Orijen

Orijen

Postprzez brendy » 2010-10-08, 22:40

Co powiecie o karmie Orijen ? Moja Brendy, wielki łakomczuch, nawet letem nie odpuszcza - pieknie schudła na karmie Orijen . Wysokobiałkowa, bardzo smaczna. Proszę o opinie.
Avatar użytkownika
brendy
 
Posty: 95
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-09-05, 12:39
Lokalizacja: Dęblin
psy: Brendy i Reksio

Re: Acana czy Eukanuba ?

Postprzez Cefreud » 2010-10-09, 07:26

ja karmię Orjenem-znaczy karmiłam bo Freud nie je.Dla nas po prawie 2 latach stosowania okazała się za tłusta i uszkodziła psu woreczek żółciowy.Teraz na widok tej karmy odwraca łeb ,zresztą na widok kazdej rybnej.
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Orijen

Postprzez panterka-23 » 2010-10-26, 09:58

Moja Tiga puszczała okropnie śmierdzące baki po niej
panterka-23
 
Posty: 497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-24, 01:05

Re: Orijen

Postprzez kruszon » 2010-10-26, 15:35

My od jakiś 3 miesięcy karmimy Orijenem - kupiliśmy trzy różne małe opakowania karm i Kruchy wybrał właśnie Orijen. Acaną był mniej zainteresowany. RC już mu nie szło w ogóle.
Po Orijenie nie ma żadnych problemów. Badania krwi są ok - robiliśmy tydzień temu.
Myślę że ta karma jest naprawdę dobra, tylko mogłaby być troszkę tańsza...
Avatar użytkownika
kruszon
 
Posty: 865
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-17, 22:02
psy: Kruszon

Re: Orijen

Postprzez Cefreud » 2010-10-27, 17:25

ja nie pisałam że jest zła tylko tłusta.Przy długotrwałym karmieniu tą karmą moze wystapić problem z woreczkiem
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Orijen

Postprzez kruszon » 2010-10-27, 17:39

Cefreud napisał(a):ja nie pisałam że jest zła tylko tłusta.Przy długotrwałym karmieniu tą karmą moze wystapić problem z woreczkiem


Może to predyspozycje, a nie karma? - ja mam krótkie doświadczenie, ale koleżanka karmi tym od dawna wszystkie swoje psy (poza jednym który miał uczulenie i podaje mu TOTW) i bardzo sobie chwali
Avatar użytkownika
kruszon
 
Posty: 865
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-17, 22:02
psy: Kruszon

Re: Orijen

Postprzez Cefreud » 2010-10-28, 18:23

Analiza składu:orjen 6 ryb


Białko
min 44%
Omega 6
min 2,4%
Tłuszcz
min 18%
Omega 3
min 1,3%
a tu Fish:
- białko 26%, tłuszcz 11%, popiół 9%, włókno 3,5%, witaminy

Generalnie na tle innych karm orjen tłuszczu ma % najwięcej
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Orijen

Postprzez saba&mlis » 2010-12-09, 12:46

Mam pytanie, jakiej wielkosci sa chrupki w Orijen? Szukam dla Saby dobrej suchej karmy, ale nie moga byc malutkie chrupki. Panna bardzo lubi ryby wiec pomyslalam ze moze sprobowac Orijen 6 ryb?
Avatar użytkownika
saba&mlis
Moderator Działu
 
Posty: 2939
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-15, 10:49
Lokalizacja: okolice W-wy
psy: Buba

Re: Orijen

Postprzez Busola » 2010-12-09, 13:52

Marysiu, chrupki w Orijenie z rybkami są raczej malutkie (jak małe lentilki)- karmiłabym tą karmą gdyby były większe :roll:

My karmimy fish4dogs z łososiem - suka ładnie wygląda a chrupki całkiem pokaźne i do chrupania :->
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Orijen

Postprzez saba&mlis » 2010-12-09, 14:54

Juz tez myslalam o tej karmie(fish4dogs z łososiem), ale wydawalo mi sie ze jest dla psow aktywnych? (zeszta orijen tez)
Saba jest raczej malo ruchliwa i ma sklonnosci do tycia(moze po sterylizacji), teraz jest chuda i jeszcze dlugo bedzie na gotowanym, ale musze jej cos dobrac i powoli po okresie rekonwalescencji wprowadzac.
Avatar użytkownika
saba&mlis
Moderator Działu
 
Posty: 2939
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-15, 10:49
Lokalizacja: okolice W-wy
psy: Buba

Re: Orijen

Postprzez Bernielovers » 2010-12-10, 02:07

Chwilę wcześniej napisałam poniższe pytanie w innym temacie o karmach, ale widzę, że jest dokładnie ten temat poruszony tutaj, więc wklejam :

A propos karmy z nowej linii ORIJEN by Acana. To nowy produkt od niedawna na polskim rynku. Czy ktoś z Was uraczył już swojego Bernusia taką karmą? Przygotowujemy się na powitanie szczonka i chcemy dobrać najlepsza karmę z możliwych, a po przeczytaniu artykułu (http://www.psy24.pl/1777-Krotka-rozpraw ... -psow.html)poleconego przez jednego z forumowiczów moje przypuszczenia się potwierdziły, że jednak Acana i Orijen dla szczonka najlepsze bo obfite sa w mięsko, nie zawierają zbóż i jest mało węgli.

Ja mam szczerze mówiąc duże zaufanie do Acany bo ta karma uratowała mojego Pitbulla chorego na niewydolność trzustki i wiem, że ma wszystko co potrzeba. Ale to było parę lat temu...Teraz mamy linię Orijen i nie mam jej na kim przetestowac hehehe, stąd proszę Was o jakieś prywatne doświadczenia ze szczonkami rosnącymi na tej karmie :) Bo potem dorosłego raczej będę normalną Acaną karmiła.
Avatar użytkownika
Bernielovers
 
Posty: 279
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-11-24, 04:06
Lokalizacja: Katowice
psy: Opium Szmaragdowa Leszczyna

Re: Orijen

Postprzez Cefreud » 2010-12-10, 07:01

saba&mlis napisał(a):Mam pytanie, jakiej wielkosci sa chrupki w Orijen? Szukam dla Saby dobrej suchej karmy, ale nie moga byc malutkie chrupki. Panna bardzo lubi ryby wiec pomyslalam ze moze sprobowac Orijen 6 ryb?


Karmy z rybą maja tą wadę,ze są uniwersalne, więc na duże chrupki nie masz co liczyć.Najwieksze kawałki z jakimi się spotkałam miała karma dentystyczna z Hillsa-około 1,5 cm na 2,5 cm.Wallemu do miski wchodziło 6 chrupek :lol:
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Orijen

Postprzez Busola » 2010-12-10, 11:43

saba&mlis napisał(a):Juz tez myslalam o tej karmie(fish4dogs z łososiem), ale wydawalo mi sie ze jest dla psow aktywnych? (zeszta orijen tez)
Saba jest raczej malo ruchliwa i ma sklonnosci do tycia(moze po sterylizacji), teraz jest chuda i jeszcze dlugo bedzie na gotowanym, ale musze jej cos dobrac i powoli po okresie rekonwalescencji wprowadzac.

Dalmiską chyba jakoś szczególnie aktywna nie jest - mieści się w średniej bo do kanapowców się również nie zaliczxa ;-)
fish4dogs ma tą zaletę że podaje się jej dość mało - wg opakowania pies o wadze 40-45kg powinien dostawać 400-430g - nasza suka dostaje poniżej 400 (przy większych ilościach tyje). Białka zawiera 26% czyli standard :->
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Orijen

Postprzez Anirysova » 2010-12-10, 13:30

saba&mlis napisał(a):Saba jest raczej malo ruchliwa i ma sklonnosci do tycia(moze po sterylizacji), teraz jest chuda i jeszcze dlugo bedzie na gotowanym, ale musze jej cos dobrac i powoli po okresie rekonwalescencji wprowadzac.


Musiałyby to być karmy light np:
http://www.pl.brit-petfood.com/karmy-dl ... dat=Szukaj
ale pewnie kulki będą drobne, bo to są karmy dla wszystkich ras.

Jesli chcesz większe kulki musiałabyś szukać w karmach przeznaczonych dla dużych ras (large breed), ale nie wszystkie firmy produkują dla dużych ras i niskiej aktywności.

My karmimy teraz Eukanuba Adult Large Breed i są fajne duże "guziczki" :-)
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: Orijen

Postprzez kruszon » 2010-12-10, 14:01

Przeszliśmy z Orijen Puppy Large na Orijen Adult (kończy się pierwszy worek) i nadal jest ok. Smakowitość bez zmian, a u nas to czynnik niezwykle ważny.

Dobra cena jest w zooplus'ie - przy zakupie dwóch worków dostaje się 5% rabatu za tzw. zamówienie grupowe i dodatkowo można dostać 2% rabatu za płatność przelewem - preferuję tą formę w zooplus'ie bo jak raz zapłaciłem kartą to mi źle pobrali i straciłem miesiąc na wyjaśnianie...
Avatar użytkownika
kruszon
 
Posty: 865
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-17, 22:02
psy: Kruszon

Re: Orijen

Postprzez saba&mlis » 2010-12-10, 14:02

Anirysova napisał(a):Musiałyby to być karmy light np:
http://www.pl.brit-petfood.com/karmy-dl ... dat=Szukaj
ale pewnie kulki będą drobne, bo to są karmy dla wszystkich ras.

Wlasnie taka karma kupilam , ma male chrupki i sfermenyowala w zoladku Saby wiec sie zrazilam

Anirysova napisał(a):My karmimy teraz Eukanuba Adult Large Breed i są fajne duże "guziczki" :-)

ta karma karmilam Bona, cale zycie mial alergie, wiec od czasu do czasu dostawal tez inna dla alergikow, ale bez rezultatu, Saba tez sie drapie i lize lapy wiec pomyslalam ze moze poszukam czegos innego.
A nad rybna sie zastanawim bo Saba ryby bardzo lubi, Bono wolal sie zaglodzic niz zjadl cos co nawet lezalo w poblizu ryby :mrgreen:
Avatar użytkownika
saba&mlis
Moderator Działu
 
Posty: 2939
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-15, 10:49
Lokalizacja: okolice W-wy
psy: Buba

Re: Orijen

Postprzez Hekate » 2010-12-10, 20:05

a może lukullus? są dwie wersje smakowe wołowina i pstrąg lub kurczak i łosoś. Kawałki w sam raz, wprawdzie nie równomiernej wielkości, ale nie drobnica.
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: Orijen

Postprzez saba&mlis » 2010-12-11, 11:05

Podobno dobrze jest jsk chrupki sa roznej wielkosci, bo to zmusza psa do gryzienia, tak ma Purina, ktora Saba gryzla i dos lubila (wolalabym bym jednak karme troche z wyzszej polki). Rozpatrze i Lukullusa, nigdy z nia nie mialal do czynienia. Problem taki ze karm jest duzo, ja bym nie chciala co chwila zmieniac, ale jak inaczej dobrac ta najlepsza :lol:
Avatar użytkownika
saba&mlis
Moderator Działu
 
Posty: 2939
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-15, 10:49
Lokalizacja: okolice W-wy
psy: Buba

Re: Orijen

Postprzez Hekate » 2010-12-11, 18:02

niestety inaczej się nie da, każdy pies jest inny i co innego mu służy i smakuje jednocześnie :P Ja karmię Markus Muhle (powtarzam się :lol: ), karma tego samego typu, czyli tłoczona na zimno i kawłaki jakby połamane różnej wielkości. Altkowi bardzo służy, a ja w końcu po prawie dwóch latach poszukiwań trafiłam w jego smak :-)
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: Orijen

Postprzez Cefreud » 2010-12-12, 08:51

saba&mlis napisał(a):Podobno dobrze jest jsk chrupki sa roznej wielkosci, bo to zmusza psa do gryzienia, tak ma Purina, ktora Saba gryzla i dos lubila (wolalabym bym jednak karme troche z wyzszej polki). Rozpatrze i Lukullusa, nigdy z nia nie mialal do czynienia. Problem taki ze karm jest duzo, ja bym nie chciala co chwila zmieniac, ale jak inaczej dobrac ta najlepsza :lol:

Marysiu u nas Lukullus nie sprawdził się przez problemy skórne.Była to jedyna karma przy której Freud wygryzł sobie wszystkie 4 łapy...Naprawdę zacznij od testów a potem dobierz karmę pod względem składu i wielkości kulek.
Spore kulki z karm dla alergików miała Eukanuba, której próbkę dostałam od Ani Anirysowej
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Następna strona

Powrót do Karmy suche

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość