Typy berneńczyków - jaki preferujecie?

Wszystko na temat hodowli Berneńczyków, a także dyskusje na temat rasy

Moderator: Halina

Postprzez jujka » 2007-03-31, 14:05

Agata, nikogo nie beształam. Zwróciłam uwagę. Nie wiem, dlaczego poczuwasz się do tego, skoro zdjęć nie wklejałaś? Nożyce, czy co?... Ja CIEBIE beształam? Gdzie?... A podobno to ja lubię uogólniać...
jujka
 
Posty: 307
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:06
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Ania Gd » 2007-03-31, 14:26

http://img75.imageshack.us/img75/5061/paseppw0.jpg
Jujka
bardzo ładna fotka rodzinna zrobiona w zakładzie fotograficznym; :lol:
rozumiem że posiadasz zgodę fotografa - autora tej fotki
na publikowanie jej na swojej stronie internetowej; :mrgreen:
czy może jednak "naruszasz jego prawa autorskie" ? :-P
Ostatnio edytowano 2007-03-31, 19:13 przez Ania Gd, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Ania Gd
 
Posty: 2108
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:18

Postprzez Cefreud » 2007-03-31, 15:52

Kasia- na tym zdjęciu ma około 1,5 roku.

Ania Gd-chodzi mi o podobieństwo tylko głowy-osadzeniu uszu i ich wielkosc, dłuzsza kufa itp.Bastusia tez tylko ze zdjec znam.

chodzi mi o to,że te głowy róznią się od np.głowy Certo-mowię tylko o widoku z przodu.Certo ma dla mnie głowę "miszki" z małymi uszkami.
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Postprzez nugatika » 2007-03-31, 17:18

nie bylo mnie chwile i widze ze mi sie dostało [ze tak to ujmę]

Dlaczego wkleilam zdjecia?
Temat jest o typach psów [zresztą jest przeze mnie zalozony, ale to i tak nic nie zmienia]. chciałam zeby na forum rozwinęła sie dyskusja o naszych typach, o tym co lubimy, a co nam sie nie podoba u danych bernow. Wiec wydaje mi sie ze zdjecia jak najbardziej powinny sie tu pojawiac.
Wkleiłam bo widziałam na innych forach takie dyskusje, chociazby na dogo o goldenach
http://www.dogomania.pl/f...ead.php?t=26530 [podawałam ten link wczesniej]
Tam nikt sie nie czepiał, a zdjecia były wklejane takze ze stron tych najlepszych goldenowych hodowli.
Na starym forum z tego co pamietam, tez byla chyba podobna dyskusja?

Poza tym kazde zdjecie jest podpisane i wiadomo co to za pies, a wracajac do blogow, tam dzieciaki braly zdjecia z prywatnych stron hodowli [tak jak ja] i uwazaly te psiaki{zdjecia} za własne [juz nie tak jak ja], rozsylaly je kolezankom i kolegom, a ja tylko wstawilam na publiczne forum, podpisalam i chyba prawa autorskie nie zostaly zlamane, skoro fotki byly podpisane kto to, skad to :?:
przynajmniej tak mi sie wydaje.
chyba ze mi sie zle wydaje, wiec zdjecia pozmieniam od razu na linki,
zeby nie bylo...

widze ze Agata mnie wyreczyla - dziekuje ;-)
Avatar użytkownika
nugatika
 
Posty: 3318
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:00
Lokalizacja: Strzyżów <--> Lublin
psy: Bystra, Nutka, niedźwiedz berneński Nugat {*}

Postprzez jujka » 2007-03-31, 17:45

Ja nie Aniu Gd, ponieważ płacąc za te zdjęcia, wykupiłam prawa autorskie do nich. Ty tak, ponieważ UKRADłAś to zdjęcie z mojej strony internetowej (gdzie wisi informacja o ZAKAZIE kopiowania zdjęć) i umieściłaś je tutaj, bez mojej zgody! Rozumiem, że po raz kolejny pragniesz wywołać drakę :roll:
Nie życzę sobie, żebyś wybierała, podbierała, kopiowała jakiekolwiek zdjęcia należące do mnie. Dziwi mnie jedynie brak reakcji Moderatorki na to zjawisko. A w zasadzie... to mnie nie dziwi :-/
jujka
 
Posty: 307
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:06
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez jujka » 2007-03-31, 17:48

Kasiu, nie podbiera się zdjęć celem wklejenia ich na forum BEZ zgody ich autora. Amen. To jest BEZPRAWNE. I nie ma tu naprawdę nad czym deliberować.
jujka
 
Posty: 307
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:06
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Zuzanda » 2007-03-31, 18:03

I kolejna próba rzeczowej dyskusji rozpłyneła się :evil: :evil: :evil:
Moze dla rzeczowych wymian zdań i poglądów trzeba stworzyć jakieś podziemne forum. :roll:
Zuzanda
 
Posty: 3247
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 20:46
Lokalizacja: Błonie koło Warszawy
psy: Laponia ,Tomek(*) ,Bleki
Hodowla: Black Velvet

Postprzez nugatika » 2007-03-31, 18:14

jujka napisał(a):Kasiu, nie podbiera się zdjęć celem wklejenia ich na forum BEZ zgody ich autora. Amen. To jest BEZPRAWNE. I nie ma tu naprawdę nad czym deliberować.


ok jujka, dziekuje za informacje. Przepraszam i nie będę.
Tylko szkoda, bo dyskusja sie nam calkiem fajnie zaczeła zapowiadac :-/
Avatar użytkownika
nugatika
 
Posty: 3318
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:00
Lokalizacja: Strzyżów <--> Lublin
psy: Bystra, Nutka, niedźwiedz berneński Nugat {*}

Postprzez Kasia » 2007-03-31, 19:04

Jujka następnym razem skorzystaj z formularza "zgłoś ten post do moderatora lub administratora" - unikniemy niepotrzebnych postów w rzeczowej dyskusji.
Kasia Nugatowa - zmień zdjęcia na linki (chyba ze juz to zrobiłaś to ok).
Aniu Pompejowa - usuń zdjęcie Jujki ze swojego postu - to jest naprawdę złośliwość i nikomu to nie jest potrzebne.
Kasiu Szamowa - plliiis pokasuj potem cały ten sztuczny tłum który tu teraz robił bałagan (łacznie z moim postem).
Dziękuje.Dobranoc.
Kasia
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Agata » 2007-03-31, 19:16

jujka napisał(a):Nie życzę sobie, żebyś wybierała, podbierała, kopiowała jakiekolwiek zdjęcia należące do mnie. Dziwi mnie jedynie brak reakcji Moderatorki na to zjawisko. A w zasadzie... to mnie nie dziwi :-/


Czemu Ciebie nie dziwi? Zgłosiłaś post?

Ja na ten przykład dopiero wróciłam do domu i zamieniłam Twoje zdjęcie w poście Ani na linka, podobnie jak wczoraj w postach Kasi.

Nie nożyce Jujka tylko Twoje zwracanie się do ogółu ludzi biorących udział w tej dyskusji, mimo, że w domyśle mówisz o Kasi.

Koniec, kropka. Na przyszłość fajnie by było, żebyś kliknęła magiczny przycisk "zgłoś do moderatora".
Avatar użytkownika
Agata
 
Posty: 982
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-22, 11:18

Postprzez Cefreud » 2007-03-31, 20:21

no dobra, upierdliwa jestem czy możemy do tych głów wrócic?
Plizzz................................

Juja-to zdjęcie wkleiłas tez na starym forum w dziale uzytkowników.
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Postprzez Ula » 2007-03-31, 23:44

Beznadzieja. Jak zwykle te same osoby robią burdel... Stare czy nowe forum, wciąż to samo. Aż się odechciewa czytać :cry:
Avatar użytkownika
Ula
 
Posty: 557
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 08:10
Lokalizacja: Chrzanów
psy: Abrunia[*], Megi, Sonia, bezdomniaki na DT

Postprzez jujka » 2007-04-01, 16:33

Agata... bardzo Cię przepraszam, ale Kasia wklejała zdjęcia od POCZąTKU tej dyskusji. Niedowidzisz?...

Tak, tak. Przepraszam. Wracajcie do tej bardzo RZECZOWEJ dyskusji :lol:
Ja sobie posiedzę i poczytam Waszą wymianę zdań i natenczas onegdaj zapewne czegoś się nauczę...

Uwielbiam to forum :) Serio mówię!
jujka
 
Posty: 307
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:06
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Gość » 2007-05-15, 14:35

Każdy Berneńczyk jest piękny i jedno co chciałabym zmienić, jak już ktoś wczesniej napisał, żeby mniej chorowały:)
Gość
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Olga » 2007-05-15, 18:15

frappe napisał(a):Jak osoby wyżej pisały - zdrowie przede wszystkim - ale nawiązując do tematu: idealnymi dla mnie bernusiami był Jarvis i Jantra, każdy pies ma coś w sobie, to ładną sierść, to masywną posturę, niby takie same a jednak inne :mrgreen:


Dziekuje pieknie za tak mile slowa. Strasznie fajnie jest cos takiego slyszec. Dla mnie Jarvis mial najpiekniejsza glowe i to zawsze mial najbardziej chwalone u wszystkich sedziow. Fajnie by bylo gdyby wiecej bernow mialo takie wlasnie glowy :) Kilka rzeczy bym w Jarvisie poprawila, ale i tak dla mnie zawsze byl naj.

A z chodzacych teraz idealow? Chyba sie powtarzam, ale zawsze bede pamietac jakie wrazenie wywarl na mnie po raz pierwszy na Cruft's BARANCOURT de Weyenberg. Zadne zdjecie nie na stronie wlascicieli (i zadne z tych ktore ja mu zrobilam) nie oddaje piekna tego psa. Dla mnie na pewno numer jeden w ciagu ostatnich lat. I na pewno jedno z czolowych miejsc z Top 10 ze wszystkich bernow jakie w ogole widzialam.
Avatar użytkownika
Olga
 
Posty: 431
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 15:39
Lokalizacja: Londyn

BERNUSIE

Postprzez olunia » 2007-05-25, 13:57

witam mnie najbardziej podoba sie ERYCZEK od ANIRYSKÓW jest pięknym bernusiem i dobrze wychowany pozdrawiam
Avatar użytkownika
olunia
 
Posty: 692
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-24, 13:40
Lokalizacja: Rydułtowy

Postprzez olunia » 2007-06-28, 19:07

ostatnio wywarł na mnie wrażenie Maksik jaki on piękny :mrgreen:
Avatar użytkownika
olunia
 
Posty: 692
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-24, 13:40
Lokalizacja: Rydułtowy

Postprzez nugatika » 2007-10-02, 20:33

no to i ja sie przyznam
zakochałam sie ostatnio w tych psach :roll: :oops:
Obrazek
http://home.online.no/~hilmarsa/images/ ... heim06.jpg
Obrazek
[ http://home.online.no/~hilmarsa/images/ ... es07-3.jpg ]

zdjecia ze strony hodowli http://www.tiviniro.com/
Avatar użytkownika
nugatika
 
Posty: 3318
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:00
Lokalizacja: Strzyżów <--> Lublin
psy: Bystra, Nutka, niedźwiedz berneński Nugat {*}

Postprzez meggy » 2007-10-21, 16:54

Lal- sa piekne :mrgreen: tez lubie takie grubokosciste okazale miski i te kudelki przy lapkach -chyba zaraz mojemu zrobie na drutach ;-) piekne ,ale suczki wole bardziej kobiece ,niz psie. Dla mnie od razu musi byc widac ze to babka idzie :mrgreen:I lubie jeszcze jak na pysiu - biel jest widoczna -lecz nie przesadzona :-D (swietny watek Kasiu)
Avatar użytkownika
meggy
 
Posty: 9039
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 11:22
Lokalizacja: Tuszyn.k.LODZI
Hodowla: FCI " Majowy Skarbiec "

Re: Typy berneńczyków - jaki preferujecie?

Postprzez Kaja z Sabą » 2009-01-02, 00:33

Mnie podobają sie suczki lżejszej budowy. Z dużą iloscią białego na kufie i łapkach.
Bardzo podoba mi się ELEONORA Aninbernus, siostra Saby.
http://www.aninbernus.neostrada.pl/szcz ... 908_57.JPG

Jeśli chodzi o psy mogą być bardziej masywne. Bardzo podoba mi się CHUCK Tanais.
http://chuck.com.pl/wp-content/uploads/ ... 012341.jpg
Avatar użytkownika
Kaja z Sabą
 
Posty: 626
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-09-22, 13:33
Lokalizacja: Śląsk..
psy: Saba (Aninbernus ETIUDA) (*)

Poprzednia strona

Powrót do Berneński Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości