Gubienie sierści zimą...

Wszystko na temat hodowli Berneńczyków, a także dyskusje na temat rasy

Moderator: Halina

Gubienie sierści zimą...

Postprzez nukari » 2012-12-28, 19:03

Witajcie
Od około 2 tygodni mój dwulatek zaczął gubić sierść jak szalony. Futro jest wszędzie. Przy codziennym czesaniu zawsze spory kłąb futra... Wygląda już jak pół psa :( Je suchą karme Best Choice więc witamin ani niczego na sierść mu nie daje. Co drugi dzień łyżkę oleju do karmy. Ta sierść co mu została wygląda ładnie - błyszcząca, miękka. Czy to normalne, że w środku zimy to futro tak wyłazi? Już się zastanawiam czy nie iść do weta...
Avatar użytkownika
nukari
 
Posty: 11
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-03-27, 12:18

Re: Gubienie sierści zimą...

Postprzez Przemo » 2012-12-28, 19:06

A może przez te troche cieplejsze dni?
Avatar użytkownika
Przemo
 
Posty: 2830
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 16:58
psy: Bera(*)

Re: Gubienie sierści zimą...

Postprzez Halina » 2012-12-28, 19:21

Normalne, mój Karo odkąd pamiętam gubił na zimę sierść. W tym roku nie inaczej - wygląda jak koszmarek .
Avatar użytkownika
Halina
Moderator
 
Posty: 6570
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 07:48
Lokalizacja: Dargiń
psy: Karo, Sotella,Ofra, Kora[*], Bora[*], Berni[*]
Hodowla: Szumiąca Knieja

Re: Gubienie sierści zimą...

Postprzez Barbel » 2012-12-28, 20:42

U nas tak samo - tradycyjnie na wystawę w Kielcach Barnabik się rozbierał do slipek. W tym roku trochę później, ale tez w okolicach Mikołaja była kumulacja. Teraz odrastamy.
U kota podobnie. Po prostu moje zwierzaki w okresie zimowym częściej spędzają czas w domu. Kot nie wychodzi zupełnie.
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Gubienie sierści zimą...

Postprzez anjucha » 2012-12-29, 15:04

Miszol tak samo. Przed świętami byliśmy u fryzjera-sierści wyszło tyle, że można by zrobić drugiego Miszolca :D ale po wizycie w domu i tak pełno kłaków-wszyscy się już przyzwyczaili, że przed nalaniem zupy z miski trzeba wyciągnąć kłaczki, no ale ileż można. Nie wiem czy to jest spowodowane po prostu zwykłą wymianą sierści, czy przez pogodę wariuje czy może do tej zwykłej wymiany dochodzi jeszcze wymiana włosa ze szczenięcego na dorosły. Tak czy siak uzbrajamy się w cierpliwość i czekamy. Łysy nie jest-wypada tylko ten martwy włos :)
Avatar użytkownika
anjucha
 
Posty: 189
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-02-27, 17:33
psy: Berneński pies pasterski

Re: Gubienie sierści zimą...

Postprzez Ella » 2012-12-29, 20:26

U nas podobnie,gdyby Jokusia była bernem ,pewnie mielibyśmy gęsty dywan z jej włosów :lol: ,a tak włosa jest 2xmniej,ale i to wystarczyłoby na niezły dywanik;>
Spoiler:
Avatar użytkownika
Ella
 
Posty: 1797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-01, 01:57
Lokalizacja: Czeladź(Śląskie)
psy: JOKASTA i BAILA MORENA (DSPP)
Hodowla: Swiss Diamond FCI


Powrót do Berneński Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości