Szybka Pomoc szczeniak jedzenie...

Wszystko na temat hodowli Berneńczyków, a także dyskusje na temat rasy

Moderator: Halina

Szybka Pomoc szczeniak jedzenie...

Postprzez emiceha » 2012-12-13, 12:41

Witam serdecznie jestem od dwóch dni szczęśliwym posiadaczem berneńczyka 3 miesiecznego o imieniu Luna :)

...przy zakupie od razu zamówiłem karmę jaka miała wyprawkę czyli eukanuba puppy large jednak jak to na allegro bywa kuriera lub listonosza wciąż nie ma, wyprawka skończyła się wczoraj wieczorem a dzisiaj nigdzie nie mogę w swoim mieście dostać tej karmy kompletnie nigdzie :( , (kurier powinien sie pojawic przez najblizsze 24 podejrzewam) ale przez ten czas co polecano mi (kurczak gotowany ryz i marchewka okolo 1 szklanki jako porcja ?) (dostala jedna porcje i niestety biegunka) ... z góry serdecznie dziękuję za pomoc .
emiceha
 
Posty: 1
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-12-13, 12:32

Re: Szybka Pomoc szczeniak jedzenie...

Postprzez Barbel » 2012-12-13, 17:35

Skąd jestes? Moze ktos forumowy mieszka blisko?
Moze nie toleruje kurczaka? może sam ryz - z miesem bez marchewy? Była 1 luźna koopa czy biegunka z woda?
Bo 1 luźna nic nie znaczy, przyzwyczai się.
Moze twaróg? ( chudy)!
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Szybka Pomoc szczeniak jedzenie...

Postprzez Ella » 2012-12-13, 21:49

Kurczak+ryż+trochę startej drobno marchewki to raczej dobre menu dla szczeniaka,ale jeśli do tej pory dostawał tylko i wyłącznie karmę suchą-to biegunka murowana(bo trzeba wprowadzać nowe rzeczy do jadłospisu malucha stopniowo i po troszeczku).
Myślę,że w jakiejś większej lecznicy weterynaryjnej znalazłabyś tę karmę,a jeśli nie dokładnie tę ,to coś z karm weterynaryjnych-jest taka Eucanuba Intestinal dla szczeniąt z problemami jelitowymi lub podobna z innej firmy-weterynarz ci coś doradzi.Szkoda żeby maluchowi biegunka się rozchulała.
Jeśli nie masz takiej lecznicy w pobliżu,trudno-daj maluchowi sam kleik ryżowy na wodzie z odrobinką mielonej piersi z kurczaka(dosłownie 1 łyżeczka mięsa) .
Na jedną porcję nie dawaj całej szklanki ,to trochę za dużo na raz,zwłaszcza,że to nowy rodzaj jedzenia-raczej dawaj teraz 5 posiłków/dobę o objętości ok3/4 szklanki maximum.
Avatar użytkownika
Ella
 
Posty: 1797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-01, 01:57
Lokalizacja: Czeladź(Śląskie)
psy: JOKASTA i BAILA MORENA (DSPP)
Hodowla: Swiss Diamond FCI


Powrót do Berneński Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości