Warszawa -Klubowa - 09.09.2007

Moderator: Aga-2

Postprzez MB » 2007-09-10, 14:22

Psy pośrednia

Ben , Cedro , Norton , Nugat , Visper
Obrazek
Obrazek

Nugat
Obrazek

Norton i Nugat
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Visper
Obrazek
Obrazek

Nugat i Visper
Obrazek
Ostatnio edytowano 2007-09-13, 09:09 przez MB, łącznie edytowano 3 razy
Avatar użytkownika
MB
 
Posty: 1690
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 23:15
Lokalizacja: Mazańcowice k.B-B
psy: Wania,Konrad,Fia, Solo['] Paiko['] Sasza[']

Postprzez Agata » 2007-09-10, 14:23

Ewelina, Jarek BOMBA wyglądacie :-D :-D
Może zapoczątkujecie fajną tradycję i w przyszłych latach pojawi się więcej osób w regionalnych strojach :-D :-D
To bardzo oddaje rangę wystawy :!:
Avatar użytkownika
Agata
 
Posty: 982
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-22, 11:18

Postprzez jujka » 2007-09-10, 14:27

Beata! Ty masz problemy ze zrozumieniem tekstu! GDZIE napisałam, że byłam przy stoliku sędziego?? :shock: Przeczytaj na spokojnie to, co jest napisane... Byłam po drugiej stronie STADIONU, pod namiotem z JEDZENIEM, gdzie zdybała mnie ulewa!

Skoro twierdzisz za swoimi bezstronnymi przyjaciółmi, że owe obelgi leciały zza stolika sędziowskiego, a potem, że przebywałam tam większość czasu, to zaprzeczasz sama sobie, ponieważ przy stoliku sędziowskim nie spędziłam ani minuty, a obozowałam skurczona w namiocie gościnnym Państwa Boberostwa. Ale Ty to wszystko już na pewno wiesz :lol:

Ciekawe jednakowoż, że ludzie którzy "w przyszłości zamierzają kupić sobie pieska z rodowodem" wiedzą, kto to jujka :mrgreen: Nie no, schlebiasz mi dzisiaj po raz kolejny... :lol:
jujka
 
Posty: 307
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:06
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez nelis » 2007-09-10, 14:28

Anirys: Dekuju, ale to Licaka bych to nerekla, to je podle me dobry rozhodci, nevim proc se tohle stalo, snad uz se to nestane ;-)
Avatar użytkownika
nelis
 
Posty: 271
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-03-12, 01:37

E.Ś.

Postprzez E.Ś. » 2007-09-10, 14:39

... ech dzięki za słowa uznania... osobiście uwarzam , że wyglądałam jak "kopka siana", a raczej "mokra kopka siana" :mrgreen:

No nie wiem jak to będzie w przyszłym roku kiedy się spodkają GÓRALE z GOROLAMI... oj, siekierecke tsa wziąść... :mrgreen:
E.Ś.
 
Posty: 258
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-02, 14:29
Lokalizacja: Oświęcim

Postprzez saganka » 2007-09-10, 14:44

O matko, Ewelina, to co my mamy przygotowac?? a moze lepiej poskaczemy przez ognisko ;-) :mrgreen:
saganka
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Agata » 2007-09-10, 14:49

A ja jeszcze tak od siebie (empatyczna jestem czasem ;-) ), że mi szkoda Gosi (Margo).
Bo organizacja takiej wystawy to na pewno kuuupa nerwów, ciężkiej pracy, a jedyne co ją jako organizatora spotyka ze strony forumowiczów to słowa krytyki.
Avatar użytkownika
Agata
 
Posty: 982
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-22, 11:18

Postprzez Tasmanska » 2007-09-10, 15:06

Agata a gdzie ty widzisz słowa krytyki pod kątem organizatorów?
Ja czytając posty oraz z tego co wiem od znajomych, to organizacja wystawy była super. :)
Avatar użytkownika
Tasmanska
 
Posty: 1181
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 09:18
Lokalizacja: Rokitno Szlacheckie
Hodowla: Tasmańska Elitte

Postprzez Ben » 2007-09-10, 15:08

Duch Wrzosowisk napisał(a):Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
Niepotrzebne są nam wytyczne innych klubów-wszystkich nas obowiązuje wzorzec FCI....To Szwajcarzy ,a nie słowackie regulaminy decydują jak ma wyglądać berneńczyk.Takie potraktowanie championów(kilku krajów)to delikatnie mówiąc zakwestionowanie wiedzy i umiejętności innych sędziów.Jeżeli arbiter jest tak przewrażliwiony co do wielkości to mógł ocenę obniżyć.Wzorzec nie przewiduje w takich wypadkach dyskwalifikacji.
Odwoływanie się do słowackich i czeskich przeglądów (bonitacji)nie ma uzasadnienia.Trzeba odróżnić wystawę,nawet klubową,od przeglądu hodowlanego.


Duchu zgadzam się, że nie obowiązują nas wytyczne innych klubów, ale może warto wiedzieć jak to wygląda u innych, ostatecznie sam jak piszesz na swojej stronie: "jako jedyni w kraju należymy do Dansk Berner Sennen Klub" korzystasz z doświadczeń innych.
Nasz problem polega na tym, że praktycznie jedynym kryterium dopuszczenia psa do hodowli ( oprócz RTG/HD i dosyć liberalnego testu psychicznego nie za bardzo uwzględniającego problemy psychiczne bernów) jest tytuł championa. Ma championat = kryje. Może gdyby była bonitacja to nieznacznie zmniejszyłoby się ryzyko wyprodukowania peta z którym potem męczą się późniejsi właściciele. Tyle że to dyskusja nie w tym wątku i nie w sprawie oceniania na klubówce
Avatar użytkownika
Ben
 
Posty: 356
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 14:16
psy: Ben*, Ben II*, Nimba*, Ala*, Fokus*, Maja

Postprzez Duch Wrzosowisk » 2007-09-10, 15:25

Zostałem żle zrozumiany.Warto uczyć się od innych.Chodziło mi tylko o to ,że wzorzec jest nadrzędny w stosunku do ustaleń klubów.
Duch Wrzosowisk
 
Posty: 92
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 17:40
Lokalizacja: Z Ciela ;]

Postprzez Ania Gd » 2007-09-10, 15:32

Ależ się narobiło.
Ledwie przebrnęłam przez tą lekturę.

Stroje regionalne Smutków są po prostu fantastycznie cudowne.
Brawo !!!!

Na temat Sędziego nie będę się wypowiadać.
Wystarczająco dużo już tu powiedziano i chyba wyczerpano temat.
Mam swoje "ale" lecz nie będę wznawiała tematu.

Organizacja takiej Wystawy to nie lada zadanie.
Tym trudniejsze, że na wiele spraw nie ma wpływu a "zbiera się niezasłużone baty"
(np. werdykty sędziego, pogoda, itp.)
Z całą pewnością ta wystawa wzbogaci Organizatorów o nowe cenne doświadczenia.
Oby każda następna była coraz coraz lepsza.

Wszystkim Zwycięzcom i uczestnikom wystawy GRATULUJĘ.
Avatar użytkownika
Ania Gd
 
Posty: 2108
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:18

Postprzez Marta » 2007-09-10, 15:33

Ogromnie gratulujemy Szczęściarzom wielkiego sukcesu z Basmą! Prawdziwie zwycięski tydzień! Duże głaskańce dla najpiękniejszej pieszczochy i kibicujemy dalej!

Dorabiajcie nowe półeczki na tytuły Basmowe, bo na nich już pewnie co raz ciaśniej ;-)
Ostatnio edytowano 2007-09-10, 19:24 przez Marta, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Marta
 
Posty: 1022
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:00
Lokalizacja: k. Torunia
psy: Debora, Karmel, Campari, Cherry, Tores
Hodowla: Zielone Ścieżki

Postprzez Agata » 2007-09-10, 15:51

Gosia głównie to:

Poszlam z corka na wystawe mimo pogody ktora momentami wygladala groznie, bo bylam pewna, ze organizatorzy taka sytuacje przewidzieli i wystawa w razie niepogody bedzie odbywac sie w namiotach (rzecz jasna takich duzych, targowych) o naiwnosci ludzka!!!
Zal mi bylo psow, ludzi i wszystkich widzow. Moim zdaniem organizatorzy w tym momencie skompromitowali sie na calej linii.
Avatar użytkownika
Agata
 
Posty: 982
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-22, 11:18

Postprzez Aga-2 » 2007-09-10, 16:03

No, bo na wszystkich poprzednich wystawach, jakie odbywały się w czasie deszczu, to organizatorzy od razu biegli z takimi dużymi namiotami i rozpinali je nad ringami :lol:
Margo, nie przejmuj się. Jeszcze się taki nie narodził, żeby każdemu dogodził. Jeszcze trzeba było tą trawę na parkingu utwardzić, bo się błoto zrobiło. ;-)
Nie ma co narzekać na organizatorów. Ja tylko byłam pełna podziwu dla wystawców psów. Biedni, ociekali wodą. Zwłaszcza ci, którym się za kołnierz dodatkowo nalało z dachu namiotu sędziowskiego! Jak Kasia Nugatowa swojego występu nie przypłaci ciężkim przeziębieniem, to chyba ma końskie zdrowie. Na szczęście nad sukami zaświeciło słońce, ale i tak zatoki mi dzisiaj kompletnie wysiadają.
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Postprzez MB » 2007-09-10, 17:55

Psy otwarta

I lok -Domino
II lok- Cortez
IIIlok- Emir
IV lok- Syriusz

Solo -b.dobra
Aron - dobra

Obrazek

Cortez i Domino
Obrazek

Atos
Obrazek

Syriusz i Solo
Obrazek
Avatar użytkownika
MB
 
Posty: 1690
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 23:15
Lokalizacja: Mazańcowice k.B-B
psy: Wania,Konrad,Fia, Solo['] Paiko['] Sasza[']

Postprzez MB » 2007-09-10, 18:08

Cortez i Syriusz
Obrazek

Emir i Solo
Obrazek

Syriusz
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
MB
 
Posty: 1690
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 23:15
Lokalizacja: Mazańcowice k.B-B
psy: Wania,Konrad,Fia, Solo['] Paiko['] Sasza[']

Postprzez MB » 2007-09-10, 18:18

Solo
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
MB
 
Posty: 1690
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 23:15
Lokalizacja: Mazańcowice k.B-B
psy: Wania,Konrad,Fia, Solo['] Paiko['] Sasza[']

Postprzez bea » 2007-09-10, 18:50

Jujka ,gubie sie w twoich postach to prawda,napisalas ze udalas sie do namiotu z jedzonkiem,a ja ominełam jedzonko i skojarzyłam z namiotem sedziowskim,gdzie broń Boze nie mialam najmniejszych złudzeń ze mozesz robic cokolwiek innego niz np.odbierac karty ocen lub składac je ,juz tak wysoko juja Cie nie oceniam,bys osobiscie doradzala sedziemu lub słuzyła jako tłumacz.z słowackiego,ale dobrze o tym wiesz i bawisz sie w czepianki słowne.Nie jestes tez specjalnie znana osoba,ale wiem ,ze siedziałas jak zwykle goscinnie w namiocie państwa boberowskich.Czegoż Jujeczko nie rozumiesz,chcesz sie bawic dalej,no to rzeczywiscie Cie nie własciwie postrzegalam.teraz a propos oceny organizacji klubówki.Ja naleze do tych co to oceniaja wystawy,na tej nie była mnie mimo ,ze za nia zapłaciłam,trudno zdarza sie.Wypowiadam sie na podstawie relacji ludzi godnych zaufaniaDla mnie nie byłoby to az tak absurdalne wysokie wymaganie,by na wystawie były przy ringu dwa namioty gdzie mogliby sie schronic wystawcy z psami przed deszczem,czy słoncem,Płacimy sporo pienniedzy za uczestnictwo,moze lepiej byłoby robic mniej wystaw,a lepiej przygotowanych,Jezeli organizator nie odpowiada za to by przy stoliku sedziego był tłumacz,to kto,wybacz Margo za to odpowiada?,Tłumaczenie,ze sedzia sobie nie życzył,no to trudno teraz organizator bierze ciegi za to za zaufal slowom sedziów,jak to powiedziala Ania mozna sie czegos nauczyc.Nie pretenduje do miana osoby wszechwiedzacej,nie naleze tez do wiecznych krytykantów,wiem co mówię,.Ps.Z Toba Jujka dyskusje zakończyłam,wybacz,ale nie lubie prowadzic rozmów na takim poziomie.jezeli tego tez nie rozumiesz to juz Twoj problem.
Avatar użytkownika
bea
 
Posty: 1427
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-01, 15:35
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez nugatika » 2007-09-10, 20:17

pani Marzeno bardzo fajne zdjęcia :-D
mam jedno ale, pomyliła pani Nortona z Norbim ;-)
ja zaraz postaram sie cos wrzucić.
Avatar użytkownika
nugatika
 
Posty: 3318
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:00
Lokalizacja: Strzyżów <--> Lublin
psy: Bystra, Nutka, niedźwiedz berneński Nugat {*}

Postprzez Tomek » 2007-09-10, 20:17

Parę słów ode mnie...

Miałem być na krajowej jako widz i na klubowej jako wystawca. Udało mi się jedynie przybyć na klubową i to bez Dżokera, dlatego mogłem nieco bardziej i chłodnym okiem przyjrzeć się na organizację i sędziowanie.

Pogoda - każdy widział jaka była, coś Warszawa nie ma do niej szczęścia. Pomysł z namiotem dla wystawiających głupi nie jest, ale przecież każdy jakieś schornienie sam sobie może zapewnić.

Ringi - zdecydowanie większe niż na międzynarodowej, nikt na nikogo nie wpadł, tłoku wielkiego nie było. Duży plus.

Parkingi - nikt już nigdy mnie nie namówi bym parkował na tym błotnistym terenie za wystawą. Niby to parking dla wystawców, ale następnym razem pominę sobie ten przywilej i zaparkuję przy ulicy. Błoto tam takie, że nie sposób wysiąść z auta. Wczoraj ze względu na typ nawierzchni i rodzaj samochodu udało mi się zakopać w tej mazi :-|

Obsługa wystawy, konkretnie ochrona, porządkowi - dowiedziałem się, że skoro psa nie wystawiam (choć jest w katalogu i został opłacony udział) to...muszę kupić normalny bilet :shock:. Wydaję mi się, że to interpretacja porządkowego niż panujące na wystawie zasady. Zresztą dla 10 zł nie będę kopii kruszył.

Gastronomia - jedzenie dobre, ale...piekielnie drogie. Po prawie całonocnej jeździe z Gdańska śniadanie postanowiłem zjeść na wystawie. 5 średnich i mocno tłustych placków ziemniaczanych uszczupliło mój portfel o 15 zł :-/ Organizator cen nie ustala, więc się nie czepiam, ale za 3 utarte ziemniaki i trochę oleju 15 zł? :lol: Nauczka na przyszłość brać swoje kanapki ;-).
Konkluzja: wystawa byłaby naprawdę super, gdyby nie storpedowała jej pogoda. Największa bolączka międzynarodowej (ringi) została usunięta, a gdyby nie ten przeklęty deszcz to na parking też nie byłoby powodu narzekać. No i placki smakowałby jeszcze bardziej ;-).

Sędziowanie...
Hm, mam mieszane odczucia. Było to co sobie zawsze życzę czyli dokładna ocena poparta dokładnym opisem. Ale wręcz przeraziłem się tym sprawdzaniem ogona i ewentualną dyskwalifikacją, gdy jest on ułamany. No cóż, każda wystawa uczy mnie czegoś nowego. Opis i uzasadnienie oceny widziałem tylko u jednego psa, opis był sporych rozmiarów, ale jakoś taki mało czytelny w swym przekazie. Powodem tego chyba problemy ze zrozumieniem sędziego. Tłumaczenie sędziów z zagranicy staje się prawdziwą bolączką wystaw :-|. Osobie uzupełniającej karty ocen faktycznie trzeba było czasami pomagać, bo nie zawsze dobrze rozumiała, to co Pan Lisak chciał przekazać. Natomiast to mierzenie psów znam tylko z opowieści, gdyż ulotniłem się w trakcie oceny psów otwartej. Dlatego nie podejmuję się, by coś napisać w tym temacie.

Gratulacje dla wszystkich, których nie pokonała pogoda. Dla wszystkich - tych wygranych, przegranych i tych zdyskwalifikowanych. Największe oczywiście dla Wandy i Kasi; prawdziwe wejście smoka, dublet, brawo Kasia! :-)
Pozdrowienia dla starych i nowych znajomych - Bostonków, Beexterków, Meggy i innych.

tomek

ps. Zdjęć jak zwykle mam sporo, ale już inni umieścili swoje w tym temacie. Jeśli ktoś sobie życzy bym wstawił jeszcze jakiegoś psa (od szczeniaków po otwartą), proszę napisać, wstawię w topiku.
Avatar użytkownika
Tomek
 
Posty: 132
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-19, 20:43
Lokalizacja: Lublin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wystawy 2007

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron