Poznań - CACIB - 2006

Moderator: Aga-2

Postprzez Olga » 2006-11-12, 11:52

Ja mam wszystkie wyniki z ringu 15 :mrgreen: Wszystkie psy lokatowe z ocena doskonała, innych nawet sedzina nie prosila po raz drugi na ring.

Oto wyniki:

PSY
Klasa Pośrednia:
I- AMBASSADOR Valaske Slunice (Slowacja)
II- NAGASAKI z Deikowej Doliny
III- GOEMON Keep in Mind (Wlochy)
IV- HUCKELBERRY Duch Wrzosowisk

Klasa Otwarta:
I - DOUGLAS van't Stokerybos (Belgia)
II - DARHUS van't Rijkenspark (Holandia)
III - Mollevangen's MERLIN (Dania)
IV - Korona Rosii AMADEY (Rosja)

Klasa Championów:
I - BOBBY van't Stokerybos (Belgia) + NPwR, BOB - czyli World Winner 2006
II - Alpenbach WANDERING STAR (Włochy)
III - Maroussia SIDNEY (Finlandia)
IV - CAMIEL van't Stokerybos (Belgia)

Czyli jak latwo zauwazyc hodowla Stokerybos tryumfowala i musze przyznac, ze calkiem slusznie. Konkurencja byla ogromna, pozniom (szczegolnie w Championach) bardzo wysoki i sedzina miala nie lada orzech do zgryzienia. A co do sedziowania, to pierwsza klasa! Dokslanie, sprawdzala wszysciutko od podstaw jak ruch po podszerstek, wiazania stawow i inne szczegoly. Ocenianie trwalo dlugo, ale bylo bardzo skrupulatne i nie sposob sie nie zgodzic z wyborem sedziny. Rewelacja! Ring przestronny, troszke brudny i to jest moim najwiekszym zarzutem do organizacji, a poza tym nie mozna sie bylo przyczepic :)
Mam pelno zdjec, ale troche potrwa zanim je przerobie, wiec musicie sie uzbroic w cierpliwosc :)

Acha, oczywiscie raz jeszcze gratuluje zwyciezcom, co prawda mialam juz to robilam osobiscie, ale niech i w internecie maja swoje GRATULACJE! :lol:
Avatar użytkownika
Olga
 
Posty: 431
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 15:39
Lokalizacja: Londyn

Postprzez Halina » 2006-11-12, 12:39

Ja wiem bardzo niewiele. Nawet nie z znam nazw suń które zwyciężyły w mojej klasie czyli suki młodzież.
Moja KORA dostała ocenę doskonałą z czego jestem strasznie dumna i bardzo się cieszę.
ODA Roberta czwarta lokata i oczywiście dosk - Małgosia, Robert ogromne gratulacje

w szczeniętach suk dla BASMA IV lokata - Wandzia gratulacje i całusy

Jeszcze KASTOREK dostał BDB

-------------------------------------------------------------
Bardzo się cieszę, że udało mi się poznać sporo osób. Kasia Sagankowa, super dziewczyna a kalendarze są naprawdę doskonałe.
Grażynko Pokerkowa bardzo się cieszę że w końcu się poznałyśmy, to samo Beatka Akordowa i Marta i Ewa i wszyscy kogo nie wymieniłam.

Byłam też dość rozkojarzona bo się martwiłam co z moim chorym dzieckiem się dzieje. Wszyskim gratuluję ogromnie i do następnego razu.
Avatar użytkownika
Halina
Moderator
 
Posty: 6570
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 07:48
Lokalizacja: Dargiń
psy: Karo, Sotella,Ofra, Kora[*], Bora[*], Berni[*]
Hodowla: Szumiąca Knieja

Postprzez Zośka i Hugo » 2006-11-12, 12:39

Już trochę odpoczęłam po drodze i moge pisać:)
Hugo wrócił z oceną bardzo dobrą, opis Hugo: Bardzo muskularny pies, doskonały temperament, głowa, owalne oczyy, silny zgryz i korpus, mocne kości, doskonała linia grzbietu, bardzo dobra szata i umaszczenie, nie jest dobry w ruchu.
jak widzicie wszystko jest dobrze opisane tylko chciałabym mieć bardziej szczegółowy opis tego ruchu bo najwyrażniej ten ruch zadecydował o ocenie bdb. Mogę jedynie się domyślać że wynika to z tego że Hugo ciągnął jak szalony i ten jego bieg był niczym innym jak walka ze mną.

Co do pozostałych wyników to niestety ja Wam nie pomogę ponieważ jak tylko mogłam to starałam się być dalej od rigu bo było dość cisano a z balkonu nie było widać numerków.

Organizacja wystawy światowej z moje pkt widzenia dużo nie różniła się od międzynarodowej, myślałam że będzie z większą pompą. Ringi dośc duże. Wokoło ringu dość ciasno, większość wystawców rozłożyło się przy ringu później doszli widzowie i zrobiło się naprawdę ciasno a tymczasem całe nazwę je "balkony" były puste.

Nie żałuję że byłam na tej wystawie. Byłam, zobaczyłam, poznałam forumowiczów:), tylko ta odległość Poznania od Lidzbarka jest niezachęcająca do powtórzenia takiej wyprawy.
Podziwiałam przygotowywania berneńczyków na wystawy moją uwagę przykuł berneńczyk który czas przed wejściem na ring spedził na stoliku a był wystawiany chyba w chapionach. Pies stał z ręcznikiem na zadzie a przy wyczesywaniu ostateczecznym że tak powiem z psa sypały się duże ilości proszku białego i czarnego. fakt faktem że efekt końcowy był! biel była bielsza jak w reklamie Ariela a czerń czerńejsza jak w tej Perle do ubarń ciemnych.

na wychodne szepnęłam mojemu Hugusiowi na uszko, że pani i tak wie, że Huguś jest najpiękniejszy :lol: a to najważniejsze dla mnie i mam nadzieję że dla Hugo też.
Zośka i Hugo
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Gość » 2006-11-12, 13:12

Wróciłam wczoraj ale tak skonana że szok całą droge powrotną padało.ale ogólnie jestem bardzo bardzo zadowolona, po pierwsze spotkałam wielu starych znajomych poznałam nowych Chcecie znać wyniki, ja wam niestety nie podam bo sama nie znam do dzis nie otworzyłam katalogu bo nie było kiedy. Zresztą człowiek jest tak podenerwowany i zakręcony że nie ma mowy o racjonalnym mysleniu. :-D Moge jedynie napisać o swoich dziewczynach , Misia otrzymała ocene bardzo dobrą opis ładny i bardzo uczciwy co zle to złe nie ma zmiłuj sie i musimy nad tym popracować troszeczkę a co fajne to niech tak zostanie. Napisze ogólnie typ, temperament,umaszczenie sierśc bardzo dobre i niewielka nadwaga , ale mam tego śwaiadomość . Sara natomiast ocena doskonała opis tez krótki,, w typie,bardzo dobry ruch, bardzo dobre tylne i przednie kończyny dobra szata i temperament, to tyle.
Ciesze sie ze mogłam wystawić Sarunie w klasie championów na wystawie światowej bo myslę że to i tak ogromne dla nas wyróznienie stać w gronie najlepszych suń świata.
Zdięcia mam ale w katastrofalnym stanie nie wiem dlaczego takie wyszły nędzne z pierwszych występów beznadziejne , ciemne zamazane,potem chyba włączyli dodatkowe światła ale też nie są najciekawsze.Kilka które dało się wybrać wstawię
Ania z Lusią. klasa pośrednia
Obrazek
Obrazek
klasa otwarta- Misia
Obrazek
Obrazek
Sara w klasie championów
Obrazek
sunia która wygrała w championach
Obrazek
Obrazek
i pozegnalne wspólne zdiecie Misi i pana sędziego :-) :-)
Obrazek
Bardzo się ciesze że mogłam chociaż przez moment porozmawiać z Agatą zobaczyc na żywo Blancie-och zeby moje młode chciały być takie stateczne jak ona :lol: :lol:
oraz Olą od Zełka zresztą na jej cześć na małą wołamy Oleńka bo to dzieki jej uporczywosci oraz Agaty Sara weszła wogóle na ring.
no ina końcu ogromne podziękowania dla Kasi Sagankowej i jej męża za piękny kalendarz,wykonalkiscie wspaniałe dzieło aż buzia sie uśmiecha na widok takiej szaty graficznej ,nie wspomnę o buziach na fotografiach. Dziekuję Kasiu i pozdrawiam.
Gość
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Klaudia » 2006-11-12, 14:07

Jeszcze raz GRATULACJE dla wszystkich :mrgreen:
Załuje, że nie ppojechałam chociaż towarzysko, no ale cóz :-(
Avatar użytkownika
Klaudia
 
Posty: 331
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:50
Lokalizacja: Chrzanów
psy: Barcelona Spartańska Osada i Ambra Diamante Nero

Postprzez Kasia » 2006-11-12, 16:49

a ma ktoś zdjęcia landseerków?
Kasia
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Ania od Corteza » 2006-11-12, 17:16

Nie wiem, czy w ogóle cokolwiek będzie widać z tych zdjęć:
Obrazek
Avatar użytkownika
Ania od Corteza
 
Posty: 450
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:06
Lokalizacja: okolice Poznania

Postprzez Kasia » 2006-11-12, 17:52

a nie wiecie jak poszło naszym forumowym ozdóbkom? jak MArysia - czy wystawiała cavisie , jak Agata z Blanią i Gosia z maluszkami?

wszystkim baardzo gratuluje osiągniętych wyników i samego udziału w wystawie takiej rangi - mam nadzieje, ze kiedys tez mi się uda "wystąpić" na wystawie tej rangi
Kasia
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Halina » 2006-11-12, 18:00

Ja też bardzo jestem ciekawa co u naszych ozdóbek słychać. Amarek jest wspaniały. Ludziska napiszcie coś o maluszkach.

Gosiu specjalna prośba do ciebie o wyniki Amarka. Dobrze, że Rysiek też go widział. Mówił, że może mi kiedyś sprawi "takie cóś", więc Gosia pisz o nim. On jest bombastyczny normalnie no i bardzo kreatywny :lol:

Marysia Agata wy też dawać relacje szybko!!!
Avatar użytkownika
Halina
Moderator
 
Posty: 6570
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 07:48
Lokalizacja: Dargiń
psy: Karo, Sotella,Ofra, Kora[*], Bora[*], Berni[*]
Hodowla: Szumiąca Knieja

Postprzez nugatika » 2006-11-12, 19:00

a czy moge prosic o stawke psów championow?
albo w ogole najlepiej to calą stawkę :mrgreen:
Avatar użytkownika
nugatika
 
Posty: 3318
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:00
Lokalizacja: Strzyżów <--> Lublin
psy: Bystra, Nutka, niedźwiedz berneński Nugat {*}

Postprzez Tasmanska » 2006-11-12, 21:16

Żeby nie było niedomówień, zmieniłam trochę swój post. Zacznę od bernusiów bo mam się czym pochwalić. Nasza sunia po Liberce Alexandretta Tasmańska Elitte zakwalifikowała się do finałowej 6 w klasie pośredniej:). Bardzo się cieszymy z jej sukcesu:).
A jeśli chodzi o ozdóbki to Cofcia Marysi dostała 2 lokatę, w dużej konkurencji :):)
Blania Agataty uplasowała się w pierwszej 6:).
Nasz Amarek ku naszej wielkiej uciesze i zaskoczeniu zajął 3 lokatę na 12 psów.
To była cudowana wystawa, jednak smutny jest fakt, że w Papillonach było niewiele Polskich psów.
Były Papillony z Danii, Belgii,Włoch, Rosji, Słowacji nawet hodowczyni naszego Amarka przyjechała na tą wystawę ze Szwecji:). Naprawdę świetna impreza:)
Ostatnio edytowano 2006-11-13, 10:28 przez Tasmanska, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Tasmanska
 
Posty: 1181
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 09:18
Lokalizacja: Rokitno Szlacheckie
Hodowla: Tasmańska Elitte

Postprzez Halina » 2006-11-12, 21:19

Jejku Gosia wspaniałe wieści. Bardzo się cieszę razem z tobą. Brawo Alexandretta, Amarek, Cofcia i Blania WOW!!!!
Avatar użytkownika
Halina
Moderator
 
Posty: 6570
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 07:48
Lokalizacja: Dargiń
psy: Karo, Sotella,Ofra, Kora[*], Bora[*], Berni[*]
Hodowla: Szumiąca Knieja

Postprzez Agata » 2006-11-12, 23:04

Hej ho! ;-)
Myśmy dopiero z godzinę temu weszli do domu...padam z nóg!!
Jak zwykle na takich wystawach człowiek nie zdązy się nacieszyć wystawą, obejrzeć wszystkiego dokładnie i przywitać się ze wszystkimi, z którymi by chciał :oops:
Baardzo się ciesze, że poznałam Alę w końcu, z Sarunią :lol:
Nastąpiło też spotkanie po latach z Tasmańską Elittą :lol: ;-)
No i ogólnie było mi bardzo miło, że dzięki znakowi rozpoznawczemu (Blania) poznałam Kasię Sagankową, pogadałam z Asia, Marta, Aniami obiema...nawet Kasia mnie dostrzegła tylko dzięki Blani ;-)
A jestem na siebie zła bo...Ulkę widziałam jak czekała z Chivasem, a w końcu po ocenie jej nie znalazłam i się nawet nie przywitałam! A Halinkę to podglądałam z Korą w ringu dobre 10 minut, czekając aż zejdzie, żeby się przywitać...i jak mnie wywiało pod ring suk, gdzie sędziowane były championy...jak przylgnęłam do miękkiego, upolowanego krzesła...tak zapomniałam, że chciałam się przywitać i nie wróciłam :oops:
No w każdym razie oglądało mi się średnio, bo...przed moim przyjazdem wykupiono wszystkie katalogi i nie wiedziałam kogo oglądam :evil: :evil: Ogólnie to nie sposób się było sklonowac i sledzić wszystkiego, na trzech ringach...więc trzeba było coś wybrać.
Tak czy siak, było bardzo sympatycznie ;-)

No i w końcu ujrzałam JE...kalendarze!! :lol: :lol:
Kasia no nie spodziewałam się, że to aż tak super wyjdzie. POEZJA!! Mi się podobają szalenie w ogóle i szczególe. Jeden Pan biedny, bardzo chciał taki kalendarz ale za nic nie chciałam oddac, tłumacząc się jak mogę, że mam tylko 7 dla rodziny ;-) Poradziłam w końcu grupce zainteresowanych (która się zebrała), żeby zajrzeli na portal i wywiedzieli u źrodła czy jakieś nadwyżki zostały ;-) Ni3e zdziwcie się zatem, jeżeli niebawem odbędzie się przpływ "świeżej krwi" ;-)

A dzisiaj wystawialiśmy Blanię. Ogólnie wrażenia niedzielne mam świetne. Nagadałam się za wszystkie czasy (i przed i po ocenie), Blania wystawiła się "w miarę" więc też pretensji do niej mieć nie mogę...dostałyśmy doskonałą ale bez lokaty. Ciesze się w sumie, opis mamy bardzo ładny. Sędzina budziłą postrach u psów i wystawiających, co na pewno potwierdzi Marysia...strach się było bać ;-) Coffee śliczna (widziałam ją na żywo po raz pierwszy), zajęła drugą lokatę za holenderską sunią, czarną podpalaną.
Gratulacje Marysia jeszcze raz!! :-) :-) :-)

Gosia wielkie gratulacje!! Mały jest śliczny!! :-)

Pozdrawiam Wszystkich i cieszę się ze spotkania :-)
Avatar użytkownika
Agata
 
Posty: 982
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-22, 11:18

Postprzez Ania od Berena » 2006-11-12, 23:11

Tasmanska napisał(a):Zacznę od bernusiów bo mam się czym pochwalić. Nasza sunia po Liberce Alexandretta Tasmańska Elitte zajęła 5 lok z oceną doskonałą w konkurencji 30 suk w klasie pośredniej:)


Gosiu nie było czegoś takiego jak 5 lokata. Zostało 6 suk, 4 dostały lokaty, 2 sędzia podziękował bez wyznaczania kolejności ;-)
Wiem bo stałyśmy z panią od Alexandretty obok siebie ;)
Co nie zmienia faktu że samo dotrwanie do "ścisłego" finału wg było ogromnym sukcesem :-D
Avatar użytkownika
Ania od Berena
 
Posty: 1249
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 19:45
Lokalizacja: Wrocław i okolice
psy: Beren(*),Luthien(*),Yuki (*)Yato(*), Milka, Malina

Postprzez gosc » 2006-11-12, 23:16

w klasie posredniej nie stawilo sie 11 suk, w zwiazku z czym w konkurencji bralo udzial tylko 19.
gosc
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Gość » 2006-11-12, 23:33

SUKI KLASA OTWARTA
2624 Ajra Na Każdy Dzień
2625 Alte Sage Akurina Fur zwei
2626 Alpenliebe Ch.BA
2627 Alpha vom Kleber Land
2628 Amiga z Aresibo
2629 Aspi O mój ty smutku
2630 Aurelia Diamente Nero
2631 Bajka Duch Wrzosowisk
2632 Bajka z Bajkowej Doliny
2633 Aranykuti Bora
2634 Splendid Three Color Bratislava
2635 Chenel van de Klaverhoeve
2636 Cherry Berneńskie Ranczo
2637 Chone z Deikowej Doliny
2638 cirra vom Weikersberg
2639 Clorofilla Keep in Mind
2640 Cosima-Celine von Vindonissa
2641 Cybele van't Stokerybos
2642 Dafne Queen Elsa
2643 Dakota van Klaverhoeve
2644 Donja
2645 Draka Berneńskie Rancho
2646 Bernerhojen Duchess
2647 Dustina Berfan
2648 Elektra vom Schonen Schwarzatal
2649 Eliśka z Mokrovous
2650 Fatamorgana DuchWrzosowisk
2651 Gazela
2652 Georgina Top-Berner
2653 Gina del Sacro Fiume
2654 Ginger z Przyjacielskiej Sfory
2655 Gossine Gatziana av Hiselfoss
2656 Hera z Sowiego Zagajnika
2657 Ischa von de Wilddenharn
2658 Karmen z Łosiego Dworu
2659 Kehra Lisi Kąt
2660 Kora Kolonia Laski
2661 MSTA iz Blagorodnogo Doma
2662 Maglód-Falvi Nancy
2663 Oliwia Pod Lipami
2664 Apoletano's One True Love
2665 Favitea's Opal
2666 Oti Kraina Retriwerów
2667 Princess v.d. Holdenstockhohe
2668 Zalaparti-Berni Qoency
2669 Rammedalens Angela von Hamp
2670 Sennetta's Rucola
2671 Sara Kolonia Laski
2672 Herlettas Tatoo
2673 Truffe du Harras de la Vergne
2674 Vague A L'ame du Harras de la Vergne
Gość
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Dorota i Ajra » 2006-11-12, 23:35

ten post powyżej jest mój coś mnie wylogowało
Dorota i Ajra
Dorota i Ajra
 
Posty: 113
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 08:25
Lokalizacja: Ustroń

Postprzez Ania od Berena » 2006-11-12, 23:40

gosc napisał(a):w klasie posredniej nie stawilo sie 11 suk, w zwiazku z czym w konkurencji bralo udzial tylko 19.


A czy wiesz może których brakowało?
Przyznam szczerze że mi się wydawało iż bylo 21 suk, przy ringu powiedzieli o 23- nie wiem ile było naprawdę :-| - być moze rzeczywiście 19 8-)

Może na stronie Poznania podadzą wyniki wszystkich psiaków?
Avatar użytkownika
Ania od Berena
 
Posty: 1249
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 19:45
Lokalizacja: Wrocław i okolice
psy: Beren(*),Luthien(*),Yuki (*)Yato(*), Milka, Malina

Postprzez Gość » 2006-11-12, 23:41

Witam !!!

Ja dodam łyzkę dziegciu do tych zachwytów, byłem na wystawie i nie wystawiałem swoich suk, 99 % czasu spędziłem na ringu 16. Sędzia oceniający suki w klasie posredniej, otwartj i championów odniosłem wrażenie, że nie wiedział co robi. Nie miał wcześniej doczynienia z berneńczykami czy co? Każdy sędzia ma wizję idealnego psa (suki) danej rasy ale nie ten. Bo jak można mówić o idealnym psie skoro w poszczególnuch klasach wybiera się inny typ. Pośrednia - mała, otwarta już dużow wyższa a ta z championów z bardzo małą głową. Dodam do tego wszystkiego, że stałem w gronie sędziów kynologicznych, którzy nie uczestniczyli i nie wystawiali w tym dniu piesków. Moja opinia mogła by być kiepska ale one z tym się zgodziły. W moim dczuciu sędzia tragedia. Miałem okazję przez chwilę oglądać ocenę na sąsiednim ringu gdzie były wystawiane psy, nie będę wypowiadał się nt. oceny powiem tylko tyle, że pies który wygrał otwartą Ambasador bardzo mi się podobał.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów
Gość
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Olga » 2006-11-13, 00:50

Drogi Gościu - Ambassador wygral klase POSREDNIA, otwarta wygral DOUGLAS van't Stokerybos. Jestem ciekawa dlaczego Gościu nie wystawiales/as swoich suk. W Twojej wypowiedzi czuje duza doze jadu i hmm... czyzby zazdrosci? Na szczescie opinia sedziego jest niepodwazalna i wygral, jakby na to nie patrzec najlepszy, zdaniem sedziego. A to sedzia jest specjalista, mimo ze wielu wystawcow o tym na wystawach zapomina. Ja mialam swojego fawortya wsrod psow, ktory owszem dostal dosk, ale na podium nie stanal, a mimo to uwazam sedziowanie za fantastyczne i na bardzo wysokim posiomie. :-D


I jeszcze w sprawie bledow merytorycznych na forum - nie ma 5 miejsca. Lokatowe sa od I do IV.
Avatar użytkownika
Olga
 
Posty: 431
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 15:39
Lokalizacja: Londyn

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wystawy 2006

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości