Suplementy na stawy

Wszystko na temat hodowli Berneńczyków, a także dyskusje na temat rasy

Moderator: Halina

Suplementy na stawy

Postprzez neptun » 2018-11-19, 06:45

Witamy Wszystkich bardzo serdecznie i mamy pytanie.
Zora (5 miesięcy) dostaje suchą karmę dla szczeniąt ras dużych, która, jak podaje producent, zawiera wysoką zawartość glukozaminy i chondroityny.* Nasza Pani weterynarz stwierdziła, że nie ma sensu w tej sytuacji podawać jakichkolwiek dodatkowych preparatów. Dodamy tylko, że rodzice Zory nie mieli żadnych chorób ani problemów ze stawami, a i nasz Łobuz to wulkan energii, choć wiemy że to o niczym nie świadczy. Gdyby WAszym zdaniem powinna dostawać dodatkowo jakiś preparat, to poprosimy o rekomendację. Z góry dziękujemy za Wasze opinie i doświadczenia na ten temat.

* dokładny opis na karmie - hydrolizat muszli skorupiaków (źródło glukozaminy, 320mg/kg), ekstrakt z chrząstki (źródło chondroityny, 190mg/kg)
neptun
 
Posty: 1
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2018-07-24, 10:19

Re: Suplementy na stawy

Postprzez SW10 » 2018-11-21, 19:02

Były już dyskusje na ten temat. Opinie są różne. Ja podaje cały czas, najczęściej Caniviton.
SW10
 
Posty: 119
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-05-31, 21:17
psy: Dora(*) Szajeczka Kamień Milowy

Re: Suplementy na stawy

Postprzez Bożena od Pretora » 2018-11-21, 19:39

Ja ma 5 miesiecznego DSPP, nasza Pani weterynarz powiedziała ze to ze w karmie sa te skladniki nie wyklucza podawania w tabletkach czy w proszku glukozaminy. Ja podaje Caniviton teraz w tabletkach bo to szczeniak, potem będę dawała Caniviton forte w proszku, tak dawałam tez poprzedniemu DSPP.
Avatar użytkownika
Bożena od Pretora
 
Posty: 760
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 18:20
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Pretor[*] Ramzes


Powrót do Berneński Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości