Royal Canin v Hills

Royal Canin v Hills

Postprzez kruszon » 2009-12-10, 19:53

Jakie są Wasze doświadczenia z karmienia RC i Hills? Czy może ktoś karmił tym i tym?
My dajemy RC, ale cały czas zastanawiamy się czy i na co zmienić (może właśnie na Hills'a)?
Gdyby Kruszon był dorosły (lub nie należał do ras dużych) chyba zdecydowalibyśmy się na Orijen.
Gdzieś czytałem że RC zawiera m.in. przeciwutleniacze BHA i BHT, których UE zakazuje dodawać do pożywienia dla ludzi, jako rzekomo rakotwórczych. Czy Hills też dodaje to do swoich produktów? (a może jakieś inne świństwo :roll: )
Avatar użytkownika
kruszon
 
Posty: 865
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-17, 22:02
psy: Kruszon

Re: Royal Canin v Hills

Postprzez dorciaj » 2009-12-10, 20:07

kruszon napisał(a):Gdyby Kruszon był dorosły (lub nie należał do ras dużych) chyba zdecydowalibyśmy się na Orijen.

A co Was teraz powstrzymuje przed Orijenem? :->
Avatar użytkownika
dorciaj
 
Posty: 4450
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-15, 10:27
Lokalizacja: Warszawa Białołęka
psy: Fito Piorun Aris

Re: Royal Canin v Hills

Postprzez Apcik » 2009-12-10, 20:10

Cezary jadl Rc ponad 2 lata temu.. z tego co pamietam to:
- przeokropne baki
- luzne kupki
- siersc taka sobie
- a co najwazniejsze Cezary nie chcial go jesc :-/

ale wszystko zalezy od psa.... 'nam' nie sluzyl :-?
Avatar użytkownika
Apcik
Moderator Działu
 
Posty: 2985
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-08-15, 23:19
Lokalizacja: Cieszyn/Kraków
psy: Cezary

Re: Royal Canin v Hills

Postprzez Hekate » 2009-12-10, 20:11

Dla mnie obie karmy są przereklamowane, zbyt zbożowe, a cena nie adekwatna do jakości.
z fajnych karm to już lepiej Acana (choć przy niej i orijenie są już opinie zę zabardzo kombinują ze składami, czyli dodają olbrzymią ilość różnych dodatkowych składników), Brit Care, marki z e-karma.pl są ciekawe, TOTW też jest bezzbożowy, ale ma już większy poziom białka i nie ma podziału na wiek i wagę. My obecnie karmimy Fish4dogs, też jest to bardzo ciekawa propozycja. Po raz kolejny odsyłam to wątku viewtopic.php?f=72&t=2521&view=unread#unread
Generalnie trzymam się tych zasad, a potem co odpowiada i służy naszemu psiakowi, a przedewszystkim cjak będzie daną karmę jadł to już życie weryfikuje :-P
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: Royal Canin v Hills

Postprzez kruszon » 2009-12-10, 20:17

dorciaj napisał(a):
kruszon napisał(a):Gdyby Kruszon był dorosły (lub nie należał do ras dużych) chyba zdecydowalibyśmy się na Orijen.

A co Was teraz powstrzymuje przed Orijenem? :->


Trochę poczytałem na różnych forach etc. i są podzielone opinie co do jego stosowania u szczeniaków ras dużych... - stąd moje obawy.
Ostatnio zapytałem ortopedę i również zasugerował żeby w okresie wzrostu skupić się na czymś bardziej standardowym...
Poza tym uważam Orijen za bardzo fajną karmę - szczególnie przekonuje mnie do niej opinia znajomej, która ma hodowlę (niestety nie berneńczyków :roll: ) i wszystkie psy poza jednym, który dostaje Taste of The Wild (źle znosił Orijen), karmi właśnie Orijenem.
Avatar użytkownika
kruszon
 
Posty: 865
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-17, 22:02
psy: Kruszon

Re: Royal Canin v Hills

Postprzez dorciaj » 2009-12-10, 20:28

Mnie do Orijenu nie przekonuje jedynie cena :-? - Piorunek jeszcze do niedawna był na Orijenie - teraz jest na Acanie. W obydwóch przypadkach jedynym skutkiem ubocznym są przejadowite bąki :-P - ale jeśli chodzi o rozwój, wygląd sierści itp to wszystko rewelacja. Nasza wetka była jak najbardziej za Orijenem w okresie intensywnego wzrostu - właśnie przez zawartość "tych dodatkowych skaładników". Kurcze ale jak widać co wet to opinia :-/

Fito odchowywany był na RC - wszystko było OK - bez szczególnych fajerwerków - ale też i bez problemów.
Avatar użytkownika
dorciaj
 
Posty: 4450
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-15, 10:27
Lokalizacja: Warszawa Białołęka
psy: Fito Piorun Aris

Re: Royal Canin v Hills

Postprzez kruszon » 2009-12-10, 20:35

Hekate napisał(a):Po raz kolejny odsyłam to wątku viewtopic.php?f=72&t=2521&view=unread#unread


Czytałem to już dawno :roll: Ten i wiele innych wskazują na karmy typu Orijen (TOTW nie biorę pod uwagę bo uległem marketingowi i wierzę że podział na Puppy i Adult ma znaczenie :mrgreen: - kupiłem mały worek TOTW i czasem używamy jako smaczków - Kruszonowi bardzo smakuje :mrgreen: )
Ale właśnie tak jak pisałem powyżej chyba jeszcze za wcześnie, żeby przejść na te karmy...
Dlatego się zastanawiam czy RC jest ok czy może coś innego bardziej standardowego niż TOTW lub Orijen, ale jednocześnie lepszego niż RC np. nie zawierającego tych syfnych przeciwutleniaczy - stąd moje pytanie o Hills'a?
A co sądzicie o Hills Nature Best?
Avatar użytkownika
kruszon
 
Posty: 865
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-17, 22:02
psy: Kruszon

Re: Royal Canin v Hills

Postprzez Anna Rozalska » 2009-12-10, 20:43

Lamia do 8 miesięcy była na RC i wszystko było ok. Potem jej sie znudził i zaczęły sie kombiacje z karmami. Ona akurat Hillsa best nature, Puriny, Eukanuby nie chciała brac so pyska. Orjenem i Acaną się krztusiła bo chrupki małe.
Biomila też nie chciała bo chrupki za duże. Kazda karma o smaku ryby tez była be. W końcu strzał w dziesiątkę.
Karma Brit care z jagnieciną. Od 2 lat jest na tej karmie . Odpowiada mi jej skład a przede wszystkim mała ilość, która odpowiednio do wagi zaspokaja dzienne zapotrzebowanie.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Royal Canin v Hills

Postprzez Anirysova » 2009-12-10, 21:06

Nasze młode (King i Monia) były w hodowlach karmione RC i u nas do 5 m-cy potem przeszliśmy właśnie na Hills Nature Best, którą karmiliśmy do 15m-cy, teraz karmimy Nutro Choice, ale ponieważ zaczęło byc produkowane na UE na Węgrzech, to znowu poszukujemy czegoś dobrego spoza Europy :->
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: Royal Canin v Hills

Postprzez Busola » 2009-12-10, 22:22

Karmilismy Hillsem do 8mż.
Smakowitość - znikoma :roll:
bąki - okropne i paskudnie śmierdzące :evil:

po zmianie na fisha (zamiast zbóż - zimnioki ;-) )wszystko ustało a sierść wygląda znakomicie no i przede wszystkim micha robi sie pusta w oka mgnieniu :-P

nie twierdze że hills jest zły - Dalmisi nie pasował i tyle :->
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Royal Canin v Hills

Postprzez Drixon » 2009-12-10, 22:27

ze swej strony dodam,że częsta zmiana karmy prowadzi do wyhodowania sobie Grymaśnika :-?
Avatar użytkownika
Drixon
 
Posty: 5589
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-25, 21:20

Re: Royal Canin v Hills

Postprzez kruszon » 2009-12-11, 00:29

Drixon napisał(a):ze swej strony dodam,że częsta zmiana karmy prowadzi do wyhodowania sobie Grymaśnika :-?

Zgadzam się :mrgreen: - m.in. dlatego u nas ciągle RC - a jak "strzela focha" po wołowince albo puszce, to tak jak dziś opuszczamy jeden posiłek i od razu kulki wracają do łask :roll:
Avatar użytkownika
kruszon
 
Posty: 865
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-17, 22:02
psy: Kruszon

Re: Royal Canin v Hills

Postprzez Hekate » 2009-12-11, 01:36

wracając do porównania, pod względem składu RC przedstawia się lepiej. Na pierwszym miejscu suszone mięso drobiowe potem już ryż, izolat białka roślinnego (cokolwiek to jest) i kukurydza + wiadome konserwanty

Hills canine puppy large bread. Składniki: Kurczak i indyk łącznie min. 33% (kurczak min. 25%)- ogólnie podany składnik, nawet nie mięso, czyli można się tam spodziewać wszystkiego łącznie z dziobami i łapami, oprócz tego należy pamiętać że po odwodnieniu w czasie produkcji wychodzi jego znacznie mniej; śruta kukurydziana, mączka drobiowa, kukurydziana mączka glutenowa, suszone wytłoki z buraków .Rozbicie kukurydzy, czyli można przypuszczać że jest jej więcej niż mięsa, mączka drobiowa dopiero na 3 miejscu.

Hills natures best large/giant puppy, tutaj skład to już zupełna porażka
na pierwszym miejscu kukurydza, później znów podane bardzo ogólnikowo kurczak i indyk, następnie kukurydziana mączka glutenowa, ryż, suszona pulpa buraczana. Można przypuszczać że składników mięsnych w tej karmie jest tyle co kot napłakał.

A co innego standartowego lepszego niż to
Acana puppy large bread :Dehytratyzowane mięso z kurczaka (40%), owies, świeże mięso z kurczaka, groszek, brązowy ryż . Czyż nie ciekawiej to wygląda?

Biomill junior maxi: Suszone mięso drobiowe (dehydratyzowane) – (min.45% kurczak i indyk), kukurydza, ryż, pszenica. Czyli też od razu suszone mieso, potem wprawdzie już wypełniacze, ale Biomill to jakość sama w sobie.

Brit Care junior large bread: Jagnięca mączka mięsna, zmielony ryż, tłuszcz drobiowy (konserwowany tokoferolem), olej z łososia, naturalne aromaty, otręby ryżowe, suszona pulpa buraczana. praktycznie wśród głównych składników zbożowych na drugim ryż a następne wypełniacze dopiero na 6 i 7 miejscu

fish4dogs Finest Fish4puppies: świeże ryby 34% , mączka śledziowa 26,5%, ziemniaki 21,3%, olej z łososia 9,6%, włókno z buraków 5,2%, drożdże browarnicze 2,%, minerały 0,8%, witaminy 0,6% / razem 100 % - nic więcej /
wszystko jasno i przejrzyście, można powiedzieć ze wypełniacza jest 26,5 % czyli naprawde mało

a co do grymaszenia, wiadomo, sama mam pod tym względem dziada wychodowanego (stąd też multum testowanych karm) :roll: mam nadzieje ze następnego bernusia już tak nie rozpuszczę :oops:
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: Royal Canin v Hills

Postprzez Wiola&Nero » 2009-12-11, 09:18

U nas po Hillsie okropny łupież :roll: Z RC przeszliśmy na Bozitę robur (dla dużych ras 30/14) i jesteśmy zadowoleni- i pies i ja :mrgreen:
Avatar użytkownika
Wiola&Nero
 
Posty: 608
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-09-18, 15:25
Lokalizacja: okolice Poznania
psy: Nike(*), Gina i Nero-BPP

Re: Royal Canin v Hills

Postprzez kruszon » 2009-12-13, 23:01

A jak z wielkością "kulek" w Hills Puppy Large Bread, Biomill Junior Maxi i Acana Puppy Large?
Bo w RC Junior strasznie wielkie... :roll:
Avatar użytkownika
kruszon
 
Posty: 865
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-17, 22:02
psy: Kruszon

Re: Royal Canin v Hills

Postprzez Hekate » 2009-12-13, 23:05

biomill ma duże, acana drobne. Dokładniejsze porównanie pewnie tu by się znalazło http://www.dogomania.pl/threads/35392-W ... -ZDJAE-CIA
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: Royal Canin v Hills

Postprzez Szam » 2009-12-14, 09:45

Biomill ma przecietne, takie w sam raz dla psa duzej rasz.
Jakbys byl zainteresowany skontaktuj sie z nami.
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Re: Royal Canin v Hills

Postprzez marza_only » 2011-10-24, 09:35

witam
chciałam Was zapytać czy ktoś zmienił opinie na temat karm ponieważ moja sunia własnie kończy Royala i zastanawiam się nad zmianą a ostatnie posty są 2009 roku. Może ktoś coś nowego wniesie w watek.
dziękuję serdecznie
Avatar użytkownika
marza_only
 
Posty: 67
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-10-18, 10:49
Lokalizacja: ok. Lublina/Krasienin
psy: Hebe Ered Luin

Re: Royal Canin v Hills

Postprzez Anna Rozalska » 2011-10-26, 20:02

Polecam karmę Brit care odpowiednią dla wieku, albo junior large breed albo adult, obie są z jagnieciną.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Royal Canin v Hills

Postprzez Elmo » 2011-10-26, 20:07

A ja mogę polecić Husse ;)
Avatar użytkownika
Elmo
 
Posty: 1322
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-05-09, 21:30
Lokalizacja: Płock
psy: Etap i... :]
Hodowla: Majowy Skarbiec


Powrót do Karmy suche

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość