Wiek , Waga , Wzrost

Wszystko na temat hodowli Berneńczyków, a także dyskusje na temat rasy

Moderator: Halina

Postprzez Szam » 2008-02-16, 12:54

Jak rozumiem pies i suka 65 cm maja miec taka sama wage ??

Nie zauwazylam jeszcze na wystawach sedziow preferujacych charcie bernenczyki, a odwiedzam sporo wystaw. Bernenczyk ma byc grubokoscisty, mocny, proporcjonalny.
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Postprzez Olga » 2008-02-16, 13:27

Szam napisał(a):Nie zauwazylam jeszcze na wystawach sedziow preferujacych charcie bernenczyki, a odwiedzam sporo wystaw.


Zle wyjatki sie zdarzaja. Moze charcie nie, ale na pewno sa sedziowie preferujacy typ lzejszy - patrz Marion Spavin. Chyba ze miala akurat zly dzien, jak obserwowalam jej poczynania na ringu w Krakowie pare lat temu.
Avatar użytkownika
Olga
 
Posty: 431
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 15:39
Lokalizacja: Londyn

Postprzez Aga_Kamisinska » 2008-02-16, 13:50

Jeśli mogę się wtrącić, kwestia gustu nie podlega dyskusji.
Ja mam psa który też jest grubej kości i przysadzistej budowy.
Mi właśnie podobają się takie typy, ale w życiu nieodważyłabym sie powiedzieć że
czyjś pies jest za chudy skoro zdrowo wygląda, bo właśnie taka jego uroda :!:
Avatar użytkownika
Aga_Kamisinska
 
Posty: 399
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-19, 12:29
Lokalizacja: TRĄBKI WIELICZKA
psy: Aron-Serchio Stoplandia

Postprzez Anna Rozalska » 2008-02-16, 15:07

Oczywiście, że berneńczyk powiniem być mocnej budowy i proporcjonalny ale nie ocieżały. To, że Wasze psy nie mają dyslplazji nie znaczy, że gdy będą starsze nie będą miały kłopotów ze stawami. Niezapasiony pies powinien mieć wyczuwalne pod palcami żebra a nie tkankę tłuszczową. Poza tym gdy pies ma nadwagę zawsze siada na jedną stronę a nie prosto. Nikt mnie nie przekona jak powinien wyglądać mocnej budowy berneńczyk a berneńczyk zapasiony. Nie twierdzę, żę Bora cały czas taka była ale śledząc zdjęcia z wystaw przytyła jakoś ostatnio. Sędzia w Słupsku chyba też to zauważył. Gdybym chciała to Lamia wyglądałaby tak samo. Po prostu zwiększyłabym dawkę jedzenia, ale po co przekarmiać psa, który z radością bez problemu biega i wysoko skacze przez przeszkody a nie turla sie z trudem.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Postprzez saganka » 2008-02-16, 15:19

Rece i nie tylko mi opadaja... :-/
saganka
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez MartaD » 2008-02-16, 15:32

Poza tym gdy pies ma nadwagę zawsze siada na jedną stronę a nie prosto


:shock: :shock: :shock:
Avatar użytkownika
MartaD
Administrator
 
Posty: 2889
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:13
Lokalizacja: okolice Szczecina
psy: Lusionki
Hodowla: Lusion

Postprzez DolceVita » 2008-02-16, 15:46

Co to za nowa teoria z tym siadaniem na jedną stronę?
DolceVita
Moderator
 
Posty: 902
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-09-10, 10:55
Lokalizacja: Tarnów
psy: Demi (DolceVita Stróż Zagrody) (*),Mia i Figa

Postprzez Marsjanka » 2008-02-16, 15:49

Droga Aniu, a tak właściwie który konkretnie pies turla się z trudem? :roll:

Bo moim zdaniem idąc w zaparte wymyślasz coraz większe głupoty... :evil:
A nie jesteś żadnym ekspertem. Masz jeszcze młodą stosunkowo sukę, która być może jeszcze nabierze masy (i nie mam tu na myśli tłuszczu). A może nie.
Nikt nie zabroni Ci preferowania "charcich" berneńczyków". Ale będziesz raczej w mniejszości.

W każdym razie - gdybym miała być złośliwa - w skomentować Twoje, nazwijmy to "charcie" skłonnośći: Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :roll:
Marsjanka
 
Posty: 135
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-06-23, 10:39
Lokalizacja: Zielonki Wieś
psy: Coco de Martinique ZIELONE ŚCIEŻKI

Postprzez marzena » 2008-02-16, 15:56

Pani Aniu, a mogłaby pani już nie wygłaszać swoich złotych myśli...???
Nie są przecież poparte jakąś szczególną wiedzą a tylko obserwacją jednej, bardzo ładnej zresztą suni. Nie sądzi pani, że ludzie zajmujący się tą rasą od lat mogą wiedzieć lepiej i więcej?
Ostatnio edytowano 2008-02-16, 16:05 przez marzena, łącznie edytowano 1 raz
marzena
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Kasia » 2008-02-16, 15:58

no z tym wiekiem to jeszcze lepiej...mój ma osiem lat a Pani suka ile?
Mam wrażenie, ze nie widzi Pani różnicy miedzy psem grubym a psem o mocnej lub bardzo mocnej budowie. I wbrew pozorom - utuczyc psa nie jest az tak łatwo - w kazdym razie niestety nie kazdego -własciciele niejadków wiedzą o czym mówię.
Ostatnio edytowano 2008-02-16, 16:11 przez Kasia, łącznie edytowano 1 raz
Kasia
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Marsjanka » 2008-02-16, 16:01

DolceVita napisał(a):Co to za nowa teoria z tym siadaniem na jedną stronę?


hmmm.... wydaje mi się, że chodzi o "teorię wróbelka", co ma jedną nóżkę bardziej.... :lol:
Marsjanka
 
Posty: 135
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-06-23, 10:39
Lokalizacja: Zielonki Wieś
psy: Coco de Martinique ZIELONE ŚCIEŻKI

Postprzez Alicja i Spartki » 2008-02-16, 16:28

Ja sie pochwalę że mam w domu akurat wszelkie typy bernenczyków niskie masywne jak Msia /wczoraj biudlkę chcieli aresztować panowie policjanci-pewnie za tusze :-D /i wysokie smukłe jak Sara czy Ola i Bosstonek.a może znajdzie sie chętny który utuczy moją Sarcie :-D albo oderwie od miski mojego Bodzka :-D .Wzrost i waga bernenczyka to predyzpozycje odziedziczone po przodkach odżywianie , ruch a najważniejsze jest dla mnie żeby były po prostu zdrowe.kolejna sprawa wzorzec mówi suki wzrost od-do samce wzrost od -do a w tym od do miesci sie wszystko o czym pisałam wyzej geny odżywianie ruch i wiele innych jeszcze czynników.
Avatar użytkownika
Alicja i Spartki
 
Posty: 4037
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:13
psy: spartki w ilosci 10 szt
Hodowla: spartanska Osada

Postprzez Kasia » 2008-02-16, 16:34

Poza tym co napsiała Alcia - nikt nie twierdzi, ze bern ma wyglądac czy wazyc jak mały czołg, ale nie mozna stweirdzac ze jak awazy tyle i tyle to jest gruby a jak tyle i tyle - to jest chudy i bedzie wiecznie zdrowy - nie ma na to recepty a i okreslanie ze waga powinna byc 20 mniej niż wzrost jest smieszna jesli bierzemy pod uwage różnice chociazby w kośccu psa.
O wiele lepiej by było, gdyby używała Pani, Pani Anno okreslen w stylu "powiedziano mi...", "usłyszałam, ze", w innym przeypadku, ktos kto nie ma pojęcia o psach po przeczytaniu Pani postów załamie się i wykupi abonament u weterynarza ;-) , np własciciele takiego cavaliera 4 - 5 kg , który siada na boku :mrgreen:
Kasia
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Tess » 2008-02-16, 17:45

A może byśmy tak na wstrzymanie... Bo zaraz znowu się zrobi awantura bez sensu.
Tess
 
Posty: 3112
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-09, 12:15
Lokalizacja: Dłużyna/Elblag
psy: Niuniuś i Mila ( Maisa Szumiaca Knieja )

Postprzez waldek-nowogard » 2008-02-16, 17:47

Hmm, a ja tam lubię takie tłuścioszki i też mnie nikt nie przekona i modlę się , żeby Backy przytył ( nie czytaj upasł się). Pozdrawiam. :roll:
To już chyba wszystko w tym temacie.
Powiedzcie mi lepiej co dawać niejadkowi do jedzenia, bo już wszystkiego próbowałam. A wy co niejadkom dajecie? Coś Backy ostatnio wybrzydza, zakochał się, czy co? :mrgreen:
Może ktoś sie wypowie, kto poradził sobie z podobnym problemem.
No i zgadzam się z Tess :lol:
Avatar użytkownika
waldek-nowogard
 
Posty: 1122
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-25, 17:13
Lokalizacja: Nowogard
psy: Backy

Postprzez saganka » 2008-02-16, 17:55

Iwonko -zapraszam do dzialu "zdrowie i zywienie", tam sa chyba ze 3 topiki o tym, bo to dosyc czesty problem :-) Z doswiadczenia powiem tak - jak pies nie zechce, to zebys tanczyla przy jedzeniu i opowiadala bajki, nie zje wiecej, niz sam wymysli ;-)
saganka
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Anna Rozalska » 2008-02-16, 19:49

Chciałabym zakończyć już tą dyskusję bo może trwać w nieskończoność. Lamia nie jest moim pierwszym psem. Przed nia miałam 11 lat rottkę. Według wzorca rottweiler też jest psem o mocmej budowie ale nie ocięzałym. Według waszych teorii przy wzroście 62 cm. jakby ważyła 50 kg. to wyglądałaby jak baryłka. Zawsze ważyła 42kg i była najzgrabniejszą rottką jaka widziałam. Proszę mi nie insynuować, że zazdroszczę komuś wyglądu psa. Ja po prostu nie lubię grubaśnych psów.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Postprzez Tess » 2008-02-16, 19:52

Ja lubię wszystkie psy. I tym optymistycznym akcentem proponuje zdecydowanie zamknąć dyskusję. :->
Tess
 
Posty: 3112
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-09, 12:15
Lokalizacja: Dłużyna/Elblag
psy: Niuniuś i Mila ( Maisa Szumiaca Knieja )

Postprzez Ewa z Dżoszem » 2008-02-16, 20:54

To w takim razie ja już nic nie napiszę, chociaż przyznam, z trudem przebrnąwszy przez "złote myśli", mam na to wielką ochotę. Wybacz Tess, ale nie mogłam się powstrzymać
Avatar użytkownika
Ewa z Dżoszem
 
Posty: 406
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-12-19, 22:23
Lokalizacja: Lublin

Postprzez meggy » 2008-02-16, 21:32

Ben Roza Pustyni- 2 lata ok 66 cm ,waga 50kg -obecnie chudy jak szkapa po upojnych dniach!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;-)(gdyby wazyl mniej to nie udzwignalby swojego LBA!)
Avatar użytkownika
meggy
 
Posty: 9039
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 11:22
Lokalizacja: Tuszyn.k.LODZI
Hodowla: FCI " Majowy Skarbiec "

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Berneński Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości