miejsca przyjazne psom

Wszystko na temat hodowli Berneńczyków, a także dyskusje na temat rasy

Moderator: Halina

miejsca przyjazne psom

Postprzez Pati » 2008-07-26, 22:50

W zeszłym roku byłam w Szwajcarii i tam po raz pierwszy zobaczyłam Berna. Przyszedł do mnie się przywitać, chociaż widział mnie po raz pierwszy w życiu. Od tego momentu pokochałam Berny :mrgreen:

Zauroczył mnie jednak nie tylko pies, ale również podejście ludzi do naszych młodszych braci. Z psem można wejśc prawie wszędzie - do restauracji (są specjalne miski dla psów z wodą), do parku w górach (widziałam takie hasające psiaki bez smyczy w Alpach :-) ), a nawet do muzeum na zamku :!: Opisuję to co sama zaobserwowałam.
A teraz mam pytanie do Was - czy w Polsce też są takie miejsca "przyjazne psom"? Jak wyglądają Wasze doświadczenia w tej kwestii? :-)



BTW W Szwajcarii to nawet na opakowaniach śmietanki do kawy (takie małe, które podają w kafeteriach) mają zdjęcia Bernów :lol:
Pati
 
Posty: 51
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-22, 18:16
Lokalizacja: Kraków

Re: miejsca przyjazne psom

Postprzez Roxanka » 2008-07-27, 22:35

Owszem są. Jeśli o Polskę chodzi,to dużo przyjaźniejsze jest południe. Będąc z Roxą w Szczyrku, Karpaczu, Krynicy, Dusznikach, Rytrze wszędzie do restauracji wchodziliśmy z psem bez żadnych problemów. :-) Tam też bez problemów wchodziliśmy na szlaki. W tym roku byliśmy w Wetlinie i też nie mieliśmy problemów z wejściem do karczmy. Jednak tam nie na wszystkie szlaki można wejść z psem. W Bukowinie i Zakopanem też do większości knajpek można wejść, ale na większość szlaków niestety nie. :-(
Jeśli chodzi o zakwaterowanie, to już nie ma dużego problemu. Wiele pensjonatów i kwater przyjmuje z psami.
Avatar użytkownika
Roxanka
 
Posty: 2938
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-01, 23:25
Lokalizacja: Warszawa
psy: TUNDRA Maltabar [']

Re: miejsca przyjazne psom

Postprzez beta68 » 2008-07-27, 22:54

Wiecej informacji jest przy temacie WAKACJE Z PSEM jest poniżej
Avatar użytkownika
beta68
 
Posty: 525
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-30, 00:43
psy: Collin
Hodowla: z Abra- ber

Re: miejsca przyjazne psom

Postprzez Busola » 2008-07-28, 15:26

Fakt, Tatry dla piesiów przyjazne nie są :-/ , jednak jestem w stanie to zrozumieć bo nie chodzi o jakies widzimisie tylko o bezpieczeństwo zwierząt tam żyjących. Będąc w Tatrach dwa tygodnie temu zauważyłam że wejść z psem mozna do Doliny Chochołowskiej (dobre i to), ale pewnie dlatego że ów dolina do TPN nie należy lecz opiekuje się nią Zwiazek Ośmiu Gmin.
Na marginesie zjeżdżając kolejką krzesełkową z Gubałówki w tamtym terminie spotkałam berna, który wraz z pańciostwem chłodził sie na trawce pod linią kolejki - jeśli forumowy to pozdrawiam :mrgreen:
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: miejsca przyjazne psom

Postprzez agatKa2212 » 2011-02-06, 15:27

Jeśli chodzi o miejsce przyjazne to u nas w Będzinie jest taka restauracja "Amigo el mundo " całkiem fajne klimatyczne miejsce (przy stadninie koni) a najważniejsze że właśnie z pieskiem można wchodzić :mrgreen:
Avatar użytkownika
agatKa2212
 
Posty: 619
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-06-12, 00:21
Lokalizacja: Będzin
psy: Delicja i Baby :-)
Hodowla: Skryte Marzenie

Re: miejsca przyjazne psom

Postprzez ewazoltowska » 2011-03-17, 20:29

ostrzegam gdyby ktoś jechał nad morze trasą przez Sępólno Krajeńskie w kuj-pom./popularna droga w kierunku Koszalina/ to ok3 km za Przepałkowem jest przydrożny zajazd gdzie NAWET NA PARKINGU pies jest niemile widziany /byłam świadkiem takiej sytuacji w ub.roku/ Ja pomimo.że uzyskałam zgode obsługi i usiadłam z psem z dala od innych gości na otwartym terenie a nie w lokalu ZOSTAŁAM WYPROSZONA PRZEZ WŁAŚCICIELA tego punktu gastronom.Podobny los spotkał starsze małżeństwo z ...jamniczkiem.Nawet nie pozwolił na spokojne skończenie konsumpcji zakupionego dania.Natomiast jak zatrzymacie się ''POD Lipami " -wylot z Mroczy w kier.Więcborka to można liczyć na miseczkę wody dla pupila a jak wyrazicie zgodę to chętnie poczęstują go jakimś niekoniecznie psim smakołykiem
Avatar użytkownika
ewazoltowska
 
Posty: 2001
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-02-02, 11:03
Lokalizacja: bydgoszcz
psy: Bey w typie BPP

Re: miejsca przyjazne psom

Postprzez nika » 2011-03-17, 20:45

ewazoltowska napisał(a):ostrzegam gdyby ktoś jechał nad morze trasą przez Sępólno Krajeńskie w kuj-pom./popularna droga w kierunku Koszalina/ to ok3 km za Przepałkowem jest przydrożny zajazd gdzie NAWET NA PARKINGU pies jest niemile widziany /byłam świadkiem takiej sytuacji w ub.roku/ Ja pomimo.że uzyskałam zgode obsługi i usiadłam z psem z dala od innych gości na otwartym terenie a nie w lokalu ZOSTAŁAM WYPROSZONA PRZEZ WŁAŚCICIELA tego punktu gastronom.Podobny los spotkał starsze małżeństwo z ...jamniczkiem.Nawet nie pozwolił na spokojne skończenie konsumpcji zakupionego dania.


Ewka - miałam to samo. Właściciel mnie wygnał :evil: A pies nawet nie miał zamiaru sikac, czy coś innego robić. Poza tym jedzenie mają okropne 8-)
Omijam ten zajazd szerokim łukiem.
Avatar użytkownika
nika
 
Posty: 1305
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-05-06, 22:15
Lokalizacja: Bydgoszcz/las koło Białego Boru
psy: Katia (BPP), Lena (BPP), Pluto (mix), Hela (mix)

Re: miejsca przyjazne psom

Postprzez starter1 » 2011-03-18, 09:42

Słuchajcie przyszedł mi do głowy pomysł. Może stworzylibyśmy czarna i białą listę miejsc przyjaznych i nieprzyjaznych psom.
Avatar użytkownika
starter1
 
Posty: 1245
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-07-31, 13:46
Lokalizacja: Glincz
psy: Neska(*), Tija, Ala

Re: miejsca przyjazne psom

Postprzez Barbapapa » 2011-03-18, 10:31

Knajpka prowadzona przez włochów na osiedlu Kabaty- Warszawa, Bronikowskiego, niedaleko ostatniej stacji metra Kabaty. Psy są mile widziane w ogródku i wewnątrz lokalu, w lecie obowiązkowo dostają miseczkę z wodą.
Zaczęłam :lol:
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy

Re: miejsca przyjazne psom

Postprzez ewazoltowska » 2011-03-18, 10:43

Swietny pomysł !!!!!!! tylko nie wiem czy nie będzie z tego powodu kłopotów ? robimy w ten sposób antyreklamę niektórym osobom i mogą sie poczuć URAŻONE a wiecie jak to bywa. Co na to Mody ? wiadomo wszystkie j.... na nich spadną ? jak nie mają nic przeciw to TWORZMY LISTE
Avatar użytkownika
ewazoltowska
 
Posty: 2001
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-02-02, 11:03
Lokalizacja: bydgoszcz
psy: Bey w typie BPP

Re: miejsca przyjazne psom

Postprzez kerovynn » 2011-04-11, 10:52

odświeżam temat i mam prośbę - mój SZM wymyślił, żeby na długi majowy weekend wyskoczyć nad morze - przewietrzyć zestresowane głowy (konkretnie moją) i obfotografować ptaki (jego obecne hobby). Macie jakieś namiary gdzie by nas z dwójka psów chcieli przyjąć i gdzie można by wejść na plażę z psami? W sumie nawet nie na plażę tylko w okolice brzegu morza, żeby sobie SZM pofotografował, a psy w tym czasie mogły pohasać.
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: miejsca przyjazne psom

Postprzez ewazoltowska » 2011-04-11, 14:36

proponuję Chałupy morze zatoka szeroka plaża niedaleko do fokarium na Helu a w Kużnicy jest "specjalny "kawałek plaży dla psiarzy. Ja tam jeżdziłam z moim bokserem i było ZERO problemów. W razie zainteresowania mogę na e- maila podac teldo pani u której "kwaterowałam"
Avatar użytkownika
ewazoltowska
 
Posty: 2001
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-02-02, 11:03
Lokalizacja: bydgoszcz
psy: Bey w typie BPP

Re: miejsca przyjazne psom

Postprzez Anna Rozalska » 2011-04-11, 19:34

Najbardziej przyjazna nad morzem jest Białogóra, pieski na każdej kwaterze, nawet w pensjonatach a na dzikiej plaży przebywaja bez problemu.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: miejsca przyjazne psom

Postprzez kerovynn » 2011-04-11, 20:29

dzięki, przy okazji znalazłam cos takiego http://www.nadmorze.pl/wczasy-z-psem
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: miejsca przyjazne psom

Postprzez Dora » 2011-04-11, 23:41

A my proponujemy Łebę. Ze znalezieniem kwatery dla psów nie ma problemu,a i na plaży tzw.zachodniej nikt się krzywo nie patrzy nawet jak piesek zrobi siusiu na piasku :-> My byliśmy w Łebie juz 3 razy i za każdym razem spotykaliśmy co najmniej 2 bernole :-) Jeden to chyba na stałe tam stacjonuje.Na priv moge dać namiary na nocleg.
Avatar użytkownika
Dora
 
Posty: 161
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-06-13, 01:43
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie
psy: DORA Szmaragdowa Zagroda

Re: miejsca przyjazne psom

Postprzez ness15831 » 2011-04-12, 00:09

Za granicą zauważyłam właśnie takie lokale przyjazne psom ; )
Niestety u nas nie widziałam czegoś takiego, może za mało podróżuję ? Niestety widziałam same zakazy z wejściem psa ; (
Avatar użytkownika
ness15831
 
Posty: 148
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-04-09, 16:16
Lokalizacja: Bory Tucholskie
psy: BPP Amanda

Re: miejsca przyjazne psom

Postprzez saba&mlis » 2011-04-12, 08:41

W Ustce jest zakaz wstepu na plaze z psami i slyszalam ze moze byc nieprzyjemni.
Pewnie w wiekszosci nadmorskich miejscowosci turystycznych taki zakaz obowiazuje.
Ja w Ustce bylam poza sezonem, psow bylo sporo, chyba nikomu nie przeszkadzaly.
Avatar użytkownika
saba&mlis
Moderator Działu
 
Posty: 2939
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-15, 10:49
Lokalizacja: okolice W-wy
psy: Buba

Re: miejsca przyjazne psom

Postprzez kerovynn » 2011-04-12, 09:47

dzięki, dzięki :-D SZM zakomunikował mi wczoraj, ze chce jechać w okolice Świnoujścia - tam ponoć dużo różnych ptaków można spotkać. Znaleźliśmy w dogodnej dla nas lokalizacji (Karsibór) domek letniskowy 4-osobowy w dość korzystnej cenie: poza sezonem 100 zł/doba w sezonie 120.
http://www.podajlape.pl/noclegi/87/kwat ... UJSCIE.php
Psy mile widziane, z właścicielką przyjemnie się rozmawiało przez telefon. Zobaczymy co będzie na miejscu. Jak wrócimy to zainteresowany zdam relację.
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: miejsca przyjazne psom

Postprzez Bobik » 2011-04-21, 15:38

Busola napisał(a):Fakt, Tatry dla piesiów przyjazne nie są :-/ , jednak jestem w stanie to zrozumieć bo nie chodzi o jakies widzimisie tylko o bezpieczeństwo zwierząt tam żyjących. Będąc w Tatrach dwa tygodnie temu zauważyłam że wejść z psem mozna do Doliny Chochołowskiej (dobre i to), ale pewnie dlatego że ów dolina do TPN nie należy lecz opiekuje się nią Zwiazek Ośmiu Gmin.
Na marginesie zjeżdżając kolejką krzesełkową z Gubałówki w tamtym terminie spotkałam berna, który wraz z pańciostwem chłodził sie na trawce pod linią kolejki - jeśli forumowy to pozdrawiam :mrgreen:


W ostatnią niedzielę w porannym programie Wajrak na Tropie akurat pokazywał zwierzeta tatrzańskie: kozice i świstaki. Przebywają i przemieszkują nieraz bardzo blisko szlaku, więc pewnie to racja z tym bezpieczeństwem dzikich zwierząt. Ale gdyby tak iść z psem w uprzęży, przytroczonym do pasa...? Tyle, że ja swojego utrzymam, gdyby chciał wystartować do świstaka, a z kudłatym mogłyby być problemy. I pancio lub pancia turkotaliby po kamlotkach.

We Wrocławiu miejscem przyjaznym psom jest chyba Park Grabiszyński. Cały park jest rzeczywiście duży, ale najfajniejsza jest tam dość rozległa, równo skoszona i w miarę czysta łąka. Przychodzi sporo ludzi z psami o każdej porze, a rowerzyści, piknikowicze i ludzie z dziećmi wyglądają na przyzwyczajonych do wolno biegających psów - to już coś.
Bobik
 
Posty: 388
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-01-07, 00:26
Lokalizacja: Okolice Strzelina, Dolny Śląsk
psy: Entlebuchery Cyrus i Urania
Hodowla: Quercus Niger


Powrót do Berneński Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości