Berlin

Moderator: Aga-2

Postprzez BoBer » 2007-03-27, 20:38

Gratulacje dla wszystkich, a szczególnie dla Duchów!
BoBer
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Ewa z Dżoszem » 2007-03-27, 21:45

G R A T U L A C J E !!!!
Avatar użytkownika
Ewa z Dżoszem
 
Posty: 406
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-12-19, 22:23
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Magda » 2007-03-27, 22:05

Gratulacje dla polskiej reprezentacji!!
Avatar użytkownika
Magda
 
Posty: 3392
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 18:35
Lokalizacja: woj.łódzkie

Postprzez Janina » 2007-07-12, 21:33

Trochę odgrzebie wątek marcowej berlinskiej wystawy, ale całkiem przez przypadek dowiedziałam się, że na wystawie tej został zdyskwalifikowany polski champion (prawdopodobnie za oczy).
Może ktoś wie gdzie można znaleźć pełne wyniki z tej wystawy?
Janina
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Anirysova » 2007-07-13, 08:21

Myśmy znali wyniki tylko zaprzyjaźnionych psów z klasy młodzieży.

Może Asia (Bernerin) zna link do archiwum wyników, albo ktoś kto był na tej wystawie.
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Postprzez Bernerin » 2007-07-13, 09:38

Niestety ani na stronie VDH, ani na stronie berlinskiego oddzialu nie ma wynikow - na tej drugiej sa jedynie fotki.
Avatar użytkownika
Bernerin
 
Posty: 1409
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-24, 14:26
Lokalizacja: Frankfurt nad Menem
psy: Kiss i Ronja (CKCS)

Postprzez Duch Wrzosowisk » 2007-07-13, 10:05

Na wystawie berlińskiej byliśmy (CACIB dla LILI).Wystawiany był champion z Polski Nagasaki D.D.Nie został zdyskwalifikowany,wiem to na pewno ,bo odbierałem jego kartę oceny po wystawie.Nie wiem czemu sluży takie powtarzanie pólprawd czy kłamstw.Nawet najlepszym naszym (i nie naszym)championom również nie zawsze udaje się wygrywać i nie ma co z tego robić problemu.
Duch Wrzosowisk
 
Posty: 92
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 17:40
Lokalizacja: Z Ciela ;]

Postprzez bea » 2007-07-13, 14:02

Napisałam do Janiny w tej sprawie na PW,ale moze to napiszę jeszcze dla innych Naki na wystawie w Berlinie otrzymał ocenę doskonałą.Korzystając z okazji pozdrawiamy Pięknego Brata od Jego Pięknej Siostry-Nitry DD :mrgreen: :mrgreen:
Avatar użytkownika
bea
 
Posty: 1427
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-01, 15:35
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez Janina » 2007-07-14, 23:52

Nie zamierzałam nikogo oczerniać (specjalnie nie wymieniłam ani psa, ani hodowcy),
a o moim pytaniu zdecydował przypadek.
Po przeczytaniu tych kilku postów, gdzie piszecie, że w Berlinie był pies Nagasaki z Deikowej Doliny
i otrzymał ocenę doskonałą, weszłam na stronę hodowli „ z Deikowej Doliny” i wcale nie dostał oceny doskonałej.
Bea nie jest on również interchampionem :mrgreen: :mrgreen: jak piszesz do mnie w PW, a po obejrzeniu jego wyników wystaw
mam wątpliwości co do jego niektórych tytułów (np.BiH). :mrgreen: :mrgreen:
Dobrze by było, gdyby właściciele przedstawili na forum fotokopie oceny z Berlina
i jakiegoś dokumentu upoważniającego do używania tytułu championa Bośni i Hercegowiny.
Swoją drogą postaram się napisać do klubu niemieckiego z prośbą o wyniki tej wystawy.
Przy okazji sprawdzę czy on tak dobrze działa jak uważacie. :mrgreen: :mrgreen:
Janina
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Agata » 2007-07-15, 01:58

Janina ale dlaczego właściciele mieliby na forum pokazywac fotokopie kart ocen, czy championatów?
Trochę nie rozumiem Twojego toku rozumowania.

Poza tym właścicieli Nagasaki nie ma na Forum, nie sa zarejestrowani i się nie udzielają więc najlepiej napisać do nich maila z prośbą...być może uznają, że mogą przesłać karty ocen.
Avatar użytkownika
Agata
 
Posty: 982
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-22, 11:18

Postprzez Szam » 2007-07-15, 09:38

Janino juz masz wynik z bosni...robie strone deikow i nie zawsze mam czas wszystko wstawiac na biezaco, zamiast zajmowac sie tropieniem spiskow, zadzwon do teresy i sie jej osobiscie zapytaj, na pewno z mila checia wyjasni Ci wszystko.
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Postprzez bea » 2007-07-15, 10:01

Pani Janino ,przepraszam za mój błąd Nakiemu brakuje jeszcze jednego wniosku do tytułu Intera, :oops: :ale. jest tak piękny,że może być Pani spokojna -szybko Go ukończy.Na str.Deikowej jest też ocena Nakiego z Berlina -bdb.Pisałam z pamięci .W drodze na wystawę zepsuła sie w samochodzie klimatyzacja,poniewaz było gorąco otworzono szyby w samochodzie.Niestety Naki zapłacił za to złapaniem alergii.Spuchło mu oko(brak kondycji wystawowej był powodem obniżonej oceny)To był pech,zdarza się,po podaniu wapna na drugi dzień wszystko przeszło.Rozpędziłam się i za to przepraszam jeszcze raz.Widzę jednak ze stylu Pani wypowiedzi ,ze wbrew temu co Pani pisze- nie chodzi o informacje ,tylko właśnie o to ,by oczerniać moich przyjaciół.Mnie to bardzo sie nie podoba.Jestem zażenowana taką postawą.
Avatar użytkownika
bea
 
Posty: 1427
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-01, 15:35
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez Janina » 2007-07-15, 16:09

Dla mnie sprawą najważniejszą jest, dlaczego wszyscy są wprowadzani w błąd.
Mam na myśli wynik tego psa uzyskany w Berlinie i podany tuż po wystawie przez osoby,
które tam były.
Bea na forum przekonuje, że Nagasaki z „Deikowej Doliny” dostał ocenę doskonałą,
a do mnie na PW pisze, że pies ten miał kłopot z oczami, bo jadąc na wystawę dostał
alergii!!!, ale ona z całą pewnością wie, że dostał ocenę doskonałą!!!
Z ciekawości weszłam na stronę hodowli i tam jest informacja,
że pies ten dostał ocenę bdb, a ja przez przypadek dowiedziałam się,
że był zdyskwalifikowany bądź nie do oceny właśnie przez oczy.

Pani Beo, z Pani wypowiedzi wynika, że właściciele tej hodowli są Pani przyjaciółmi,
ale czy Pani jest ich przyjacielem pisząc informacje sprzeczne z prawdą?
Pisząc z pamięci wyniki domyślam się, że jest pani zaznajomiona
bardzo dobrze z tą hodowlą i ich psami.
To w związku z tym mam kilka pytań odnośnie co niektórych tytułów psów
z „Deikowej Doliny”, zaciekawił mnie tytuł RKF.
W Internecie znalazłam taką oto informację:

http://www.naszepsy.pl/regulaminy.asp?Id=791

a na stronie hodowli nie zauważyłam wyników z żadnej moskiewskiej wystawy.
Kolejna sprawa to wystawa w Bijelinie 15.04.2007.
W Internecie w wykazie wystaw nie znalazłam tej imprezy

http://www.kdlepenica.com/manifestacije.htm

Zastanawia mnie również fakt zdobywania championa jakiegoś kraju w dwa dni
(Champion Serbii i Czarnogóry). Czy ktoś wie jakie są warunki przyznawania tego tytułu?

Oczywiście, nie wiem na jakiej podstawie dane kraje przyznają tytuły championa
i moja wiedza oparta jest tylko na tym co znajdę w Internecie, ale mam prawo mieć
wątpliwości i próbować je wyjaśnić, ale widzę, że u nas jakiekolwiek wątpliwości są
traktowane jako szukanie sensacji, żenujące zachowanie, mówienie o półprawdach, oczernianie.

Na koniec chciałabym wiedzieć czy Związek Kynologiczny w naszym kraju sprawdza
jakoś zdobywane tytuły przez psy, czy każdy może sobie wpisywać tytuły jaki chce?
Dobrze by było, żeby to wszystko co piszę okazało się tylko czepianiem lub sensacją,
a nie skandalem.

PS
Noszę się z zamiarem napisania do hodowli „Deikowa Dolina”
o wyjaśnienia moich wątpliwości, ale to ja dostanę sprostowanie, a nie wszyscy.
Nie lepiej, żeby właściciele poprzez swoich przyjaciół umieścili na forum lub
na stronie hodowli kopie oceny z Berlina i dokumenty posiadane przez Nagasaki
i inne psy dotyczące uzyskanych tytułów.
W końcu ich psy jakoś na forum się zamieściły.
Janina
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez kreska » 2007-07-15, 18:37

Ja tam niczyim przyjacielem nie jestem :mrgreen: ale mnie sie zdaje ze najpierw watlipowosci powinno sie wyjasniac u "zrodel" :roll: zamiast zadawac pytania w tonie sugerujacym.... :roll:
Jak lepiej poszukasz w necie to znajdziesz "dowody" chocby na to ze wystawa w Bosni /Bilienija sie odbyla, u kilku hodowcow psow/nie polskich/ widnieje info o tej wystawie i zdobytych tytulach no chyba ze oni tez cos kreca :roll: ;-)moze masz problem z odnalezieniem tej wystawy bo czasem funkcjonuje inne "nazewnictwo" np. Wystawa psow rasowych Legionowo /tak jest w kalendarzu ZK/ jest wystawa w Nowym Dworze Mazowieckim ;-)
Janina napisał(a):Zastanawia mnie również fakt zdobywania championa jakiegoś kraju w dwa dni
(Champion Serbii i Czarnogóry). Czy ktoś wie jakie są warunki przyznawania tego tytułu?

Tytul mlodziezowego championa może być przyznany na podstawie 3-krotnie uzyskanego tytułu Zwycięzcy Młodzieży, od 3 różnych sędziów na wystawach, w tym co najmniej jednej wystawie klubowej lub międzynarodowej, bez określonego przedziału czasu.
Czyli w terminie 1-2.07.06r odbyly sie trzy oceny, od roznych sedziow,kategoria wiekowa sie zgadza i ranga wystaw tez :-) jesli sie myle to niech ktos mnie poprawi :roll:
Janina napisał(a):Na koniec chciałabym wiedzieć czy Związek Kynologiczny w naszym kraju sprawdza
jakoś zdobywane tytuły przez psy, czy każdy może sobie wpisywać tytuły jaki chce?

Zebys nie myslala ze ktos jest stronniczy to w linku ponizej masz kontakty wiec dowiedz sie bezposrednio :-) moze przy okazji sprawdzisz tytuly ;-)
http://www.zkwp.pl/zg/index.php?l=&l=pl ... 0&oddzial=
Janina napisał(a):Dobrze by było, żeby to wszystko co piszę okazało się tylko czepianiem lub sensacją,
a nie skandalem.

tania sensacja :mrgreen:
Janina napisał(a):Nie lepiej, żeby właściciele poprzez swoich przyjaciół umieścili na forum lub
na stronie hodowli kopie oceny z Berlina i dokumenty posiadane przez Nagasaki
i inne psy dotyczące uzyskanych tytułów.

A po co jak kogos interesuje to pisze/dzwoni i ma wszystko co go interesuje a jak nie wierzy to sprawdza tam gdzie powinien/ w ZK w regulaminach itp itd/ a nie na zaprzyjaznionym i stronniczym forum ;-)
pozdr....
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Postprzez bea » 2007-07-15, 18:47

Rozumiem , ze ktoś może być ciekawy, czegoś nie wiedzieć, nie rozumieć. I w tym nie ma nic złego. Zdrowa ciekawość jest napędem wiedzy. Np. interesuje mnie ocena z jaka zszedł w Belinie nasz Polski Champion. Mogę sprawdzić to na stronie hodowli. Powiedzmy,ze informacja podana na stronie nie jest zgodna z informacja ,którą usłyszałam od "kogoś". Co robi człowiek , który ma uczciwe intencje i kieruje sie zdrowa ciekawoscią > pisze do hodowcy. Droga jasna i oczywista. Ale powiedzmy,ze dana osoba ma wątpliwości także do tytułów psa, co robi jezeli chciałaby jedynie skonfrontować uzyskane na jakiejś stronie informacje co do trybu uzyskania danego tytułu- > pisze do hodowcy. Pani Janina natomiast co robi pisze,ale na............> na forum ,pisze ,ze ma tylko wątpliwości i próbuje wyjaśnić, choć podejrzewa skandal ( ojojoj) na koniec w ps. dodaje, ze zamierza dopiero napisać do Hodowli, ale, ze martwi ja ,że tylko ona otrzyma sprostowanie, a nie wszyscy.,co prawda mogłaby ewentualnie te sprostowanie zamiescic na forum,ale przecież nie o to chodz.iA tak w ogóle pisze,ze ma watpliwości ,ale wie ,ze otrzyma sprostowanie. Dla mnie sprawa kuriozalna .Znany i ceniony hodowca Pan.Józef Jankowski pisze ,ze osobiście odbierał karte oceny Nakiego,ale to Pani nie wystarczy.To znaczy co?- mamy juz do czynienia ze spiskiem. Do spisku należę także ja ,co" jasno "wynika z moich postów forumowych,Kasia Szam, a moze nawet do listy spiskowców będzie trzeba jeszcze dołączyć sporą ilośc sędziów, szczególnie tych bezczelnych , którzy ustanawiają regulaminy championatu swojego kraju w sposób budzący poważne zastrzeżenia Pani Janiny,ale Ci oceniąjacy w kraju, tez są podejrzani ,bo w skandalicznie wysoki sposób wysoko oceniają Nakiego ,który przecież w klasie Championów dostał w Berlinie "tylko" 4 miejsce,a puchar dali mu widocznie na pocieszenie.(a to widocznie powinno skończyc jego karierę, która widać bardzo boli Panią Janinę ) Po prostu SITWA międzynarodowa. Pani Janina" dobrze" o wszystkim jest poinformowana "przypadkiem".Acha, wyglada na to ,ze władze ZKwP, też są zamieszane,bo wg. Pani Janiny- nie sprawdzają zdobywanych tytułów i każdy może sobie wpisywać tytuły jakie chce Każdy> patrz psy z DD. Widocznie,żądanie podania kserokopii, przy wpisywaniu tytułów do rodowodów dzieci, i przy zgłaszaniu na wystawy w klasie championów Pani Janinie nie wystarczy. Dlatego sugeruje istnienie jakiegoś skandalu na forum,Gdyby kierowała nia ludzka ciekawość, mogłaby napisac najpierw do hodowcy, otrzymałaby wtedy kopie championatów( karta oceny Nakiego z Berlina została z tego co wiem u Pana Jankowskiego ,a On juz sie wypowiadał)ale po co?.Przecież łatwiej zasiać zamet. Postaram sie wstawić te kopie championatów i ciekawa jestem ,czy doczekamy się przeprosin od p.Janiny.Prawda jest bowiem taka- tylko Pani podważa uczciwość , rzetelność hodowców Deikowej Doliny, oraz wartość ich psów.Intencje Pani, dla wszystkich ,którzy mogli podziwiac psy z Deikowej są jasne. Jeżeli będzie Pani nadal próbowała oczerniać wspaniałych hodowców i moich przyjaciół ,zwrócę sie do administratora forum o zablokowanie Pani wypowiedzi, które uważam już nie tylko już za niesmaczne,ale skandaliczne,bo Pani wypowiedzi są jedynym skandalem w tej sprawie.
Avatar użytkownika
bea
 
Posty: 1427
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-01, 15:35
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez Agata » 2007-07-15, 19:16

Pani Janino, ja nie odczuwam potrzeby oglądania karty oceny Nakiego, natomiast organicznie nie cierpię takiego postępowania, jakie Pani prezentuje. Może Pani śmiało napisac do Pani Teresy, a ewentualne wyjasnienia śmiało zachować dla siebie...jakoś nie wzbudziła Pani we mnie jakichkolwiek podejrzeń, jeśli chodzi o oczy Nakiego, ani o prawdziwość jego tytułów.

Jeszcze raz potwórzę, że Pani Teresa nie jest zarejestrowana na Forum więc nie potrafię w Pani postach znaleźć jakiegokolwiek innego celu, niż próba oczernienia hodowcy, który odnosi sukcesy...chyba za dużo sukcesów, jak na nerwy niektórych :evil:
Avatar użytkownika
Agata
 
Posty: 982
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-22, 11:18

Postprzez Agata » 2007-07-15, 19:30

Certyfikaty zostały usuniętę, po obejrzeniu przez "zainteresowaną".
Ostatnio edytowano 2007-07-19, 15:28 przez Agata, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Agata
 
Posty: 982
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-22, 11:18

Postprzez saganka » 2007-07-15, 19:58

Żenada, po prostu żenada.....
Zawisc ludzka zawsze mnie rozwala. Ciekawe o co walczy Janina.. O jakie złote gacie?? Obrzydliwe :!:
saganka
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Szam » 2007-07-15, 21:32

Przy okazji, zagraniczne zwiazki czesto organizuja wystawy na ktorych mozna dostac championa za 1-2 CACe czy CACIBA. Tak jest np. z Ukraina, normalnie ch.ua to 4 x CAC, ale jezeli w kijowie w 2 dni dostaniecie 2 x cac macie championat.

RKF- Championat: psom posiadającym tytuł Championa Polski wystarczy 1 x CAC

cd. champ. RKF http://www.naszepsy.com.pl/regulaminy.asp?id=1081
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Postprzez agares22 » 2007-07-15, 22:14

Pani Janino,
Ja także jestem zadziwiona i zbulwersowana Pani nastawieniem. Jeśli ktoś ma pytanie, to zwraca się do źródeł, a nie próbuje podburzać całe forum. TANIA SENSACJA PROSZĘ PANI!

Myślę, że jeśli nie umiemy się cieszyć sukcesami naszych polskich psów na wystawach międzynarodowych, to najzwyczajniej w świecie jesteśmy ubodzy! Czy takim wielkim wyczynem są zwykłe gratulacje? Czy w tym kraju spisek musi gonić spisek???
Czy jeśli komuś się wiedzie, to ja natychmiast muszę węszyć podstęp????

Proszę się następnym razem zastanowić, zanim napisze Pani słowa, które mogą ranić.
Avatar użytkownika
agares22
 
Posty: 736
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 18:19
Lokalizacja: Henrykow-Urocze

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wystawy 2007

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości