Nowotwory

Moderator: Anirysova

Nowotwory

Postprzez Busola » 2007-06-25, 11:37

Mam nadzieję, że panikuję i martwię się przedwcześnie.
Nasza Koja ma 11 miesięcy.

Od kilku dni ropiały jej oczy - zawieźliśmy do doktora, zapisał kropelki i jest mała poprawa. Ale martwią mnie inne objawy: brak apetytu, osowiałość.
Wyczytałam ostatnio o histocytozie. Mam obazwy, że naszego psiaka to dopadło.
Czy ktoś może wie, jakei badania powinniśmy zrobić by wykryć lub wykluczyć wcześnie tą straszną chorobę.

Zmartwiona
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Szam » 2007-06-25, 13:14

Komplet morfologii i biochemii.
Nie podejrzewalabym u tak mlodego psa tej choroby, nie panikujcie !
Moze suka sie przeziebila, moze zjadla cos niestrawnego, moze bedzie miec cieczke lub ciaze urojona.
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Postprzez Busola » 2007-06-25, 13:30

Wielkie dzięki, trochę mnie uspokoiłaś. Poczekam kilka dni na rozwój wypadków.
Może faktycznie to nic poważnego.

pozdrawiają
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Glonek » 2007-06-25, 15:43

Busola napisał(a):Wielkie dzięki, trochę mnie uspokoiłaś. Poczekam kilka dni na rozwój wypadków.
Może faktycznie to nic poważnego.

pozdrawiają

A jak z temperaturą? Brak apetytu i osowiałość to najczęstsze objawy gorączki. Weźcie jeszcze pod uwagę babeszje. Obserwować suczkę i jej mocz. Albo w ramach paniki zrobić badania na obecność pierwotniaka we krwi. No i przede wszystkim zmierzyć temperaturę.
Avatar użytkownika
Glonek
 
Posty: 150
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 10:44
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Busola » 2007-06-26, 13:22

a co to takiego te "babeszje"????
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Glonek » 2007-06-26, 13:32

Busola napisał(a):a co to takiego te "babeszje"????

http://www.babeszjoza.com/opis_choroby.html
Avatar użytkownika
Glonek
 
Posty: 150
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 10:44
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez saganka » 2007-06-26, 13:41

Przy podejrzeniu babeszji koniecznie patrzcie, jakiej barwy jest mocz! Jesli ciemny, leccie w te pedy do weterynarza! U nas tego tak duzo, ze nasz wet zaleca przychodzenie do niego za kazdym razem, gdy pies jest jakis inny, apatyczny. Lepiej chuchac na zimne. U mnie sie to sprawdzilo - a im wczesniej poda sie preparat przeciwpierwotniakowy, tym mniej spustoszen w organizmie to swinstwo dokona.
saganka
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Busola » 2007-06-27, 15:23

aaaaa, już poczytałam, dzisiaj będę zaglądać pod ogon

serdeczne dzięki
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Busola » 2007-07-02, 13:20

Eureka! Już wiem co dolega mojej suni! Żadna babeszjoza, nowotwór, biegunka, czy po prostu tęsknota. Odkryłam wczoraj, że w ogródku rosną przeraźliwej ilości krzaki marihuany - a nasz piesio regulatnie je "pieli".
No cóż - mam psa narkomana - osowiałość, brak apetytu, dużo snu, gwałtowne zmiany nastroju z przygnębienia w euforię i odwrotnie. To tak jak u ludzi.
Nie wiem co teraz zrobić - wyrwać krzaki - na pewno, ale czy to nie spowoduje jakichś konsekwencji , nie wiem syndrom odwykowy. Znajoma miała podobny problem i zaobserwowała podczas "odwyku" że pies zachowywał się dość agresywnie.

Może ktoś ma podobne doświadczenia?? :cry:

załamana
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Marszal » 2007-07-02, 13:34

Busola napisał(a):No cóż - mam psa narkomana

:shock: O Matuchno kochana :!:
nie, no narkomanką to ona jeszcze chyba nie jest :roll: z tego co piszesz to problem z sunią masz od paru dni dopiero. Proponuje z problemem dokładnie zapoznać weta to pewnie poda coś na odtrucie, szkoda aby się sunia męczyła.

Busola napisał(a):Odkryłam wczoraj, że w ogródku rosną przeraźliwej ilości krzaki marihuany

Jestem zdumiona, mnie się zdawało, że to się samo nie wysiewa :idea: ale skoro jest tak jak piszesz to lece przeczesać swój ogród :-?
Avatar użytkownika
Marszal
 
Posty: 1450
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-29, 13:40
Lokalizacja: Wołomin k/Warszawy
psy: Maks

Postprzez Busola » 2007-07-02, 13:46

Na łąkach za ogrodzeniem rośnie tego mnóstwo, a że u nas dość mocno wieje to na posesji też mamy tego sporo i rośnie w dość niedostępnych miejscach. Nasz poprzeni piesio w ogóle nie wykazył zainteresowania tym specyfikiem, więc nie za bardzo zdawałam sobie sprawę z tego że z Koją może być inaczej.
Myślisz, żeby pogadać z wetem? Chyba tak zrobię.

Nie chcę ani skrzywdzić psa ani narazić dwuletniej córki na niekontrolowaną agresję psa spowodowaną odwykiem.
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Busola » 2007-07-02, 13:47

Aaaa, sunia się dziwnie zachowuje mniej więcej od miesiąca, ale myślałam że to przez upały. Dopiero jak zelżały a piesio nadal był markotny to się zaczęłam zastanawiać i podejżewać chorobę.
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez kreska » 2007-07-02, 15:51

Busola napisał(a):Odkryłam wczoraj, że w ogródku rosną przeraźliwej ilości krzaki marihuany - a nasz piesio regulatnie je "pieli".
No cóż - mam psa narkomana - osowiałość, brak apetytu, dużo snu, gwałtowne zmiany nastroju z przygnębienia w euforię i odwrotnie. To tak jak u ludzi.
Nie wiem co teraz zrobić - wyrwać krzaki - na pewno, ale czy to nie spowoduje jakichś konsekwencji , nie wiem syndrom odwykowy. Znajoma miała podobny problem i zaobserwowała podczas "odwyku" że pies zachowywał się dość agresywnie.

Lomatko! :shock: :mrgreen:
Po pierwsze to co masz w ogrodku to pewnie jest tzw. konopia siewna z ktorej pozyskuje sie m.inn olej konopny a z nasion produkowana jest karma dla ptakow i ta roslina niezawiera zadnych substancji to znaczy nie zawiera THC.
Po drugie brak apetytu nie jest spowodowany spozyciem konopii, w niektorych krajach marichuana jest zalecana/przepisywana w leczeniu m.inn. braku apetytu.
Busola napisał(a):Znajoma miała podobny problem i zaobserwowała podczas "odwyku" że pies zachowywał się dość agresywnie.

przepraszam ale to mnie przerazilo :shock: :-?
THC pozyskuje sie z konopii indyjskich i ten skladnik nie jest w stanie uzaleznic w krotkim czasie, glownie jest to uzaleznienie psychiczne a nie fizyczne. Pozatym osoby uzaleznione od marichuany jak i te na tzw. odwyku nie wykazuja agresji, moze u zwierzat jest inaczej :roll: .
Poszukalabym przyczyn gdzie indziej :-) moze sunia ma jakis problem z koscmi?u mojej Laty wystepuja takie objawy ze raz jest pelna energii a nastepnego dnia nic tylko lezy :-( ma niestety mlodziencze zapalenie kosci i to jest przyczyna jej zachowania, poprostu czasem ja bardziej bola kostki i wtedy nic jej sie nie chce :roll: teraz dostala serie zastrzykow ktore zniwelowaly objawy i jest "innym" psem :-D .
pozdr...
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Postprzez kreska » 2007-07-02, 15:57

Busola napisał(a):Eureka! Już wiem co dolega mojej suni!

i moze zamiast doszukiwac sie roznych dziwnych.... :-) to zrob jej komplet morfologii i biochemii jak radzi Szam :-)
pozdr...
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Postprzez Busola » 2007-07-03, 15:14

nie znam się na euforycznych roślinach, ale wiem że za moją działką wędrują wycieczki młodziaków w poszukiwaniu tej właśnie roślinki. Więc chyba w jakiś "miły" stan ona wprowadza nie tylko mojego psa ale i owych wędrownisiów.
Nie przekonam się póki tego nie powyrywam, co uczynię dzisiaj.

dzięki za opinie i pozdrawiam
Busola
 
Ostrzeżeń: 0


Powrót do - Histiocytoza złośliwa i inne typy nowotworów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość