Warszawa - CACIB - 2007

Moderator: Aga-2

Postprzez Tasmanska » 2007-07-09, 12:06

jujka napisał(a):

Wena ostatecznie zajęła 4 m-ce w stawce 12 suczek z oceną dsk., co w jej obecnym stanie ufutrzenia uważam za całkiem zadowalający wynik.

Natomiast sędzia zdecydowanie preferował pieski lżejsze, delikatniejsze, na pewno kładł duuuuży nacisk na dynamikę ruchu.

Jujka nie narzekaj na ofutrzenie Arweny - niestety w porze letniej większośc berneńczyków nie ma zbyt pięknego futra. O naszej Mokrej też mogę powiedzieć, że jest łysa niestety:(.
Zaś jeśli się tyczy twojej wypowiedzi odnośnie preferencji sędziego - to niestety nie mogę się zgodzić w jednym punkcie.
Tzn. patrząc tylko po samej klasie młodzieży suk, wygrała Tazine która raczej do lżejszych i delikatniejszych nie należy:) To po pierwsze, pod rugie gdyby tak rzeczywiście było, to raczej Twoja Arwena nie znalazła by się na lokacie bo jest potężną suczką. A było wiele suk jak powiadasz lżejszych i delikatniejszych.....
Jeśli chodzi o kwestię dynamiki ruchu to faktycznie z tego co widziałam sędzia kładł duzy nacisk na ten element.
I komu się udało w tych koszmarnych warunkach ładnie zaprezentować ruch psa - może być zadowolony.
Avatar użytkownika
Tasmanska
 
Posty: 1181
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 09:18
Lokalizacja: Rokitno Szlacheckie
Hodowla: Tasmańska Elitte

Postprzez nelis » 2007-07-09, 13:19

Taky vsem ohromne Gratulace..Equo je super!!! ;-)
Avatar użytkownika
nelis
 
Posty: 271
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-03-12, 01:37

Postprzez jujka » 2007-07-09, 17:18

No wiesz Gosia... ja się tu nie zgodzę. W porównaniu do wielu suczek Tanzine jednak jest o wiele... lżejsza. W klasie otwartej wygrała Oda, ale myślę, że tu faktycznie nie do wyjęcia był ruch, który Oda ma po prostu fenomenalny! W klasie pośredniej wygrała Aria DM, która także ruch miała naprawdę bombowy. Ona też wygrała porównanie suk, a nie należy także do cieżkiego, przyziemnego typu z grubą kością, jakim jest choćby Oda, która do tego porównania stawała razem z nią. Fakt, wg mnie sędzia zasadniczo NAJbardziej patrzył na ruch, linię, związanie psa. Ale jego wybory wskazywały jednak na typ bardziej lekki, niż ciężki. Przynajmniej jeśli chodzi o suki. To jest oczywiście wyłącznie MOJE zdanie.
jujka
 
Posty: 307
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:06
Lokalizacja: Warszawa

E.Ś.

Postprzez E.Ś. » 2007-07-09, 18:14

a może wreszcie znalazł się mądry sędzia, który wie w jakim celu służyły/ ą berny , i zdaje sobie sprawe, że przesadą jest zbyt lekki bern , jak i rozmiar "XXL" ... ;-)
E.Ś.
 
Posty: 258
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-02, 14:29
Lokalizacja: Oświęcim

Postprzez Bernerin » 2007-07-09, 18:16

To tacy sedziowie jeszcze istnieja??? :shock:

Ufff, cale szczescie... :mrgreen:
Avatar użytkownika
Bernerin
 
Posty: 1409
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-24, 14:26
Lokalizacja: Frankfurt nad Menem
psy: Kiss i Ronja (CKCS)

E.Ś.

Postprzez E.Ś. » 2007-07-09, 18:20

no , nie wiem , czy tacy sędziowie to gatunek "prehistoryczny" , ale z powyrzszych opisów wynika, że jeden się uchował... 8-)
E.Ś.
 
Posty: 258
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-02, 14:29
Lokalizacja: Oświęcim

Postprzez Stróż » 2007-07-09, 18:38

Witamy

Gratulujemy wszystkim uczestnikom wystawy w Warszawie.
My byliśmy z Dolly i Ariadną

Uzupełniamy wyniki:
Suczki szczenięta:
1. Dolly Stróż Zagrody (w. obiecująca)
2. Cleo Markowy Klan (w. obiecująca)

Suczki championy:
1. Ariadna Mocny Akord (doskonała)
2. Hera z Sowiego Zagajnika (doskonała)

Hera i Ariadna
Obrazek

Ariadna
Obrazek

Tomku, jeżeli masz jakieś zdjęcia szczeniaków lub championów to my bylibyśmy zainteresowani (sami nie zrobiliśmy nic ciekawego)

Jeżeli chodzi o samą wystawę to mogę powiedzieć jedno: Mogli się lepiej postarać (niejedna wystawa krajowa jest lepiej zorganizowana)
Z tego wszystkiego najbardziej podobał nam się sędzia, który oceniał bardzo sprawnie. Psiaki były poddane dokładnym oględzinom (szczególnie uzębienie). Opisy może nie były zbyt obszerne, ale zawierały to na co zwracał szczególną uwagę: Głowa, grzbiet, kończyny, kolor oczu a w szczególności RUCH (to było w opisach naszych dwóch suczek)

Cieszymy się, że mogliśmy poznać sympatycznych właścicieli Cleo, których pozdrawiamy
Avatar użytkownika
Stróż
 
Posty: 110
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-21, 23:27
Lokalizacja: Piekiełko

Postprzez Joanka » 2007-07-09, 22:05

Dla wszystkich Wielkie GRATULACJE!!!!
Joanka
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Tomek » 2007-07-09, 23:16

Tomku z tego co mi wiadomo w nomenklaturze sędziowskiej za takim stwierdzeniem kryje się to, że pies powinien poruszać się lekko i płynnie, a jego kroki powinny być sprężyste i swobodne.
I bynajmniej nie chodzi tu o szybkość biegu, a raczej o coś co nazywamy kadencją ruchu.
Wiesz jak to jest. Wśród dwóch psów, idących tym samym tempem, jeden będzie sprawiał wrażenie, że "płynie tanecznym krokiem" a drugi, że się "snuje, śpiąco i ociężale tak, że zaraz zaśnie.

Aniu, sęk w tym, że Dżoker nie ma żadnych problemów ani z lekkością, ani swobodą biegu. Robi to jakby płynął nad ziemia. Na dotychczasowych wystawach żaden z sędziów nie miał zastrzeżeń do jego biegu, nawet na naszym debiucie nie dowiedziałem się, że mam mało temperamentnego psa, mimo że Dżoker zapierał się i biegł nierówno (debiutancka trema ;-) . Tym bardziej jestem zdegustowany opisem sędziego, bo nie dowiedziałem się czym sobie zasłużyliśmy na ocenę bardzo dobrą. Liczyłem na rzetelny opis, adekwatny do poziomu i rangi wystawy. A tylko się rozczarowałem. Zaznaczam - nie kwestionuję oceny, ale razi mnie brak dokładnego opisu. I nie wiem czy wina leży po stronie sędziego czy tłumacza. Jeśli tak to ma wyglądać w przyszłości to odpuścimy sobie wystawy z sędzią z zagranicy, bo liczymy na rzetelne, merytoryczne opisy, wskazujące przede wszystkim na niedoskonałości, nad którymi warto pracować. I tak samo już zastanawiam się, czy sobie nie podarować wystawy na Gwardii we wrześniu. Te ringi są zdecydowanie za małe!

Kreska i Stróżu - zdjęcia będą jutro, dziś mam jeszcze sporo pracy, więc dopiero w dniu jutrzejszym przejrzę i być może (jeśli sprzęt pozwoli) wrzucę coś na forum.

Jujka, rozumiem, że przy upadku Michałowi ani suni nic się nie stało? Bo jak Arwena przez kilka chwil leżała na plecach, to bałem się, że coś nie tak..
Avatar użytkownika
Tomek
 
Posty: 132
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-19, 20:43
Lokalizacja: Lublin

Postprzez ewcia » 2007-07-10, 08:46

Byłam tylko w niedzielę więc berneńczyków na ringu nie zobaczyłam ale poza parę chodziło i zrobiłam zdjęcie dla jednego (słaba jakość bo z komórki)
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
ewcia
 
Posty: 83
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-02-04, 10:53
Lokalizacja: Podlasie

Postprzez Ania Gd » 2007-07-10, 15:31

Tomek napisał(a):[Aniu, sęk w tym, że Dżoker nie ma żadnych problemów ani z lekkością, ani swobodą biegu. Robi to jakby płynął nad ziemia. .

Tomku
Moja odpowiedź była czysto teoretyczną próbą rozszyfrowania : "co autor miał na myśli".
Nie byłam na wystawie w sobotę i nie widziałam Barnusiów.
Myślę, że jest to kwestia złego tłumaczenia.
No i przy okazji skracania opisu Sędziego przez tłumacza.
Nie wspominając o znaczącym udziale "swobodnej interpretacji".
Ale cóż.
Ocena Śędziego jest subiektywna (czasmi baaaardzo)
i zawsze taka pozostanie.
Istnieje tylko wybór: jechać czy nie jechać ?
Avatar użytkownika
Ania Gd
 
Posty: 2108
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:18

Postprzez Tomek » 2007-07-11, 23:16

Aniu, wiem, że to tylko teoria, absolutnie nie przyjałem Twojego tłumaczenia (za co dziękuję) do siebie. Dalej jednak nie mogę zrozumieć za co mam gorszą ocenę? Bo o ruch Dżokera jestem wyjątkowo spokojny.
Temat jednak zamknijmy, nie ma co się teraz już rozwodzić, co najwyżej wyciągnąć wnioski na przyszłość (vide sędzia z zagranicy + tłumacz).
Okiełznałem wreszcie zdjęcia, które robiliśmy wspólnie z Magdą od Bostonka. Dalej jednak nie mogę ich wstawić na forum. Ktoś chętny do pomocy? ;-)
Mogę przesłać na maila np. zdjęcia forumowych psiaków lub innych, na życzenie.

pzdr
tomek
Avatar użytkownika
Tomek
 
Posty: 132
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-19, 20:43
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Zuzanda » 2007-07-12, 09:14

Tomku jesli masz zdjęcia moje Z Bianką z suk klasa otwarta to prosze na meila , będę wdzięczna
pozdrawiam Zuza
Zuzanda
 
Posty: 3247
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 20:46
Lokalizacja: Błonie koło Warszawy
psy: Laponia ,Tomek(*) ,Bleki
Hodowla: Black Velvet

Postprzez meggy » 2007-07-12, 20:19

Tomku :-> bardzo dziekuje za zdjecia z wystawy :-> :->
Avatar użytkownika
meggy
 
Posty: 9039
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 11:22
Lokalizacja: Tuszyn.k.LODZI
Hodowla: FCI " Majowy Skarbiec "

Postprzez jujka » 2007-07-12, 21:42

A tu kilka fotek od nas :) Niestety, Pancia jak zwykle jest na wystawie nakręcona i raczej nie spieszno jej do aparatu :(

Tola i Bober
Obrazek

Tu zwyciężczyni klasy młodzieży - Tanzine z DD z właścicielką :)
Obrazek

Tu stawka młodzieży i Maniek, który za chwilę rozpocznie dłuuuugi ślizg ;)
Obrazek

Tu Wena i Sędzia :) (fajnie być mizianym!)
Obrazek

I jeszcze raz Wena :)
Obrazek
jujka
 
Posty: 307
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:06
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Cefreud » 2007-07-12, 22:05

ładny ten twój Wentyl :-)
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Postprzez jujka » 2007-07-12, 22:22

Dzięki :oops:
jujka
 
Posty: 307
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:06
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kabi » 2007-07-20, 16:24

nugatika napisał(a):
Szam napisał(a):Berneński pies pasterski, pies, młodzieży - ARGO-ADA ALLADINER


Berneński pies pasterski, suka, młodzieży - AMANDA Ada Alladiner

Berneński pies pasterski, suka, młodzieży - ANDRA Ada Alladiner

Berneński pies pasterski, suka, otwarta - AMANI Arc-En-Ciel

Berneński pies pasterski, suka, otwarta - AMBER Arc-En-Ciel

Berneński pies pasterski, suka, championów - DE ANRIT STELLA


Co to za psy są?


Witam,
jestem właścicielką AMANDY Ady Alladiner.
Niestety nie udało nam się przybyć na wystawę, z powodu kobiecych dolegliwości mojej syni ,tzw.cieczki ;) A szkoda.
Mam nadzieje,że we wrześniu nic nam już nie przeszkodzi.

Co do pytania : Afera (Amanda) urodzona 30 maja 2006r. Matka: Sasza Gorzowska Panorama, ojciec Kasper Maltabar.

Obrazek

To chyba tyle?
Pozdrawiamy gorąco z Warszawy ;)
Avatar użytkownika
kabi
 
Posty: 1199
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-07-20, 16:14
Lokalizacja: Warszawa
psy: Amor(landseer)

Postprzez kreska » 2007-07-20, 17:01

a ja wypatrywalam siostrzyczki ;-)
pozdr...
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Postprzez kabi » 2007-07-20, 18:53

A można gdzieś zobaczyć Twoją sunie ?Chętnie obejrzę fotki siostry Afery :)))
Avatar użytkownika
kabi
 
Posty: 1199
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-07-20, 16:14
Lokalizacja: Warszawa
psy: Amor(landseer)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wystawy 2007

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości