Bydgoszcz 2.05.2007

Moderator: Aga-2

Postprzez Szam » 2007-05-03, 20:17

Duchu, wielkie dzięki za wyniki !

A dla sedziego uklon za ocenianie psychiki i nieuganianie sie za takim psem po ringu (tudziez tarzanie chcac obejrzec zeby).

Gratulacje dla Wszystkich !!
Szam
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Cefreud » 2007-05-03, 20:55

gratulacje dla forumowych!
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Postprzez Koko » 2007-05-03, 22:40

Juju napisał(a):a z 3maja ktos ma???

W naszej klasie czyli młodzież suczkowa 3. maja były takie wyniki:

1. TAZINE z Deikowej Doliny
2. BASMA des Hautes Vernades
3. ELITA Czereda Kusego - nasza KOKO !
4. GAMMA Szczęście Ty Moje

W otwartej psów:
1. DON VITO Duch Wrzosowisk
2. HUCKELBERY FIN Duch Wrzosowisk
3. ERVIN z Lukawskych Luk
4. AZYL Akacjowa Zagroda

Innych wyników nie znam.
Avatar użytkownika
Koko
 
Posty: 628
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 01:54
Lokalizacja: Grudna/Poznań
psy: [*] Elita Czereda Kusego ♀

Postprzez Koko » 2007-05-03, 22:44

Gratulacje Koko...
Dziękujemy wszystkim za dobre słowo.
Koko już śpi po trudach podróży i wrażeniach.
Jutro pojedziemy na wieś i w nagrodę dostanie extra spacer + kość, z tych większych. :-D
Avatar użytkownika
Koko
 
Posty: 628
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 01:54
Lokalizacja: Grudna/Poznań
psy: [*] Elita Czereda Kusego ♀

Postprzez Ewa z Bostonem » 2007-05-04, 14:21

GRATULACJE dla WSZYSTKICH!!!!
Avatar użytkownika
Ewa z Bostonem
 
Posty: 419
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-08, 17:44
Lokalizacja: Lublin

Postprzez inbloom » 2007-05-04, 14:38

gratulacje dla wszystkich :-)
Avatar użytkownika
inbloom
 
Posty: 3210
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-11, 21:59
psy: Bosman(*) Chaber (*) Felu

Postprzez Duch Wrzosowisk » 2007-05-04, 14:57

Zdjęcia z 2maja.;]

ALBA Czandoria
Obrazek


B-MOL Eleuteria
Obrazek


BOSTON Spartańska Osada
Obrazek


APOLLO Mazurskie Wspomnienie
Obrazek


EQUO .t Beertjes Hof
Obrazek


LOWELAS Duch Wrzosowisk
Obrazek


CORTEZ Berneńskie Ranczo
Obrazek

DON VITO Duch Wrzosowisk
Obrazek

ERVIN z Lukavskych Luk
Obrazek

HUCKELBERY FIN Duch Wrzosowisk
Obrazek

DINO van't Stokerybos
Obrazek

DRACHO van't Pachthof
Obrazek

BAJKA Kujawski Czar
Obrazek

AMBER z Lublinia Wielkopolskiego
Obrazek

BASMA des Hautes Vernades
Obrazek


ELITA Czereda Kusego
Obrazek


TAZINE z Deikowej Doliny
Obrazek
Obrazek

TOLINNA TRUSTFUL av Hiselfoss
Obrazek

AURA z Łowickiego Księstwa
Obrazek


ODA O'ZANDRINA av Hiselfoss
Obrazek


REMY ROYAL z Deikowej Doliny
Obrazek

CHERRY Berneńskie Ranczo
Obrazek



DEBORA Berneńskie Ranczo
Obrazek


KORA Szumiejąca Knieja
Obrazek



CYTRA Berneńskie Ranczo
Obrazek
Obrazek


Obrazek
Duch Wrzosowisk
 
Posty: 92
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 17:40
Lokalizacja: Z Ciela ;]

Do "Gościa"

Postprzez Gość » 2007-05-04, 17:56

Szanowny "Gościu". W mojej opinii wyrażasz dowolną i pozbawioną niestety zrozumienia problemu interpretację wydarzeń. Byłem na spotkaniu z sędzią i nic takiego o czym piszesz nie przyszło by mi do głowy. Owszem padły stwierdzenia, że uzyskanie długowieczności może być kosztem innych korzystnych cech rasy i nie koniecznie wszystkim hodowcom o to chodzi. W genetyce nie ma nic za darmo. Pewne cechy przenoszą się niekiedy wspólnie i nie zawsze tego chcemy( np biała maść i głuchota). Pewność da tylko inżynieria genetyczna. Tego chyba nie chcemy. Ja osobiście mówiłem o tym, że pojedyńcze obserwacje mogą być cenne ale w świetle nauki mają niewielką wartość i nie można na ich podstawie formułować wniosków tzw. pewnych. Badania np. przenoszenia nowotworów aby były pewne powinny być zaplanowane, przeprowadzone na dużej grupie osobników, najlepiej losowo dobranych itd, itd. To jest potrzebne ale na razie trudne do zrobienia. Koszty!!!
Pewnie jak zwykle będę żałował, że się wypowiadam na tym forum ale jakoś czuję tu nutę zawiści sączącą się nie tylko w tym wątku. Bardzo łatwo kogoś oczernić, trudniej coś udowodnić. Jeszcze trudniej potem udowadniać, że nie jest się wielbłądem ale już najtrudniej przepraszać. Pozdrawiam wszystkich. Gratuluję zwycięzcom. Sedzina była na
poziomie. Brawa dla organizatorów.
Gość
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez darek » 2007-05-04, 18:02

Ten mądrala powyżej to Darek . Logowałem się ale nic z tego. "Łowickie księstwo" pozdrawia.
darek
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Agata » 2007-05-04, 18:25

Panie Darku, prosze się nie uprzedzać do Forum jako ogółu. Jest tu zarejestrowanych prawie 400-sta osób i pewnie, że znajda się wśród nich osoby zawistne, nadinterpretujące czyjeś słowa i wykorzystujące je przeciwko różnym osobom. Jednak osoba, która pisała o tych wizjach to anonim, nikt na forum zarejestrowany i nie warto uprzedzac się do forum, jako miejsca dyskusji, z uwagi na takie wypowiedzi. Ja wiem, że jest spora grupka osób robiącym bezustannie forum antyreklamę, tylko szkoda, że tak łatwo im przychodzi zniechęcanie innych do dyskusji. Szczególnie, że to co Pan napisał jest szalenie mądre i takiego zdroworozsądkowego podejścia brakuje wielu osobom. Eliminując na "huurraa" wszelkie choroby występujące w rasie można wylać dziecko z kąpielą. Mi się bardzo fajnie czyta takie wypowiedzi, jak Pana powyższa. Proszę się częściej odezwac na Forum ;-)

Duchu super zdjęcia!
Avatar użytkownika
Agata
 
Posty: 982
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-22, 11:18

Postprzez Joanka » 2007-05-04, 18:31

Gratulacje dla wszystkich!! w Szczególności dla forumowych psiaków

A zdjęcia naprawdę piękne!! Dziwę się że mój Api(w domyśle Apollo :mrgreen: ) został ujęty w bezruchu.hehehehe bo to jeden z bardziej ruchliwych i szybko nudzących się berneńczyków jakie znam ;-) ;-)
Joanka
 
Ostrzeżeń: 0

cd "Do Gościa"

Postprzez darek » 2007-05-04, 18:55

Jakimś zrządzeniem losu post gościa zniknął i moja odpowiedź jest "na nic" dosłownie i w przenośni. Szkoda. To jak inni nas postrzegają jednak też ma wartość. Życzę gościowi więcej odwagi. Swoje racje głośmy odważnie i otwarcie. To dodaje prawdziwości naszym przemyśleniom.
darek
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Mronie-BPP » 2007-05-04, 18:58

Darek, my po niekąd zgadzamy się z poprzednią wypowiedzią... niestety też mamy oczy i obserwujemy wystawców...
Byliśmy w Bydgoszczy, sędziowanie bardzo nam się podobło, było super i na reszcie szczegółowe :lol: Na spotkaniu z sędziami nie byliśmy ale mamy te same odczucia.
Są wystawcy (HODOWCY!!!!), którzy traktują psy jako sprzęt i pies w tym wszystkim się nie liczy, tylko zajęte miejsce i tytuł :-/ :-?
Dla nas Gamoń jest członkiem rodziny, niestety niektórzy swoje psy traktują inaczej :cry: :shock: mają być ROBOKOPAMI i nie wolno przeszkadzać im zdobywać tytuły, nawet rozmawiając ze swoim przyjacielem........ bo reaguje bernuś, któremu pewnie brak ciepła i jest łakomy na każdą pochwałę (nawet obcą)..........
Mronie - szczęściarze..........................takie prawdziwe :-) ;-) :-D :mrgreen:
Avatar użytkownika
Mronie-BPP
 
Posty: 94
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 15:20
Lokalizacja: lublin

Postprzez Duch Wrzosowisk » 2007-05-04, 20:11

A tu jeszcze coś dla miłośników Dużych Szwajcarów i Entlebucherów ;]

REMES Porażynianka
Obrazek


BOHUN Mumuru
Obrazek


CALIPSO Mumuru
Obrazek


OBELIX Szwajcar
Obrazek

YOCO von den Gansewisen
Obrazek

DIXI Brabusz
Obrazek
Duch Wrzosowisk
 
Posty: 92
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 17:40
Lokalizacja: Z Ciela ;]

Postprzez Agata » 2007-05-04, 21:19

Panie Darku, Aniu...ja usunęłam post gościa. wielokrotnie uprzedzałam, że oczerniające innych anonimy będa po prostu kasowane. Poza tym w poście roiło się od błędów typu "dołańczam".

Prawdopodobnie jutro będzie wgrywany nowy styl Forum, wtedy tez pojawi się na stronie głównej uprzedzenie o tym, że za kilka dni nie będzie już nawet mozna czytać forum, bez logowania się, nie mówiąc o wypowiedziach. Po prostu większość neprzyjemnych sytuacji jest wynikiem takich anonimowych postów.
Avatar użytkownika
Agata
 
Posty: 982
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-22, 11:18

O "Gościu" ostatni raz-chyba

Postprzez Gość » 2007-05-04, 22:42

Coś mnie dziś napadło z tym uczestnictwem. Bardzo proszę o pominięcie "pana". Jest mi bardzo miło ale nie mam nic przeciwko normalnemu pisaniu "per ty".
Co do wystaw. Czasami mam wrażenie, że niektóre wypowiedzi trącą nieco brakiem szczerości aby nie powiedzieć obłudą. Jakoś mi sie nie chce wierzyć, że ktoś jedzie na wystawę żeby ją....przegrać. Ja przyznaję się bez bicia. Co jedziemy, to marzymy o wygranej. Może jestem nienormalny. Na szczęście wiele razy nam się udało. Jakoś tak jest na świecie, że to właśnie rywalizacja prowadzi do rozwoju i te opowieści, że spotkanie towarzyskie jest najważniejsze mnie nie przekonują. Jeszcze co do dyskusji na temat hodowli. We wszystkich dziedzinach życia , które usiłowano regulować prawnie w taki czy inny sposób jest granica. Regulacje są niezbędne aby były nakreślone ramy działalności. Zbyt daleka ingerencja zawsze doprowadza do zatrzymania rozwoju. To tak sobie myślę o ew. klubie. Muszą być rozsądne granice nakazów i zakazów. Hodowca nie może mieć związanych rąk, musi chcieć rywalizować- a więc także wygrywać wystawy i zdobywać tytuły. Chociaż ? Może na wystawach wszyscy powinni dostać po takim samym dyplomie i pójść na kiełbaskę? Taka utopijna tęsknota za równością. Ale czy równo to znaczy sprawiedliwie?
Gość
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Bernerin » 2007-05-04, 22:43

Agata napisał(a):Panie Darku, Aniu...ja usunęłam post gościa. wielokrotnie uprzedzałam, że oczerniające innych anonimy będa po prostu kasowane. Poza tym w poście roiło się od błędów typu "dołańczam".


Niestety Agata w poscie goscia bylo sporo prawdy, ale pewnie, ze lepiej skasowac, bo znowu wywiaze sie niezdrowa (czyt. niewygodna) dyskusja.
Szkoda, ze gosc sie nie zarejestrowal...
Avatar użytkownika
Bernerin
 
Posty: 1409
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-24, 14:26
Lokalizacja: Frankfurt nad Menem
psy: Kiss i Ronja (CKCS)

Postprzez darek » 2007-05-04, 22:50

Nie wiem co to znaczy sporo. Konkretnie co jest tą prawdą. Nie znam pojęcia niewygodna dyskusja. Moze być tylko brak argumentów lub..odwagi.
Nie wiem czemu ale gość wyżej to też ja czyli darek. Wydawało się, że jestem zalogowany. Proszę jak w życiu łatwo się mylić
darek
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Agata » 2007-05-04, 23:05

Asia ja nie mam nic przeciwko żadnej dyskusji, nawet kłótni ale nie między anonimem, który się nie raczy podpisac, a ludźmi, którzy podpisują się (jesli ich nie zaloguje) albo Uzytkownikami. Za dużo na naszym Forum anonimów, którzy czując sie bezkarni (myśląc, że sa anonimowi) piszą niejednokrotnie o dwa słowa za dużo. Tak, jak napisałam, za parę dni takie anonimowe osoby nawet nie będa mogły czytac forum. Trzeba się będzie zalogować.
Avatar użytkownika
Agata
 
Posty: 982
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-22, 11:18

Postprzez Zuzanda » 2007-05-05, 09:27

witam
Wrócilam z Bydgoszczy bardzo chora ale i bardzo zadowolona. Obie wystawy jeśli chodzi o sędziowanie uważam za warte uczestnictwa. W srode 2 maja dostalam kubeł zimnej wody kiedy to Laponia zajeła 2 miejsce , tak ,tak .Jechalam jak po swoje a tu masz takie niepowodzenie , chumor poprawila mi świetna ocena Bianki.
Jak ochłonelam to juz mi przeszło a przynajmniej dowiedzialam sie że mój Lapek powinien troszke być chudszy, i teraz dziekuję że tam byłam , wygrał szczeniaczek taki z wygladu szeniakowaty (bo Lappi to duuuża dziewczynka) :-D
Na drugi dzień juz troszke zachorzała jechałam na luzie i.... taka wielka niespodzianka dwie wygrane . I pierwsze Bianki CWC :lol: :lol: :lol:
I cieszyłam sie jak dziecko ,
Tu chcialam wszystkim BARDZO GORĄCO PODZIEKOWAC za doping ,szczere gratulacje kibiców i rywali w ringu.
i pare refleksji
Pewnie, że każdy by chciał zajmowac lokatowe miejsca najlepiej to z numerem1 , ja też .
Ale nie jest to priorytet ani cel w moim życiu. Po doświadczeniu z pierwszej wystawy śmiem twierdzić, że to nasze OCZEKIWANIA SĄ ŹRÓDŁEM ROZCZAROWAŃ i szczeże troche wstyd mi było ze taka dojrzała kobieta a tak reaguje na przegraną .
Ale Lapka przeprosilam i dziekuje ze moje obie sunie sa piekne, zdrowe i maja cudowny charakter - to moga wszyscy ,którzy je widzieli potwierdzić.

Bardzo dziekuje za mile spotkanie wielu forumowiczów poznalam wreszcie osobiście, super wyjazd.
Specjalne gratulacje dla debiutanta ,mojego "wnusia" Ericsona i jego wspanialej właścicielki Joasi :-D :-D
Zuza
Zuzanda
 
Posty: 3247
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 20:46
Lokalizacja: Błonie koło Warszawy
psy: Laponia ,Tomek(*) ,Bleki
Hodowla: Black Velvet

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wystawy 2007

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości