Potrzebna rada

Wszystko na temat hodowli Berneńczyków, a także dyskusje na temat rasy

Moderator: Halina

Potrzebna rada

Postprzez Bartek » 2013-12-07, 18:08

Cześć, potrzebuje 2 rad.
1. Potrzebuje kontakt do dobrego weterynarza, który zna się na Berneńczykach najlepiej we Wrocławiu ewentualnie w okolicach.
2. Mój Max za 10 dni będzie miał 7 miesięcy, dzisiaj waży 38 kg. Dodam, że od samego urodzenia był wielki, nawet gdy podaje łapę to jego łapa jest jak 4/5 mojej dłoni:) . Zastanawiam się czy to nie jest za dużo jak na tak młodego psiaka. Pozdrawiam :)
Avatar użytkownika
Bartek
 
Posty: 3
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-11-29, 17:45
psy: Max

Re: Potrzebna rada

Postprzez Solonek » 2013-12-07, 20:18

we Wrocławiu z tego co wiem można polecić Klinikę UP (Pl. Grunwaldzki, wejście od Kredki i Ołówka), ja osobiście pod względem chirurgi ortopedycznej polecam dr. Niedzielskiego, ma gabinet w okolicach Arkad (możesz sobie wygooglować adres). Czy jest we Wrocławiu jakiś "specjalista" od berneńczyków to nie wiem. Warto na pewno wybrać dobrze wyposażoną klinikę, która na miejscu w razie konieczności wykona potrzebne badania (usg, rtg, krew, mocz)
Co do wagi to wydaje się całkowicie w porządku, chociaż zawsze należy też podać wysokość w kłębie (od łopatek w dół)
Avatar użytkownika
Solonek
 
Posty: 395
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-10-14, 02:38
Lokalizacja: Wrocław
psy: Sonia

Re: Potrzebna rada

Postprzez Anna Rozalska » 2013-12-07, 20:31

Waga psiaka jest jak najbardziej ok. tym bardziej, ze od urodzenia był duży. Szczeniaki rosną w różnym tempie.
Moja suka w wieku 7 miesięcy ważyła 30 kg. a w wieku 2 lat osiągnęła wagę 52 kg. łapki berneńczyków są konkretne jak u niedzwiadka. Ważne aby szczeniak nie był gruby ze względu na stawy więc nie należy go przekarmiać.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Potrzebna rada

Postprzez aurorabea » 2013-12-09, 12:55

Nasz Godrejjo będzie za 2 dniu również miał skończone 7 miesięcy a waży ok 32 kg (przy czym grubaskiem nie jest - żeberka wystają że aż czasami się zastanawiam, kiedy on to wszystko co je trawi :D), więc myślę że nie ma się czym martwić. Co więcej, jak zdarzyło mi się być jakiś miesiąc temu u dra Ingardena (Godrey ważył wtedy ok 30 kg), to usłyszałam o miesiąc starszej berneńce (miała więc wtedy również 7 miesięcy), która ważyła 39 kg i wszystko z nią było w należytym porządku ;) i tak jak pisze Ania, co szczeniak to inne tempo, jak i wagi docelowe psów mogą być różne.

Ja bym może przy okazji skorzystała z wątku i spytała się Krakusów, czy w tym jakże pięknym mieście Królów Polski (lub okolicach) przyjmuje weterynarz z bardziej specjalistyczną wiedzą właśnie o bernusiach? Z góry dziękuję za odpowiedzi :)
Avatar użytkownika
aurorabea
 
Posty: 107
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-08-05, 14:20
Lokalizacja: Bolechowice k. Krakowa
psy: berneński pies pasterski

Re: Potrzebna rada

Postprzez Aga-2 » 2013-12-11, 12:07

aurorabea napisał(a):Ja bym może przy okazji skorzystała z wątku i spytała się Krakusów, czy w tym jakże pięknym mieście Królów Polski (lub okolicach) przyjmuje weterynarz z bardziej specjalistyczną wiedzą właśnie o bernusiach? Z góry dziękuję za odpowiedzi :)


Przy ul. Orlich Gniazd przyjmuje pani Ania Kułyk. Sama jest od lat posiadaczką berneńczyków (chociaż hoduje pudle ;) ) Do doktora Ingardena też trafia sporo berneńczyków, ale zwykle z poważniejszymi schorzeniami. Tak czy owak dobrze trafiłaś <tak>
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: Potrzebna rada

Postprzez aurorabea » 2013-12-11, 21:42

Aga dzięki piękne :) na pewno odwiedzimy panią Anię :)
Avatar użytkownika
aurorabea
 
Posty: 107
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-08-05, 14:20
Lokalizacja: Bolechowice k. Krakowa
psy: berneński pies pasterski

Re: Potrzebna rada

Postprzez Bartek » 2013-12-14, 23:53

Dziękuję bardzo za odpowiedzi na moje pytania :) pozdrawiam :)
Avatar użytkownika
Bartek
 
Posty: 3
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-11-29, 17:45
psy: Max

Re: Potrzebna rada

Postprzez kame » 2014-02-20, 14:41

Zgadzam się z przedmówcą.
kame
 
Posty: 3
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-02-18, 19:19


Powrót do Berneński Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości