Petycja do klubu o badania na ED itd.

Wszystko na temat hodowli Berneńczyków, a także dyskusje na temat rasy

Moderator: Halina

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez Busola » 2009-03-05, 14:54

Aga, nie wstawiłam tego linku by kogokolwiek zniechecać, ale by uświadomić że "zmienianie świata" nie jest tAKIE PROSTE I byśmy byli przygotowani na porażkę, a przytłoczeni nią nie rezygnowali z kolejnych prób.
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez Brożkin » 2009-03-05, 15:06

Busola napisał(a):(Asiu Tess, wybacz, z całym szacunkiem, "twoja" wersja jest wg mnie dość mizerna, małoprzekonująca


Z tym się zgodzę, ale nie odpuszczałbym żadnego punktu. Tak jak już kiedyś pisałem jeśli wystąpimy (wystąpicie, bo ja nie mogę) z pięcioma propozycjami/żądaniami, to w drodze jakiegoś tam kompromisu będzie można odrzucać na przykład stawy barkowe i identyfikację, a te bardziej ważne zostaną...

Szkoda, że nie mogę się włączyć w tę akcję :-(
Avatar użytkownika
Brożkin
 
Posty: 613
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-04-11, 23:06
Lokalizacja: Poznań
psy: Bona, Tobi

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez Zuzanda » 2009-03-05, 15:25

Brożkin napisał(a):[
Szkoda, że nie mogę się włączyć w tę akcję :-(
[/quote]

Dlaczego nie mozesz :?: .Przeciez możesz zapisać sie jako członek ZK i będzesz miał pelne prawo do glosowania ,podpisywania petycji , itp :-) Członkostwo to koszt chyba 20 zl
Zuzanda
 
Posty: 3247
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 20:46
Lokalizacja: Błonie koło Warszawy
psy: Laponia ,Tomek(*) ,Bleki
Hodowla: Black Velvet

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez Brożkin » 2009-03-05, 15:29

Ale dopiero po roku będę członkiem z "nabytymi prawami" cokolwiek to znaczy :)
Avatar użytkownika
Brożkin
 
Posty: 613
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-04-11, 23:06
Lokalizacja: Poznań
psy: Bona, Tobi

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez anula » 2009-03-05, 15:45

A ja bym pchnęła wniosek Tess. W tzw. międzyczasie można przygotować bardziej obszerną wersję. Podobnie jak Aga mam obawy, że inicjatywa spełznie na niczym.
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez Cefreud » 2009-03-05, 15:49

wysyłajcie to co jest.Czekając na 100 podpisów utkniecie jak z czekaniem na 100 podpisów co by klub BPP powstał.
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez Guard » 2009-03-05, 17:06

Przepraszam, ale ja się pogubiłam i proszę mnie oświecić. Busola pisze o OCD, a na petycji wstawionej przez Tess nie wiedzę nic o tym badaniu?? Czy zmieniła się treść petycji?? Którą mam wysłać?
Sorry jak coś przeoczyłam , ale szukam i nie widzę.
Guard
 
Posty: 1788
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-02-28, 21:16
psy: Parwuś, Rota, Scarlett, Winter(*), Moris(*)

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez Tess » 2009-03-05, 17:30

Busola, d czegoś zacząć trzeba. Nie będę opisywać całej strategii - najpierw potrzebne są podpisane wnioski, potem kontakt z przewodniczącym klubu, potem kampania prasowa i internetowa. Nic nie da się zrobić od razu. Nie da się też nic osiągnąć jeśli będzie x wersji wniosków. Nic nie stało na przeszkodzie abyś wcześniej " wzięła sprawy w swoje ręce" i przygotowała wzór wniosku. Poza tym - nie musisz przecież się w to włączać.
Tess
 
Posty: 3112
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-09, 12:15
Lokalizacja: Dłużyna/Elblag
psy: Niuniuś i Mila ( Maisa Szumiaca Knieja )

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez inbloom » 2009-03-05, 18:15

wiecie co? rece opadaja. jeszcze sie nic nei zaczelo a juz teksty w stylu 'nie musisz sie w to wlaczac' :-? o zgorozo!
Busoli praktycznie nie znam ale sadze, ze ma tutaj mega pozytywne checi. poza tym chyba nie zrobila dziewczyna nic zlego, po prostu poddala jakis pomysl - lepszy czy gorszy ale JAKIS, JAKIKOLWIEK! a tu juz urazone dumy.
jak mamy dojsc do czegokolwiek skoro ciagle sa jakies 'ale''?
ode mnei dosc juz ciumkania i cackania ze wszystkim. przepraszam ale ja wysiadam. bo co jak co, ale Admin to powinien raczej lagodzic, brac w swoje rece i dazyc do zgody a nie siac ziarno neizgody.
tyle ode mnei, zycze udanej zabawy - ktora (niestety) pewnei skonczy sie jak zawsze.
ps. zeby nei bylo - nasza deklaracja wplynie podpisana.
Avatar użytkownika
inbloom
 
Posty: 3210
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-11, 21:59
psy: Bosman(*) Chaber (*) Felu

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez Busola » 2009-03-05, 18:38

Asiu, jesli pozwolisz, po co zaczynac cos co moim zdaniem skazane jest na porazkę? Uczmy sie na błedach wielbicieli goldenów! Nie wstawiłam tego linku by kogokolwiek straszyc czy zniechecac ale by przestrzec.
Fakt, nie da sie nic osiągnąć jesli będzie kilka wersji, wiec po co najpierw pisać cos na "odpieprz" by zaspokoic chęć szybkiego "zrobienia czegos"? (Gdy się ktoś spieszy to sie diabeł cieszy ;-) ) jesli można zrobić to raz a porządnie?
Pomysł z kampanią prasową jest super, ale moim zdaniem nie w tej kolejnosci.
Myślę że najpierw promocja w mediach, z jednoczesnym zbieraniem podpisów pod ...rzetelnie napisanym wnioskiem - da to ludziom czytającym te artykuły czas na przemyslenia i podjęcie decyzji. Dopiero z takim "dorobkiem" startowanie do władz ZK.

Nic nie stało na przeszkodzie abyś wcześniej " wzięła sprawy w swoje ręce" i przygotowała wzór wniosku. Poza tym - nie musisz przecież się w to włączać.

to że sie nie afiszuję nie znaczy że nic nie robię droga Joanno.
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez Tess » 2009-03-05, 19:31

Ok. I znowu robi się kłótnia bo koś chciał coś zrobić. Kto chce - niech podpisze i wyśle. Kto nie chce - niech tego nie robi. I tyle. Nie zamierzam wdawać się w dyskusje bo szkoda mi na to energii. Admin też jest człowiekiem i ma prawo do ludzkich reakcji. Deklaracje zaczęły już spływać. Po zebraniu 50 umawiam się w ZK i rozpoczynam dalsze działania.
Tess
 
Posty: 3112
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-09, 12:15
Lokalizacja: Dłużyna/Elblag
psy: Niuniuś i Mila ( Maisa Szumiaca Knieja )

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez Busola » 2009-03-05, 20:00

jaka kłótnia??

ja jedynie przedstawiłam swoją propozycję, przykro mi że Tess odebrała to jako atak.
hmm, sądziłam że to ma byc inicjatywa forumowiczów, dokładnie przedyskutowana i zaakceptowana :roll:
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez Tess » 2009-03-05, 20:16

Sorry, jeśli źle odebrałam. Ja mam dość wyrywny charakter. Ma to swoje wady i zalety. Wadą jest gwałtowność reakcji ( niekiedy :roll: ). Zaletą - skuteczność działania ( zawodowo oprócz dziennikarstwa zajmuję się mediacjami i pr-em - czasem są to " sprawy nie do załatwienia", które jednak udaje się doprowadzić do pozytywnego końca.)
Tess
 
Posty: 3112
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-09, 12:15
Lokalizacja: Dłużyna/Elblag
psy: Niuniuś i Mila ( Maisa Szumiaca Knieja )

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez Natalia i Galwin » 2009-03-05, 20:56

Myślę, że Ala bardzo fajnie do tego podeszła. Wstęp teoretyczny, opinie ekspertów, SUPER :!:

Wydaje mi się, że powinniśmy od razu zrobić to tak, aby dane ED np 2 wykluczało z hodowli, ale to od jakiego stopnia powinno być wykluczenie to już musimy dowiedzieć się u specjalisty.

Co do OCD - nie mam pojęcia jak to wygląda. Z tego co wiem nie ustalono do tej pory czy jest to choroba dziedziczna a eksperci się o to kłócą. Ja bym pokusiła się o robienie badań w tym kierunku, zawsze jedna informacja więcej o naszych psiakach.

Identyfikacja - no tak, to jest problem. Ja przede wszystkim myślę, że zdjęcie powinno być wykonywane tylko u osoby która ma uprawnienia do wpisów, a nie wysyłane itd - tu może być dużo machlojek :-? A co do samej identyfikacji - no cóż, nie wpłyniemy na to by sprawdzali oni lepiej te tatuaże czy chipy :-?

No to tylko ja mam do powiedzenia ;-) Zamiast się kłócić połączmy siły :!:
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez C.A. » 2009-03-09, 15:58

W tak zwanym międzyczasie, kilku hodowców dspp, napisało petycję w i imieniu miłośników tej rasy. Dobrze, że Andrzej , z Zoskiej Primy, zagląda na to forum skrupulatniej, bo wychwycił wątek i myślę, że chętnie połączymy siły :-D Wkrótce odezwie się na forum więcej zainteresowanych i może warto przedstawić obie wersje petycji do Zarządu Związku ?
Avatar użytkownika
C.A.
 
Posty: 167
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-12, 09:02
Lokalizacja: Olsztyn/Gutkowo
psy: Koka, Janeczka, Ginger, Amon(dspp)
Hodowla: Caveat Actor

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez Tess » 2009-03-09, 19:48

Jak najbardziej jestem za, żeby połączyć siły - na razie mamy 11 petycji. Spływają cały czas.
Tess
 
Posty: 3112
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-09, 12:15
Lokalizacja: Dłużyna/Elblag
psy: Niuniuś i Mila ( Maisa Szumiaca Knieja )

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez C.A. » 2009-03-16, 09:59

A tak wygląda nasza propozycja:
Marzec 2009

Główna Komisja Hodowlana
Związku Kynologicznego w Polsce
Nowy Świat 35
00-026 Warszawa



Petycja


Zwracamy się z prośbą o pomoc w staraniach o zatwierdzenie przez Zarząd Główny ujednolicenia i rozszerzenia wymogów hodowlanych, dla wszystkich szwajcarskich psów pasterskich typu górskiego, o konieczność wykonania prześwietleń stawów (HD, ED, OCD) u psów i suk zarejestrowanych w naszym kraju. Mamy nadzieję, że podzielicie Państwo naszą troskę o dobro i zdrowie przyszłych pokoleń dużych szwajcarskich psów pasterskich i berneńskich psów pasterskich, poprzez działanie na rzecz wysokiego poziomu polskich hodowli.

Rentgenowskie badania stawów są obligatoryjne w większości krajów europejskich, a także za oceanem. Wielu świadomych hodowców i właścicieli reproduktorów, starając się dostosowywać do najlepszych standardów, prześwietla swoje psy, mimo, że nie jest to w Polsce wymagane przy dopuszczaniu do hodowli. Nie bez znaczenia jest fakt, iż Klub Rasy w Szwajcarii nie dopuszcza do hodowli psów nie przebadanych w kierunku chorób genetycznych, co może wykluczać nasze „szwajcary” z ewentualnego doboru hodowlanego w Europie.

Zainteresowanie psami tych ras rozszerza się, pociągając za sobą wzrost populacji. Przybywa hodowli, a także, niestety, pseudo-hodowli. Jesteśmy pewni, że obligatoryjne prześwietlenia pomogą w rozbudzeniu świadomości hodowców oraz potencjalnych nabywców szczeniąt, ułatwią selekcję hodowlaną, a w konsekwencji przyczynią się do prawidłowego, zdrowego rozwoju rasy w naszym kraju.

Miłośnicy Ras Szwajcarskich Typu Górskiego

w Polsce.

imię i nazwisko:
rasa posiadanego psa:
nazwa i przydomek hodowlany:
nr.PKR:
Avatar użytkownika
C.A.
 
Posty: 167
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-12, 09:02
Lokalizacja: Olsztyn/Gutkowo
psy: Koka, Janeczka, Ginger, Amon(dspp)
Hodowla: Caveat Actor

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez anula » 2009-03-16, 10:17

Tess - ile petycji wpłynęło? Jest z czym wystąpić?
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez Ania Gd » 2009-03-16, 10:35

C.A. napisał(a):.... prześwietleń stawów (HD, ED, OCD) u psów i suk zarejestrowanych w naszym kraju.

chyba ".... u psów i suk przed dopuszczeniem do hodowli..."

bo chronologicznie rzecz ujmując rejestracja następuje znacznie wcześniej niż możliwość wykonania RTG.
Szczeniąta są bowiem rejestrowane już przy przeglądzie miotu i jak w takim wieku wymagać prześwietleń ?

A poza tym "....zwracanie się o pomoc w staraniach..."
nie jest tożsame ze złożeniem wniosku o wprowadzenie obowiązku takich badań.
Avatar użytkownika
Ania Gd
 
Posty: 2108
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:18

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez magat » 2009-03-16, 11:32

.......to chyba prosty problem techniczny wystarczy napisac chyba,ze chodziło o co innego


1) prześwietleń stawów (HD, ED, OCD) u psów i suk zarejestrowanych w naszym kraju, przed dopuszczeniem do hodowli.
2)występujemy z wnioskiem i zwracamy sie z prośba o poparcie naszych starań
Avatar użytkownika
magat
 
Posty: 698
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-23, 08:53

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Berneński Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość