Pierwsze dni...

Wszystko na temat hodowli Berneńczyków, a także dyskusje na temat rasy

Moderator: Halina

Postprzez Anioł » 2008-04-15, 08:56

Witam przyszłą napewno szczęśliwą miłośniczkę bernusi. Nie wiem jak konkretnie duże jest twoje mieszkanie, ale myślę, że wielkość mieszkania nie wpłynie żle na rozwój twojej suczki. Należy zadbać przedewszystkim o kąt wyłącznie przeznaczony dla niej. Pamiętaj też, że o potrzebie ruchu ( spacery ) bo to wkońcu tylko mieszkanie. Na początku to i tak sobie nie pospacerujesz no bo kwarantanna, ale później troszkę trzeba się wykazać. Pozdrawiam bardzo serdecznie i życzę jak najwięcej radości z małego bernusia.
Anioł
 
Posty: 25
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-03-19, 08:50

Postprzez Anna Rozalska » 2008-04-15, 09:01

Ja też mieszkam w bloku. na początku pamietaj aby piesio nie schodził i wchodził po schodach. My jeżdzimy windą. Karma dla małego bernusia też musi być z tzw. górnej połki. Dużo rzeczy powinien przekazać hodowca. popatrz dokładnie na książeckę zdrowia . mała przy odbiorze powinna mieć już szczepienie i odrobaczenie. Po odbiorze małej od razu do weta, który bedzie prowadził suczke.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Postprzez kala » 2008-04-15, 13:55

dzięki za odpowiedzi, mieszkanie mamy duże 120 m, więc kąt przeznaczony wyłącznie dla naszej suczki napewno się znajdzie, myśle że ze spacerami też nie bedzie problemu, wieksza ilośc ruchu na powietrzu przyda sie całej mojej rodzinie :))) nie moge sie juz doczekać kiedy ją zabierzemy do domu, dzisiaj widziałam jej aktualne zdjęcia- ma już 6 tygodni i jest piekana!!! pozdrawiam
kala
 
Posty: 110
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-04-13, 17:28
Lokalizacja: Łódź
psy: Mela

Postprzez Anioł » 2008-04-15, 14:40

Witam w klubie Kala, jeszcze jej nie masz ,a już ją kochasz tak jak chyba my wszyscy!
Anioł
 
Posty: 25
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-03-19, 08:50

Re: Pierwsze dni...

Postprzez kala » 2008-04-22, 17:15

witam ponownie
mam pytanie, w sobote rano odbieramy naszą sunie, ma teraz 8 tygodni, ona jest karmiona karma Royal Cannin, ale ostanio bylismy w sklepie i polecono nam inną karme Nutro Choice dla dużych szczeniat, czy ktos cos wie o tej karmie , czy jest lepsza, bo ja nie mam pojęcia, czy mam zmieniac małej karme czy pozostac przy poprzedniej/?? pozdrawiam
kala
 
Posty: 110
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-04-13, 17:28
Lokalizacja: Łódź
psy: Mela

Re: Pierwsze dni...

Postprzez Tess » 2008-04-22, 17:58

My polecamy Royala, ale Nutra ponoć też dobra jest.
Tess
 
Posty: 3112
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-09, 12:15
Lokalizacja: Dłużyna/Elblag
psy: Niuniuś i Mila ( Maisa Szumiaca Knieja )

Re: Pierwsze dni...

Postprzez Anna Rozalska » 2008-04-22, 18:13

Ja polecam royal canin maxi babydog sensible. Zmieniłam małej bo w domu nie chciała eukanuby która dostała w wyprawce. Moim zdaniem royal jest lepszy na poczatek od Nutry. Poza tym pięknie pachnie.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Pierwsze dni...

Postprzez alexmat » 2008-04-22, 20:11

Witam i pozdrawiam nowych wielbicieli BPP :!: :-D
przy okazji chciałbym spytać, co powiecie na purinę :?: konkretnie dog chow dla juniora :-D
Avatar użytkownika
alexmat
 
Posty: 256
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-02-22, 20:39
Lokalizacja: Pogwizdów k/Cieszyna
psy: Dolli Dektra
Hodowla: Trójkolorowy Świat

Re: Pierwsze dni...

Postprzez Brożkin » 2008-04-22, 21:29

Witajcie!
Chciałem Wam wkleić zdjęcia Bony, które zrobiłem wczoraj, ale coś nie chcą się wgrać...
Jeszcze 8 dni i będziemy razem! :lol: Już się nie mogę doczekać, choć nie ukrywam, że jakaś trema mi się zaczyna udzielać czy coś... ;-)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Brożkin
 
Posty: 613
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-04-11, 23:06
Lokalizacja: Poznań
psy: Bona, Tobi

Re: Pierwsze dni...

Postprzez Anirysova » 2008-04-23, 07:09

Moim zdaniem Nutro Choice jest lepsze od Royala, dla szczenianiaka odpowiednie jest Puppy Large Breed :

http://www.krakvet.pl/nutro-choice-pupp ... -1845.html
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: Pierwsze dni...

Postprzez Cefreud » 2008-04-23, 07:32

ja mam złe doświadczenia z nutro-Freud trafił na porcję z grzybem i potem do ceny karmy doszło odgrzybianie psa :evil:
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Pierwsze dni...

Postprzez kala » 2008-04-27, 09:01

witam wszystkich
jest już znami nasza sunia Mela !!! od wczoraj, jest tak piękna że brak mi słów !!! ma teraz 8 tygodni, za nami pierwsza wspólna noc,Mela jest wesoła i odważna , ale troszke nam popiskuje mam nadzieje że to normalne musi się zaaklimatyzować, ja i pije także chyba wszystko jest ok. No i straszny z niej lejek, siusia co 15 minut. pozdrawiam
kala
 
Posty: 110
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-04-13, 17:28
Lokalizacja: Łódź
psy: Mela

Re: Pierwsze dni...

Postprzez Tess » 2008-04-27, 09:06

Gratulacje!!! Popiskiwać przestanie jak Was lepiej pozna i uzna za swoja rodzinę, a siusiać jak mały lejek będzie jeszcze dłuuugo. Mila ma 7 miesięcy, nadal wychodzi na dwór jakieś 5-6 razy dziennie, ale od miesiaca nie przydazyła jej się żadna wpadka... Pozdrawiamy i poprosimy wyprzytulać maleństwo od nas.
Tess
 
Posty: 3112
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-09, 12:15
Lokalizacja: Dłużyna/Elblag
psy: Niuniuś i Mila ( Maisa Szumiaca Knieja )

Re: Pierwsze dni...

Postprzez anula » 2008-04-27, 10:54

Kala z jakiej hodowli jest Twoja sunia?
Jesli chodzi o karme to na początek lepiej karmic tą którą jadła w hodowli.
Potem mozesz wybrac inną, ale jak już trochę przyzwyczai się do Was i do nowego otoczenia, po tzw. aklimatyzacji. Uważam, że na początek nie powinno zmieniać się wszystkiego pieskowi. Poza tym jak już będziesz wiedziała jaką karmę chcesz jej dawać kupuj przez sklepy internetowe. W sklepach zoologicznych sprzedają karmę na wagę dużo drożej i nigdy nie masz gwarancji, ze nie jest to karma przeteminowana, bo do stojącego w sklepie wora można wsypać praktycznie wszystko.
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: Pierwsze dni...

Postprzez kala » 2008-04-27, 14:05

witam ponownie
nasza Mela jest z hodowli Aninbernus z Warszawy
kala
 
Posty: 110
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-04-13, 17:28
Lokalizacja: Łódź
psy: Mela

Re: Pierwsze dni...

Postprzez Anna Rozalska » 2008-04-27, 14:20

No to Lamia jest ciotką Waszej Meli z poprzedniego miotu tez z hodowli Aninbernus. Astra też jest mamą lamii. Życzę powodzenia w wychowaniu.
Jeśli mała nie chce jesc karmy z wyprawki proponuję karmę royal maxi babydog ssensible. Na wszystkie watpliwości co do małej odpowie Pani Ania.
Kolejne szczepienia ustali wet. Nie wiem jak u Was ale my mieszkamy w bloku i Lamia była na kwarantannie 6 tygodni. Jesli Mela jest bojazliwa to dobrze zaczać naukę w psim przedszkolu aby sie socjalizowała. W razie jakichkolwiek pytań chętnie udzielę pomocy.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Pierwsze dni...

Postprzez kala » 2008-04-28, 14:14

witam
to znowu ja właścicielka małej Meli, czyli wielkiego lejka!!! jak narazie siusia gdzie chce i kiedy chce, nawet jak załatwi sie na zewnątrz to i tak w domu jeszcze sobie dokończy , jak ją uczyć że załatwiać sie trzeba na dworze, może jest jeszcze na to za mała żeby zrozumieć ??? pozdrawiam
kala
 
Posty: 110
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-04-13, 17:28
Lokalizacja: Łódź
psy: Mela

Re: Pierwsze dni...

Postprzez Anuta » 2008-04-28, 15:03

Lamia to nie ciotka lecz siostra Meli, a siusia bo takie prawo szczeniaka.
W pierwszym domu szczeniaczki sikały na psie pieluszki i gazety. Proszę spróbować podkładać te akcesoria w miejscu, gdzie póki nie nauczy się wołać, wyznaczycie jej toaletę. No ... i chwalić, chwalić i jeszcze raz chwalić bardzo radośnie zawsze, gdy zrobi kałużę na podłożonej pieluszce.
Powodzenia
Avatar użytkownika
Anuta
 
Posty: 1370
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-29, 15:45
Lokalizacja: Warszawa
psy: Astra(*), Nora(*) i Indi(*), Jumper, KeyRa

Re: Pierwsze dni...

Postprzez schizka » 2008-04-28, 15:06

Mysle, ze na razie siusia troche w domu, bo jest malutka. :)
A za kazdym razem, jak zalatwi sie na podworku, nalezy ja chwalic i nagradzac.
Z pewnoscia, po pewnym czasie zalapie o co chodzi. :)


Tymczasem i ja mam pytanie:
10 maja, przybedzie do nas maly bernenczyk.
W hodowli, jest karmiony karma Royal Canin, dla ras malych/srednich
Wiem, ze moze nie powinno sie od razu zmieniac karmy, ale czy jest dobrym pomyslem podawanie niedostosowanego jedzenia?
Moze lepiej podawac karme dla szczeniat ras duzych i masywnych?
Jak myslicie? :)
Avatar użytkownika
schizka
 
Posty: 18
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-04-11, 21:26

Re: Pierwsze dni...

Postprzez Anna Rozalska » 2008-04-28, 18:40

Oczywiście że tak berneńczyki zaliczają sie do ras dużych. Dla malucha jest karma royal maxi babydog bodajże do 5 m-ca. Karma dla ras dużych zawiera odpowiednie proporcje wszystkich witamin właśnie dla szczeniaków ras dużych.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Berneński Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość