Szczeniak a mieszkanie na dworzu ?

Wszystko na temat hodowli Berneńczyków, a także dyskusje na temat rasy

Moderator: Halina

Postprzez Przemo » 2008-03-02, 18:06

Slyszalem kiedys ze lepszy pies cichy niz halasliwy. Mowie tu o szczekaniu.
Co wy otym sadzicie :?:
Avatar użytkownika
Przemo
 
Posty: 2830
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 16:58
psy: Bera(*)

Postprzez meggy » 2008-03-02, 18:17

Jesli szczeka kiedy trzeba to idealnie !!!!!!! ja sobie nie wyobrazam by nie szczekaly -
Niunia inaczej szczeka jak ktos idzie ,inaczej jak psy wzgledem siebie maja zle zamiary! inaczej jak chce wejsc do domu! Ben szczeka tylko wtedy gdy cos sie dzieje a Niunia jest w domu! Adelka malpuje po mamusi, a huskie zawsze gdy przechodzi inny pies!
Pewnego dnia - odkurzalam dywan i Niunia nagle zaczela szczekac - wiec sie dre Niunia spokoj -wystarczy ze odkurzacz halasuje o ona szczeka i szczeka -wylaczylam odkurzacz i co sie okazalo - wlaczyl sie alarm!ktorego ja nie slyszalam! ale ona tak :->
wylaczylam go a suczka grzecznie polozyla sie na wyrku :mrgreen:

podobnyh sytuacji bylo mnustwo..........
nigdy nie lekcewaze jej sygnalow!
Ostatnio edytowano 2008-03-02, 18:19 przez meggy, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
meggy
 
Posty: 9039
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 11:22
Lokalizacja: Tuszyn.k.LODZI
Hodowla: FCI " Majowy Skarbiec "

Postprzez kabi » 2008-03-02, 18:17

Oj,no wlasnie o to mi mniej wiecej chodzilo. Przeciez tez nie trzymam psa non stop w domu,wychodzi kiedy chce. Ale dziewczyna napisala wyraznie,ze miejsce psa jest na dworzu(takie zdanie maja tez rodzice),a nie w domu.Ja zwolenniczka tej teorii nie jestem,tym bardziej jesli chodzi o szczeniaka (ktory przez pierwszy miesiac ma byc w domu,a potem sru). Jesli pies sam domaga sie spania na dworzu,to nie widze powodu aby mu tego zabraniac(moj ONek cale lato nie chce wracac na noc i wybiera zycie pod chmurka).
Ale przeciez ten pies wcale nie musi tego lubic i potem pojawiaja sie problemy (Jak nie wpuszczam za dlugo Afery, to szczeka pod oknem do bolu). Potem taki szczekajacy pies zazwyczaj laduje w schronisku lub na allegro ("bo przeszkadza sasiadom") albo jest bardzo nieszczesliwy, bo kontakt z ludzmi ograniczony jest do wyjscia na spacer czy godzinki w domu.
Co do strozowania ... Jako alarm sprawdza sie fantastycznie, ale nie sadze aby taki bernenczyk rzucil sie z zebiskami na zlodzieja aby go troche postraszyc. Tym bardziej jesli bedzie w kojcu ("bo psy padaja ofiara zlodziei"). W efekcie jest zamkniety przed tymi, ktorych ma odstraszac ;-)
Jak dla mnie to bez sensu. Ale przeciez moge sie mylic.Ja po prostu nie mialabym serca zostawic takiego misia samego w nocy w ogrodzie,predzej spalabym tam z nim :P
Avatar użytkownika
kabi
 
Posty: 1199
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-07-20, 16:14
Lokalizacja: Warszawa
psy: Amor(landseer)

Postprzez kabi » 2008-03-02, 18:20

a to ja mam jakiegos oszukanego bernenczyka ;-)
Avatar użytkownika
kabi
 
Posty: 1199
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-07-20, 16:14
Lokalizacja: Warszawa
psy: Amor(landseer)

Postprzez meggy » 2008-03-02, 18:27

Kabi jak bedzie taka potrzeba i okazjaTwoja dziewczynka nie raz cie jeszce zaskoczy swoja madroscia!!! :-D
Avatar użytkownika
meggy
 
Posty: 9039
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 11:22
Lokalizacja: Tuszyn.k.LODZI
Hodowla: FCI " Majowy Skarbiec "

Postprzez JagOOdkaxd » 2008-03-02, 18:30

Pisałam przecież ,że kojec będzie na początku i pies w nim będzie w nocy i nie chodzi o to,że sa dziury pod ogrodzeniem tylko,że płot jest taki , że pies jako szczeniak mogłby się wmieścić : bo jak jest płot to płot jest w takie kratki, kurde nie wiem jak to wam wytłumaczyć :-/ a jeśli chodzi o nowe ogrodzenie to są z tym problemy, bo jak mój ojciec chciał już kiedyś zrobić nowy płot, tylko że coś jestt akiego, że nie możemy a czemu to niewiem :-x
JagOOdkaxd
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez JagOOdkaxd » 2008-03-02, 18:32

A jeśli chodzi o miłość do psa to będzie miał jej wystarczająco!
JagOOdkaxd
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez kabi » 2008-03-02, 18:36

Narazie mam wrażenie że ona szczeka na złość mi. Kiedyś nie mogłam zmusić Afery do wydobycia z siebie dźwięku, dopóki nie nauczyła się od Browara, że to takie fajne. A teraz szczeka ot tak,bo akurat jest przy bramie i wypada. Zazwyczaj siada tylem do tej bramy,patrzy w okno czy do niej nie wychodze i szczeka. Ewentualnie "krzyczy" na ludzi, ktorzy sa na tyle bezczelni,ze powiedza do niej "o jaki sliczny piesek".Wiec nie wiem czym ona moze mnie zaskoczyc :-D
No ale nie o tym ten temat,nie o tym. Ja bym tą pierdołę najchętniej widziała w swoim łóżku,ale ona niestety woli chłodniejsze podłoże.Chyba muszę się przyznać, że zrobiłam z niej ww.pekinczyka,pf ;-)
Avatar użytkownika
kabi
 
Posty: 1199
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-07-20, 16:14
Lokalizacja: Warszawa
psy: Amor(landseer)

Postprzez meggy » 2008-03-02, 18:38

JagOOdkaxd , na portalu znajdziesz mnustwo informacji dotyczacych karmienia ,zdrowia wychowania pieska -WARUNKOW jakie trzeba mu zapewnic -to bedzie twoj pies i to ty bedziesz ponosic odpowiedzialnosc za jego zycie - milej lektury,do wakacji sporo czasu zdazysz dobrze sie przygotowac -jesli tylko bedziesz chciala .powodzenia :-> ;-)
Ostatnio edytowano 2008-03-02, 18:40 przez meggy, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
meggy
 
Posty: 9039
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 11:22
Lokalizacja: Tuszyn.k.LODZI
Hodowla: FCI " Majowy Skarbiec "

Postprzez kabi » 2008-03-02, 18:40

To kupuj! I tak od nas zgody nie potrzebujesz :-) Poznałaś zdanie niektórych forumowiczów, decyzja należy do Ciebie. Z pewnością wszyscy bedziemy trzymać kciuki za jak najlepszy wybór i zdrowie malucha :-)

Ps. Rowno pisalysmy, otoz to ! Ponosisz odpowiedzialnosc za to,co oswoilas. Powodzenia!
Avatar użytkownika
kabi
 
Posty: 1199
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-07-20, 16:14
Lokalizacja: Warszawa
psy: Amor(landseer)

Postprzez JagOOdkaxd » 2008-03-02, 18:46

Dzięki :) przejże jeszcze to forum dzisiaj i potem jak nowy członek rodziny będzie się "zbliżał"
JagOOdkaxd
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez saganka » 2008-03-02, 19:00

Ja tylko jeszcze jednow w sprawie tego strozowania - moj Bruno kocha wszystkich ludzi, ostatnio wylizal listonoszke, ale wiem, ze ma intuicje. Pokazal mi to kiedys na spacerze. Bylismy w nocy na wieczornym spacerze w miejscu, gdzie zwykle nie chodzimy. Byl czujny, w pewnym momencie odbiegl ode mnie. Podeszlam i okazalo sie, ze moj pies siedzi nieruchomo przed jakims obcym facetem. Obaj sie nie ruszaja. To nie byla bernenska milosc do ludzi, tylko zagradzanie drogi do mnie. Odwolalam go, przeprosilam faceta i od tamtej chwili patrze na mojego psa inaczej. To nie jest typ rzucajacy sie do gardla, jak widzi nasza akceptacje - zalizuje, ale tez wie, kiedy ma byc czujny. Mysle, ze kiedy bedziemy miec dom, to bedzie swietnie sie sprawdzal, jako stroz.
Jakodko, do Ciebie tylko jedna prosba - wybierz psa z dobrej hodowli i zwroc uwage na psychike i temperament rodzicow.
saganka
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Ula » 2008-03-02, 19:33

Jagoda, wrzucenie szczeniaka do kojca to barbarzyństwo i okrucieństwo. Jeśli tego nie rozumiesz, to sorry, ale nie nadajesz się na właścicielkę tego wrażliwego i uczuciowego psiaka.

Oderwany od matki i rodzeństwa maluch nie zrozumie, czemu nagle został zabrany w obce miejsce i "porzucony". To może spowodować u niego traumę...

Poza tym z doświadczenia wiemy, jak wygląda życie psa w kojcu. Na początku może i rzeczywiście jest trochę dopieszczony i trochę zadbany, ale z czasem wrasta w ten kojec, dziczeje tam i już nikomu nie chce się nim zajmować.

Jak koniecznie chcesz gnieździć psa w klatce, to weź sobie starszego, który jest do tego przyzwyczajony. Padł pomysł, że np ze schroniska. Dla odpowiednio dobranego psiaka może to być raj. Ale dla małego szczenięcia, w dodatku delikatnej rasy, to zwyczajne męczenie.
No ale co tam, pewnie chcesz mieć kolorowego pieska do ozdoby ogródka.

Ja bym ci szczeniaka nie sprzedała w takie warunki.
Avatar użytkownika
Ula
 
Posty: 557
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 08:10
Lokalizacja: Chrzanów
psy: Abrunia[*], Megi, Sonia, bezdomniaki na DT

Postprzez Ewa z Dżoszem » 2008-03-02, 19:36

Czy berneńczyk do mnie pasuje?

• Czy jesteś gotowy przejąć na najbliższe 10-12 lat pełną odpowiedzialność za żywą istotę?

• Czy decyzja o kupnie psa jest wspólną decyzją całej rodziny? Czy nikt w domu nie jest uczulony na sierść?

• Czy masz dość czasu, by opiekować się szczenięciem – jeśli zajdzie taka potrzeba nawet 24 godziny na dobę?

• Czy w przyszłości będziesz mógł poświęcić psu co najmniej dwie godziny dziennie?

• Czy wiesz, kto zajmie się psem, gdy zachorujesz albo będziesz musiał wyjechać?

• Czy jesteś w stanie dostosować plany wakacyjne do potrzeb twojego psa?

• Czy będziesz potrafił zrezygnować ze snu, jeśli pies zachoruje?

• Czy jesteś gotowy codziennie, niezależnie od pogody i pory roku zapewnić psu co najmniej godzinę spaceru dziennie?

• Psy brudzą i na dodatek świetnie się z tym czują; czy ty i twoje mieszkanie jesteście na to przygotowani?

• Berneńczyki zupełnie nie nadają się do trzymania w kojcu; czy naprawdę jesteś gotów przez najbliższe lata dzielić codzienność z psem?

• Czy będziesz w stanie wyasygnować odpowiednie (czasem wcale niemałe) kwoty na utrzymanie i ewentualne leczenie twojego psa?

Tylko jeśli na wszystkie pytania odpowiedziałeś twierdząco, możesz zdecydować się na kupno berneńczyka.

Margit Burrner „Berneński pies pasterski” s. 13
Avatar użytkownika
Ewa z Dżoszem
 
Posty: 406
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-12-19, 22:23
Lokalizacja: Lublin

Postprzez saganka » 2008-03-02, 19:38

Jestem za tym, zeby ten test na posiadacza ;-) wkleic gdzies w widocznym miejscu na portalu. Co Wy na to?
saganka
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez JagOOdkaxd » 2008-03-02, 19:38

do Uli : Miałam już psa ze schroniska, który był straszny :cry: ! na początku to była taka kochana przylepa a potem jak poznał teren dosyć dobrze to był okropny! Gryzł nawet mnie , nie wiem dlaczego piesek miał dwa lata jak go wzieliśmy. Okazało się ,że w dawnym domu też był taki i został wywalony z domu na ulice :cry: więc nie chce już mieć doczynienia z psami ze schroniska :-? Temat uważam za zakończony!
JagOOdkaxd
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Ewa z Dżoszem » 2008-03-02, 19:40

saganka napisał(a):Jestem za tym, zeby ten test na posiadacza wkleic gdzies w widocznym miejscu na portalu. Co Wy na to


Zdecydowanie jestem za!
Avatar użytkownika
Ewa z Dżoszem
 
Posty: 406
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-12-19, 22:23
Lokalizacja: Lublin

Postprzez saganka » 2008-03-02, 19:45

Do Jagodki: psy ze schroniska to takie same psy jak te nie ze schroniska. Ktos temu Twojemu pomogl byc takim a nie innym. A Wy pewnie nc nie zrobiliscie, zeby to zmienic. NIe mowie, ze byl wspanialy, ale droga moja - psy to czujace stworzenia, z nimi trzeba pracowac, im trzeba poswiecic duzo czasu, bo to stworzenia stadne!! A co bedzie jak bernenczyk sie nie okaze psem z obrazka? Jak zacznie z nudow kopac w ogrodku, wyc, albo uzna ze on sie bardziej nadaje do rzadzenia w tym stadzie? Wywalicie na ulice? To nie jest tylko pies, jak pewnie myslicie. To jest az pies! A to jest forum wielbicieli psow!
saganka
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Przemo » 2008-03-02, 19:49

saganka napisał(a):Jestem za tym, zeby ten test na posiadacza ;-) wkleic gdzies w widocznym miejscu na portalu. Co Wy na to?


popieram :-D
Avatar użytkownika
Przemo
 
Posty: 2830
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 16:58
psy: Bera(*)

Postprzez meggy » 2008-03-02, 19:49

Moze tutaj pod nowym tytulem " Zanim kupisz psa"
nad :


Berneński Pies Pasterski Ostatni post: Zęby - pielęgnacja i kon...
Wszystko na temat hodowli Berneńczyków, atakże dyskusje na temat rasy

Duży Szwajcarski Pies Pasterski Ostatni post: Choroby genetyczne dużyc...
Avatar użytkownika
meggy
 
Posty: 9039
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 11:22
Lokalizacja: Tuszyn.k.LODZI
Hodowla: FCI " Majowy Skarbiec "

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Berneński Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości