Warszawa - CACIB - 2007

Moderator: Aga-2

Postprzez nugatika » 2007-07-07, 23:11

a ja chcialabym przede wszystkim pogratulowac Ewie Bostonkowej!!!
strasznie sie ciesze! :-) zostalo Wam juz tylko jedno Zw. Mł. i macie championat! Ogromne gratulacje :-)

gratulacje res. CACIBa takze dla Małgosi od Bena, bardzo mi sie Wasz chlopak podoba! :-) i ma przesympatycznych włascicieli - mam nadzieje ze szybko sie znów zobaczymy :-)

i pani Zuzannie takze wielkie gratulki! :-)

i wszystkim forumowym i nieforumowym :-)
Avatar użytkownika
nugatika
 
Posty: 3318
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:00
Lokalizacja: Strzyżów <--> Lublin
psy: Bystra, Nutka, niedźwiedz berneński Nugat {*}

Postprzez bea » 2007-07-07, 23:19

No i wywaliło w kosmos moje gratulacje,musze jeszcze raz.Gratulujemy wszystkim dzisiejszym zwycięzcom!Szczególnie Equsiowi WIELKIEMU ZWYCIĘZCY>dzisiaj GRUPY jutro moze BIS-a!Uściski łapek dla Tazinki,Mokrej,Visperka ,Benka podrywacza wszystkich psiaków z Eleuterii ,Gammci i oczywiscie dla dzielnie dzisiaj walczacej Bianki,brawo za ReCACiB Biana! :-D .My wrócilysmy z Niki średnio zadowolone :-/ z naszych dzisiejszych wyników,ale tak czasem bywa jak próbujemy się wyreczyc przy wystawianiu przyjaciólmi ;-) ,to ostrzezenie dla innych leniuchów,nic to odkujemy sie przy nastepnej wystawie ,tu macham porozumiewawczo do Tomka :mrgreen: .No i serdecznie pozdrawiamy tych wszystkich z którymi nie udało mi sie spotkać.
Avatar użytkownika
bea
 
Posty: 1427
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-01, 15:35
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez Szam » 2007-07-08, 08:55

Żaba www.altura.pl dział Porady Na wystawe, wszstko jest:
http://www.altura.republika.pl/na_wystawie.htm
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Postprzez Asymetria » 2007-07-08, 11:38

GRATULACJE dla wszystkich!
Avatar użytkownika
Asymetria
 
Posty: 778
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-23, 15:11
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Natka i Szisza » 2007-07-08, 13:13

My mielismy byc i w koncu nie dotarlismy niestety :-/
Gratulacje dla wszystkich baaardzo serdeczne!!!
Jak poszlo Gamci bo jakos sie nie dopatrzylam w tych wynikach?
Avatar użytkownika
Natka i Szisza
 
Posty: 284
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-02-10, 00:49
Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz

Postprzez Tomek » 2007-07-08, 13:45

My dopiero wróciliśmy, parę moich spostrzeżeń i wrażeń. Na początek jednak gratulacje. Największe oczywiście dla naszego przyjaciela Bostonka za zwycięstwo w psiej młodzieży! (brawo Ewo, Darku i Madziu). Gratulacje dla Meggy (serdeczne życzenia urodzinowe) i Jej Benka - śliczny, naprawdę śliczny pies. Gratulacje dla Deikowej Doliny za wczorajszą supremację.
Podziękowania za miłe spotkanie dla wszystkich, z którymi udało nam się wczoraj zamienić choć parę słów i jak zwykle podziękowania dla Beaty - Ona już wie za co :-D .
Wrażenia. Potwierdziło się, że stadion jest za mały, by organizować na nim wystawę międzynarodową. Ringi były astronomicznie...małe, a najlepiej to było widać gdy weszły nań suczki z młodzieży. Gdyby świeciło słońce, to ciężko byłoby z psem wyjść ze stadionu, bo nie przecisnęlibyśmy się między innymi wystawcami i zwiedzającymi. Pogoda jednak nie dopisała, dlatego ludzi zbyt wiele nie było. Przynajmniej od godz. 10 do 12.30. Przeszkadzał mocny wiatr, a raz powiało grozą gdy, gdy podczas wystawiania suczkowej młodzieży na ring wleciał ogromy parasol, po drodze potrącając Gamcię. Na szczęście skończyło się na strachu.
Sędziowanie. Tu interesują mnie opinię innych wystawiających, bo akurat ja jestem rozczarowany. I wcale nie oceną, bo to, że na ostatnich wystawach mieliśmy oceny. dokosnałe nie oznacza, że będzie tak na każdej. Chodzi mi o opis sędziego. Jak patrzę na swój to jestem lekko zdegustowany. Wymienione 6 cech psa, w tym jedna negatywna - "w biegu powinien być bardziej temperamentny". Co to oznacza, że jest mało temperamentny w ruchu? Za wolno z nim biegam? Jak się ocenia "temperamentność"? Gdzie miałbym ją rozwinąć? Na tych 7 metrach po przekątnej ringu? Decyzji sędziego absolutnie nie kwestionuję, ale życzyłbym sobie, by opis był bardziej dokładny, uzasadniający wystawianą ocenę. Tak jak to miało miejsce choćby na ostatniej krajowej w Lublinie, gdzie sędziowała Pani Małgorzaty Hałas, podając bardzo dkładny opis. Niestety w Warszawie tego mi zabrakło. A może to tłumacz nie ogarniał tematu i nie przekazał wszystkich uwag sędziego...?

Mam około setki zdjęć - młodzież psów i panienek, pośrednia i otwarta psów, porównanie psów. Ktoś zainteresowany wstawieniem choć paru na forum lub do swojego prywatnego archiwum?

Tomek
Avatar użytkownika
Tomek
 
Posty: 132
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-19, 20:43
Lokalizacja: Lublin

Postprzez meggy » 2007-07-08, 14:53

Dziekuje bardzo :oops: :oops: :oops:
Avatar użytkownika
meggy
 
Posty: 9039
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 11:22
Lokalizacja: Tuszyn.k.LODZI
Hodowla: FCI " Majowy Skarbiec "

Postprzez agares22 » 2007-07-08, 15:03

Meggi,

Wszystkiego naj naj od mojej ekipy! Poli, Ateny i Ceri ;-)

Ewo Bostonkowa, gratulujemy występu i zyczymy szybkiego zdobycia championatu ;-) Dziękuję za dotrzymywanie towarzystwa ;-)


Podzielam zdanie Tomka. Stadion gwardii nie nadaje się do organizowania wystawy psów. Jest zdecydowanie za mały, przejścia między ringami są tak wąskie, że wczoraj ( pomimo niewielkiej ilości psów) ludzie musieli sie doslownie przeciskać. Ludzie, a co dopiero psy!

Jest przecież w Warszawie tor wyścigów konnych na Służewcu. Zastanawiam się, dlaczego nie można tam organizowac tego typu imprez. Nie znam oczywiście realiów,więc może wypowie się ktoś, kto wie o co tu chodzi.

Tak sobie myślę ( jest to oczywiście marzenie), że idealnie by było, gdyby na wystawach na powietrzu były ustawione zadaszenia takie, jak dla sędziów. w razie deszczu, nie byłoby problemu dla psów oczekujących. Oczywiście większość doświadczonych wystawców przywozi ze sobą namioty dla psów, więc wtedy takie zadaszenie służyłoby kibicom.
Oj może się zagalopowałam, więc sprowadźcie mnie na ziemię. ;-)

Gratulujemy wszystkim, bez względu na lokaty. Przecież wystawy to dobra zabawa ;-) ;-) ;-)
Avatar użytkownika
agares22
 
Posty: 736
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 18:19
Lokalizacja: Henrykow-Urocze

Postprzez Ewa z Bostonem » 2007-07-08, 15:46

Jeszcze raz dzięki za miłe słowa!

Co do organizacji- to też jestem trochę zdegustowana :mrgreen:
Myślałam, że to tylko Lublin taki prowincjonalny ( VI 2007), a i tu nawet tabliczek z lokatami nie było.
To dobrze, że sędzia paluchem ;-) pokazywał lokatę, to chociaż widzowie się mogli zorientować. Ja zresztą też, bo pewna byłam, że nas na ostatnią stawia :mrgreen:Zwykle od końca zaczynają. Opis rzeczywiście króciutki.
Ale nam się ogólnie podobało :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Avatar użytkownika
Ewa z Bostonem
 
Posty: 419
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-08, 17:44
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Tasmanska » 2007-07-08, 20:26

My również chcemy złozyć gratulacje tym wszystkim którym nie pogratulowaliśmy osobiście:)
Wielkie brawa dla wystawiających - choć w tych warunkach trudno mówić o wystawianiu. Co już napisali moi przedmówcy, ringi katastrofa, już chyba mniejsze nie mogły być, miejsce koło ringu tak naprawdę nie istniało - tragedia. Jednak 2 lokata naszej Mokrej zrekompensowała nam te wszystkie niedogodności z czego się bardzo cieszymy;).
Czy ktoś spisywał wszystkie wyniki?
Ostatnio edytowano 2007-07-08, 20:31 przez Tasmanska, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Tasmanska
 
Posty: 1181
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 09:18
Lokalizacja: Rokitno Szlacheckie
Hodowla: Tasmańska Elitte

Postprzez Alicja i Spartki » 2007-07-08, 20:29

Ogromne gratulacje dla wszystkich forumowych psiaków i ich włascicieli :-) Buziaki od spartków dla Bianusi i naszego imiennika Bostonka.
Avatar użytkownika
Alicja i Spartki
 
Posty: 4037
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:13
psy: spartki w ilosci 10 szt
Hodowla: spartanska Osada

Postprzez Marta » 2007-07-08, 20:33

Ogromne gratulacje dla wszystkich! Szczególne dla Equo za BOG'a :-) A jak tam na BIS'ie??? :mrgreen:
Avatar użytkownika
Marta
 
Posty: 1022
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:00
Lokalizacja: k. Torunia
psy: Debora, Karmel, Campari, Cherry, Tores
Hodowla: Zielone Ścieżki

Postprzez Zuzanda » 2007-07-08, 21:08

Spróbuje wstawić najpiekniejsza głowę w mojej hodowli :mrgreen:
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Zuzanda
 
Posty: 3247
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 20:46
Lokalizacja: Błonie koło Warszawy
psy: Laponia ,Tomek(*) ,Bleki
Hodowla: Black Velvet

Postprzez Ania Gd » 2007-07-08, 21:33

Tomek napisał(a): "w biegu powinien być bardziej temperamentny". Co to oznacza, że jest mało temperamentny w ruchu? Za wolno z nim biegam? Jak się ocenia "temperamentność"? Gdzie miałbym ją rozwinąć?


Tomku z tego co mi wiadomo w nomenklaturze sędziowskiej za takim stwierdzeniem kryje się to, że pies powinien poruszać się lekko i płynnie, a jego kroki powinny być sprężyste i swobodne.
I bynajmniej nie chodzi tu o szybkość biegu, a raczej o coś co nazywamy kadencją ruchu.
Wiesz jak to jest. Wśród dwóch psów, idących tym samym tempem, jeden będzie sprawiał wrażenie, że "płynie tanecznym krokiem" a drugi, że się "snuje, śpiąco i ociężale tak, że zaraz zaśnie.

Serdeczne gratulacje dla wszystkich psiaków, właścicieli i wystawiających.
Avatar użytkownika
Ania Gd
 
Posty: 2108
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:18

Postprzez kreska » 2007-07-08, 22:58

I ja sie przylacze do gratulacji!!szkoda ze nikogo nie poznalam z forumowiczow ale ze mnie to jakas ciapa i nawet nie odebralam katalogu :-(.
Ale za to bylo superrr zobaczyc tyle bernusiow na tych "kilku" m2 :-D
A co do warunkow i organizacji to chyba nie byly na swiatowym poziomie :roll: ;-) i jeszcze na samym wejsciu gburowaty pan weterynarz ktorego, mialam okazje niedawno poznac przy innej okazji :-/ .
Co do sposobu oceniania/opisywania to ciezko mi sie wypowiadac bo to "moja" druga wystawa ;-) Lata czyli Andra Ada Alladiner ;-) ukonczyla wystawe z ocena bdb ale w opisie nie moge sie doszukac niczego pozytywnego :-? porownujac z opisem z Nowego Dworu....ocena ta sama a opis diametralnie inny :roll:
Czy moglby mi ktos wytlumaczyc co ma znaczyc ..."troche za mocna lewa kufa" :?: czy to znaczy ze mam sunie z krzywa mordka :?:
pozdr...
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Postprzez Mronie-BPP » 2007-07-09, 07:40

Helo. Tu Gamcia, która (jak się śmiejemy na tresurze) chyba od Warszawy została kotem bo opis tak rzadki, że się zastanawiamy :shock:
Jest niepewna i z nisko sadzonym ogonem - to zdanie sędziego.
Niestety po uderzeniu ogromnym parasolem trudno wymagać pełnej odwagi od psa, ja sama dostałam w kark i teraz głową ruszyć nie mogę a wystraszyłam się tak, że mało sama nie uciekłam z ringu.
Faktycznie ring dla psów powinien być co najmniej 2 razy większy albo powinni dzielić psy w klasie na grupy jak w Krakowie, Bydgoszczy itp.
Poza tym jak można pokazać psa w ruchu robiąc kółko w średnicy minimalnej na śliskiej trawie????????
Było 2 wystawców, którzy chcieli i skończyło się wywrotką razem z psem..... no sory to nie są warunki
Pozdrawiamy wszystkich
Avatar użytkownika
Mronie-BPP
 
Posty: 94
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 15:20
Lokalizacja: lublin

Postprzez Wanda » 2007-07-09, 08:16

GRATULACJE dla wszytkich wystawiajacych w tych warunkach na pocieszenie powiem wam że w Lesznie są ringi chyba jeszcze mniejsze, ale to żadne pocieszenie.
Jeszcze raz gratulki! lokaty im trudniej zdobyte tym bardziej cieszą.

A, Zuza głowa Biani piękna a naj piekniejsze jest spojżenie i spokój z nie płynacy - popatrzcie jej w oczy - takie ........berneńskie :mrgreen:
Avatar użytkownika
Wanda
 
Posty: 1982
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 13:21
Lokalizacja: Rumia
psy: Beta(*),Dracoh(*),Basma,Ginnger,Hocus,Denzel,Lara
Hodowla: Szczęście Ty Moje

Postprzez jujka » 2007-07-09, 10:51

Oczywiście gratulacje dla wszystkich wystawiających, a NAJWIĘKSZE dla Arka, właściciela Aurelii Diamante Nero, która na tej wystawie pięknym akcentem ukończyła championat!!! Arku, gratuluję z całego serca tego CACIBA!

Warunki jakie były, każdy widział. Ja byłam załamana. Dodatkowo szlag mnie trafił, bo mój mąż stojąc z Arweną do oceny usłyszał całkowicie zasłużone "sierść nie jest w kondycji wystawowej" - fakt. Wena lnieje od dwóch tygodni i jest łysa. Co mamy w opisie??? "Piękna szata!"... Tragiczna ciasnota, ślisko (jeden z tych, który wykończył ślizgiem razem z psem był mój Mąż z Arweną... Jak wpadli w poślizg w połowie ringu, tak skończyli pod nogami sędziego), KOSZMARNA drożyzna!!! (wejście 20 zł, parking 20 zł), a warunki ŻADNE... No i mam wrażenie, że pani która tłumaczyła robiła to strasznie skrótowo...

Wena ostatecznie zajęła 4 m-ce w stawce 12 suczek z oceną dsk., co w jej obecnym stanie ufutrzenia uważam za całkiem zadowalający wynik.

Natomiast sędzia zdecydowanie preferował pieski lżejsze, delikatniejsze, na pewno kładł duuuuży nacisk na dynamikę ruchu.
jujka
 
Posty: 307
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:06
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Ania od Berena » 2007-07-09, 11:35

DLA WSZYSTKICH OGROMNE GRATULACJE! Dla Biany szczególne :mrgreen:

------------
Przeniosłam posty ze stawek.
Avatar użytkownika
Ania od Berena
 
Posty: 1249
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 19:45
Lokalizacja: Wrocław i okolice
psy: Beren(*),Luthien(*),Yuki (*)Yato(*), Milka, Malina

Postprzez Aga-2 » 2007-07-09, 11:59

Wielkie gratulacje dla wszystkich. Największe, bo z serca płynące - dla Bianki. Konkurencja duża, więc druga lokata, to prawdziwy sukces! Szkoda, że warunki znowu nie takie, jakby sobie człowiek życzył. Jak widać sprawy organizacyjne kuleją nawet i w stolicy, więc co się dziwić Krakowowi, a tym bardziej jakiejś tam krajówce w Ustroniu!
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wystawy 2007

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość