)2 razy dziennie, ale dlaczego właściwie mają być suche bobki? Mnie się wydaje że są naturalne. Na razie nie zmieniamy.
Avatar użytkownika
asia78
 
Posty: 1746
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-25, 00:37
Lokalizacja: Warszawa
psy: Appenzellerka Amanda

Re: Bio-karma KOEBERS odpowiedzią na kłopoty żołądkowo-jelitowe

Postprzez dorciaj » 2010-02-17, 14:29

Dla zainteresowanych karmą Koebersa na naszym "Bazarku" ciekawa oferta :mrgreen: Zapraszamy!
Avatar użytkownika
dorciaj
 
Posty: 4450
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-15, 10:27
Lokalizacja: Warszawa Białołęka
psy: Fito Piorun Aris

Re: Bio-karma KOEBERS odpowiedzią na kłopoty żołądkowo-jelit

Postprzez brzoza » 2010-10-05, 13:25

Co prawda widzę, że od pół roku nikt nie wpisywał się już tym temacie ale liczę na to, że znawcy tej karmi mi pomogą.
Otrzymałam próbki Koebers Astor, 23M, Supermix Kroketten oraz Auslet.
1. jeśli mojej suczy karma zasmakuje - a raczej tak, bo jej smakuje wszystko, to na jaka karmę powinnam się zdecydować? Próbki sa juz dobrane pod katem specyfiki konkretnego psa ale nie wiem czy :
a) wybrać wyłacznie sucharki
b) 1 posiłek zalewajka, 1 sucharki.
Sunia ma trochę ponad rok z czego ok. 10 miesięcy przeżyła w schronie, mieszaniec bardzo podobny do "zmniejszonego" labradora, wielkość do kolan, waga 26,5. Co ważne sunia po sterylce, bardzo żarta, a dokładnie wiecznie nienażarta. Przez 2 miesiące przytyła u nas 1,5 kg. Od kilku dni na Bosch Light i dopiero normują się qpki - tendencja do raczej "zbyt miekkich i luźnych".
Proszę o poradę.
Dziękuję
Ostatnio edytowano 2010-10-06, 10:29 przez brzoza, łącznie edytowano 1 raz
brzoza
 
Posty: 3
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-10-05, 13:13

Re: Bio-karma KOEBERS odpowiedzią na kłopoty żołądkowo-jelit

Postprzez Cefreud » 2010-10-05, 18:12

ja bym podawała naprzemiennie-jeden worek płatkowej drugi krokietów.Sama płatkowa nie czyści zębów, to po pierwsze a po drugie jak będziesz mieszać i zacznie sie biegunka nie będziesz wiedzieć od której karmy
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Bio-karma KOEBERS odpowiedzią na kłopoty żołądkowo-jelit

Postprzez brzoza » 2010-10-06, 10:32

Cerfreud - dziękuję, a czy możesz mi doradzic która konkretnie karme z sucharków i płatków dac suczy z tendencją do nadwagi, a jednocześnie zkłopotliwym żołądkiem?
Zwykle inne karmy sa dla wrażliwych, inne dla tyjących - nie jestem na tyle obeznana żeby dokonac wyboru.
brzoza
 
Posty: 3
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-10-05, 13:13

Re: Bio-karma KOEBERS odpowiedzią na kłopoty żołądkowo-jelit

Postprzez Cefreud » 2010-10-06, 19:15

niestety nie podpowiem Ci.Dopóki nie zrobiłam testów a laboklinie myślałam,że powinnam unikać kurczaka-dlatego podawałam płatkową koebersa.Niestety po jakimś czasie pojwiły się biegunki.Teraz po testach wiem,ze jedyne co mogę bezpiecznie podawać to karmy ryba z ziemniakami.Po dłuższym stosowaniu orjena zaczęły się problemy z woreczkiem,więc mimo,że mój pies raczej chartowaty szukałam karmy light z w/w składnikami.Aktualnie Pan pies gardzi jedzeniem jakimkolwiek więc teraz podaję co mi w rękę wpadanie,efekty są...hmmm
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Bio-karma KOEBERS odpowiedzią na kłopoty żołądkowo-jelit

Postprzez brzoza » 2010-10-07, 11:25

Cefreud - pomimo to jednak dziękuję. Zdaję sobie sprawę, że każdy człek i zwierz są inne i ogólne "zasady" moga nie mieć zastosowania do danego delikwenta :) Zobaczę jak się Bercia będzie chować na obecnej karmie , a potem zobaczę co dalej.
Dziękuję.
brzoza
 
Posty: 3
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-10-05, 13:13

Re: Bio-karma KOEBERS odpowiedzią na kłopoty żołądkowo-jelit

Postprzez kasia.r » 2011-05-16, 14:34

Witam, czy ktoś z forumowiczów pozostał przy karmieniu Koeber's, czy wróciliście do karm typu royal ipt?
Avatar użytkownika
kasia.r
 
Posty: 146
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-03-21, 12:54
Lokalizacja: Kielce
psy: Rosa u Źródeł Wisły

Re: Bio-karma KOEBERS odpowiedzią na kłopoty żołądkowo-jelit

Postprzez Barbapapa » 2011-05-25, 13:39

Anubis i Santtu mają obecnie jeden posiłek z koebers'a; obydwaj odpowiednie dla swojego wieku zalewajki.
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy

Re: Bio-karma KOEBERS odpowiedzią na kłopoty żołądkowo-jelit

Postprzez errato » 2011-05-29, 22:53

u nas totalna porażka. próbki weszły jak złoto, karma z worka tylko przy pierwszym posiłku. teraz bez dosmaczania ani rusz :(
errato
 
Posty: 167
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-03-04, 12:23

Re: Koebers - partia za CZERWIEC'2011 - na opłaty portalowe

Postprzez basso_077 » 2011-08-12, 19:39

mod: Wydzieliłam z wątku bazarkowego

Chciałabym się czegos dowiedziec wiecej o karmie tej firmy. Skład jest zachecający (cena również), ale po przejrzeniu wielu stron www. nie ma wzmianki na temat ochrony stawów. W opisie karmy Auslese pisze się , ze jest dla wszystkich ras psów niezależnie od wielkości, od 5-6 miesiaca zycia aż do starości.
Czy ktoś moze mi coś więcej na temat tej karmy powiedzieć?
Co prawda oprócz karmy z "ochroną stawów" i tak daję bliźniakom galaretkę ze "spacerówek", ale ...
Warto zawsze zasiegnąć rady u doswiadczonych :]

jeśli zaśmieciłam wątek, to sorki <prosi>

Aniu, życzę smacznego <tak>
Ostatnio edytowano 2011-08-12, 19:46 przez dorciaj, łącznie edytowano 1 raz
Powód: dopisałam info o przeniesieniu
Avatar użytkownika
basso_077
 
Posty: 217
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-03-20, 23:47
Lokalizacja: Świdnik
psy: w typie BPP - Sonia i Goran

Re: Bio-karma KOEBERS odpowiedzią na kłopoty żołądkowo-jelit

Postprzez kasia.r » 2011-08-12, 20:32

Nie mam ogromnego doświadczenia z karmieniem psów, więc mojej suni do 18 m-ca podawałam właśnie w trosce o stawy royala, choć ponoć zawartość składników na stawy w karmach tak naprawdę jest znikoma, (tyle wet) więc dodatkowo zajadała się galaretą z łapek gotowaną z warzywami. Od 3 miesięcy Rosa jest na kober's zjada chętnie,a to dla mnie ważne bo jest rozpieszczonym niejadkiem, sierść miluteńka i błyszcząca. Skład pokazałam zaprzyjaźnionej weterynarce i pochwaliła wybór. Wiele osób pisało, że po psy ile zjedzą to wydalą, może coś w tym jest, ale sunia waży 45 kg :),ma mnóstwo energii, na royal zdecydowanie wyglądała gorzej. My tą karmę polecamy!!! A o ochronę stawów zawsze możesz zapytać weta, napewno doradzi jak właściwie dbać.
Avatar użytkownika
kasia.r
 
Posty: 146
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-03-21, 12:54
Lokalizacja: Kielce
psy: Rosa u Źródeł Wisły

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Karmy suche

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości