Bio-karma KOEBERS odpowiedzią na kłopoty żołądkowo-jelitowe

Re: Bio-karma KOEBERS odpowiedzią na kłopoty żołądkowo-jelitowe

Postprzez EwaM » 2008-09-10, 09:37

Może kiepsko szukam i czytam,ale jagnieciny i ryb to ja w składzie nie widzę ;-)
Można gdzieś zamówić próbki tej karmy?
Avatar użytkownika
EwaM
 
Posty: 2852
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-13, 15:40
Lokalizacja: okolice Warszawy
psy: Nera-prawie BPP i Bora-prawie bokser:))))

Re: Bio-karma KOEBERS odpowiedzią na kłopoty żołądkowo-jelitowe

Postprzez Barb » 2008-09-10, 09:54

Mięsko jest prawdziwe i wszystko jest bez konserwantów. Ta karma nie śmierdzi! Mój mąż skosztował mięska i stwierdził, że jest jak mielone tylko wysuszone, no i bez przypraw co jest oczywiste. Płatki kukurydziane są rzeczywiście smaczniejsze od tych, które my spożywamy.
Ta karma jest bez konserwantów i barwników, bez antybiotyków, bez hormonów i środków smakowych.
Cytuję z ulotki: Do produkcji nie wykorzystuje się mączek mięsnych ani kostnych, nie przerabia produktów sojowych ani witaminy K3.
My jesteśmy bardzo zadowoleni z rezultatów karmienia! :-)
Aniu, dziękuję za info o Koebersie :-D Chcę kupić Hammerowi suszona marchewkę. Smakołyki świetnie sprawdzają się na spacerze, ale jest jeden problem... inne pieski też proszą o smakołyki Hammerka :lol:
Avatar użytkownika
Barb
 
Posty: 953
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-31, 12:21
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
psy: Hector (Żarty Żurek "Majowy Skarbiec")

Re: Bio-karma KOEBERS odpowiedzią na kłopoty żołądkowo-jelitowe

Postprzez Barb » 2008-09-10, 09:59

EwaM napisał(a):Może kiepsko szukam i czytam,ale jagnieciny i ryb to ja w składzie nie widzę ;-)
Można gdzieś zamówić próbki tej karmy?

Ewuniu, wystarczy, że wyślesz e-maila: karma@koebers.com.pl i poprosisz o próbki.

Jeszcze jedno. Niestety nie ma tego w ofercie polskiej ale firma Koebers produkuje specjalne mleko dla szczeniąt podtrzymujące życie. Jest naprawdę wspaniałe! Polecam! Jeśli będzie zapotrzebowanie to zaczną sprowadzać.
Cmokasy dla wszystkich :-D
Avatar użytkownika
Barb
 
Posty: 953
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-31, 12:21
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
psy: Hector (Żarty Żurek "Majowy Skarbiec")

Re: Bio-karma KOEBERS odpowiedzią na kłopoty żołądkowo-jelitowe

Postprzez Wydra » 2008-09-10, 11:01

Zamówiłam próbki zobaczymy :lol:
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Bio-karma KOEBERS odpowiedzią na kłopoty żołądkowo-jelitowe

Postprzez EwaM » 2008-09-10, 11:41

Też zamówiłam :-) Dzięki :-)
Avatar użytkownika
EwaM
 
Posty: 2852
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-13, 15:40
Lokalizacja: okolice Warszawy
psy: Nera-prawie BPP i Bora-prawie bokser:))))

Re: Bio-karma KOEBERS odpowiedzią na kłopoty żołądkowo-jelitowe

Postprzez Barbel » 2008-09-10, 12:47

EwaM napisał(a):Może kiepsko szukam i czytam,ale jagnieciny i ryb to ja w składzie nie widzę ;-)
Można gdzieś zamówić próbki tej karmy?

Najnowsze wieści od producenta - karma jest monotematyczna jeżeli chodzi o gatunek mięsa - jest tylko wołowina w tych produktach, które są w ofercie aktualnie. Natomiast w najbliższym czasie ma wyjść coś wylącznie z jagnięciną. Z ryb się wycofali calkowicie!!!
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Bio-karma KOEBERS odpowiedzią na kłopoty żołądkowo-jelitowe

Postprzez anula » 2008-09-19, 22:04

Dziewczyny troszkę się w tych karmach gubię. Sawa ma 18 mies., którą powinnam dla niej zamówić? Tę Extra czy 23M albo Auslese? O ile mi wiadomo Sawa alergikiem nie jest, za to niejadkiem i owszem.
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: Bio-karma KOEBERS odpowiedzią na kłopoty żołądkowo-jelitowe

Postprzez Hekate » 2008-09-19, 22:15

a ja mam pytanie bo w sumie ta karma nie ma żadnych dodatków konserwantów, ale też nie wyczytałam w niej aby miała jakieś dodatki np. na stawy,
do jakiej klasy karm się zalicza, na innych pisze że klasy premium, czy super premium, u mnie olbrzymim plusem jest że Alto ją wcinał próbki jak gotowane, a z niego wybrzydzacz i nawet bozitą co słyszałam że dobra dla niejadków wzgardził :roll:
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: Bio-karma KOEBERS odpowiedzią na kłopoty żołądkowo-jelitowe

Postprzez anula » 2008-09-19, 22:19

U nas Bozity Sawa ma już powyżej uszu :roll: Próbki wcina nawet na sucho (bośmy nie doczytali że trzeba dolać wody :oops: , ale sobie poradziła i popiła z michy) :mrgreen: . Też się zastanawiam, do której półki ją zaliczyć?
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: Bio-karma KOEBERS odpowiedzią na kłopoty żołądkowo-jelitowe

Postprzez EwaM » 2008-09-19, 23:00

Też się zastanawiam,która będzie dobra dla moich panien(3 i 4 lata).Poradżcie,pleees :-) Extra,Auslese czy może jeszcze inna :?: A można dawać naprzemiennie :?: np.rano płatkową,a wieczorem krokiety :?: Nie wiem dlaczego,ale jakoś tak kusi mnie,żeby coś urozmaicać :roll:
Avatar użytkownika
EwaM
 
Posty: 2852
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-13, 15:40
Lokalizacja: okolice Warszawy
psy: Nera-prawie BPP i Bora-prawie bokser:))))

Re: Bio-karma KOEBERS odpowiedzią na kłopoty żołądkowo-jelitowe

Postprzez Hekate » 2008-09-20, 09:47

Ostatnio na szkolenie wziełam z sobą ulotkę, szkoleniowiec sam ma hodowle ONków i już wcześniej nam tłumaczył na zajęciach o doborze karm, o zależnościach w składzie między tłuszczem a białkiem, oczywoście jak to ja połowe informacji pozapominałam, w każdym bądź razie długo studiował broszurkę i składy, karmę skwitował jako bytową( cokolwiek miało to znaczyć) a z pozycji zaznaczył mi Auslese jako najciekawszą pozycję
Czego się obawiam, że Alto wcinał tylko próbki a przy dużym worku mi później znów zacznie wybrzydzać, narazie mam czas, dopiero co zaczął worek puriny z łososiem, więc czekam na wasze doświadczenia i relacje czy się psiakom nie przejadła :roll:
Zastanawiam się jeszcze nad mieszanką ziołową jako uzupełnieniem, cytat z broszurki "Mieszanka przeznaczona jest dla psów wszystkich ras, a dzięki naturalnej dawce jodu i żelaza wspiera także rozwój kości młodych psów"
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: Bio-karma KOEBERS odpowiedzią na kłopoty żołądkowo-jelitowe

Postprzez Hekate » 2008-09-22, 15:23

Dowiadywałam sie w sprawie możliwości wstąpienia do klubu i zakupu karm po niższych cenach (taniej o 10-20zł), ponieważ w regulaminie klubu pisze że mogą do niego dołączyć również pasjonaci (osoby które kochają psy, które są obecne w środowiskach kynologicznych( wystawy, fora))więc jako "szarzy" posiadacze psiaków możemy wstąpić do niego bez przeszkód, jest to dla mnie dużym +, z regóły tańsze ceny są dostępne tylko dla hodowli
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: Bio-karma KOEBERS odpowiedzią na kłopoty żołądkowo-jelitowe

Postprzez anula » 2008-09-22, 20:07

No dobrze, ale którą kupić dla mojego suczyska, a przede wszystkim z której półki jest ta karma, premium czy super premium?
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: Bio-karma KOEBERS odpowiedzią na kłopoty żołądkowo-jelitowe

Postprzez Barbel » 2008-09-22, 21:41

Dla takiego podrostka 18-mies. to bym dala 23M. Jeszcze to-to rośnie, jak to bern, nie ma co z białkiem przesadzać, choć jak będzie miała pod 2 lata to Auselese. Potem też raczej ta karma - to całkiem przyzwoita bytówka. Jak się ktoś nie chce babrać z woda to tę Extra daje. Łączyć też można. Np. jeden posilek płatki a jeden granule....Nawet taką kombinowaną dietę dla tych "problematycznych" żywieniowo psów producent przewiduje..
oo znalazłam http://www.koebers.com.pl/w-walce-z-alergia.html
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Bio-karma KOEBERS odpowiedzią na kłopoty żołądkowo-jelitowe

Postprzez Hekate » 2008-09-22, 22:18

szukałam info na dogomanii, tutaj link do topicu http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=119558
ja myślę że ją sprubujemy tzn Alto :lol: i jeżeli po dużym worku nadal będzie ją jadł ze smakiem (a mam taką nadzieje) to pewnie pozostanie, bo coś u niego suche karmy nie podchodzą, gotowane wcina aż mu się uszy trzęsą :roll:
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: Bio-karma KOEBERS odpowiedzią na kłopoty żołądkowo-jelitowe

Postprzez anula » 2008-09-23, 09:01

Co dokładnie oznacza zwrot karma bytowa? Bo mnie kojarzy się klasa taka sobie i nadal nie wiem co mam myśleć, bo może jes to karma równorzędna z tymi z górnej półki?
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: Bio-karma KOEBERS odpowiedzią na kłopoty żołądkowo-jelitowe

Postprzez inbloom » 2008-09-23, 09:11

Aniu, a może zafunduj Alto wit B Compositum? Bosman po babeszji też grymasi a ta wit wzmaga łaknienie i nam bardzo pomaga. myślę, że można spróbowac u niejadków takiej kuracji ;-)
Avatar użytkownika
inbloom
 
Posty: 3210
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-11, 21:59
psy: Bosman(*) Chaber (*) Felu

Re: Bio-karma KOEBERS odpowiedzią na kłopoty żołądkowo-jelitowe

Postprzez Barbel » 2008-09-23, 09:22

Karma bytowa oznacza że jest żywieniem podstawowym, takim dla psow bez jakichś większych wymagań... ;-)
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Bio-karma KOEBERS odpowiedzią na kłopoty żołądkowo-jelitowe

Postprzez Hekate » 2008-09-23, 09:30

anula napisał(a):Co dokładnie oznacza zwrot karma bytowa? Bo mnie kojarzy się klasa taka sobie i nadal nie wiem co mam myśleć, bo może jes to karma równorzędna z tymi z górnej półki?

Z tego co ostatnio przeglądam to wydaje mi się że karmy dzielą się na bytowe (dla psów zdrowych) i weterynaryjne, czyli określenie karma bytowa to nam zabardzo nic nam nie tłumaczy :-/ I im więcej próbuje się o karmach dowiedziec tym bardziej się gubię, dla mnie najważniejsze jest to że nie dodają do niej tych wszystkich świństw i żeby mi pies nie grymasił
Inboom on tak ma od zawsze, wydaje mi się że sama do tego doprowadziłam, dosmaczając mu na początku galaretką lub jogurcikiem, teraz próbuje go tego oduczyć ale coś mi się wydaje że jak wychodzę do pracy to mu moja babcia coś dodaje :-|
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: Bio-karma KOEBERS odpowiedzią na kłopoty żołądkowo-jelitowe

Postprzez Barb » 2008-09-23, 11:54

Wybaczcie, dopiero dzisiaj wpadam do was, miałam paskudną grypę :-(
W zeszłym tygodniu byliśmy w Zebrzydowicach i ku mojemu miłemu zaskoczeniu Hammer mógł kosztować nowości :lol: Ale szczęściarz z niego! Jest nowa karma: jagnięcina z ryżem. Byłam zaskoczona (pozytywnie oczywiście), gdyż wygląda smakowicie, tzn.: ryż dmuchany i suszone, mielone mięsko... sama miałam ochotę skosztować. Karma SuperMiX jest także w formie krokiecików. Nowością jest suplement wzmacniający węch.
A teraz podzielę się z Wami ostatnim wybrykiem naszego pupila. Hammer wychodził na spacerki z Panem, gdyż ja leżałam zagrypiona. Poczuł zew swobody i zniknął z pola widzenia. Przybiegł z radością ale jego pysk był umorusany w czymś dziwnym, brązowym, bez zapachu. Okazało się, że pod drzewem stało wiaderko plastikowe wypełnione czymś w rodzaju pianki uszczelniającej (w tych specyfikach przeważnie jest żywica epoksydowa). Hammer skorzystał z darmowego papu i skosztował. Oczy płonęły czerwienią, biegunka i wzdęcia :cry: Głupiutkie zwierzę, ale jakże kochane.
Podzieliłam mu karmę na cztery posiłki (zamisat 2). On dostaje 23M. Dzisiaj jest już dobrze :lol: Oczęta są normalne, pies zrobił normalną kupkę i już tak nie śmierdzi. Nawet z pyska mu jechało przerażająco. feeeeee
Jestem naprawdę zadowolona z tej karmy!!!!!!!
Chcę jeszcze wziąć dla Hammcia na jesień zestaw ziół. Wyczytałam, że wspomaga w odbudowywaniu flory bakteryjnej.
Kochane dziewczyny, każda karma jest opisana. Dla niejadków też jest odpowiednia "Energie Hochleistung".
My musimy stosować 23M, gdyż Hammer miał skłonności do luźnych stolców, ale gdy skończy 2 lata będziemy próbowali przejść na inny rodzaj karmy.
Tak jak EwciaM pomyślałam, aby naprzemian podawać Auslese i Extra :-)
Fleischbrocken to jego ulubiony przysmak, wygląda jak kupa :lol: :lol: :mrgreen: ale jest smaczniusie. Za jeden kawałek Hammcio zrobi wszystko :-P
Życzę Wam udanego wyboru i SMACZNEGO!
MOja córa wyjada z miski Hammera płatki kukurydziane, nawet gdy są już zalane. Hammer patrzy na nią, z pyska mu cieknie i czeka na komendę WEŹ :lol:
Avatar użytkownika
Barb
 
Posty: 953
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-31, 12:21
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
psy: Hector (Żarty Żurek "Majowy Skarbiec")

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Karmy suche

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości