Berniakomaniacy :-)

Wszystko na temat hodowli Berneńczyków, a także dyskusje na temat rasy

Moderator: Halina

Re: Berniakomaniacy :-)

Postprzez EwaM » 2008-11-13, 01:21

annasm napisał(a):
w mięsnym kupuję tego 2 kg, tego 2 kg, tego 3...i 15 dkg ...dla dzieci.

Taak...jak wracam z zakupów często padają pod moim adresem zarzuty,że zrobiłam je głównie dla psów :-D
Avatar użytkownika
EwaM
 
Posty: 2852
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-13, 15:40
Lokalizacja: okolice Warszawy
psy: Nera-prawie BPP i Bora-prawie bokser:))))

Re: Berniakomaniacy :-)

Postprzez starter1 » 2008-11-13, 08:32

Ostatnio bylismy z mężem na zakupach w Auchan. Stojąc w kolejce przy kasie syn zapytał męża dosyć głośno: "Po co kupiłeś ten kawior?" Mąż równie głośno i poważnie odpowiedział: "Skoro mama zapakowała prawie pół wózka dla psa to niech ode mnie ma chociaż raz w tygodniu puszkę kawioru." Kolejka spojrzała na nas z takimi minami, że żałowałam że nie mam aparatu.(Oczywiście kawior nie był dla Neski ale żart był przedni). A tak na poważnie to przeważnie raz w tygodniu jadę na halę targową wyłącznie po zapasy dla suni no i ma swoją najwiekszą szuflade w zamrażarce. Ja też często słyszę, że robię zakupy pod kątem psa, ale z czasem małżonek też łapie się na tym, że zawsze coś dla Neski przywlecze ze sklepu.Jak syn kupił auto to dostał na dzień dobry opieprz, bo to sportowa Honda i bernuś nie mieści się.
Avatar użytkownika
starter1
 
Posty: 1245
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-07-31, 13:46
Lokalizacja: Glincz
psy: Neska(*), Tija, Ala

Re: Berniakomaniacy :-)

Postprzez Cefreud » 2008-11-13, 09:29

Freud kupiłam w Toruniu.Wiadomo było,że wracając z nad morza będziemy psa odbierać.Mnie jednak bardzo zależało na tym, aby przed sprzedarzą pojechać odwiedzić psiaka.Kombinowałam jak koń pod górę i w końcu wymyśliłam-pojedziemy zwiedzać zamki krzyżackie :-)
Opatrzność nademną czuwała, bo w tym samym czasie gdy ja uknułam swój chytry plan ukazał się przewodnik-Śladami zamków krzyżackich od Torunia do Malborka :mrgreen:
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Berniakomaniacy :-)

Postprzez Drixon » 2008-11-13, 09:34

czyli Freudek Krzyżakiem okazał się być :mrgreen:
i krzyknełas - ' mój Ci on' ??
Avatar użytkownika
Drixon
 
Posty: 5589
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-25, 21:20

Re: Berniakomaniacy :-)

Postprzez Alicja i Spartki » 2008-11-13, 10:16

U nas z zakupamy to samo tylko że ja jade do sklepu i biore 60 kg ćwiartek około 80 kg uda z indyka jak sie trafi taniej wołowinka to tez nie małe ilosci.Wracałam obładowana jak przysłowiowy wół i powtarzam sobie w duchu ze to ostatnie bercie w naszym domu bo siłowo nie wyrabiam , wiecie co ostatnio słyszę od swojego ślubnego/dotyczy szczeniaczka suni po Saruni-gabrysi/ Boze zeby tylko nikt cię nie chcial malutka żeby tylko nikt cię nie chciał :mrgreen: można z nim zwariować :-D .Jak nie pozwalam wskakiwać na tapczany czy łóżka to z miejsca słysze że jestem upierdliwa i ze mam w domu dwa automaty to o co chodzi a jak mi mało to moze dostawić trzeci zeby było mi lzej-ja nie moge moze tkos chce mojego chłopa oddam za darmo i w promocji dołoże dwie blondynki Zunię i Kropkę -nad Gabi muszę sie poważnie zastanowić. :mrgreen: :mrgreen: czy te dołoże w promocji :-D :-D :-P
Avatar użytkownika
Alicja i Spartki
 
Posty: 4037
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:13
psy: spartki w ilosci 10 szt
Hodowla: spartanska Osada

Re: Berniakomaniacy :-)

Postprzez Drixon » 2008-11-13, 11:20

Pani Alu dobrze miec oparcie w mężu (swoim własnym) :mrgreen: ... mnie się pytaja 'po co Ci drugi pies' :mrgreen:
a ja spokojnie - to nie pies - to Berneńczyk :lol:
ps. a w drodze mam Nowy aparat (do focenia Psioawtych)- bo dziadowski kompakt cyfrowy nie spisuje sie przy ruchliwych Bernkach, a lustrzanka analogowa za droga w eksplatacji (lepiej wydac kase na psie akcesoria :mrgreen: )
Avatar użytkownika
Drixon
 
Posty: 5589
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-25, 21:20

Re: Berniakomaniacy :-)

Postprzez Cefreud » 2008-11-13, 15:47

skad to znam....soniak czeka tylko,aż dzieci przestaną chorować co by można było na plenery ruszyć :mrgreen:
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Berniakomaniacy :-)

Postprzez Hekate » 2008-11-13, 15:51

u mnie to samo, lustrzanke kupiłam aby Altu robić zdjęcia, wcześniej mi jakoś jej nie brakowało :mrgreen: :-P
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: Berniakomaniacy :-)

Postprzez annasm » 2008-11-13, 18:43

U nas w domu pierwsze dziecko miało w pierwszym roku życia więcej zdjęć niż dni, drugie o połowę mniej a teraz mają zdjęcie jak stoją koło psa :mrgreen: :mrgreen:
Avatar użytkownika
annasm
Administrator
 
Posty: 4735
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-17, 17:31
Lokalizacja: Warszawa
psy: CHUCK Tanais(*), WINNIE(*) I COOPERS CHOICE

Re: Berniakomaniacy :-)

Postprzez agusia » 2008-11-13, 19:27

Tak... A ja właśnie skończyłam oklejanie sarowych miseczek uszczelką okienną, żeby przestały brzeczęć, gdy na stojaczku wiszą... :mrgreen: Brzęczenie takie w trakcie jedzenia rozprasza Księżniczkę i rezygnuje ona z dalszej konsumpcji :mrgreen:
Mam tylko nadzieję, że taka "ochrona" wystarczy...
Avatar użytkownika
agusia
 
Posty: 797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-04-03, 21:08
Lokalizacja: Milanówek
psy: Omena Szumiąca Knieja

Re: Berniakomaniacy :-)

Postprzez Wydra » 2008-11-14, 00:03

Aniu a jaki aparat kupujesz,bo ja też jestem zainteresowana kupnem,Jednak chcę kupić jak najlepiej a wydać jak najmiej :mrgreen:
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Berniakomaniacy :-)

Postprzez Barbapapa » 2008-11-14, 09:45

Ostatnio mocno molestowałam pana w Toyocie aby znalazł mi autko z jak największym bagażnikiem i z dobrą wentylacją w nim( to dla psów) i mozliwie najmniej wyprofilowaneą tylną kanapę, aby kontenrtki z kotami stały prosto.... W każdym pokoju doszedł drapak, coby kotki się nie nudziły oraz kuwety , żeby nie miały zadaleko.... Zamrażarka była kupiona dla dzieci (duuuża) 20 lat temu, a teraz dla ludzi są tylko 2 półeczki. Zakupy, to standartowo, 3/4 kosza - futrzaki, reszta dla ludzi. Pies jak śpi w łóżku , to nie można się przekręcić, bo ... się zbudzi, no i musi mieć poduszeczkę pod głowę. Ostatnio spałam na sztywno, bo Anubek spał obok mnie, Onni na mojej poduszce, Ozzy i Kuba tuż przy kostkach, poobu stronach. Ech. A i służę jako deptak, bo ze mnie jest bliżej wskoczyć na zagłówek łóżka, skąd oglądają gołębie.
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy

Re: Berniakomaniacy :-)

Postprzez Alicja i Spartki » 2008-11-14, 10:14

Jezu Jola ale sie usmiałam :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .nie moge.Wiecie bardzo dziekuje że piszecie ,bo ja czasami zastanawiam sie czy to objaw miłosci z mojej strony a może jestem nadopiekuńcza czy potrzebny mi juz psychiatra. :mrgreen: :mrgreen: czy to normalne u co niektórych berniakomanów
Avatar użytkownika
Alicja i Spartki
 
Posty: 4037
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:13
psy: spartki w ilosci 10 szt
Hodowla: spartanska Osada

Re: Berniakomaniacy :-)

Postprzez Gocha » 2008-11-14, 10:46

Jak mnie nachodzą wątpliwości co do stanu mojego umysłu :-P to sobie wchodzę w ten wątek i stwierdzam że jestem "normalna" :lol:
Avatar użytkownika
Gocha
 
Posty: 1539
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:01
Lokalizacja: Konstancin
psy: Ozzy [*], FBI-Zoy,Pooh- Niko wszystkie Altura

Re: Berniakomaniacy :-)

Postprzez MagdaMR » 2008-11-14, 10:53

O, jak dobrze mi tu z Wami... ;-) :-D
Avatar użytkownika
MagdaMR
 
Posty: 420
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 16:26
Lokalizacja: Izabelin k. Warszawy
psy: hovawarty Alfred[*] i Era, OB Belga, mix Gawrosz

Re: Berniakomaniacy :-)

Postprzez Drixon » 2008-11-14, 11:07

robię zakupy w aptece (jestem tam bardzo rzadkim gościem) - biorę Ranigast, vit. C w kroplach, chrzątkę rekina i ZEEL-t... płacę coś ok.100zł - a koleżanka za mną ' jej, ale chorujecie - tyle kasy na leki' , a ja spokojnie - to dla Drixa, ma chorą łapę ... mina znajomej i reszty w aptece - bezcenne !!!
pomijam kupowanie ciasteczek w zoologicznym - 'a te nie bo wanili nie lubimy, o te - a świeże są ? a to różowe to barwnik, a jaki?" :mrgreen: Pan juz chyba nie chce bym u niego zakupy robiła :lol:
Avatar użytkownika
Drixon
 
Posty: 5589
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-25, 21:20

Re: Berniakomaniacy :-)

Postprzez beatka » 2008-11-14, 11:41

[quote="Drixon"
pomijam kupowanie ciasteczek w zoologicznym - 'a te nie bo wanili nie lubimy, o te - a świeże są ? a to różowe to barwnik, a jaki?" :mrgreen: Pan juz chyba nie chce bym u niego zakupy robiła :lol:[/quote]


A kto to ciasteczka kupuje :shock: ? Zakasać rękawy i do kuchni :-D U mnie rodzina słodyczy nie jada, więc nie będę im piekła / zresztą piec nie cierpię/, ale Afruni watróbkowe jak najbardzie. Kiedyś koleżanka dzwoni:" Co robisz? spotkamy się?" A ja na to: " Nie mam czasu .Psu galaretkę z łapek gotuję i piekę psie ciastka" Mina pewnie bezcenna, niestety przez telefon nie widać, ale milczenie w słuchawce wymowne :mrgreen:/ szczególnie, że koleżanka wie, że rodzina w szkole, przedszkolu i na mieście jada, bo na codzień nie gotuję - brak czasu/
Pół miasta zjeżdżone, sklepy oblatane, bo w jedym mają kości cielęce, w drugim łapki kurze, ale szyjki indycze to dopiero w trzecim.... ;-)
Ostatnio edytowano 2008-11-14, 11:47 przez beatka, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
beatka
 
Posty: 697
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-07-05, 17:14
Lokalizacja: Andrychów
psy: AFRA

Re: Berniakomaniacy :-)

Postprzez Drixon » 2008-11-14, 11:46

wiem wiem Beatko .. już nie bedę kupować ... jutro wielkie pieczenie ! tylko przepis jeszcze raz proszę :mrgreen:
to było: 0,5kg wątróbki, jajka 3(?), olej, mąka pszenna(ile tej mąki) i coś jeszcze?
ciasto dla ludziowatych nie wychodzi więc bezpieczniej piec dla Psiowatych :mrgreen:
Avatar użytkownika
Drixon
 
Posty: 5589
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-25, 21:20

Re: Berniakomaniacy :-)

Postprzez beatka » 2008-11-14, 11:55

Aniu, tutaj są
viewtopic.php?f=16&t=535&st=0&sk=t&sd=a

Piekłam tylko te z wątróbki, ale kuszą mnie jeszcze serowe. Jak upieczesz, dobrze wysusz, zdecydowanie dłużej niż 1/2h w ciepłym piekarniku i trzymaj w lodówce.
Smacznego życzę moim ulubieńcom :-D
Avatar użytkownika
beatka
 
Posty: 697
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-07-05, 17:14
Lokalizacja: Andrychów
psy: AFRA

Re: Berniakomaniacy :-)

Postprzez frappe » 2008-11-14, 12:39

Barbapapa napisał(a):Ostatnio mocno molestowałam pana w Toyocie aby znalazł mi autko z jak największym bagażnikiem i z dobrą wentylacją w nim( to dla psów) i mozliwie najmniej wyprofilowaneą tylną kanapę, aby kontenrtki z kotami stały prosto....

Szkoda, że nie mieszkacie w Poznaniu, mój mężczyzna pracuje w Toyocie, poleciłby Wam Hiluxa z pełnym wyposażeniem z max. rabatem lub niezłymi dodatkami :)
Ja Kiaruni też piekłam ciastka, gotowałam obiadki, najpierw obiad dla Kiarci później dla rodziny :D
frappe
 
Posty: 1528
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-01, 22:18
Lokalizacja: POZNAŃ

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Berneński Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości