Leszno'07- Championy

Moderator: Aga-2

Leszno'07- Championy

Postprzez Duch Wrzosowisk » 2007-02-27, 02:03

Podajemy wyniki.
Sędziowała Pani Ewa Bukład (zmiana sędziego w ostatniej chwili).
Berneński Pies Pasterski

PSY
1. ATOMIC Mocny Akord
2.BRUCE SPRINGSTEEN Mocny Akord

SUKI
1.OTI Kraina Retrieverów (BOB)
2.Sennetta's NIGHTINGALE SINGING

Duży Szwajcarski Pies Pasterski

PSY
1.A-JAMBO Basmantia
2.BOHUN Mumuru

SUKI
1.CARESSE van de Samaika
2.MUZA Zezujowe Mgły


Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Duch Wrzosowisk
 
Posty: 92
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 17:40
Lokalizacja: Z Ciela ;]

Postprzez Lilly » 2007-02-27, 09:27

Gratulujemy Wszystkim psiakom i ich Państwu

A Szaman z Pańcią gratuluja tatusiowi Atomik Mocny Akord I miejsca :mrgreen:
Lilly
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Cefreud » 2007-02-27, 11:23

Gratulacje dla Mocnych :mrgreen:
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Postprzez Agnieszka » 2007-02-27, 12:04

Wyobrażcie sobie ,ze pani sędzina stwierdziła ,ze mój Bohun jest za grubyyyyyy,w jego karierze wystawowej była to pierwsza taka opinia i mam nadzieje ,ze ostatnia.Ale to ona rządzi na ringu ,a my sie podporządkujemy :-> .
Avatar użytkownika
Agnieszka
 
Posty: 1151
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 22:54
Lokalizacja: Granówko
psy: www.czandoria.pl

Postprzez Halina » 2007-02-27, 12:15

Gratuluję wam wszystkim. Szkoda tylko, że podmienili wam sędziego :roll:
Avatar użytkownika
Halina
Moderator
 
Posty: 6570
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 07:48
Lokalizacja: Dargiń
psy: Karo, Sotella,Ofra, Kora[*], Bora[*], Berni[*]
Hodowla: Szumiąca Knieja

Postprzez Ania Gd » 2007-02-27, 14:42

Asia
Gratulacje dla Twojej ulubienicy.
Brawo hodowla Mocny Akord.
Avatar użytkownika
Ania Gd
 
Posty: 2108
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:18

Postprzez Magda » 2007-02-27, 15:31

Gratulacje dla wszystkich!
Avatar użytkownika
Magda
 
Posty: 3392
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 18:35
Lokalizacja: woj.łódzkie

Postprzez Bernerin » 2007-02-27, 17:27

Dziekuje za gratualcje, chociaz przyznacie sami, ze wystawa z takim "sedzia" niewarta jest wystawienia nogi za prog. Ale o tym dowiadujemy sie dopiero na miejscu. No coz, rowniez z drugiej lokaty jestesmy zadowoleni :mrgreen:
Avatar użytkownika
Bernerin
 
Posty: 1409
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-24, 14:26
Lokalizacja: Frankfurt nad Menem
psy: Kiss i Ronja (CKCS)

Postprzez Agata » 2007-02-27, 17:38

Gratulacje dla wszystkich!

Asia (przepraszam za bezpośredniość) chciałaś przez ta wypowiedź powiedzieć, że Twoim zdaniem Oti niesłusznie wygrała?

A ja ciemna masa zawsze chciałam wziąć udział w wystawie championów...nie wiedzieć czemu byłam pewna, że tylko "dorosłe" championy moga tam jechać ;-) No i nie byłam :roll:
Avatar użytkownika
Agata
 
Posty: 982
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-22, 11:18

Postprzez nugatika » 2007-02-27, 17:51

gratulujemy wszystkim !

A ja sie dziwie, Leszno jest uwazane za jedna z najlepszych wystaw w naszym kraju, wiec dlaczego tak mało tam bernenczyków :shock: ?
na zwykłych krajówkach jest ich wiecej. Nie rozumiem. A przeciez nie brak nam tez championów w rasie :shock:

i jeszcze jedno pytanie - po kim jest Oti?
Avatar użytkownika
nugatika
 
Posty: 3318
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:00
Lokalizacja: Strzyżów <--> Lublin
psy: Bystra, Nutka, niedźwiedz berneński Nugat {*}

Postprzez Bernerin » 2007-02-27, 19:19

Agata napisał(a):Asia (przepraszam za bezpośredniość) chciałaś przez ta wypowiedź powiedzieć, że Twoim zdaniem Oti niesłusznie wygrała?

Nie, Agata, chcialam powiedziec, ze na wystawie championow oczekuje sedziego, ktory swietnie zna sie na rasie, bo bardzo trudno jest podjac decyzje, ktory champion jest ladniejszy od drugiego. Gdyby na tej wystawie bernenczyki sedziowal np. p.Redlicki i Nelly dostala druga lokate, to przyjelabym to ze zrozumieniem. Ale w sytuacji takiej jak w sobote uwazam kolejnosc lokat zarowno u psow jak i u suk za przypadek ;-)

P.S. Agata, nie masz za co przepraszac. Ja sobie kulturalna bezposredniosc bardzo cenie!
Avatar użytkownika
Bernerin
 
Posty: 1409
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-24, 14:26
Lokalizacja: Frankfurt nad Menem
psy: Kiss i Ronja (CKCS)

Postprzez Anonim » 2007-02-28, 00:44

Nie wiem co ktoś ma do tej decyzji sędziego, bo suczka OTI jest na prawdę przepiękną suką, przepięknie i znacznie lepiej prezentującą się od tej na 2 lokacie (z podkulonym ogonem). Suczka ta jest po Int.Ch., Mł.Ch.PL, Ch.PL, RUS, LT, Zw.PL HONDO z Gremskiej Polomy - KAJI ze Spalonego Młyna. I właśnie dla niej i właściciela (nie forumowych) OGROMNE GRATULACJE i brawo dla sędziny za trafny wybór :!:
Anonim
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Bernerin » 2007-02-28, 10:23

Anonim napisał(a):Nie wiem co ktoś ma do tej decyzji sędziego


Drogi Anonimie, ja poprostu nie uwazam p.Buklad za kompetentna w ocenianiu bernenczykow i moge Cie zapewnic, ze gdyby kolejnosc lokat byla odwrotna, to nie mialabym z tego zadnej satysfakcji :-(
A to ze Oti jest piekna suczka, wiem i bez Twojej reklamy ;-) Wystarczy spojrzec na jej osiagniecia :-)
Avatar użytkownika
Bernerin
 
Posty: 1409
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-24, 14:26
Lokalizacja: Frankfurt nad Menem
psy: Kiss i Ronja (CKCS)

Postprzez gośc » 2007-02-28, 11:20

Gdyby na tej wystawie bernenczyki sedziowal np. p.Redlicki i Nelly dostala druga lokate, to przyjelabym to ze zrozumieniem. Ale w sytuacji takiej jak w sobote uwazam kolejnosc lokat zarowno u psow jak i u suk za przypadek


:-? No i gdzie tu sens a gdzie logika????
I tak by była druga i tak, czyż nie? to po co cała afera i bluzganie p. B z błotem i podważanie jej decyzji??? O ile pamiętam to przynajmniej od 10 lat dośc czesto sedziuje berneńczyki , więc jakieś tam pojęcie ma, no nie? A ze preferuje typ bardziej smuklejszy -moze jest to powodem tego ze kiedyś berny były nieco lżejsze a i chyba się nie pomyle jak powiem ze zdrowsze, a moze ma jakiś uraz do tuszy ???...Ale oczywiście ja tu tylko obserwator jestem. Wydaje mi sie, tylko z czysto ludzkich pobudek ,ze nie powinno się tak obrażać sędziego miedzynarodowego(zapraszanego równiez za granicę) z tak wieloletnim stażem.
gośc
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Ania Gd » 2007-02-28, 11:27

Gościu
każdy może mieć swoje zdanie
ale powinien mieć też cywilną odwagę się pod nim podpisać.
Avatar użytkownika
Ania Gd
 
Posty: 2108
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:18

Postprzez Bernerin » 2007-02-28, 11:36

gośc napisał(a):jakieś tam pojęcie ma


Jakies tam pojecie, to troche malo jak na sedziego miedzynarodowego ;-) Ale oczywiscie masz Gosciu prawo miec inne zdanie.

Mnie sie poprostu marza sedziowie, ktorzy sedziuja 2-3 rasy, ale za to sa specjalistami od tych ras. A nie sedziowie z uprawnieniami do calej grupy FCI (lub wiecej) :shock: No ale marzenia pewnie zostana marzeniami :-|
Avatar użytkownika
Bernerin
 
Posty: 1409
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-24, 14:26
Lokalizacja: Frankfurt nad Menem
psy: Kiss i Ronja (CKCS)

Postprzez Gość » 2007-02-28, 11:51

Ha, podejrzewam, ze ta 2 byla 2 tylko dlatego ze ma asymetrie na pysku....a najwazniejsze dla pani sedziny jest umaszczenie ;-)

Poziom sedziowania bylo widac w krakowie ;-)
Gość
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez gośc » 2007-02-28, 12:24

taaa..było widać i w Krakowie i we Wrocławiu i w......itd sędzia jest człowiek jakby nie było. a my tez , i czy bedzie sedziował pan R czy pani B ,S itd bedzie równie dużo zadowolonych i nie zadowolonych, takie życie, wszedzie tak jest. Nie jestem " miłośniczką" pani B, ale nie jest ona jedyna , dla której plamka tu , czy tłuszczyk tam jest równie ważny jak dla innego ogon taki, oko takie, zachowanie takie itd.
Pewnie Bernerin ze fajnie by było, zeby sedziowali tylko Muthsami, Rothy,Fechlerki czy Eberhardty..tylko czy aż tak fajnie? Dla nas to są wielkie nazwiska ale inni twierdzą ze równiez nie do konca idealne. Wiec tak jak widac nie tylko w Polsce jest taki ktoś.....i moim zdaniem trzeba to uszanować.
gośc
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Duch Wrzosowisk » 2007-02-28, 13:57

Szanujemy decyzję sędziego,przecież sami podaliśmy rzetelne wyniki na forum bez żadnych komentarzy.Denerwuje nas tylko zmiana sędziego w ostatniej chwili(15 minut przed oceną)jeśli ten zapowiadany jest na wystawie i póżniej nawet ocenia finały.
Oberwało się przy okazji Nelli ,a przecież nie twierdzimy,że Oti nam się nie podoba i że decyzja sędziego była mylna.Daliśmy zdjęcia takie na których psy wyglądają jak najlepiej,Nelli faktycznie ma tu opuszczony (ale nie podkulony)ogon -takie ujęcie.Na wystawie pogratulowałem zwycięzcy,był zadowolony,widział,że nie mam żalu ani pretensji -całkiem miła atmosfera.Natomiast na forum niesmaczne anonimowe wypowiedzi,które drażnią .a tyle postów na temat etyki...
Na wystawie tego typu sędzia specjalista mający uprawnienia na 2 ,3 rasy nie ma racji bytu,bo przy tak małych stawkach psów w rasach organizatorzy musieliby zaprosić kilkudziesięciu sędziów.
Sama wystawa jest bardzo pięknym widowiskiem ,sprawnie i z gustem zorganizowanym.Zawsze zostajemy do końca ,bo finały w systemie pucharowym są bardzo emocjonujące.
Duch Wrzosowisk
 
Posty: 92
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 17:40
Lokalizacja: Z Ciela ;]

Postprzez Bernerin » 2007-02-28, 14:26

gośc napisał(a):Pewnie Bernerin ze fajnie by było, zeby sedziowali tylko Muthsami, Rothy,Fechlerki czy Eberhardty..tylko czy aż tak fajnie? Dla nas to są wielkie nazwiska ale inni twierdzą ze równiez nie do konca idealne. Wiec tak jak widac nie tylko w Polsce jest taki ktoś.....i moim zdaniem trzeba to uszanować.


A ja bym wolala, zeby sedziowali ludzie w typie Ramsingow, Satu Ylä-Mononen, Maji Anestad czy Redlickiego... To sa dla mnie sedziowie przez duze "S", a nie pani Fechler czy pan Jährling ;-)
Na tym koniec ode mnie, bo bardzo zboczylam z pierwotnego tematu 8-)
Avatar użytkownika
Bernerin
 
Posty: 1409
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-24, 14:26
Lokalizacja: Frankfurt nad Menem
psy: Kiss i Ronja (CKCS)

Następna strona

Powrót do Wystawy 2007

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości