Bernek w mieszkaniu na 3 piętrze - schody

Wszystko na temat hodowli Berneńczyków, a także dyskusje na temat rasy

Moderator: Halina

Re: Bernek w mieszkaniu na 3 piętrze - schody

Postprzez baksak » 2012-09-06, 19:38

No dobra, w gruncie rzeczy wszystko jest kwestią etyki ]:->
Ale może czasem lepiej troszkę uprościć rzeczywistość? Żeby była dla nas łatwiejsza do ogarnięcia <tak>
Avatar użytkownika
baksak
 
Posty: 2750
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-03-28, 13:21
Lokalizacja: Warszawa
psy: Expert [*] i Gerda (Majowy Skarbiec)

Re: Bernek w mieszkaniu na 3 piętrze - schody

Postprzez EwaM » 2012-09-06, 21:30

Problem też w tym,że nie wszystko da się przewidzieć i na wiele spraw i sytuacji w życiu mamy bardzo niewielki wpływ. <tak> Coś się nagle "zadzieje" i nie jest już tak pięknie jak miało być. :ojoj:niezależnie czy mieszkamy na parterze czy na 10 piętrze <tak>
Avatar użytkownika
EwaM
 
Posty: 2852
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-13, 15:40
Lokalizacja: okolice Warszawy
psy: Nera-prawie BPP i Bora-prawie bokser:))))

Re: Bernek w mieszkaniu na 3 piętrze - schody

Postprzez iwona_k1 » 2012-09-07, 01:45

Cefreud napisał(a):
annasm napisał(a):Ja nie podniosłabym Czaka - ważył nieco ponad 50 kg, był dużym psem. Mieszkamy w domu, na dwór mamy tylko 2 schodki.
Mój mąż ledwo dał radę go przenieść tego ostatniego dnia...

Nie mówię ze nie można mieć psa na 3 piętrze bez windy - można - trzeba mieć tylko świadomość że pewnego dnia może stanowić to problem nie do pokonania.


dzięki Ania za podsumowanie. To własnie miałam na mysli.

Dokładnie tak.Zorn kiedy umierał ważył zaledwie 40 kg i przed śmiercią czuł się gorzej tylko dwa dni.Niestety mój mąż także był jedyną osoba w domu która wynosiła go tylko po 5 schodkach tarasowych do ogrodu na siusiu( a ze brał sterydy to to siusiu zdarzało się dość często);także do lekarza na ostatnie badania i później już niestety pośmiertnie .W życiu bywa różnie i trzeba mieć tego świadomość.
Nosił także Ursę kiedy to jako 4,5 miesięczny szczeniak złamała nogę.Gips miała przez 8 tygodni czyli do 6,5 miesiąca życia :( -wtedy tylko pierwsze piętro na szczęście no i Ursa jest drobną bernenką
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: Bernek w mieszkaniu na 3 piętrze - schody

Postprzez Roxanka » 2012-09-07, 23:55

Ja mieszkam w bloku na 3 piętrze z windą.
Winda czasami niestety się psuje. Wszystko było ok jak Roxa była zdrowa, 3 piętro nie stanowiło problemu.
Niestety jak zachorowała, to zostając z nią sama w domu modliłam się tylko, żeby się winda nie zepsuła, bo nie byłabym w stanie wyprowadzić jej na spacer.
Na dole mieliśmy 6 schodków, które musiała pokonać do wyjścia i w ostatnie jej dni był to już duży problem, sama ledwo sobie radziłam.
Avatar użytkownika
Roxanka
 
Posty: 2938
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-01, 23:25
Lokalizacja: Warszawa
psy: TUNDRA Maltabar [']

Re: Bernek w mieszkaniu na 3 piętrze - schody

Postprzez daria » 2012-09-08, 23:16

a ja jeszcze dodam że jako hodowca nie sprzedałabym szczeniaka wiedząc że jest to trzecie piętro bez windy no ale kiedyś może będzie dom
Avatar użytkownika
daria
 
Posty: 5439
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-16, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Cometa Balticanis (Birma)

Re: Bernek w mieszkaniu na 3 piętrze - schody

Postprzez Anna Rozalska » 2012-09-09, 15:22

U nas podstawowym pytaniem hodowcy było czy w kamienicy jest winda, po berny nie mogą chodzić po schodach przynajmniej do wykształcenia stawów biodrowych.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Bernek w mieszkaniu na 3 piętrze - schody

Postprzez marieanne » 2012-09-09, 17:45

Anna Rozalska napisał(a):U nas podstawowym pytaniem hodowcy było czy w kamienicy jest winda, po berny nie mogą chodzić po schodach przynajmniej do wykształcenia stawów biodrowych.

Biorąc pod uwagę, że u dużych ras układ ruchu wykształca się do ok 2rż.... to cóż. Nierealne, nawet przy mieszkaniu w domu jednorodzinnym. Naprawdę, nie popadajmy w przesadę...
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: Bernek w mieszkaniu na 3 piętrze - schody

Postprzez Czela » 2012-09-09, 22:28

Kupujac pieska, mala piekna kuleczke, nikt nie zaklada, ze psiak bedzie chorowal.
Ma zyc dlugo i w zdrowiu. Niestety gdy spotka nas choroba lub nieszczescie, schody to
nie paranoja ani przesada, to proza zycia, ktora musimy pokonac.
Moj Bernenczyk majac 10 miesiecy rozciol sobie tylna lapke na rozbitej butelce, ktora
lezala w sniegu. Rana bardzo gleboka. Krew lala sie strasznie. Nioslam go do weta
a po szyciu do domu na rekach. Dalam rede, bo w stresie ma sie dodatkowa porcje
sily. Ale noszenie go po schodach ponad 40 kg, 10 stopni by wejsc do domu, odbilo sie
na moim zdrowiu i na Boltusia rowniez. Gdy sie juz nauczyl kicac na trzech lapach i sam
je zaliczal,to te zdrowa tylna stawial bardziej na zewnatrz by utrzymac rownowage.
To nieprawidlowe stawianie lapki, wprawdzie nie zawsze, ale pozostalo, mimo cwiczen
i serii masazy. Troszke sie juz nanosilam i wiem jaki potrafi byc ciezki chory pies.
Wszystko jest dobrze gdy jest dobrze. Gdy pies zachoruje i sam nie daje rady, zaczynaja
sie prawdziwe schody, ktore musimy pokonac i o tym malezy pamietac.
Ale nasze pieski beda dlugo zyly i beda zdrowe, czego wszystkim zycze. :love2:
Avatar użytkownika
Czela
 
Posty: 582
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-07-11, 14:28
psy: Irko* Appek, Bolto*, Bero* i Falk* (BPP)Rubin Land

Re: Bernek w mieszkaniu na 3 piętrze - schody

Postprzez Barbapapa » 2012-09-10, 12:10

daria napisał(a):a ja jeszcze dodam że jako hodowca nie sprzedałabym szczeniaka wiedząc że jest to trzecie piętro bez windy no ale kiedyś może będzie dom

CZyli Ja bym nie miała szans.... to daje do myślenia...
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy

Re: Bernek w mieszkaniu na 3 piętrze - schody

Postprzez Alibaba » 2012-09-10, 16:40

<luzik> Cześć jestem tu nowa z moim bernusiem Alikiem (Alibaba), też mieszkamy narazie na 3 piętrze z perspektywą przeprowadzki do domu za okoł pół roku, Ali ma teraz 3,5 m i waży 19 kg. Kłopotliwym jest już znoszenie go więc jeśli pozwolicie <skromny> chętnie wezmę udział w tych rozważaniach?
Alibaba
 
Posty: 3
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-09-10, 15:36

Re: Bernek w mieszkaniu na 3 piętrze - schody

Postprzez Anna Rozalska » 2012-09-11, 09:58

Znoście szczeniaka jak długo się da a od 5-go miesiąca podawajcie preparaty wspomagające rozwój chrząstki stawowej.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Bernek w mieszkaniu na 3 piętrze - schody

Postprzez Majszczur » 2012-09-11, 10:13

daria napisał(a):a ja jeszcze dodam że jako hodowca nie sprzedałabym szczeniaka wiedząc że jest to trzecie piętro bez windy no ale kiedyś może będzie dom
no to teraz Daria pojechałaś :lol: z tego prosty wniosek, że że uważasz iż ja nie powinnam mieć berna... smutne :-> mimo tego jak sobie radziliśmy z umierającą Bertą...
Ostatnio edytowano 2012-09-11, 10:15 przez Majszczur, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Majszczur
 
Posty: 4678
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-16, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP: BERTA (*)... GRANDA (Princess Lovely Lady)

Re: Bernek w mieszkaniu na 3 piętrze - schody

Postprzez marieanne » 2012-09-11, 10:13

Majszczur napisał(a):
daria napisał(a):a ja jeszcze dodam że jako hodowca nie sprzedałabym szczeniaka wiedząc że jest to trzecie piętro bez windy no ale kiedyś może będzie dom
no to teraz Daria pojechałaś :lol: z tego prosty wniosek, że uważasz iż ja nie powinnam mieć berna... smutne :->

Jak i kilka (kilkanaście?) innych osób na tym forum ;-)
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: Bernek w mieszkaniu na 3 piętrze - schody

Postprzez Poker » 2012-09-11, 14:19

Hej laski Wy powinnyście mieć berny mimo 3 piętra bez windy, to Ci których "te piętra" przerosły i ich psy wylądowały w schroniskach lub co gorsza na bruku, nie powinni ich mieć. Tylko jak takich rozpoznać <mysli>
Może nie patrzmy na wszystkie poruszane tu problemy i dawane rady przez czubek własnego noska. Jeśli ktoś będzie chciał wziąć berna na trzecie piętro bez windy to i tak weźmie, my możemy (?) jedynie sprawić, żeby zrobił to jak najbardziej świadomie. Czasami świadomość postępowania wbrew radom doświadczonych rodzi ... wiekszą odpowiedzialność.
PS. Poker mieszkał w bloku bez windy na trzecim piętrze 4 lata :mrgreen: a mógłby i do tej pory, gdyby nam domek nie wyszedł <rotfl>
Poker
 
Posty: 2223
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 14:22
Lokalizacja: nad Świdrem
psy: Poker (*)Hugo(*)O MójTySmutku, Porto CzarująceOczy

Re: Bernek w mieszkaniu na 3 piętrze - schody

Postprzez marieanne » 2012-09-11, 14:23

Poker napisał(a):Hej laski Wy powinnyście mieć berny mimo 3 piętra bez windy, to Ci których "te piętra" przerosły i ich psy wylądowały w schroniskach lub co gorsza na bruku, nie powinni ich mieć. Tylko jak takich rozpoznać <mysli>
Może nie patrzmy na wszystkie poruszane tu problemy i dawane rady przez czubek własnego noska. Jeśli ktoś będzie chciał wziąć berna na trzecie piętro bez windy to i tak weźmie, my możemy (?) jedynie sprawić, żeby zrobił to jak najbardziej świadomie. Czasami świadomość postępowania wbrew radom doświadczonych rodzi ... wiekszą odpowiedzialność.
PS. Poker mieszkał w bloku bez windy na trzecim piętrze 4 lata :mrgreen: a mógłby i do tej pory, gdyby nam domek nie wyszedł <rotfl>

A co z tymi, których berny w domu/budzie/kojcu przerosły i z psów jest siedem nieszczęść...?
To nie od piętra zależy, czy jest się dobrym przewodnikiem dla psa i tyle - a w każdym razie takie moje zdanie.
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: Bernek w mieszkaniu na 3 piętrze - schody

Postprzez Poker » 2012-09-11, 15:05

marieanne napisał(a):A co z tymi, których berny w domu/budzie/kojcu przerosły i z psów jest siedem nieszczęść...?
To nie od piętra zależy, czy jest się dobrym przewodnikiem dla psa i tyle - a w każdym razie takie moje zdanie.


a to Droga Koleżanko są tematy na inne wątki po prostu:
1. co z tymi, których berny w domu/budzie/kojcu przerosły i z psów jest siedem nieszczęść...?
2. To nie od piętra zależy, czy jest się dobrym przewodnikiem dla psa
3. i tyle
4. w każdym razie takie moje zdanie
załóż jakiś to pewnie podyskutujemy <zmeczony>
Poker
 
Posty: 2223
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 14:22
Lokalizacja: nad Świdrem
psy: Poker (*)Hugo(*)O MójTySmutku, Porto CzarująceOczy

Re: Bernek w mieszkaniu na 3 piętrze - schody

Postprzez Poker » 2012-09-11, 15:06

:oops: już nie bede
Poker
 
Posty: 2223
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 14:22
Lokalizacja: nad Świdrem
psy: Poker (*)Hugo(*)O MójTySmutku, Porto CzarująceOczy

Re: Bernek w mieszkaniu na 3 piętrze - schody

Postprzez marieanne » 2012-09-11, 16:29

Spoko, spoko :mrgreen:
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: Bernek w mieszkaniu na 3 piętrze - schody

Postprzez anula » 2012-09-11, 17:08

Zdarzyło mi się ulec Pani, która kupiła na 3 piętro w bloku landseera. Nosiła go jak długo się dało (czyli niedługo) potem schodził i wchodził na smyczy, był pod stałą profilaktyczną opieką ortopedy (!) a od roku ma swój własny domek z ogródkiem. Pani nie miała potrzeby mieć domku dla siebie, ale dla Leosia <hura>
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: Bernek w mieszkaniu na 3 piętrze - schody

Postprzez Anna Rozalska » 2012-09-11, 19:43

To się nazywa mega poświęcenie
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Berneński Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości