Berniakomaniacy :-)

Wszystko na temat hodowli Berneńczyków, a także dyskusje na temat rasy

Moderator: Halina

Re: Berniakomaniacy :-)

Postprzez Brożkin » 2008-09-18, 00:03

frappe napisał(a): Nawet moja mama czasami powie do mnie Kiara a do Kiary - Viola


Cholerka, muszę przyznać, że ostatnio powiedziałem do mojej córki Bona. Z córka jednak nie mieszkam (niestety) i może to dlatego... Oczywiście dostałem za to ochrzan :lol: :lol: :lol: Ale Kinia (córka) miała z tego niezły ubaw, więc uznałem, że wszystko O.K. :mrgreen:
Avatar użytkownika
Brożkin
 
Posty: 613
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-04-11, 23:06
Lokalizacja: Poznań
psy: Bona, Tobi

Re: Berniakomaniacy :-)

Postprzez Cefreud » 2008-09-18, 08:29

Ja znam topografię sklepów mięsnych w całym Krakowie, oferujących kości wołowe i cielęce.
Co by rodziny nie gorszyć nadmiarem kłaków w okresie linienia(małe dziecko w domu) zakupiłam odkurzacz reinbow.
Mąż-fan małych sportowych autek zakupił Grand Vitarę bo jednak mimo,ze Freud ubustwia jazdę cabrioletem, na wczasy jechac się tym nie da(no chyba,ze na dwa samochody-w jednym mąż i dzieci w drugim ja z Freudem).
Wózek dla Jasia kupowałam w wersji terenowej co by ze spacerów z Fredkiem po łąkach nie musieć rezygnować.
Zrobiłam prawojazdy, zeby móc Freuda na wystawy wozić(okazało się to posunięciem lekko na wyrost :mrgreen: ).
I jak podejrzewa mój mąż w ciążę zaszłam co by Freud za długo sam w domu nie zostawał :mrgreen:
Ale poza tym jestem całkiem normalna :mrgreen:
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Berniakomaniacy :-)

Postprzez Zuzanda » 2008-09-18, 08:36

Brożkin napisał(a):
frappe napisał(a): Nawet moja mama czasami powie do mnie Kiara a do Kiary - Viola


Cholerka, muszę przyznać, że ostatnio powiedziałem do mojej córki Bona. Z córka jednak nie mieszkam (niestety) i może to dlatego... Oczywiście dostałem za to ochrzan :lol: :lol: :lol: Ale Kinia (córka) miała z tego niezły ubaw, więc uznałem, że wszystko O.K. :mrgreen:

To u mnie jest też że do córki Agatki powiem Bianuś albo Lapek zwłaszcza jak cos namolnie chce ode mnie i sie "oganiam" od niej .Coś w tym jest.
Co do bernomaniactwa to mam chyba najpiekniejszą budę dla swoich psów na Mazowszu ,miała być oranżeria
18m kw z sześcioma oknami witrynami a jest psi pokój :mrgreen: , mój ślubny do tej pory puka sie w głowe.
Teraz też szukamy drugiego niedużego samochodu do dojazdów męża do pracy ale już sam stwierdzil że musi jednak być kombi bo jak biankowóz sie zepsuje to co :?: :?:
Zuzanda
 
Posty: 3247
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 20:46
Lokalizacja: Błonie koło Warszawy
psy: Laponia ,Tomek(*) ,Bleki
Hodowla: Black Velvet

Re: Berniakomaniacy :-)

Postprzez Ben » 2008-09-18, 16:18

Ale poza tym jestem całkiem normalna :mrgreen:

Tak, Tak, wszyscy na tym forum jesteśmy całkiem normalni.

... a Świstak siedzi i zawija w papierki :-D
Avatar użytkownika
Ben
 
Posty: 356
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 14:16
psy: Ben*, Ben II*, Nimba*, Ala*, Fokus*, Maja

Re: Berniakomaniacy :-)

Postprzez agares22 » 2008-09-18, 22:16

"Kup chleb! Tylko pamiętaj o "białym" dla psiaków! Muszę mieć dla nich na rano :-) "

Te słowa padają z ust mojej mamy ilekroć jadę do sklepu. Chleb jest oczywiscie krojony.

W moim domu nikt nie wyrzuca pojemniczków po serkach, bo dla Ceriny i Ateny wykończenie opakowania to sama przyjemnosc.

Ogród został wreszcie wydzielony, bo jak go urządziły to dziada i baby brakowało.
O zdemolowanych kwiatkach nikt już na szczescie nie pamieta, choć z dorodnego rododendrona zrobił sie liliputek.

Swoją drogą, że też dealerzy aut nie wpadli jeszcze na pomysł przemówienia reklamami do właścicieli psów!
O ilez łatwiejszy wybór mieliby wszyscy tacy jak my! :mrgreen:

U nas identycznie. O cabriolecie można pomażyć...hahahah Bo przecież moje babki muszą sie pomieścić :-)

Chcesz zmienić swoje życie na inne? Chcesz zmienić swoje nawyki na dziwne? Chcesz się wyróżniać?
Zostań właścicielem Bernenczyka!
Ostatnio edytowano 2008-09-18, 22:26 przez agares22, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
agares22
 
Posty: 736
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 18:19
Lokalizacja: Henrykow-Urocze

Re: Berniakomaniacy :-)

Postprzez Natalia i Galwin » 2008-09-18, 22:24

Kupujemy teraz samochód (albo raczej poszukujemy) i pierwsze co jak oglądamy to jak wygląda tył - czy przypadkiem pies nie będzie musiał za wysoko skakać, czy dużo miejsca itp.. Ciekawe co będzie jak już wybierzemy ten jedyny i przyjedziemy z naszymi chłopakami na test czy aby na pewno będzie im odpowiadał :oops: Mam nadzieje, że właściciel samochodu czy też ktoś z komisu nie dostanie zawału i nie wywali nas z hukiem :-P A no kupujemy oczywiście kombi...
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Re: Berniakomaniacy :-)

Postprzez anula » 2008-09-18, 22:33

Boże, jak dobrze czuję się w tym wątku :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: Berniakomaniacy :-)

Postprzez beta68 » 2008-09-19, 20:32

Masz rację "anula" tu czujemy się swojsko. :mrgreen: Skoro inni są tacy jak my tzn. jesteśmy normalni :lol:
Avatar użytkownika
beta68
 
Posty: 525
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-30, 00:43
psy: Collin
Hodowla: z Abra- ber

Re: Berniakomaniacy :-)

Postprzez anula » 2008-09-19, 20:43

Natalia z kombiaków największy bagażnik mają Ople Vectra!!! My też jesteśmy na tym etapie ;-)
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: Berniakomaniacy :-)

Postprzez Alicja i Spartki » 2008-11-07, 23:22

Wróciłam do archiwum :-) przeczytałam z przyjemnoscią całosć/włacznie z wypowiedziami pana Romka bo od tego sie zaczęło i dawno sie tak nie usmiałam /np wypowiedz Ewy M............żeby sie ze mna dogadać to trzeba mieć 4 łapy/czy zdiecie nieszczęśliwego Galwina na kanapie czy inne swojskie z życia wziete historie,przemyslenia :-D .to może pociagniemy to dalej jak napisała kasia Szam z humorem ,,,,,,,,,o wariatach bernenskich tutaj :-D i dodam po Ani Sawciowej ......jak dobrze tak czuć sie wsród swoich :-) .
powiedzcie sami czy normalny człowiek tak odpoczywa, :-D :-D
Obrazek
Avatar użytkownika
Alicja i Spartki
 
Posty: 4037
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:13
psy: spartki w ilosci 10 szt
Hodowla: spartanska Osada

Re: Berniakomaniacy :-)

Postprzez Szilkowa » 2008-11-07, 23:59

Pani Alu jak ja lubie takiego zdjęcia :mrgreen:
U mnie widok też jest podobny tylko że jedne bernul + jamnik oczywiście ja zawsze leże z brzegu na boku bo królewna i król muszą mieć dość dużo miejsca (choć raz się zdarzyło że ''nie chcący'' mnie zapchały i jak na durnia się na mnie patrzą :lol: :-P ) tylko że to jest tylko w tedy jak nie ma rodziców :mrgreen:
Także powierzam to w tajemnicy :mrgreen:
Ale fajnie jest móc się w końcu z kimś podzielić :mrgreen: :->
Avatar użytkownika
Szilkowa
 
Posty: 3098
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-08, 11:52
Lokalizacja: okolice Gorzowa
psy: Szila-bpp Tia-bc

Re: Berniakomaniacy :-)

Postprzez Cefreud » 2008-11-08, 07:59

Obrazek[/quote]
Ala to jest przecierz dogoterapia.To bardzo zdrowe jest :mrgreen:
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Berniakomaniacy :-)

Postprzez Alicja i Spartki » 2008-11-08, 09:31

Madzia jasne że SZAAAAAAAAAAAA :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Karolcia tylko czy muszą w poprzek łóżka i do tego się tak rozpychać. :-D :-D
Avatar użytkownika
Alicja i Spartki
 
Posty: 4037
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:13
psy: spartki w ilosci 10 szt
Hodowla: spartanska Osada

Re: Berniakomaniacy :-)

Postprzez Pati94 » 2008-11-08, 11:08

Jakie kochane :mrgreen: , czasami Egan śpi ze mną i rozpycha sie tak strasznie ze raz spadłam a później obudziłam sie na końcu łóżka. :lol: :mrgreen: Ale i tak jest kochany i mimo tego ze sie tak rozpycha lubie z nim spać :lol:
Avatar użytkownika
Pati94
 
Posty: 518
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-01-19, 12:21
Lokalizacja: Rzeszów
psy: Egan

Re: Berniakomaniacy :-)

Postprzez katarina1 » 2008-11-08, 18:30

:-D Goliatek narazie w łóżku przebywać nie chce
nad ranem zawsze przybiega , pakuje łapki na łóżko i podgryza co się da ...WSTAWAĆ, WSTAWAĆ :mrgreen:
Avatar użytkownika
katarina1
 
Posty: 2307
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-04-16, 13:49
Lokalizacja: KOSZALIN
psy: Lusia Spartańska Osada, Goliat (*)Spartańska Osada

Re: Berniakomaniacy :-)

Postprzez Asia K.L. » 2008-11-08, 19:49

dołączając do "tych normalnych" ;-)

to my tak oglądamy telewizję:
Obrazek

potem, jak film się skończy wygląda to tak:
Obrazek

a potem buziaczek
Obrazek

A śpimy tez ciekawie :mrgreen:
Obrazek

Ale my wcale nie rozpieszczamy naszych maleństw :mrgreen:
Avatar użytkownika
Asia K.L.
 
Posty: 927
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-02, 12:17
Lokalizacja: Elbląg/Wilkowo
psy: Sabrina, Prima,Neri, Dafne, Bonnie, Brenda
Hodowla: Świat Czterech Łap

Re: Berniakomaniacy :-)

Postprzez Drixon » 2008-11-08, 20:04

jej ... na szczęście Drixowi za ciepło w moim łóżku śpi gdzie popadnie (najbardziej woli barykadować drzwi wejściowe :mrgreen: tak po prostu żeby udaremnić wejście )
Młody śpi pod moim łóżkiem ... i zawsze zostawiam im włączone radio RMF classic - uwielbiają muzykę poważną ... przy okazji reszta stada też się odchamia ;-)
Avatar użytkownika
Drixon
 
Posty: 5589
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-25, 21:20

Re: Berniakomaniacy :-)

Postprzez Asia K.L. » 2008-11-08, 22:08

Tess napisał(a): No i kupiliśmy 'mały czołg" czyli jeepa grand cherokee. Nareszcie miescimy sie razem z bernami,


Hej Tess, to ja cię chyba parę razy na mieście widziałam, bo widziałam taki chyba ciemno zielony gran cherokee z bernem w środku i tak się zastanawiałam czy to nie ty, ale sobie pomyślałam, że to zbyt duży zbieg okoliczności by był, ale może jednak....
Avatar użytkownika
Asia K.L.
 
Posty: 927
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-02, 12:17
Lokalizacja: Elbląg/Wilkowo
psy: Sabrina, Prima,Neri, Dafne, Bonnie, Brenda
Hodowla: Świat Czterech Łap

Re: Berniakomaniacy :-)

Postprzez lidia i forest » 2008-11-12, 22:26

No tak czyli my normalnie tak jak wszyscy ,auto zmienione ,działka przekopana ,syn z Forestem to po prostu bracia ,a buziaków i przytulań :lol: to ma więcej niż małżonek ;-)
Avatar użytkownika
lidia i forest
 
Posty: 671
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-06-07, 15:50
Lokalizacja: Jawiszowice

Re: Berniakomaniacy :-)

Postprzez annasm » 2008-11-13, 00:05

alicja napisał(a):Madzia jasne że SZAAAAAAAAAAAA :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Karolcia tylko czy muszą w poprzek łóżka i do tego się tak rozpychać. :-D :-D

Nie muszą :mrgreen: trzeba było szersze łózko kupić, jeśli się zakładało że oprócz berneńczyków jeszcze pańcia miała się zmieścić :mrgreen: :mrgreen:
My właśnie kupiliśmy zamrażarkę, dla psia...A w mięsnym kupuję tego 2 kg, tego 2 kg, tego 3...i 15 dkg ...dla dzieci.
Avatar użytkownika
annasm
Administrator
 
Posty: 4735
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-17, 17:31
Lokalizacja: Warszawa
psy: CHUCK Tanais(*), WINNIE(*) I COOPERS CHOICE

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Berneński Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości