Poznań - CACIB - 2006

Moderator: Aga-2

Poznań światówka - zdjęcia

Postprzez Halina » 2006-11-13, 00:50

Stawka - suki młodzież, tak to wyglądało
Obrazek

Suki młodzież - lokaty
I - Riddon Hennet BISTRITTA
II- nie wiem
III - nie wiem
IV - ODA O'ZANDRINA av Hiselfoss
Obrazek

Riddon Hennet BISTRITTA - Ilokata suki mł
Obrazek

Riccaron NANO NANO - I lokata psy mł. ,
Obrazek
Obrazek

KASTOR Szumiąca Knieja - bdb, psy młodzież
Obrazek

KORA Szumiąca Knieja - dosk, suki młodzież, najukochańsze stworzenie na wystawie ;-)
Obrazek
Obrazek

to wszystko co udało mi się wydobyć w panujących warunkach. Dawajcie co kto ma, może coś razem sklecimy do zobaczenia
Avatar użytkownika
Halina
Moderator
 
Posty: 6570
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 07:48
Lokalizacja: Dargiń
psy: Karo, Sotella,Ofra, Kora[*], Bora[*], Berni[*]
Hodowla: Szumiąca Knieja

Postprzez gosc wczesniejszy:) » 2006-11-13, 01:11

Nie wiem jakich dokladnie suk nie bylo, musialabym sprawdzic w katalogu, ale juz zamyka mi sie oko, wiec sprawdze to jutro i napisze dokladnie. Jesli chodzi o wypowiedz GOSCIA, ktory psow nie wystawial, to mysle, ze nie nam komentowac wybory sedziow SWIATOWYCH. Duzo czasu, duzo wiedzy i duzo praktyki potrzeba, zeby moc sedziowac na wystawach, a tym bardziej miedzynarodowych i swiatowych. Wiem, ze dla NAS nasze psy sa najpiekniejsze, ale pochylmy sie z pokora wobec konstruktywnej krytyki, i albo cos z tym zrobmy, albo z klasa i usmiechem pogodzmysie z werdyktem. Przeciez nie chodzi w tym wszystkim o rywalizacje, prawda???:)))
gosc wczesniejszy:)
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Olga » 2006-11-13, 01:16

Oto Link do mojej galerii z wystawy, zdjecia robilam tylko na ringu 15.
Jeszcze nie wszystko jest wrzucone - zrobilam ok 110 zdjec i nie sposob wszystkie przerobic jednego dnia. Jesli ktos chcialby kopie bez tych wszystkich mazidel na powierzchni, to prosze o maila lub pw. :mrgreen: Reszte fotek wrzuce do konca tygodnia.

ALBUM z Wystawy
Avatar użytkownika
Olga
 
Posty: 431
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 15:39
Lokalizacja: Londyn

Postprzez grafi » 2006-11-13, 02:24

Witajcie

Postanowiliśmy kupić berneńczyka i wybraliśmy się do Poznania na światówkę, żeby przyjrzeć się pieskom

Poniżej żonka zaatakowała Nagasaki z Deikowej Doliny

Obrazek
grafi
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Gość » 2006-11-13, 03:05

Obrazek
Obrazek
Gość
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Magda » 2006-11-13, 03:29

Jeszcze raz najserdeczniejsze GRATULACJE dla wszystkich wystawianych i wystawiających :-)
Avatar użytkownika
Magda
 
Posty: 3392
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 18:35
Lokalizacja: woj.łódzkie

Postprzez kiwi » 2006-11-13, 08:30

z tego co zanotowałam:
PSY POŚREDNIA
1. 2457-Ambassador Valaske Slunce
2. 2472-Nagasaki Deikowa Dolina
3. 2469-Goemon Keep in Mind
4. 2471-Huckelbery Duch Wrzosowisk

PSY OTWARTA
1.2492 - Douglas van't Stokerybos

Championy
1. 2522 - BOB NPwR Bobby van't Stokerybos
2.2546 - Alpenbach Wandering Star
3.2543 - Maroussia Sidney
4.2524 - Camiel vat't Stokerybos

Suki pośrednia
1.2620- Risen Shine Degli Antichi Mulini
2. 2607 - Delilah z Ochoze

Suki championy
1. 2681 - Black Rose
2.2684 - Zweierteam Carlina
Avatar użytkownika
kiwi
 
Posty: 382
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-09, 22:37
Lokalizacja: Pręgowo koło Gdańska
psy: Daktyl i Groszek, [*] Melon Arbuz Imbir Agrest

Postprzez Olga » 2006-11-13, 09:41

wrzuce tutaj rowniez tylko musze je jeszcze zmniejszyc :roll: Ograniczenia rozmiarow w galerii tutaj w portalu sa dla mnie bardzo bolesne :-P i zadne zdjecie nie prezentuje sie tak dobrze, jak w momencie zalozenia sobie osobnej galerii :-P, niestety... ale poprzerabiam i wrzuce tutaj chociaz czesc :D
Avatar użytkownika
Olga
 
Posty: 431
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 15:39
Lokalizacja: Londyn

Postprzez Olga » 2006-11-13, 09:43

AniRysTeam napisał(a):Nas niestety nie było


No wlasnie... A ja tak czekalam na Darwina i Orsona, zeby ich moc w koncu zobaczyc osobiscie, a nie na zdjeciach... Co sie stalo? :-(
Avatar użytkownika
Olga
 
Posty: 431
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 15:39
Lokalizacja: Londyn

Postprzez saganka » 2006-11-13, 09:46

Olga, swietne zdjecia! Wielkie dzieki, bo moje to po prostu....... nic mi nie wyszlo. Ratujesz wiec nasz honor ;-)
saganka
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Gość » 2006-11-13, 09:50

Olga napisał(a):wrzuce tutaj rowniez tylko musze je jeszcze zmniejszyc :roll: Ograniczenia rozmiarow w galerii tutaj w portalu sa dla mnie bardzo bolesne :-P i zadne zdjecie nie prezentuje sie tak dobrze, jak w momencie zalozenia sobie osobnej galerii :-P, niestety... ale poprzerabiam i wrzuce tutaj chociaz czesc :D


No ale w albumie na tym portalu można wstawiać fotki 800x600 i chyba 120KB
Gość
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Ewa » 2006-11-13, 09:50

Olga cudne zdjęcia,dzięki za stawkę psów bo nie moglam ich zobaczyć na żywo :-(
Ewa
 
Posty: 694
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 10:30
Lokalizacja: Ryczywół

Postprzez Tasmanska » 2006-11-13, 10:16

Faktycznie Aniu masz rację.
Do walki o lokatę w klasie pośredniej pozostało 6 suk a nie 5, więc nasza Alex poprostu zakwalifikowała się do pierwszej 6:). Bardzo się cieszymy z sukcesu Basmy Wandzi i Krzysia, 4 lokata w szczeniaczkach na jej pierwzej wystawie to naprawdę duży sukces. Sunia prześliczna z rewelacyjnym charakterem.

Pracy sędziego nie będę komentować bo niestety jej nie widziałam.
Dochodziły mnie słuchy o braku konsekwencji w wyborach w poszczególnych klasach, jednak mówiły to osoby którym niezbyt dobrze poszło, więc trudno stwierdzić jak było naprawdę......

Kasiu Sagankowa- kalendarze poprostu boskie, naprawdę zrobiłaś kawał dobrej roboty!!!

Agata mnie również było bardzo miło spotkać cię znowu po latach..... mam nadzieję, że teraz przy okazji wystawiania ozdóbek będziemy się spotykać częściej.
A jeśli chodzi o Waszą sędzinę to faktycznie ona wzbudza respekt u ludzi a co dopiero u psów.
Ostatnio edytowano 2006-11-13, 10:31 przez Tasmanska, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Tasmanska
 
Posty: 1181
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 09:18
Lokalizacja: Rokitno Szlacheckie
Hodowla: Tasmańska Elitte

Postprzez Ania od Berena » 2006-11-13, 10:23

W moim odczuciu sędzia bardzo zwracał uwagę na psychikę.
Avatar użytkownika
Ania od Berena
 
Posty: 1249
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 19:45
Lokalizacja: Wrocław i okolice
psy: Beren(*),Luthien(*),Yuki (*)Yato(*), Milka, Malina

Postprzez Gość » 2006-11-13, 11:27

Może zdąrzę cokolwiek napisać za nim mnie jak zykle wyrzuci zaczynam pisać jako ala kończę jako gośc.
wiem że mam jak to siię mówi potocznie żadne doświadczenie jako hodowca ale po prostu jako człowiek jestem zadowolona z wystawy i sedziowania . Chociaż moje sunie nie zajęły żadnych pozycji lokatowych miały przyjemność brać udział w wystawie światowej co myslę juz drugi raz nam sie nie przytrafi tak prędko. :-) . wygrały psy które na to zasłuzyły, taki jest werdykt sedziego, hodowle które są na rynku juz bardzo długo, mają ogromne doswiadczenie i są profesjonalistami w swojej dziedzinie. Dlatego ogromnie gratuluję wszystkim wygranym bo to jest świadectwem waszej dobrej pracy.Ogromne gratulacje tez dla wszystkich wystawiających bo myslę ze jest to dla kolejne doświadczenie i nauka. Dla mnie osobiscie było ogromną przyjemnoscią być obok tak wielu pięknych suń, poznać forumowiczów i zasmakować światówki.Pozdrawiam Ala
Gość
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez jaska » 2006-11-13, 12:15

:lol: taaaak...... :lol: Roberto Pico z Puerto Rico!!! to taki nowy top temat.
Nie wiem czemu , ale jakoś tak wydaje mi sie ze ów Roberto sie pogubił, zresztą czy w Puerto Rico są berny?? moim zdaniem powinni organizatorzy , jak już musieli zmienic sedziego, wystawić kogoś bardziej znającego sie na temacie.
To nie tylko moja opinia, ale tez i zagranicznych gości. Nie widziałam wszystkich klas suk, tylko championki-ogromną ilośc przepięknych bernenek!!! Zagubienie Pana Pico i brak konsekwencji,w efekcie ...było co było.
W pośreniej nie było naszej Biby-ma zerwane więzadło kolanowe, jest w trakcie leczenia, mamy nadzieję ze bedziemy mogli ją jeszcze kiedykolwiek wystawic.
Miło było zobaczyc w Polsce wszytskie te super pieski znane z netu bądz z zagranicznych wystaw.
Podziekowania dla wszytskichktórzy sie przyczynili do ich przyjazdu.
Avatar użytkownika
jaska
 
Posty: 434
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 22:32
Lokalizacja: Wyry
psy: B.B.,Darling & Dark Easter Mocny Akord
Hodowla: Mocny Akord

Postprzez Agata » 2006-11-13, 13:45

Beata Ty też byłaś? :shock: :lol:
Nie ma to jak refleks ;-)

Ja przyznam, że mnie trochę zaskoczyłą różnica w typie między CACIBem a res CACIBEM w sukach. Dwie inne bajki jak dla mnie ;-)
Avatar użytkownika
Agata
 
Posty: 982
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-22, 11:18

Postprzez Olga » 2006-11-13, 13:52

Anonymous napisał(a): No ale w albumie na tym portalu można wstawiać fotki 800x600 i chyba 120KB


No wlasnie - co to takiego jest 120 kb ... :-/ Moje przecietne zdjecie ma 2 MB na 'oszczednym trybie', bo nie mialam zapasowej baterii, a jak wiadomo dodatkowa lampa blyskowa strasznie zzera baterie. Osobiscie wole foty jeszcze wieksze, ale to wszystko zalezy od indywidualnych gustow fotograficznych. Ja lubie jak najlepszej jakosci zdjecia, a 120 kb to wlasciwie juz "niejakosc"...

I wlasnie dlatego na forumowym albumie nic jednak nie zamieszcze z tych fot ktore zrobilam. Zrobilam strone z fotami:

[center]Wystawa Światowa Poznań 2006[/center]

To wciaz nie wszystkie, jesli ktos chcialby fote konkretnego psa, lub wiecej fot danego psa, to prosze o wiadomosc na pw lub maila. Nie wszystkie 100 fot uznalam za warte wrzucania :roll:, ale jesli ktos szuka czegos konkretnego i bede mogla pomoc, to sie postaram :)

Acha, i piekne dzieki za mile slowa na temat fot, to bardzo dobrze motywuje. Dziekuje slicznie :-D
Avatar użytkownika
Olga
 
Posty: 431
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 15:39
Lokalizacja: Londyn

Postprzez Vel_Pan_Rekin » 2006-11-13, 14:36

Ja może tylko z punktu widzenia "oglądacza", który z reguły stał przy ringu kontrowersyjnego pana Pico z Puerto Rico, ale miał w tym swój ukryty cel...

Przede wszystkim - o ile ringi w miarę duże, to chyba nadal nie były wystarczające na impreze tej wielkości. Grupy nadal z konieczności dzielone na 2, niewiele miejsca na indywidualna przebieżke z psem, by sędzia mógł zobaczyć psa w ruchu. Sędzia jak na mój gust za mało dotykał/macał psy, ale może ja jestem po prostu większym dotykowcem :-D

Widzów sporo, a balkony wolne - jak juz pisała Zosia. Widziałam, jak psy sie uchylały, by nie zostać zdeptanymi; czasem tak bardzo widzowie napierali na prowizoryczne wszak bandy, ze zmniejszali jeszcze teren ringow. Mnostwo pieknych psow, ale zdecydowanie za male numerki: na ringu suk nikt nie podawal wynikow na tablicy i zeby dostrzec zza bandy numer na klapie wlasciciela, trzeba bylo byc nie lada sokolem....

Przepiekny stroj "bernenski" wystawiaczki suki w klasie championow - zabijcie - bo nie wiem co to za suka - przeklete numerki.... (Ma ktos zdjecie?)

Chce powiedziec, ze wiekszosc naszych wystawiaczy (widzialam glownie suki) nie odbiega poziomem od wystawiajacych z innych krajow. Bardzo wyroznial sie jak dla mnie sposob prezentacji p. Satu, p. Ramsing i p. Marco, ktory pokazywal (Y)Svena "Sacro Fiume". z tym ostatnim udalo mi sie porozmawiac wlasnie o handlingu (pierwszy raz slysze taka nazwe :-) ), bo to jest wlasnie zawodowy handler zwiazany z kilkoma hodowlami.... Ale u nas bardzo sie wyroznia - mowie o ringu suk - sposob prezentacji Szam, Eweliny Smutkowej, Teresy z DD.... Dosc zrecznie ukrywaja nerwy - ktore na pewno sa - i nie udziela sie to suce/psu...

Neiktorzy z wystawiajacych mialam wrazenie, ze swoim perfekcjonizmem pograzaja psa, bo pies im wiecej razy napominany, tym bardziej sie stresowal... A stal ladnie... Mam na mysli zwlaszcza jeden przyklad.... Nikt z naszych.

W takim tlumie psow, gapiow, wielbicieli trudno bylo znalezc sie ze wszystkimi forumowiczami... Nie przywitalam sie z Halinka, choc Rysia widzialam; z Graż... Jak poszlam do Tasmanskiej, to dziewczyny byly na dymku i zamienilam kilka slow z Piotrkiem, ktory trzymal fajowego Amarka... Gosia - sliczne wizytowki.... Nie widzialam Basmy, bo Wandzia sie w ogole nie wygadala, ze bedzie, wiec ja - glupia sie o nia nie spytalam.... Olgi nie widzialam w ogole... Beate dostrzeglam na samym koncu.... Mimo ze nie wystawialam udzielil mi sie stres, pokrzykiwania, gwar.... I jednak znuzenie - tyle godzin na nogach stojac z dodatkowym obciazeniem zrobily swoje ;-)

To tyle na swiezo. Jak mi sie cos przypomni, to napisze...
Aha - szukalam Irka w landseerach, ale co slepemu po oczach....

Pania Alinko - oni nie wlaczyli dodatkowych swiatel, tylko Marek wlaczyl Pani w aparacie lampe :-)

Jesli chodzi o pokazy agility to gratki dla Ani Abiowej od Lysych.... Ma kondycje dziewucha :-)

No i stoiska klubow ras - smutna konkluzja - 5 rasa na wystawie co do liczebnosci, a bez stiska klubu :cry:


aha - rozmawialam z kilkoma wystawiaczami z zagramanicy i mowia, ze popularne u nich regularne przycinanie siersci, czasem trymowanie jest ciagle malo obecne w naszej czesci Europy.... Skwitowalam to troche zartem, ze wszak nie tylko polskie berny sa na tej wystawie, ale moze uwaga warta zapamietania....


aha - faktury dla 2 osob, ktorym zalatwilam randki przez swoje Biuro Matrymonialne juz sie wystawiaja :-)
Avatar użytkownika
Vel_Pan_Rekin
 
Posty: 1763
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 06:34
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Postprzez Olga » 2006-11-13, 15:01

O kurcze - trymowanie berna. To chyba lekka przesada ;-) Chociaz przyznam, ze po niektorych psach az widac bylo godziny przygotowan i bardzo pieknie sie te psy prezentowany - duzo lepiej od tych tylko wyczesanych :D Co do jakosci prezentacji - na ringu 15 mialam wrazenie, ze my, Polacy musimy sie jeszcze duzo nauczyc, szczegolnie od wspomnianych juz wyzej wlochow. No po prostu handling na swiatowym poziomie (zaraz mi sie Crufts przypomnialo, bo tam sa sami zawodowcy i jest najlepszy handling jaki widzialam na swiecie) :) Co prawda bylo kilka chlubnych polskich wyjatkow, ale ogolnie na tle pana Fiume reszta wypadala blado. Brawa raz jeszcze dla Sacro Fiume i jego handlingu. Dla mnie - rewelacja.

Oli nie widzialam w ogole...

Bo ja bylam w amoku fotoreporterskim :lol: Biegalam po ringu 15. Mysle, ze mnie w pewnym momecie widzialas na pewno, bo jako jedna z niewielu wbiegalam prosto na ring i z wielgachnym aparatem pstrykalam foty kazdemu psu :mrgreen: Poza tym nie ruszalam sie z miejsca przy ringu, bo szkoda mi bylo przegapic cokolwiek i dlatego bylam taka asocjalna :-P
Avatar użytkownika
Olga
 
Posty: 431
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 15:39
Lokalizacja: Londyn

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wystawy 2006

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości