Bernenczyk w mieszkaniu 80m2

Wszystko na temat hodowli Berneńczyków, a także dyskusje na temat rasy

Moderator: Halina

Re: Bernenczyk w mieszkaniu 80m2

Postprzez SwissW » 2009-09-16, 14:40

Wreszcie mam jakiś bliżej określony termin pojawienia się pieska w moim domu :mrgreen: Być może będzie to pod koniec maja 2010 roku...czyli po mojej maturze.
I tu pojawia się odwieczny dylemat- pies czy suczka. Oczywiście wiem, że psy sa większe od suk i bardziej "okazałe" suki natomiast przeważnie mniejsze i bardziej "kompaktowe"
W domku ma już kundelka samca i niewiem, czy naprzyklad suka z psem może być pod jednym dachem? Czy podczas cieczki suce podaje się jakieś środki aby nie była atrakcyjna dla samca, czy poprostu trzeba oddzielić?
Oczywiście suczka będzie wysterylizowana bo nie planuję hodowli, ale do tego czasu muszę znaleźć jakiś sposób na cieczkę...
A może lepiej kupić pieska?
Podejrzewam też że trzeba będzie wcześniej zarezerwować pieska u hodowcy. A przy okazji- Czy ktoś może orientuje się w jakiej hodowli planowany jest miot na marzec 2010?
Avatar użytkownika
SwissW
 
Posty: 1584
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-02-09, 14:04
Lokalizacja: Zegrze
psy: Bobi i Riko

Re: Bernenczyk w mieszkaniu 80m2

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2009-09-16, 14:48

przede wszystkim wysterylizuj i bedzie w pozadku:)
piesek bedzie probowal twojego dominowac i jesli twoj jest ulegly to problemu nie bedzie ale jesli bedzie dominantem to moga byc zatargi:) my zawsze w domu mielismy psy teraz mamy dwie suczki i moze na wiosne bedzie w naszym domu trzecia suczka:) ale tym sie chwalić bede później:)
pierwsza cieczka jest zazwyczaj mniej intensywna ale u nas mimo podawania srodkow na zmniejszenie zapachow i pryskania pod ogonek spreyami pies przy bliższym kontakcie i tak wyczul:)
cieczka to tylko bedzie 3 tygodnie i bedziesz musiala izolowac:) jedna pani co ma od nas sunie dwa tyg po kupnie suni kopiła setera :) i przy pierwszej cieczce w wielkanoc psy rozdzielała po pokojach i osobno na spacerki wiec roboty jest podwójnie:) ale do przezycia :)
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: Bernenczyk w mieszkaniu 80m2

Postprzez Apcik » 2009-09-16, 18:41

psy nie zawsze są wieksze ;-)
wesoła a skąd jesteś :?: będzie prościej znaleźć jakąś hodowle, chyba że odległośc nie ma dla ciebie znaczenia ;-)
i tak jak Daria mówi, musisz wiedzieć czy twoje psisko ma charakterek czy nie ;-)
Avatar użytkownika
Apcik
Moderator Działu
 
Posty: 2985
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-08-15, 23:19
Lokalizacja: Cieszyn/Kraków
psy: Cezary

Re: Bernenczyk w mieszkaniu 80m2

Postprzez SwissW » 2009-09-16, 19:27

Jestem z Zegrza niedaleko Warszawy ;-) Odległość niby nie ma większego znaczenia, ale jednak im bliżej tym lepiej... Bo zawsze można szybko pojechać i odwiedzić maluszka :-)
Avatar użytkownika
SwissW
 
Posty: 1584
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-02-09, 14:04
Lokalizacja: Zegrze
psy: Bobi i Riko

Re: Bernenczyk w mieszkaniu 80m2

Postprzez SwissW » 2009-09-17, 15:38

[quote="Daria + Chila i Luna"]przede wszystkim wysterylizuj i bedzie w pozadku:)
piesek bedzie probowal twojego dominowac i jesli twoj jest ulegly to problemu nie bedzie ale jesli bedzie dominantem to moga byc zatargi:) my zawsze w domu mielismy psy teraz mamy dwie suczki i moze na wiosne bedzie w naszym domu trzecia suczka:) ale tym sie chwalić bede później:)


Oczywiście suczka będzie wysterylizowana po pierwszej cieczce :)
No niestety mój pies raczej do uległych nie należy, ale mimo to ma nadzieję, że jakoś zaakceptuje szczeniaka w domu. Na początku piesek będzie miał jak ja to nazywam "szczenięcy immunitet" a potem jakoś ustalą hierarchię między sobą...

A co do Twojej trzeciej suczki- to zdradź tylko jeśli możesz czy to będzie berneńczyk?
Avatar użytkownika
SwissW
 
Posty: 1584
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-02-09, 14:04
Lokalizacja: Zegrze
psy: Bobi i Riko

Re: Bernenczyk w mieszkaniu 80m2

Postprzez SwissW » 2009-09-26, 19:42

Mam już wstępnie wybraną hodowlę, będzie to hodowla Ered Luin. Jakie względy o tym zadecydowały? Przede wszystkim bo są tam piękne suczki o świetnych rodowodach, jak również jest to bardzo bliziutko od mojego miejsca zamieszkania :mrgreen:

Kurcze, mialam się nie chwalić aby nie zapeszać, ale nie mogłam się powstrzymać :oops:

Mamusią mojego pieska będzie BAJKA Ered Luin (córka Bastka i Arietty) luB ARWENA Ered Luin (córka DINA van't Stokerybos i ARIETTY Diamante Nero) :mrgreen:
Avatar użytkownika
SwissW
 
Posty: 1584
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-02-09, 14:04
Lokalizacja: Zegrze
psy: Bobi i Riko

Re: Bernenczyk w mieszkaniu 80m2

Postprzez SwissW » 2009-11-06, 18:45

Mam takie małe pytanie do formumowiczów, którzy znają się na tym- szczególnie hodowców.

Jakie wady mogą występować u berneńczyków (umaszczenie i...) oraz jaki ma to związek z ceną szczeniaczka?

Wiem, że cena nie jest najważniejsza, ale chciałabym się dowiedzieć.
Avatar użytkownika
SwissW
 
Posty: 1584
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-02-09, 14:04
Lokalizacja: Zegrze
psy: Bobi i Riko

Re: Bernenczyk w mieszkaniu 80m2

Postprzez AT » 2009-11-06, 19:29

niebieskie oko, złamany ogon - to wady, które poza umaszczeniem są widoczne przy odbiorze szczeniaka. A z ceną to jest tak, że ktoś za psa ,,wystawowego" może chcieć od Ciebie 1500 zł a w innej hodowli ktoś za szczenię z wadą (na przykład z dużą białą łatką na grzbiecie) będzie chciał 2000. Wszystko jest kwestią tego jak dany hodowca w ogóle ,,ceni" swoje szczenięta ;-).
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Re: Bernenczyk w mieszkaniu 80m2

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2009-11-06, 19:49

wesola napisał(a):
Daria + Chila i Luna napisał(a):A co do Twojej trzeciej suczki- to zdradź tylko jeśli możesz czy to będzie berneńczyk?

nie to nie będzie berneńczyk :mrgreen: i może będzie szybciej niż na wiosnę ;-)
Ostatnio edytowano 2009-11-06, 19:52 przez Daria + Chila i Luna, łącznie edytowano 1 raz
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: Bernenczyk w mieszkaniu 80m2

Postprzez SwissW » 2009-11-06, 20:53

Dziękuje za odpowiedź :)

Czyli wszystko zależy od renomy hodowli, od tego czy szczenie ma elitarnych przodków, czy tylko "zwykłe" psy hodowlane?
Avatar użytkownika
SwissW
 
Posty: 1584
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-02-09, 14:04
Lokalizacja: Zegrze
psy: Bobi i Riko

Re: Bernenczyk w mieszkaniu 80m2

Postprzez AT » 2009-11-06, 21:11

Wszystko jest relatywne ;-) dla kogoś jego ,,zwykłe" psy są niezwykłe bo na przykład mają świetne charaktery i pracują w dogoterapii (ale championami nie są) a dla kogoś innego jego psy są wyjątkowe bo są championami na przykład. No i jest jeszcze druga kwestia - ktoś jest w stanie zapłacić dużo za psa po ,,przeciętnych" w wyglądzie rodzicach dlatego, że mają wspaniałe charaktery i osiągnięcia w sporcie na przykład a ktoś inny patrzy głównie na wygląd tytuły z wystaw i za szczeniaka po ,,pięknichach" jest w stanie dużo zapłacić, jeszcze inni największą wagę przywiązują do wiedzy na temat zdrowia przodków. Tak więc dla różnych ludzi ,,elitarne" pochodzenie może znaczyć różne sprawy ;-) (zarówno dla hodowcy jak i nabywcy).
Oczywiście może się zdarzyć tak, że rodzić Twojego szczeniaka jest championem piękności, w dodatku psem lawinowym na przykład i może pochwalić się też długowiecznymi przodkami - wtedy to już jest ,,elitarny" bez dwóch zdań ;-) i cena za takiego szczeniaka na pewno będzie wyższa. (jak ktoś o miocie po takich rodzicach usłyszy to proszę o kontakt ;-) )
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Re: Bernenczyk w mieszkaniu 80m2

Postprzez Dogger » 2009-11-11, 17:46

Mieszkanie nie jest dla Berna dobre :-/ Może gdybyś się do domu z ogrodem przeprowadziła byłoby lepiej ;-)
Avatar użytkownika
Dogger
 
Posty: 14
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-12, 20:19
Lokalizacja: Szukaj na mapie ;]
psy: są fajne ^^

Re: Bernenczyk w mieszkaniu 80m2

Postprzez daria » 2009-11-11, 18:49

Dogger napisał(a):Mieszkanie nie jest dla Berna dobre :-/ Może gdybyś się do domu z ogrodem przeprowadziła byłoby lepiej ;-)

Lepiej,co przez to rozumiesz :?:
Moja suńka mieszka w mieszkaniu ,nie widzę żeby była nieszczęsliwa,są psy które mieszkaja w domach z ogrodem ale o spacerach poza ogród mogą tylko pomarzyć,wszystko zalerzy od tego jakim człowiekiem jest właściciel i kim jest dla niego jego pies
Avatar użytkownika
daria
 
Posty: 5439
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-16, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Cometa Balticanis (Birma)

Re: Bernenczyk w mieszkaniu 80m2

Postprzez SwissW » 2009-11-11, 19:31

Daria zgadzam się z Tobą w 100%

Jedna pani hodowczyni powiedziała mi kiedyś "berneńczyk nie mieszka na "metrach" ale w sercu swego właściciela" i ja się z nią zgadzam.
Avatar użytkownika
SwissW
 
Posty: 1584
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-02-09, 14:04
Lokalizacja: Zegrze
psy: Bobi i Riko

Re: Bernenczyk w mieszkaniu 80m2

Postprzez Hekate » 2009-11-11, 20:03

Daria + Chila i Luna napisał(a):
wesola napisał(a):A co do Twojej trzeciej suczki- to zdradź tylko jeśli możesz czy to będzie berneńczyk?

nie to nie będzie berneńczyk :mrgreen: i może będzie szybciej niż na wiosnę ;-)

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a ja się domyślam co to będzie, tylko z tego co czytałam na molosach to myślałam że to będzie piesek :-P
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: Bernenczyk w mieszkaniu 80m2

Postprzez kreska » 2009-11-11, 21:32

Bliskosc miejsca zamieszkania nie powina decydowac o wyborze psa :roll: ale to moaja opinia :-) oprocz umaszczenia, warto tez zwocic uwage na postawe, temperament, wada moze tez byc zgryz :roll: jak ja bym teraz szukala dla siebie szczeniaka wybieralabym z linii genetycznych, ktore sie w jak najmniejszym stopniu ze soba nie krzyżują i w miare mozliwosci sprawdzilabym dlugowiecznosc przodkow :-)
pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Bernenczyk w mieszkaniu 80m2

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2009-11-11, 22:51

Hekate napisał(a):
Daria + Chila i Luna napisał(a):
wesola napisał(a):A co do Twojej trzeciej suczki- to zdradź tylko jeśli możesz czy to będzie berneńczyk?

nie to nie będzie berneńczyk :mrgreen: i może będzie szybciej niż na wiosnę ;-)

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a ja się domyślam co to będzie, tylko z tego co czytałam na molosach to myślałam że to będzie piesek :-P

ciiii nie zdradzaj:):):)
ja już jajko znoszę :D:D:D a do świat jeszcze tyle czasu.....
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: Bernenczyk w mieszkaniu 80m2

Postprzez daria » 2009-11-12, 10:30

kursze co to za konspiracja i tajemnice,proszę sie przyznać o jakiego stworka się stadko powiększy ;-) :-D
Avatar użytkownika
daria
 
Posty: 5439
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-16, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Cometa Balticanis (Birma)

Re: Bernenczyk w mieszkaniu 80m2

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2009-11-12, 11:28

to nie ten wątek nie będziemy już pracy modom dodawać w czyszczenie:D a na naszym wątku w galeryjce dla ciekawskich:D
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: Bernenczyk w mieszkaniu 80m2

Postprzez Natalia i Galwin » 2010-04-23, 09:00

http://www.ulubiency.wp.pl/gid,12198721 ... Bpage%5D=1
Niech przeczytają wszyscy, którzy myślą że posiadanie ogrodu zwalania z obowiązku wychodzenia na spacery oraz osoby, które nie chcą brać psa, bo mieszkają w bloku i "pies by się męczył" .
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Poprzednia strona

Powrót do Berneński Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości