Porównanie składów

Porównanie składów

Postprzez Frances_B » 2011-08-24, 10:24

Hej :) Chcę zmienić szczonkowi karmę i zastanawiam się na jaką...bo już tyle tematów przejrzałam, że mam mętlik. Zakładam, że znacie się lepiej ode mnie, więc proszę : którą z tych karm podalibyście szczeniakowi, która ma wg. Was najlepszy skład ?

1) Kukurydza, suszone mięso drobiowe, suszone białko wieprzowe, mąka pszenna, ryż, tłuszcze zwierzęce, gluten pszenny***, sole mineralne, hydrolizowane białka zwierzęce, pulpa buraczana, olej sojowy, olej rybny, włókna roślinne, łuski i nasiona psyllium, fruktooligosacharydy (FOS), hydrolizowane drożdże (źródło mannooligosacharydów), DL-metionina, tauryna, hydrolizowane skorupiaki (źródło glukozaminy), wyciąg z aksamitki wzniesionej (źródło luteiny), hydrolizowana chrząstka (źródło chondroityny).
*** LIP (Low Indigestible Protein): białka wyselekcjonowane ze względu na wysoką strawność.

2)Mięso jagnięce (>20%), brązowy ryż (>18%), mąka ryżowa, kukurydza, tłuszcz z kurczaka (konserwowany przy użyciu tokoferoli), gluten kukurydziany, miazga buraczana (bez cukru), mąka owsiana, siemię lniane, naturalne dodatki smakowe, proszek jajeczny, drożdże piwne, sól, lucerna, groszek, wodorosty, korzeń cykorii, mączka ze skorupiaków, chrząstki drobiowe, yucca shidigera, L-Karnityna, bakterie lactobacillus casei oraz enterococcus faecium, witaminy i minerały

3) Mięso z kurczaka (15%), mięso z indyka (15%), mączka z kurczaka, pełnoziarnisty ryż brązowy, pełnoziarnisty ryż biały, tłuszcz z kurczaka (konserwowany mieszanką tokoferoli), płatki owsiane, ziemniaki (3%), jęczmień, proso, mięso z kaczki (3%), mięso z łososia (3%), produkty pochodne jaj, siemię lniane, naturalny dodatek smakowo-zapachowy z kurczaka, wodorosty (1%), marchew (1%), groszek zielony (1%), jabłka (1%), sproszkowany owoc żurawiny (1%), wyciąg z ziela rozmarynu (1%), suszona nać pietruszki (1%), chlorek potasu, chlorek sodu, chlorek choliny, szuszony korzeń cykorii, mączka z małży (źródło glukozaminy), chrząstka drobiowa (źródło chondroityny), witaminy i minerały.

4) Suszone mięso jagnięce, ryż brązowy, ryż biały, kukurydza, suszone mięso z kurcząt, suszona pulpa buraczana, tłuszcz z kurcząt (zachowujący trwałość dzięki mieszance tokoferoli), mąka owsiana, suszone mięso z ryb, nasiona siemienia lnianego, suszone drożdże browarne, olej z ryby Menhanden, produkt z suszonych jaj, mąka pszenna, sól, chlorek potasu, inulina, chlorowodorek glukozaminy, ekstrakt z juki Schidigera, beta-karoten, dl-metionina, witamina A, witamina D3, witamina E, ryboflawina (wit. B2), witamina B12, kwas d-pantotenowy, niacyna (wit. PP), chlorek choliny, chlorowodorek pirydoksyny (wit. B6), monoazotan tiaminy (wit. B1), kwas foliowy, kwas askorbinowy (wit. C), biotyna (wit. H), lecytyna, ekstrakt z rozmarynu, inositol, odwodniony kelp (wspaniałe źródło ponad 60 składników odżywczych), polisacharydowy kompleks cynku, żelazo, mangan, miedź i kobalt, jodek potasu, selenian sodu, Lactobacillus Acidophilus i Casei, Enterococcus Faecium, Bacillus: Subtillus, Lichenformin i Coagulins, Aspergillus Oryzae i Niger.

5) Dehytratyzowane mięso z kurczaka (40%), owies, świeże mięso z kurczaka, groszek, brązowy ryż, tłuszcz z kurczaka (konserwowany mieszaniną tokoferoli i rozmarynem), świeże mięso łososia, wątróbka z kurczaka, świeże całe jaja, lucerna, olej z łososia, dynia, kurza chrząstka (naturalne źródło glukozaminy i chondroityny), jabłka, marchewka, zielona rzepa, żurawina wielkoowocowa, świdośliwa olcholistna, morskie wodorosty (morszczyn pęcheżykowaty, algi czerwone), korzeń łopianu, korzeń prawoślazu, jagody jałowca, kozieradka, nasiona kopru, dzięgiel litwor, rokitnik zwyczajny, korzeń cykorii, pokrzywa, liść czerwonej maliny, ostrpest, liść mięty pieprzowej, kwiat nagietka, rumianku + witaminy i minerały.

Jak komuś uda się przebrnąć, to super :-) Może Ktoś mi trochę rozjaśni :-)

A może macie jakąś karmę, którą możecie polecić ?
Avatar użytkownika
Frances_B
 
Posty: 73
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-16, 13:10
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Giga

Re: Porównanie składów

Postprzez Szam » 2011-08-24, 10:39

Zalezy jaki jeszcze stosunek bialka, tluszczu itd. To wazne
Mi sie 5tka podoba, pewnie to Acana :) (ona ma dosc duzo bialka)
Potem 3ka.

Przyzwoity sklad i jakosc ma Nutra Gold i nie jest napakowana bialkiem
http://e-karma.pl/product-pol-603-NUTRA ... Puppy.html

My uzywamy Biomilla dla szczeniakow
http://www.krakvet.pl/biomill-junior-ma ... p-433.html
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Re: Porównanie składów

Postprzez kerovynn » 2011-08-24, 12:44

Istotne jest tez czy pies nie jest uczulony na kurczaka. Moja Psica DSPP dopiero po Joserze "100% jagnięciny" przestała się drapać po uszach a one same z zaczerwienionych wróciły do różowego koloru.
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: Porównanie składów

Postprzez luna » 2011-08-24, 15:01

@ kerovynn powiedz mi proszę, czy to, że pies się drapie za uchem (chociaż jest odrobaczany, pcheł i innch pasożytów też nie ma) może oznaczać, że jest uczulony na karmę?
jestem nowym włascicielem BPP i nie wiem czym może objawiać się takie uczulenie. Luna jest na Royal Canin Giant Puppy.
z góry dziękuję za odpowiedź!
Avatar użytkownika
luna
 
Posty: 169
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-06-23, 19:17
Lokalizacja: Skierniewice
psy: Luna BPP

Re: Porównanie składów

Postprzez baksak » 2011-08-24, 15:50

Ja bym też tak obstawiał jak Szam - 5 wygląda najlepiej.
Składniki karmy są podawane w kolejności od tego, którego jest najwięcej do tego, którego jest najmniej.
Zauważ, że np. w karmie nr 4 jest ryż biały i brązowy. Możliwe iż wsadzono tam dwa rodzaje ryżu po to, by mięso jagnięce można było wpisać jako pierwsze...

My wcinamy Nutram (http://www.nutram.pl/).
Avatar użytkownika
baksak
 
Posty: 2750
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-03-28, 13:21
Lokalizacja: Warszawa
psy: Expert [*] i Gerda (Majowy Skarbiec)

Re: Porównanie składów

Postprzez Elmo » 2011-08-24, 15:57

baksak napisał(a):My wcinamy Nutram (http://www.nutram.pl/).

I my również ;) Jesteśmy zadowoleni- małemu smakuje, a mi podoba się skład <tak> Polecam...
Hmm... 5 rzeczywiście wygląda najlepiej <mysli> Tak jak napisał "baksak"- zwróć uwagę na kolejność, bo to przy wyborze karmy jest rzeczywiście istotne <tak>
Avatar użytkownika
Elmo
 
Posty: 1322
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-05-09, 21:30
Lokalizacja: Płock
psy: Etap i... :]
Hodowla: Majowy Skarbiec

Re: Porównanie składów

Postprzez Drixon » 2011-08-24, 17:33

Avatar użytkownika
Drixon
 
Posty: 5589
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-25, 21:20

Re: Porównanie składów

Postprzez Frances_B » 2011-08-24, 23:22

Dzięki :) Skontaktowałam się z jedną dziewczyną, która pisze pracę inżynierską na zootechnice z żywienia psów, więc moim zdaniem kompetentną ;)

Pozwolę sobie przytoczyć jej odpowiedź.

"Zdecydowanie najlepiej wygląda 3 i 5, najgorzej 1.
1) kiepska (kukurydza na 1 miejscu, silnie uczulający gluten, niezidentyfikowane "tłuszcze zwierzęce", kurczak i wieprzowina jako główne mięsa - jedne z najbardziej faszerowanych chemią na fermach)
2) przyzwoita (dobre mięso w przyzwoitej ilości, trochę za dużo zbóż, fajne dodatki)
3) bardzo dobra (dużo mięsa, różnorodne źródła białka, stosunkowo mało lekkostrawnych zbóż, dodatki)
4) przyzwoita (ciut sporo zbóż, ale i przyzwoita ilość mięsa, fajne dodatki)
5)bardzo dobra (dużo mięsa, nie za dużo lekkostrawnych zbóż, dużo dodatków, bez glutenu i kukurydzy)"

A numerkom odpowiadają :

1) RC veterinary junior large dog digest & osteo
2) proformance large breed puppy
3) nutra gold holistic large breed puppy
4) eagle pack large&giant breed puppy formula
5) Acana puppy large breed

Opinie się pokrywają, więc zdecydujemy się na 3 lub 5 :) Bardzo, bardzo dziękuję wszystkim :)
Avatar użytkownika
Frances_B
 
Posty: 73
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-16, 13:10
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Giga


Powrót do Karmy suche

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość