4-ro miesięczny szczeniak

Wszystko na temat hodowli Berneńczyków, a także dyskusje na temat rasy

Moderator: Halina

Postprzez Alicja i Spartki » 2008-02-01, 20:46

To ja powiem jak u nas. Najstarszy chłopak w metryczce ma Mars,my nazwalismy go Spartan a przeważnie ze wzgledu na pełnioną funkcję :mrgreen: wołamy prezio ale zdobył jeszcze jeden przydomek.Opowiem-jak byałm z nim w przedszkolu na mikołaja wołałam przez nie uwagę na niego rózne prezio spartek ale głównie prezio :-D .w pewnym momencie prezia zastapiła w zajęciach Sarunia a koleżanka wyprowadziała go na korytarz żeby chwilkę odpoczął i dać mu wody.ja prowadziłam dalej zajęcia z dziecmi .w pewnym momencie jedna z dziewczynek zauważyła że go nie ma podeszła do mnie i spytała..... prose pani a gdzie posed producent :mrgreen: tak że w domu czasami wołamy prezio ,producent lub spartek :-D .Sarunia ma Ada a w domu wołamy sarka.Misia to rodowodowa Fatamorgana ale stwierdzilismy ze jak na spacerku zaczniemy wołac fatamorgana to juz na pewno nam zwieje i tylko pewnie ogon zobaczymy albo i nie ,a ponieważ jest wypisz wymaluj i z zachowania i budowy misio wiec została kochana Misieńka.
bodziek , to rodowodowy Bosston -Oia ,Olisa to rodowodowa Boliwia.Arcia , arolek to rodowodowa Rosa.
Avatar użytkownika
Alicja i Spartki
 
Posty: 4037
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:13
psy: spartki w ilosci 10 szt
Hodowla: spartanska Osada

Postprzez Dag » 2008-02-02, 11:14

A u nas: rodowodowo Axel to w domu Kapsel, Selek, Psepselek, Seluś, Selutek, Niutek i Gapioza i oczywiście na wszystkie reaguje :mrgreen:
Avatar użytkownika
Dag
 
Posty: 193
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 15:56
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez kabi » 2008-02-02, 19:25

No tak, imie jak widac ma male znaczenie dla naszych psow :P Ja zawsze chcialam nazwac ktoregos "MASZ" albo "SPACEREK" ,bo instynktownie od szczeniaka rozumieja przede wszystkim te dwa slowa ;)
Avatar użytkownika
kabi
 
Posty: 1199
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-07-20, 16:14
Lokalizacja: Warszawa
psy: Amor(landseer)

Postprzez anula » 2008-02-02, 19:35

OOO właśnie. Sawa może spać kamiennym snem, ale jak tylko szepnę: spacerek!!! to pies momentalnie zrywa się na równe nogi i nie popuści.
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Postprzez nugatika » 2008-02-03, 01:16

to jeszcze ja chcialam pokazać jak my sie kochamy :-D
Obrazek
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


a tak naprawde, to świata poza sobą czasami nie widzimy :-D
i jak wychodzę gdzieś wieczorem z domu i go nie wezmę ze sobą, to on sie i tak o to postara. Ogrodzenie nie stanowi problemu, za 5 minut jest przy mnie z wyrzutami w oczach - 'Ej no, jak moglaś mnie nie zabrać ze sobą?' :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Chłopak sie mi towarzyski trafił :-P
Dobrze, ze nie mieszkamy w mieście.

a Nugat Ares - to Niusław, Nusiu, Nuś [Julek go tak nazywa], Niuniu [tak tata :-P], Nusik, Nusiek, Nuśku, Dzidzia, Głupku, Czubie, Merdacz :-D , Majtacz :-D :mrgreen: ...

a przypuszczam, ze to i tak dopiero początek, po niecałych dwóch latach zycia ze sobą to i tak nie wszystkie :-P a wyobrażnia działa... :lol: :mrgreen:


pochwal sie maluchem jak najszybciej i pokaż jakieś jego zdjęcia :-)
Avatar użytkownika
nugatika
 
Posty: 3318
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:00
Lokalizacja: Strzyżów <--> Lublin
psy: Bystra, Nutka, niedźwiedz berneński Nugat {*}

Postprzez marzena » 2008-02-03, 01:52

Właśnie - pokaż piesia, a imię się zaraz znajdzie ;-)
marzena
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez martak » 2008-02-04, 11:11

Wydaje mi się że nie ma znaczenia czy to pies czy suczka...jeśli już ktoś się zdecydował na tą rasę to niezależnie od płci dostanie tyle samo miłości. ..te psiaki tak mają.:) Kasia to nie tylko nugat tak ma...nawet sobie nie wyobrażacie jak jest rozpacz jak pani siedzi w wannie a Ozzy biedny może tylko pyszczek oprzeć i się dopiero zaczyna wycie, płacz , skamlenie...to jest dopiero piękne i z długiej relaksującej kąpieli nici...bo przecież jak mogę coś robić bez niego!!??!!??.. :mrgreen:
martak
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez kabi » 2008-02-04, 13:25

Ło Boże, Afera na wszelki wypadek omija łazienkę, żebym przypadkiem nie wrzuciła jej do wanny. Może jednak nie kocha mnie tak bardzo :P
Avatar użytkownika
kabi
 
Posty: 1199
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-07-20, 16:14
Lokalizacja: Warszawa
psy: Amor(landseer)

Postprzez madox » 2008-02-04, 17:32

nasza morda nazywa sie metryczkowo MADOX- sami mu wybralismy a z ostatnich ksywek to Miłocha...bo poprostu kocham go a on mnie nad zycie:)
madox
 
Posty: 98
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-21, 11:51
Lokalizacja: ząbki

Poprzednia strona

Powrót do Berneński Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron