Kaszak

Moderator: Anirysova

Kaszak

Postprzez Suerte » 2007-12-08, 18:08

Właśnie się dowiedziałam że Suerte ma kaszaki czyli pewną forme nowotworu skóry. Teraz nie wiem jak bardzo powinnam sie martwić? Na hasło nowotwór mało nie zeszłam u weterynarza.
Może coś wiecie na ten temat i możecie mi podpowiedziec. Wet proponuje homeopatię, ale powstrzymałam się przed dokładnym opisem tego co ona sobie może zrobić z tym.
każda rada będzie mile widziana.
Suerte
 
Posty: 76
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-01-15, 20:32
Lokalizacja: Dobiesz
psy: Suerte Szumiąca Knieja

Postprzez Szam » 2007-12-08, 19:16

Cytat:
Natomiast kaszak jest to torbiel naskórkowa powstająca w wyniku zastoju wydzieliny w obrębie mieszków włosowych gruczołów łojowych. Lokalizacja jest bardzo różnorodna. Zmiany są duże, nawet wielkości moreli. Skóra jest zmieniona zapalnie, natomiast czasami na szczycie stwierdza się czop przypominający zaskórnik. Zmiany utrzymują się przez całe lata i nie powodują problemów. Wiadomo natomiast, że same nie znikną. Czasami może dojść do wtórnego zakażenia, a wtedy zawartość kaszaka ulega zropnieniu i przebija się na zewnątrz. Nie należy próbować samodzielnie opróżniać torbieli. Aby skutecznie usunąć zmianę trzeba ją usunąć chirurgicznie. Należy tego dokonać nacinając skórę skalpelem i usuwając torbiel w całości wraz z torebką. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu można powrócić do normalnych zajęć, a po tygodniu zdejmuje się szwy. Warto operować kaszaki wcześniej, nie czekając aż zropieją.

http://www.lukrowi.pl/forum/?id_topic=125&p=4
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kaszak
http://www.biomedical.pl/choroby/nowotw ... k-101.html
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Postprzez bea » 2007-12-08, 21:53

No cóz z kaszakami miałam do czynienia tylko u ludzi,jako studentka pielegniarstwa(a bylo to w dość zamieszłych czasach :-D )byłam obecna przy zabiegu usuwania kaszaka ,ktorego Pani wyhodowala sobie na ramieniu .Prawde mówiac lekarz operujacy byl zdziwiony ze nowotwór wielkosci piłki tenisowej okazal sie kaszakiem. Dokonal tak smialego naciecia,ze (jako pilna uczennica skupiona i pochylona w mare mozliwosci nad polem operacyjnym)udało mi sie oberwac po moim czepku piełegniarskim nowotworem.Kurde to kaszak(>nazawa bierze sie od tej kaszkowatej tresci nowotworowej)powiedzial Pan chirurg i to byly ostatnie słowa jakie usłyszalam i zemdlałam.Kochanie nigdy nie słyszałam,by jakis czlowiek zszedł w wyniku posiadania kaszaka i mam nadzieje,ze to samo tyczy psiaków. ;-) Mam nadzieje,ze moja opowiesc Cie rozbawiła i przestaniesz sie bać.A propos Pani która przechodziła zabieg,była wielce rozbawiona,ze ustrzeliła swom nowotworem pielegniarke. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Avatar użytkownika
bea
 
Posty: 1427
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-01, 15:35
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez Kasia » 2007-12-09, 12:29

:shock: :shock: nie wiedziałam ze to sie usuwa...Luna ma tego od groma i ciut ciut...przy następnej wizycie zapytam weta co z tym robic
Kasia
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Suerte » 2007-12-10, 12:37

Dzieki za informacje. troche sie porozglądałam i dowiedziałam się ze to wycinanie wcale ie jest dobre, dlatego ze jest duze prawdopodobienstwo ze zrobi sie w nastepnym miejscu. Chyba przed wybraniem skalpela sprobuje tej calej homeopatii - kuracja trwa 6 tygodni ale wszystko lepsze niz ciecie. Na razie poobserwuje czy nigdzie sie to jeszcze indziej mu nie rozwija.
Ot takie szczescie Suerte kaszaki a moj jamnik reumatyzm - a podobno życie na wsi jest zdrowsze!
Suerte
 
Posty: 76
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-01-15, 20:32
Lokalizacja: Dobiesz
psy: Suerte Szumiąca Knieja

Postprzez Kasia » 2007-12-10, 13:04

O kochana to widze ze idziemy łeb w łeb - Bosiek tez ma reumatyzm. przy okazji kastracji bedziemy przeswietlac wszystko co sie da :evil:
Kasia
 
Ostrzeżeń: 0


Powrót do - Histiocytoza złośliwa i inne typy nowotworów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron