Czy może być sam w domu przez 9-10 godzin?

Wszystko na temat hodowli Berneńczyków, a także dyskusje na temat rasy

Moderator: Halina

Re: Czy może być sam w domu przez 9-10 godzin?

Postprzez meggy » 2008-07-18, 20:42

Jezeli pies mialby byc codziennie tyle gdzin sam -to tylko ogrod i drugi pies.Mialam kiedys w bloku sznaucera i pracowalam jak szlona -nie bylo fajnie :-/ zwlaszcza psu :!: Kot prosze bardzo ,choc tez potrzebuje towarzystwa :mrgreen:
Avatar użytkownika
meggy
 
Posty: 9039
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 11:22
Lokalizacja: Tuszyn.k.LODZI
Hodowla: FCI " Majowy Skarbiec "

Re: Czy może być sam w domu przez 9-10 godzin?

Postprzez Natalia i Galwin » 2008-07-18, 21:36

Przy takim podejściu to ja psa bym nie miała z całą pewnością, podobnie jak ponad połowa forumowiczów za pewne...
Życie każdego z nas jest zawarowane i kto wie co czeka nas jutro :?: Jednego dnia pracuje się na pełen etat po 8h dziennie a już po miesiącu można zupełnie zmienić zawód i mieć nienormowany czas pracy. Dlatego ja myślę, że jeżeli czegoś się bardzo pragnie i jeżeli jest się świadomym swej decyzji to należy wszystko tak ułożyć by udało nam się zrealizować swoje marzenia.. Wszystko się da, trzeba tylko chcieć i mieć odwagę nie tylko marzyć, ale wyjść swoim marzeniom na przeciw ;-) Bo jeżeli nie dziś, to kiedy :?:
Przynajmniej ja tak myślę;-)
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Re: Czy może być sam w domu przez 9-10 godzin?

Postprzez Busola » 2008-07-18, 23:09

Natalia i Galwin napisał(a):Przy takim podejściu to ja psa bym nie miała z całą pewnością, podobnie jak ponad połowa forumowiczów za pewne...
Życie każdego z nas jest zawarowane i kto wie co czeka nas jutro :?: Jednego dnia pracuje się na pełen etat po 8h dziennie a już po miesiącu można zupełnie zmienić zawód i mieć nienormowany czas pracy. Dlatego ja myślę, że jeżeli czegoś się bardzo pragnie i jeżeli jest się świadomym swej decyzji to należy wszystko tak ułożyć by udało nam się zrealizować swoje marzenia.. Wszystko się da, trzeba tylko chcieć i mieć odwagę nie tylko marzyć, ale wyjść swoim marzeniom na przeciw ;-) Bo jeżeli nie dziś, to kiedy :?:
Przynajmniej ja tak myślę;-)


Dobrze gada , piwa jej dać ;-)
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Czy może być sam w domu przez 9-10 godzin?

Postprzez Tess » 2008-07-19, 07:24

Święte słowa Natalia!Nam się przecież udało!
Tess
 
Posty: 3112
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-09, 12:15
Lokalizacja: Dłużyna/Elblag
psy: Niuniuś i Mila ( Maisa Szumiaca Knieja )

Re: Czy może być sam w domu przez 9-10 godzin?

Postprzez proxxima » 2008-07-19, 10:36

Ogromnie się cieszę, że tyle osób przedstawiło swoje zdanie!

Jeśli chodzi o kwestię wyboru psa – to temat jest dość skomplikowany moralnie jednak wg mnie w przypadku rodziny z małym dzieckiem wybór jest jeden.

Oczywiście każdy ma prawo do swojego zdania ale jeśli o mnie chodzi, to jeśli pies ma się pojawić w mojej rodzinie (a ci, którzy mnie znają wiedzą jak cierpię bez psa…) to możliwe jest tylko jedno rozwiązanie – rasowy pies (konkretnej rasy) z dobrej hodowli, o wspaniałym eksterierze, wychowywany z nami od szczeniaka.

Dlaczego? Broń Boże nie wynika to ze snobizmu, dowartościowania siebie (choć nie powiem – sukcesy na wystawach jakie odnosiłyśmy z naszą Ponką sprawiały mi radość ;-) )

1. czyli po pierwsze – pies rasowy z dobrej hodowli, gdzie mamy możliwość poznania jego rodziców (a często także – jeżdżąc właśnie m.in. na wystawy – jego dziadków i krewnych), to pies o przewidywalnym charakterze. Rasa określa też częściowo stopień ryzyka zachorowania na konkretne choroby. Ze względu na charakter nie wybiorę więc zdecydowanie, mając w domu małe dziecko, psa rasy np. Rhodesian Ridgeback ani Sznaucera ani wielu wielu innych…
2. czyli po drugie – pies rasowy z dobrej hodowli kupiony jako szczeniak daje możliwość zadbania o to by wydobyć z psa wszystkie najlepsze cechy, jakie charakteryzują daną rasę, a nieco ‘utemperować’ te nienajwspanialsze… Poza tym – pies ze schroniska to z reguły pies dorosły, o bagażu nieznanych nam przeżyć, które z reguły niestety nie stanowią dobrze o człowieku… Nie mam prawa narażać mojego dziecka na nieprzewidywalne reakcje takiego zwierzaka bez względu na to, jak bardzo chciałabym mu pomóc...

Dlatego – bezdomnym zwierzętom staram się pomagać w miarę swoich finansowych możliwości poprzez przekazywanie pewnych sum na rzecz schronisk, dokarmianie bezdomnych kotów i bezpańskich psów… Jeśli będę miała kiedykolwiek dom z ogrodem – a moje dziecko będzie starsze – kto wie, może zapewnię dom nawet dwóm lub trzem bezdomnym zwierzakom.

Dzisiaj – wybieram rasowego psa, z dobrej hodowli. Psa rasy, której przedstawiciele „ z założenia” kochają dzieci. A także mają masę innych zalet ;-)

Nie znaczy to, że chcę podjąć decyzję pochopnie. Wręcz przeciwnie – gdybym myślała tylko o sobie – Bernik lub Bernika już mieszkaliby z nami… Staram się starannie rozważyć za i przeciw mimo, że moje emocje w tym temacie sięgają zenitu :-)

Serdecznie dziękuję wszystkim za wypowiedzi – zarówno te ‘wylewające kubeł wody na głowę’, jak i te bardziej powściągliwe aż po te ‘namawiające do grzechu’ Wspaniałe to Forum. Naprawdę :-)
proxxima
 
Posty: 11
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-07-16, 12:57
psy: jeszcze bez psa

Re: Czy może być sam w domu przez 9-10 godzin?

Postprzez Natalia i Galwin » 2008-07-19, 10:50

Chyba to "namawiające" do grzechu to o mnie :oops: :oops:
Ja tam Wam dopinguje i wierzę, że wszystko sobie jakoś poukładacie tak by wszyscy byli szczęśliwi ;-) Powodzenia ;-)
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Re: Czy może być sam w domu przez 9-10 godzin?

Postprzez proxxima » 2008-07-19, 11:37

:lol: :lol: :lol: :lol: nie... skądże :mrgreen:
Pozdrowienia weekendowe !
proxxima
 
Posty: 11
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-07-16, 12:57
psy: jeszcze bez psa

Re: Czy może być sam w domu przez 9-10 godzin?

Postprzez Martyna » 2008-07-22, 22:54

Ja również myślę, że 10 godzin to bardzo długo. Berneńczyki bardzo źle znoszą samotność, są bardzo przywiązane do człowieka i potrzebują jego towarzystwa. Kiedy mieszkałam w bloku, Hera nawet gdy wyszliśmy na dwie godziny, to po godzinie już zaczynała swoje koncerty.. (znamy je z opowieści sąsiadów, lub gdy po prostu przyjeżdżaliśmy i słyszeliśmy ją pod blokiem :lol: ).
Avatar użytkownika
Martyna
 
Posty: 536
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-03-27, 17:50
Lokalizacja: Poręba k. Zawiercia
psy: BPP Hera (*), obecnie BA Milka i MOPS Lusia

Re: Czy może być sam w domu przez 9-10 godzin?

Postprzez Pati94 » 2008-07-22, 22:59

U nas jest tak że czasami jak Egana zostawie pod opieką koleżanki i pójde do sklepu na góra 10 minut bo to jak jestem z nim na osiedlu. To zaczyna szczekać piszczeć ciągnąć i później wielka radość bo pańcia wróciła :mrgreen: To naprawde jest czasami śmieszne ;)
Avatar użytkownika
Pati94
 
Posty: 518
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-01-19, 12:21
Lokalizacja: Rzeszów
psy: Egan

Poprzednia strona

Powrót do Berneński Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości