Kraków - CACIB - 2007

Moderator: Aga-2

Postprzez maat » 2007-06-25, 14:55

Też myślę, że ruch był najważniejszy tak przynajmniej wnioskuję z opisu Amby. Podobał mi się ten pan-spokojny i z podejściem do zwierzaków. Moja Amba szukała u niego wstawiennictwa przed bieganiem po gorącym ringu :-) Pan z kucykiem lekko był pogubiony...Co do ocen, to nie mam zastrzeżeń, w suczkach wygrywały naprawdę śliczne. Stawka była mocna. Cieszę się z naszej doskonałej.
Aniu , obrażamy się na śmierć i życie za nieprzyznawanie się do piątej wnusi :-P
Avatar użytkownika
maat
 
Posty: 1974
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-02, 23:46
Lokalizacja: Kraków
psy: Souri
Hodowla: Hała-Bała

Postprzez Ben » 2007-06-25, 15:13

bea napisał(a):....Wobec polskich sędziów mozna sie jeszcze wspomóc znając 'klucz" ich oceny,ale z zagraniczniakami małomównymi to całkowity przechlap....

Klucz był bardzo prosty - ruch, ruch i jeszcze raz ruch. Ten sędzia pamiętał o tym, że bern był kiedyś psem pracującym i musi się ruszać. Kilka poprzednich wystaw sędziowała w Krakowie Pani Eti Gore i dla niej ruch też był bardzo istotnym czynnikiem. Z dużą przyjemnością patrzałem jak ten pan tasował psy i porównywał oczywiście wszystko w ruchu.
Avatar użytkownika
Ben
 
Posty: 356
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 14:16
psy: Ben*, Ben II*, Nimba*, Ala*, Fokus*, Maja

Postprzez Szam » 2007-06-25, 15:14

Tlumacz, czyli pan z kucykiem, nie mial pojecia co i jak tlumaczy.
My z tego co dyktowal sedzia, mamy polowe. Z opisu: piekny front lecz nieco waski tyl w ruchu, na pytanie sekretarza co tam, tlumacz powiedzial: cos tam z tylem, chyba waski.
Podejrzewam, ze podobnie bylo z reszta opisow. Jak zwykle Krakow sie nie pochwalil tlumaczami.
Brazowy pies zapewne byl brazowy od slonca, poza tym mial niezla budowe.
Wybieral psy o dobrej szacie (kedziorki odpadaly), mocnej budowie, raczej potezniejsze niz wyzsze.
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Postprzez Aga-2 » 2007-06-25, 15:41

A mnie się wydaje, że ten sędzia nie patrzył w 100% przez pryzmat wzorca, jak to często zdarza się nie tylko polskim, ale i zagranicznym sędziom. Patrzył na całego psa i oceniał w jakim stopniu mu się ten pies podoba. Rzeczywiście ruch był jakby kryterium podstawowym, czego mogłam doświadczyć na własnej skórze, bo wybrał mnie sobie do swojego maratonu i tylko mi konkurencję zmieniał, a ja myślałam, że już na tym ringu ducha wyzionę. Tych, którzy byli i widzieli, proszę o gratulacje dotyczące kondycji (mojej, u psa to normalka!) :lol:
W ocenie wymieniał cechy pozytywne. Wolę to, niż jak się ktoś dopatruje nie wiem jakich szczegółów i nie wymieni podstawowej zalety, tylko najdrobniejszą wadę! Nie oszukujmy się - każdy pies ma wady, a wydaje mi się, że właściciele powinni wiedzieć o tych wadach najlepiej. Cieszmy się więc, że dowiedzieliśmy się w sobotę o tych cechach naszych psów, które się panu sędziemu podobały najbardziej. Wady z pewnością wytkną nam inni sędziowie, na innych wystawach. Ja osobiście byłam szczęśliwa ze spotkania z miotową siostrą Asty i z tego, że siostry zajęły miejsca na lokatach!
Obrazek
Shot with Canon PowerShot A420.
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Postprzez bea » 2007-06-26, 01:14

Kochani cieszę sie ,ze tylu osobom sędzia sie podobał,mnie tam nie było,nie komentuje w zaden sposób wyników,gratuluje wszystkim zwycięzcom,szczególnie,ze wygrały psy moich znajomych Winni i Inka(Confetti) ale...pozostane przy swoim zdaniu DZIWI mnie tyle ocen doskonałych,jeżeli opisy były skrótowe z winy tłumacza to jest to powód do skargi wobec krakowskiego oraganizatora.Moze dla kogos pieniadze nie sa problemem i zadowala sie tylko miłym spotkaniem,ale ja oczekuję porządnej "obsługi" 'a do niej nalezy tłumacz,czy nawet miejsce parkingowe. Acha, Aga -ja wątpię ,ze kazdy wystawiający zna wady swojego psa,Na swoje misie patrzymy na ogól oczami miłośći ,a nie sędziego.A warto znać prawdziwe + i - naszych pupili od FACHOWCA,taka wiedza moze nam tylko pomóc w hodowli.Ben-napisał,ze kluczem oceny był u tego sedziego ruch.I fajnie, jestem za ,ale jeszcze fajniej ,gdyby o tym sedzia sam powiedział,a nie żebysmy sie tego musieli domyślac....tyle,ze moze sędzia mówił,ale do tłumacza :-? Brazowy bern..prosze bardzo może wejść na ring,wazne z jaka ocena zejdzie z niego...Nie wiem ,czy to od słońca złapał taka" opalenizne" ,moje są cały czas na dworzu i nie sa brazowe...Byłam kiedys swiadkiem jak sedzia belgijski wyprosił z ringu własciciela z bernem z podobna siercia,stwierdzając fakt ,ze w danej chwili dla niego pies jest nie do oceny.,Mysle,ze nie zawsze mozna psa pokazywać,czasami trzeba odpuścic wystawe i tyle Sedzia,który ma prowadzic na ringu dewagacje na temat pochodzenia brązu sierści nieznanego berneńczyka to przegiecie...,ale to jest moje prywatne zdanie. :->
Avatar użytkownika
bea
 
Posty: 1427
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-01, 15:35
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez Dżiani » 2007-06-26, 02:52

Co do niekompetencji tłumacza to zgadzam się w 100%. Chłopak (pewnie student) momentami sprawiał wrażenie, że się domyśla co sędzia powiedział. Widać było, że raczej zgaduje co mówi sędzia. Jeżeli do tego dodać to, że do tłumaczenia opisów sędziowskich trzeba mieć na prawdę wielką znajomość nie tylko ang. ale pojęć kynologicznych, które dla nawet super znawcy języka są obce no to już wiecie dlaczego opisy były jakie były. A szkoda bo sedzia na prawdę dużo mówił do tego pana, ale nie zostało to 'przelane na papier' .
Z drugiej strony sędzia był raczej przekonany, że ma profesjonalną obsługę (sic!!!) do tego stopnia, że mówił często nawet do pani gospodarz a ta udawała że kuma! Podawał jej numery które miały zostać/zejść z ringu itd.
Był tak pewny jej profesjonalności, że kiedy poprosiłem go o sprawdzenie, czy aby pani sekretarz nie wydała przypadkowo teczki jednej suczki za wcześnie, bez namysłu odesłał mnie do niej! Kiedy spojrzałem w jej ''bazgroły" wiedziałem, że nie ma co dyskutować. Ona sama nie wiedziała co ma tam ponotowane.
To tak troche, żeby ponarzekać na faktycznie słabą obsługę ringu.
Moje fotki z wystawy (nie tylko berny) można zassać z www.aresibo.pl/download.htm
Avatar użytkownika
Dżiani
 
Posty: 905
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:23
Lokalizacja: Mysłowice
psy: h. ARESIBO FCI

Postprzez Szam » 2007-06-26, 08:40

Brazowy bern byl oceniany poza konkurencja, wlascicile chcieli tylko opis.

Bea, Krakow nigdy nie grzeszy dobrymi tlumaczami. Nie wiem czy pamietacie jak byla Ety Goor, co bylo... tlumacz nie mial pojecia, tlumaczyli ludzie przy ringu ;-)
Ostatnio edytowano 2007-06-26, 08:50 przez Szam, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Postprzez Szam » 2007-06-26, 08:51

tak, tak, jestem jeszcze dzisiaj zakrecona
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Postprzez Magda » 2007-06-26, 09:41

Gratulacje dla wszystkich!!!
Avatar użytkownika
Magda
 
Posty: 3392
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 18:35
Lokalizacja: woj.łódzkie

Postprzez bea » 2007-06-26, 09:48

Tak sobie czytam i myśle,wiecie nie chodzi tylko o krytykowanie,czy chwalenie "sztuka dla sztuki".Myslę,ze taka ocena wystawy mogłaby byc przydatna dla kazdego organizatora,zeby wiedział,co zostało przeprowadzone dobrze,a co do....d..o.....poprawki sie nadaje.Kasia pisze,ze Kraków nigdy nie grzeszył dobrymi"tłumaczami".No ,tak ale jezeli nie bedziemy o tym sygnalizowac organizatorom to nic sie nie zmieni.Przypuśmy ,ze pytają sie "TŁUMACZA' od bernów jak było,on mówi świetnie ,pytaja sie gospodarza ringu -dobrze mu szło-"No"-odpowiada ,bo co ma powiedziec jezeli i tak nic nie rozumiała.I za rok mamy tego samego dredo-kucyka i ta sama kumatą Panią w tej samej roli na ringu.Nie wiem ,klub lepszy ,czy gorszy,ale mamy ; moze przekazywac takie wnioski przez klub-w ten sposób,mamy także wieksze szanse na dobrych sędziów,jeżeli w takiej ocenie wystawy klub entuzjastycznie wypowie sie o danym Panu(i),jest wieksza mozliwośc,ze zaproszą go znowu,bo wiadomo,ze sciagna "na NIego klienci",i odwrotnie,ocena sedziego bleeeeeeeee,to nie dadza go na rase,bo nikt nie przyjedzie.Organizator musi sie liczyc z nasza oceną,bo to my płacimy za wystawe co daje nam prawo choćby do fachowej oceny i organizacji ringu.To takie tam moje przemyslenia. :lol:
Avatar użytkownika
bea
 
Posty: 1427
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-01, 15:35
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez Cefreud » 2007-06-26, 12:00

Bea-jaki klub mamy? :shock:
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Postprzez STAWKA » 2007-06-26, 12:22

Gratulacje dla Wszystkich forumowych psiaków ;-)

ps. :-D
Nasz braciszek idzie jak burza... dlatego jemu przez pryzmat rodziny GRATULUJEMY szczególnie... i oby tak dalej :-) :-) :-) trzymamy kciuki i łapy za Arafata , jest piękny i reprezentacyjny ...

pozdrawiam Aga
Avatar użytkownika
STAWKA
 
Posty: 262
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 22:46
Lokalizacja: Warszawa
psy: ...

Postprzez bea » 2007-06-26, 12:36

Karolinko mamy Klub Molosa i Szwajcarskich psów pasterskich,przewodniczącym jest Pan Sędzia J.Gajewski,a sekretarzem nasza Margo-Tanais obecnie też sędzina.Mamy przeciez od kilku lat wystawy klubowe we wrzesniu w W-wie. :mrgreen: Zanim założony zostanie nowy Klub,a trwa to juz od ho,ho, pierwsze ulotki rozdawałam sama z Margo jakies 8 lat temu,możemy spróbowac korzystać z tego co,juz jest.Ps.Jest nawet strona internetowa klubu ;-)
Avatar użytkownika
bea
 
Posty: 1427
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-01, 15:35
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez bea » 2007-06-26, 12:43

:-) Dla zainteresowanych- www.klubmolosow.pl
Avatar użytkownika
bea
 
Posty: 1427
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-01, 15:35
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez maat » 2007-06-26, 14:29

AniRysTeam napisał(a):
maat napisał(a):...Co do ocen, to nie mam zastrzeżeń, w suczkach wygrywały naprawdę śliczne. Stawka była mocna. Cieszę się z naszej doskonałej.

Aniu , obrażamy się na śmierć i życie za nieprzyznawanie się do piątej wnusi :-P


Madzia, bardzo proszę o wybaczenie - chyba jestem ślepota :oops: ale to dlatego, że właściwie patrzyłam tylko na szczeniaki i młodzież, a Amba jest już w otwartej :-) ale ten czas leci... :-> Szkoda, że się nie spotkaliśmy :-|

No dobra, ileż się można na Ciebie gniewać ;-) Zamawiamy mocne kciuki na następny występ.Całuski od Amby dla Eryczka :lol:
Avatar użytkownika
maat
 
Posty: 1974
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-02, 23:46
Lokalizacja: Kraków
psy: Souri
Hodowla: Hała-Bała

Postprzez Marta » 2007-06-27, 12:20

Jeszcze fotki ode mnie :-P

Arafat Dies Maialis
Obrazek

Barcelona Spartańska Osada
Obrazek

Mokra Tasmańska Elitte i Tolina
Obrazek

Za chwilę coś jeszcze dorzucę, bo póki co Imageshack nawala :-(
Avatar użytkownika
Marta
 
Posty: 1022
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:00
Lokalizacja: k. Torunia
psy: Debora, Karmel, Campari, Cherry, Tores
Hodowla: Zielone Ścieżki

Postprzez Marta » 2007-06-27, 12:24

Alfka
Obrazek
Obrazek

Deborzasta
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Marta
 
Posty: 1022
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:00
Lokalizacja: k. Torunia
psy: Debora, Karmel, Campari, Cherry, Tores
Hodowla: Zielone Ścieżki

Postprzez nelis » 2007-06-27, 19:03

gratulace vsem :-) :-P
Avatar użytkownika
nelis
 
Posty: 271
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-03-12, 01:37

Postprzez Tasmanska » 2007-06-29, 10:24

Marta mam do Ciebie pytanko - czy mogę wykorzystać zdjęcie na którym jest Mokra?.
Chciałabym umieścicć je u siebie na stronie.
Przy okazji dla tych którzy nie wiedzą nasza Mokusia na tej wystawie zajeła III lokatę z czego jesteśmy bardzo dumni:)
Avatar użytkownika
Tasmanska
 
Posty: 1181
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 09:18
Lokalizacja: Rokitno Szlacheckie
Hodowla: Tasmańska Elitte

Postprzez Marta » 2007-06-29, 12:14

Tasmanska napisał(a):Marta mam do Ciebie pytanko - czy mogę wykorzystać zdjęcie na którym jest Mokra?.
Chciałabym umieścicć je u siebie na stronie.
Przy okazji dla tych którzy nie wiedzą nasza Mokusia na tej wystawie zajeła III lokatę z czego jesteśmy bardzo dumni:)

Oczywiście, że można wykorzystać zdjęcie ;-) Gratulacje dla Mokry! :-)
Avatar użytkownika
Marta
 
Posty: 1022
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:00
Lokalizacja: k. Torunia
psy: Debora, Karmel, Campari, Cherry, Tores
Hodowla: Zielone Ścieżki

Poprzednia strona

Powrót do Wystawy 2007

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości