Biegunka u szczeniaka po acanie ?

Biegunka u szczeniaka po acanie ?

Postprzez Frances_B » 2011-10-08, 18:55

Hej :)
Jakieś 2 tygodnie temu zmieniliśmy suni karmę z Royal Canin (weterynaryjnej dla psów dużych) na Acana puppy large breed. Zmienialiśmy oczywiście stopniowo, dodając coraz więcej acany do poprzedniej karmy. Niestety, pojawił się problem. Sunia ma biegunki...Wygląda to tak, że wychodząc na spacer robi kupkę w miarę normalną, a jakieś 10 -20 minut później potrafi zrobić zupełnie luźną :( Poza tym nic jej nie dolega, je i pije normalnie, jest "żywotna", karmę je ze smakiem. Odrobaczana była 2 miesiące temu. Robiliśmy jej badania kału około miesiąca temu i weterynarz powiedział, że nie trzeba odrobaczać.
Czy ktoś z Was spotkał się z biegunką po Acanie ? Zmieniliśmy suni karmę, bo Royal miał kukurydzę jako główny składnik i nie bardzo nam się to podobało. Acana ma skład znacznie lepszy (moim skromnym zdaniem ), ale może Giga po prostu jej nie toleruje...? Sama nie wiem, poczekać jeszcze, czy zmienić karmę ? A może widzicie jakąś inną przyczynę biegunki ?
Avatar użytkownika
Frances_B
 
Posty: 73
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-16, 13:10
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Giga

Re: Biegunka u szczeniaka po acanie ?

Postprzez Milla » 2011-10-08, 19:55

Przez bardzo krótki moment Majka i Tiki byli na acanie, po której mieli dość silną biegunkę, dlatego szybko wróciłam do puriny i było już OK.
Avatar użytkownika
Milla
Moderator
 
Posty: 1383
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-24, 12:21
Lokalizacja: Podkowa Leśna
psy: Maja[*], Bonita oraz klan A&B&D

Re: Biegunka u szczeniaka po acanie ?

Postprzez luna » 2011-10-08, 21:24

też przeszłam z Royal'a na Acanę, ale bez żadnych sensacji żołądkowych- więc myślę, że to zależy od piesia po prostu.
zdrowia życzę dla Gigi i smacznego :)
Avatar użytkownika
luna
 
Posty: 169
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-06-23, 19:17
Lokalizacja: Skierniewice
psy: Luna BPP

Re: Biegunka u szczeniaka po acanie ?

Postprzez Elmo » 2011-10-08, 21:24

Hmm... a po Royalu było wszystko dobrze?
Niektóre psy nie za dobrze reagują na zmianę karmy... Acana ma dobry skład ( tak uważam, planowałam dla mojego malca właśnie tą karmę) <okok>
Może daj jej jeszcze trochę czasu?
Avatar użytkownika
Elmo
 
Posty: 1322
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-05-09, 21:30
Lokalizacja: Płock
psy: Etap i... :]
Hodowla: Majowy Skarbiec

Re: Biegunka u szczeniaka po acanie ?

Postprzez Frances_B » 2011-10-08, 22:03

Chyba dam jej jeszcze tydzień, a potem zobaczymy...Po royalu było w miarę ok, na pewno lepiej niż teraz. Chociaż też nie idealnie, kupki nie były całkiem twarde, tylko takie pośrednie. Dodam jeszcze, że royal nie był jej pierwszą karmą, przeszła już jedną zmianę ale bez żadnych rewelacji żołądkowych. Byłam wręcz zdziwiona.
A tak na zapas zapytam (gdybyśmy jednak musieli zmienić), jakie karmy polecacie dla 4 miesięcznej panienki ?
Avatar użytkownika
Frances_B
 
Posty: 73
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-16, 13:10
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Giga

Re: Biegunka u szczeniaka po acanie ?

Postprzez anula » 2011-10-08, 22:26

Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: Biegunka u szczeniaka po acanie ?

Postprzez Frances_B » 2011-10-08, 22:30

Właśnie między tą a Acaną wybieraliśmy...No i padło na tą drugą. Może wypróbujemy, jeżeli nic się nie zmieni. Dziękuję ;-)
Avatar użytkownika
Frances_B
 
Posty: 73
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-16, 13:10
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Giga

Re: Biegunka u szczeniaka po acanie ?

Postprzez Sylwia » 2011-10-08, 23:12

Nasz Miki po Acanie miał koszmarną biegunkę, ignorowalismy to na początku, ale problem narastał, aż skończyło się u weta, bo z psa się lalo. Przeszliśmy na inną i natychmiast wszystko się unormowało. Nie wiem co jest tam takiego, Miki nie jest alergikiem, po prostu czegoś tam nie toleruje. Chyba nie warto psa męczyć i czekać aż będzie dobrze :-)
Avatar użytkownika
Sylwia
 
Posty: 229
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-05-31, 21:09
Lokalizacja: Sopot
psy: entlebucher Mikuś

Re: Biegunka u szczeniaka po acanie ?

Postprzez Anna Rozalska » 2011-10-10, 09:45

Polecam Brita care dla szczeniaków.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy


Powrót do Karmy suche

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość