Strona 1 z 1

Wyniki badań głowy w tym badań stomatologicznych.

PostNapisane: 2012-03-15, 14:34
przez Barbapapa
W związku ze staraniem się o wysoki standard reproduktorstwa, zaczęłam jeżdzić z Santtu po różniego typu specjalistach w celu potwierdzenie jego stanu zdrowia. Po systematycznej kontroli przez lekarza pierwszego kontaktu, biorezonansie, ortopedzie, usg organów wewnętrznych, okuliście przyszedł czas na testy psychiczne, kardiologa. Przez przypadek, przy okazji wykonywania badań usg gł. nerek, śledziony, Santtu został zbadany przez dr Kurskiego. Jak się okazało przewodniczącego Sekcji Stomatologicznej Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii. Umówiłam się na specjalistyczne badanie głowy. I oto efekty:
(...) czaszka symetryczna, muskulatura mięśni żujących doskonała. Wydzielanie śliny, wielkość ślinianek w normie, węzły chłonne w normie, bez cech wzmożonej aktywności. Dziąsła i przyzębie bez cech stanów zapalnych. Uzębienie kompletne. Profil łuku zębów doskonały. Zgryz bliski doskonałemu (...)
Otrzymałam też cenne wskazówki co do nagryzu i najbardziej wskazanego doboru partnerek pod kątem głębokości nagryzu w zakresie zębów siecznych.
Myślę że wizyta ta zaowocuje pewną niespodzianką.

Re: Wyniki badań głowy w tym badań stomatologicznych.

PostNapisane: 2012-03-15, 14:35
przez wiki1710
Wow..
Jolu gratuluję <tak>

Re: Wyniki badań głowy w tym badań stomatologicznych.

PostNapisane: 2012-03-15, 15:24
przez Cefreud
Jola, gratulacje dla Santtu! Co znaczy głębokość nagryzu w zakresie zębów siecznych nie mam pojęcia, ale brzmi mądrze ;-)

Re: Wyniki badań głowy w tym badań stomatologicznych.

PostNapisane: 2012-03-15, 15:30
przez Elmo
Ogromne gratulacje i za doskonałego psa, i za chęci, których jak widać Pai nie brakuje :] Brawo! <brawo>

Re: Wyniki badań głowy w tym badań stomatologicznych.

PostNapisane: 2012-03-15, 16:12
przez goslava
i my gratulujemy :->

Re: Wyniki badań głowy w tym badań stomatologicznych.

PostNapisane: 2012-03-15, 17:34
przez Barbapapa
Cefreud napisał(a):Jola, gratulacje dla Santtu! Co znaczy głębokość nagryzu w zakresie zębów siecznych nie mam pojęcia, ale brzmi mądrze ;-)

Zęby sieczne ( te z przodu, miedzy kłami) górne jakby przykrywają=nakrywają=zachodzą na linię dolną zębów siecznych. Im mniej zachodzą tym szybciej ulegają starciu, im to zachodzenie jest głębsze, ale nie zagłębokie, tym relatywnie wolniej ścierają się ząbki. U ludzi starszych są dwie metody na ograniczenie nadmiernego ścierania, można dosztukować zęby na wysość i tym samym bardziej rozszerzyć nagryz ( podnieść szczękę) lub rozszerzyć odstępy między zębami, i tym samym w konsekwencji podnieść szczękę. Mam nadzieję że poprawnie to wyjaśniłam.