Bosch Junior Maxi Plus

Bosch Junior Maxi Plus

Postprzez amelka » 2010-07-08, 21:58

Witam,
czy ktoś z Was karmił swojego psiaka ta karmą? Wygląda interesująco, zwłaszcza te 60% mięsa; ale jestem ciekawa jak to wygląda w praktyce :-)
Poniżej podaję tekst "promujący" tą karmę:
BOSCH JUNIOR MAXI PLUS Dla szczeniąt i rosnących psów ras bardzo dużych. Specjalna karma dla szczeniąt wychodzi naprzeciw życzeniu posiadania karmy hodowlanej o znacznie zmniejszonej zawartości protein i nadaje się szczególnie dla szczeniąt dużych i olbrzymich ras. Junior Maxi Plus ma zmniejszoną zawartość energetyczną i zawartość białka, i zapewnia tym samym równomierny, oszczędzający stawy, niezbyt szybki rozwój szczeniąt, bowiem zwłaszcza w przypadku psów dużych ras trochę wolniejszy rozwój w fazie młodości jest zdrowszy, niż zbyt szybki przyrost wagi ciała. Duże, specjalnie uformowane krokiety zapobiegają zbyt szybkiemu połykaniu karmy i związanym z tym problemom. * Skład: mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego >60% (sproszkowane mięso drobiowe, tłuszcze zwierzęce, sproszkowane mięso, mięso suszone i odtłuszczone, sproszkowane ryby, ekstrakt z mięsa), rozdrobniona pszenica, kukurydza, kaszka pszenna, ryż, krajanka buraczana, siemię lniane, kiełki pszenicy, suszone drożdże, chlorek sodu Typowa analiza: Białko surowe 24,00 % Tłuszcz surowy 12,00 % Włókno surowe 2,50 % Popiół surowy 7,50 % Woda 10,00 % Wapń 1,40% Fosfor 1,00% Sód 0,45 % * JUNIOR MAXI PLUS nadaje się doskonale jako pokarm uzupełniający do PUPPY, może być jednak stosowany począwszy od fazy odstawiania.
Avatar użytkownika
amelka
 
Posty: 59
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-06-01, 10:23
Lokalizacja: Rumia
psy: Bella

Re: Bosch Junior Maxi Plus

Postprzez BERR » 2010-07-28, 17:18

Witam
Ja raz kupiłam ta karme bo opis dobry cena tez.
Nie jestem ekspertem - raczej laikiem ale co zaobserwowałam to opisze!!
moja mała wcale zachwycona nie była-qupy bardzo twarde, bąki masakryczne siersc twardsza sie zrobiła.
Szybko czekalam kiedy skonczy sie worek zeby wrocic do RC - to super karma siersc sliczna, lsniaca,qupy w sam raz , baki jakby ich nie było nic nie zalatuje !!!!:mrgreen: !!!
Avatar użytkownika
BERR
 
Posty: 305
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-16, 22:08
Lokalizacja: Osieczany
psy: bernenski, entlebucher

Re: Bosch Junior Maxi Plus

Postprzez anula » 2010-07-28, 17:52

Sawa zjadła dwa worki za młodu. Potem okazała znudzenie i kupiłam coś innego, ale tylko dlatego.
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: Bosch Junior Maxi Plus

Postprzez Szam » 2010-07-28, 18:02

Skład tego miesa jest dziwny.
Nie wiadomo ile w tym miesie tluszczu, co to kurcze ekstrakt z miesa (??!!), sproszkowane mieso (ale jakie)??
Warto by sie bylo dowiedziec. Czy ilosc jest przed czy po odwodnieniu, bo to ogromna roznica.
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Re: Bosch Junior Maxi Plus

Postprzez amelka » 2010-07-29, 17:53

BERR napisał(a):Szybko czekalam kiedy skonczy sie worek zeby wrocic do RC - to super karma ,sliczna, lsniaca,qupy w sam raz , baki jakby ich nie było nic nie zalatuje !!!!:mrgreen: !!!

my właśnie obecnie mamy Royala i nie jestem szczególnie zachwycona, sierść lekko zmatowiała, qupy ogromniaste :shock: wcześniejsza Eukanuba jakoś lepiej "działała" :lol: ale ile psiaków tyle różnych karm im pasuje; mój vet twierdzi, że jego stary pies całe życie je Pedigree i innej karmy nie ruszy (nawet RC :shock: ) i ma się świetnie :-D

powracając do Boscha to znalazłam inny opis Junior Maxi:
Skład:
mięso drobiowe (min. 20%), ryż, jęczmień, sproszkowane mięso drobiowe, kukurydza, sproszkowane mięso, tłuszcz zwierzęcy, pulpa buraczana (bez cukru), hydrolizat mięsa, sproszkowana ryba, jajko w proszku, siemię lniane, drożdże (suszone), olej rybny, chlorek sodu, chlorek potasu, sproszkowane małże (min. 0,1%), sproszkowana cykoria.
I BĄDŹ TU CZŁOWIEKU MĄDRY...
Avatar użytkownika
amelka
 
Posty: 59
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-06-01, 10:23
Lokalizacja: Rumia
psy: Bella

Re: Bosch Junior Maxi Plus

Postprzez kruszon » 2010-07-29, 19:49

amelka napisał(a):mój vet twierdzi, że jego stary pies całe życie je Pedigree i innej karmy nie ruszy (nawet RC :shock: ) i ma się świetnie :-D


Zmień weta :mrgreen:
Avatar użytkownika
kruszon
 
Posty: 865
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-17, 22:02
psy: Kruszon

Re: Bosch Junior Maxi Plus

Postprzez Drixon » 2010-07-29, 19:51

pies to nie kura - kukurydzy mu nie trzeba, ale to moje prywatne zdanie ;-)
Avatar użytkownika
Drixon
 
Posty: 5589
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-25, 21:20

Re: Bosch Junior Maxi Plus

Postprzez amelka » 2010-07-29, 20:55

Drixon napisał(a):pies to nie kura - kukurydzy mu nie trzeba, ale to moje prywatne zdanie ;-)

i dlatego zawsze patrzę na skład karmy :-)
veta lubię, można z nim pogadać. Na początku myślałam, że ważna jest jak największa ilość mięsa, ale powiedział żebym patrzyła też na ilość białka itd. Chciałam mieszać suchą z gotowanym jedzonkiem, ale poradził mi abym trzymała się suchej dla młodych, dużych, bo tam z reguły jest wszystko co psiakowi potrzeba (a z doświadczenia wie, że potem właścicielom nie chce się gotować, a pies już przyzwyczajony i samej suchej nie ruszy).
Myślę, że powrócę do Fitmina, cena całkiem przystępna i składniki również:
MIĘSO
(39 %) mączka drobiowa, mięso z kurczaka, mączka rybna, bulion z mięsa i wątroby
SKŁADNIKI ENERGETYCZNE
tłuszcz drobiowy, ryż, kukurydza, pszenica pełnoziarnista
LEKKI BŁONNIK
wysłodki buraczane, suszona marchew
WITAMINY
drożdże piwowarskie, kiełki pszenne, siemię lniane
SKŁADNIKI SPECJALNE
siarczan chondroityny, (250 mg/1 kg), glukozamina, (300 mg/1 kg), ?wieże jaja, tłuszcz, z łososia, Optimin
Avatar użytkownika
amelka
 
Posty: 59
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-06-01, 10:23
Lokalizacja: Rumia
psy: Bella

Re: Bosch Junior Maxi Plus

Postprzez BERR » 2010-07-30, 12:34

[quote="]
Myślę, że powrócę do Fitmina, cena całkiem przystępna i składniki również:
[/quote]

Myślałam teraz ,żeby ja kupic ale RC sie sprawdza... Nastepnym razem własnie wyprubuje Fitmin.
Co jakis czas zmieniam karme tak co 3 worki zeby sie nie nauczyła tylko na RC.
ale racja co pies to inna karma... u nas RC króluje ale nasza przygoda z karmami dopiero sie zaczyna wiec mało wiem...
w rywalizacji RC z Bosch JMP wygrał RC .
Avatar użytkownika
BERR
 
Posty: 305
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-16, 22:08
Lokalizacja: Osieczany
psy: bernenski, entlebucher

Re: Bosch Junior Maxi Plus

Postprzez amelka » 2010-07-30, 13:16

Hej BERR,
fitmina miałam jako drugi worek (puppy max, do 5-go miesiąca), młoda przy końcówce nie chciala jeść, więc zamówiłam eukanubę, a okazało się, że nie jadła bo ząbkowała :lol: , (człowiek mądry po czasie :oops: ).
na royala mnie nie stać, dostałam go w ramach rekompensaty za opóźnioną przesyłkę :->
ogólnie je chętnie więc nie chciałabym jej masakrować żołądka ciągłymi zmianami karmy, więc szukam czegoś w przedziale 120-150 zł. Jak będzie starsza to przerzucę się na kobersa, dostałam kilka próbek i wcinała jak szalona :-D
Avatar użytkownika
amelka
 
Posty: 59
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-06-01, 10:23
Lokalizacja: Rumia
psy: Bella

Re: Bosch Junior Maxi Plus

Postprzez Szam » 2010-07-30, 13:20

Moze Regal ma przyzwoity sklad:
http://www.telekarma.pl/c2/suche.htm?prod=236&start=0
Ciezko w tym przedziale cenowym znalezc dobra karme. Jezeli sie ma karmic psa slabej jakosci karma juz duzo lepiej mu gotowac.
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Re: Bosch Junior Maxi Plus

Postprzez amelka » 2010-07-30, 18:11

Szam napisał(a):Ciezko w tym przedziale cenowym znalezc dobra karme. Jezeli sie ma karmic psa slabej jakosci karma juz duzo lepiej mu gotowac.

albo przejść na Barf :-) mam dostęp do ładnych kości(wieprzowych, cielęcych, wołowych) ze sporą ilością mięska a czasem nawet są chrząstki z mięsem; a w innym mięsnym sprzedają zmielone surowe kurze łapki, korpusy i szyje za 2,90 kg, raz wzięłam Belli na spróbowanie, ale zauważyłam że nie strawiła wszystkiego dokładnie - to normalne?
Avatar użytkownika
amelka
 
Posty: 59
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-06-01, 10:23
Lokalizacja: Rumia
psy: Bella


Powrót do Karmy suche

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości