Crufts Dog Show 2009

Moderator: Aga-2

Re: Crufts Dog Show 2009

Postprzez annasm » 2009-03-18, 01:08

Super fotorelacja.
A ja i tak jak przedmówcy nacjonalistycznie uważam że Paiko jest najpiekniejszy!
Avatar użytkownika
annasm
Administrator
 
Posty: 4735
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-17, 17:31
Lokalizacja: Warszawa
psy: CHUCK Tanais(*), WINNIE(*) I COOPERS CHOICE

Re: Crufts Dog Show 2009

Postprzez marzena » 2009-03-18, 01:45

Jasne, że najpiękniejszy :-D
marzena
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Crufts Dog Show 2009

Postprzez MB » 2009-03-18, 12:45

Ania Gd napisał(a):Marzena
serdecznie gratuluję.
Zakwalifikowanie się psa do takiej imprezy jak Cruft to już wielkie osiągnięcie.
A kolejne gratulacje za to, że zdecydowaliście się tą kwalifikację wykorzystać i pokazać Paiko.

Spoglądając na fotkę Paiko i Figobrita (lok.3)
uważam, że po raz kolejny Sędzia bardzo zadbał o poprawność geopolityczną swojego wyboru.
Już na podstawie tej cokolwiek niewyraźnej fotki uważam, że Paiko jest lepszy od conajmniej kilku psów,
a na pewno od Figobrita.
Taka jest moja subiektywna opinia.
No i jestem pod wrażeniem super eleganckiego stroju Twojego męża.
Naprawdę Super-Klasa.
Powodzenia w przyszłości.

No cóz , tak odpicowałam Paiko :mrgreen: że Bogdan nie miał wyjścia i musiał się postarać żeby jakoś przy nim wyglądać :mrgreen:

Patrząc obiektywnie , to tak jak już pisałam Paiko nie odstawał od większości psów ( subiektywnie mam oczywiście takie zdanie jak Wy – dziękuję :mrgreen: )
Zdjęcia nie oddają tego jak w rzeczywistości wyglądały te psy – wiadomo robione cyfrówką na hali , to i jakość kiepska.
Ogólne wrażenie patrząc całościowo na stawki było takie , że te psy były dość wyrównane .
Większość dość mocnej kości i budowy , ofutrzone miśki.
Raczej podobnej wielkości , nie było takiego rozrzutu jak u nas : wysokie - niskie , mocna kość -słaba .
Oczywiście nie wszystkie , bo kilka mocno przeciętnych też była . I kilka wyróżniających się , i wpadających odrazu w oko również .
Co do tych , które stanęły na lokatach , to chyba należy uznać , że sędzia preferował inny typ.
Jeśli chodzi o Figobrita to piesek przyjechał z Belgii , więc tu raczej nie przesądził patriotyzm lokalny.
Inna sprawa , że psiaków spoza wysp było niewiele – na 116 zgłoszonych tylko 13 z zagranicy.
To też i lokat nie zajęły zbyt wiele ( zginęły w tłumie ) :
w weteranach Darhus - I lok
Cliford du Haras de la Vergne w klasie special junior – III lok
w klasie yerling – VHC
Figobrit w klasie otwartej – III lok

Jeszcze trochę o klasach .
Paiko zdobył swoją nominację rok temu w Katowicach , w juniorach .
Na wszelki wypadek pytaliśmy w Kennel Clubie w jakiej klasie go wystawić , odpisali że w otwartej.
Było to zgdne z tym , co myśleliśmy więc nie drążyłam tematu dalej.
Dopiero po przejrzeniu katalogu zauważyłam że jeden pies może być wystawiany w różnych klasach.
Np. Cliford w sp.junior , yearling i otwarta
Kyleburn Night Quintroon – III lokata w post graduate i III w mid limit.
Warto zwrócić na to uwagę , jeśli ktoś będzie się wybierał w przyszłym roku.
To jest jakoś tak , że jak psiur ma 1 CWC , to może być w mid limit , jak 2 to w limit , a do otwartej idą wszystkie które nie pasują gdzie indziej + championy i intery.

I oczywiście zgadzam się z Anulą , że jest u nas mnóstwo pięknych psów , które z powodzeniem mogą konkurować o laury na Crufts-ie .
Zwłaszcza , że pomijając prestiż tej wystawy , to jest to taka większa międzynarodówka :-P :mrgreen:
Avatar użytkownika
MB
 
Posty: 1690
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 23:15
Lokalizacja: Mazańcowice k.B-B
psy: Wania,Konrad,Fia, Solo['] Paiko['] Sasza[']

Re: Crufts Dog Show 2009

Postprzez Bernerin » 2009-03-18, 12:57

MB napisał(a):Dopiero po przejrzeniu katalogu zauważyłam że jeden pies może być wystawiany w różnych klasach.


To prawda, ale jesli wygra w jednej klasie, a nie uzyska pierwszej lokaty w innych klasach, w ktorych zostal zgloszony, to nie moze podejsc do porownania o NPwR/NSwR ;-)
Avatar użytkownika
Bernerin
 
Posty: 1409
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-24, 14:26
Lokalizacja: Frankfurt nad Menem
psy: Kiss i Ronja (CKCS)

Poprzednia strona

Powrót do Wystawy 2009

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość