Petycja do klubu o badania na ED itd.

Wszystko na temat hodowli Berneńczyków, a także dyskusje na temat rasy

Moderator: Halina

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez Busola » 2009-02-01, 23:53

a wracając do tematu...
wniosek będzie czy faktycznie składamy broń?

mam jeszcze jedną propozycję...
jesli juz mamy "załatwic" sprawę stawów to moze zaznaczyc by ów badania (z wpisem do rodo) były wykonywane po ukończeniu przez psa 24 miesięcy?
wiem że dla wielu bedzie to problem bo czesto psy/suki uzyskują uprawnienia hodowlane prze d ukonczeniem dwóch lat, ale przecież specjaliści twierdzą iż tylko badania po tym własnie wieku są miarodajne.
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez Brożkin » 2009-02-02, 00:39

Jeśli o mnie chodzi, to broni złożyć nie wolno :!: Jeśli chodzi o wiek psa myślę, że do takiej petycji należałoby podpiąć opinię dwóch, albo trzech specjalistów mówiącą o tym, że badania są najsensowniejsze w w wieku... i tu już oni powinni zająć głos, bo to chyba rolą wetów jest a nie naszą określanie najodpowiedniejszego wieku, prawda?

Mnie jednak wciąż zastanawia jako kto taką petycję napiszemy? Jako grupka posiadaczy fajnych piesków piszących wieczorami na forum? Możemy zabrzmieć mało wiarygodnie...
Avatar użytkownika
Brożkin
 
Posty: 613
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-04-11, 23:06
Lokalizacja: Poznań
psy: Bona, Tobi

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez Alicja i Spartki » 2009-02-02, 09:36

:-) przepraszam błąd
Ostatnio edytowano 2009-02-02, 12:33 przez Alicja i Spartki, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Alicja i Spartki
 
Posty: 4037
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:13
psy: spartki w ilosci 10 szt
Hodowla: spartanska Osada

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez Busola » 2009-02-02, 10:03

Wniosek napiszemy jako obligatoryjni członkowie Klubu Molosa, ważne będą podpisy czynnych członków ZK (prawa czynne nabywa sie po roku od przystąpienia do ZK). Adamie, jesli członkiem ZK nie jesteś to niestety mimo twych najszczerszych chęci Twój podpis wązny nie będzie.

Nie sądzę by opinia specjalisty dotycząca optymalnego wieku do rtg była niezbedna - to prawda wszystkim znana, wielu hodowców przy informacji o wyniku badania wpisują równiez date wykonania go, w Niemczech czy Holandii to norma. Można we wniosku np. zacytować wypowiedź dra Janickiego na ten temat.

i jeszcze, wymaganych jest minimum 10 podpisów, myślę że to troche mało, marzy mi sie by było ich minimum 50 :roll:
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez Guard » 2009-02-02, 10:50

Członkiem Klubu Molosa nie jestem, ale psy i hodowlę mamy zarejestrowaną w ZK od 2003 roku. Myśle, że pośród właścicieli 4 ras szwajcarskich znajdziemy więcej osób, tylko trzeba to sensownie zorganizować.
Guard
 
Posty: 1788
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-02-28, 21:16
psy: Parwuś, Rota, Scarlett, Winter(*), Moris(*)

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez Szam » 2009-02-02, 11:16

Niemcy i Szwedzi wykonują badanie w wieku 12 mieś. Czesi min. 15 mieś.
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez Anirysova » 2009-02-02, 11:27

Guard napisał(a):Członkiem Klubu Molosa nie jestem, ale psy i hodowlę mamy zarejestrowaną w ZK od 2003 roku. Myśle, że pośród właścicieli 4 ras szwajcarskich znajdziemy więcej osób, tylko trzeba to sensownie zorganizować.


Jesli masz molosa i należysz do ZK, to z automatu nalezysz też do Klubu Molosa :-)

Jesli chodzi o wiek, to nie widzę sensu zmieniać ogólnych przepisów ZK, które dotyczą badań rtg we wszystkich rasach ( i są prawie jednakowe we wszystkich krajach FCI), przecież nikt nikomu nie zabrania prześwietlać psa w wieku 24 m-cy.

A ankietę forumową powinny wypełniać osoby, które mają (lub będą miały) psy i suki hodowlane i są członkami Związku Kynologicznego.

No i jeszcze pytanie, czy wniosek ma dotyczyć wszystkich czterech ras SPP?

No i trzeba się pośpieszyć jesli chcemy pierwsze podpisy zebrać w Rzeszowie :->
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez Bernerin » 2009-02-02, 15:03

Szam napisał(a):Niemcy i Szwedzi wykonują badanie w wieku 12 mieś. Czesi min. 15 mieś.


Jesli w ostatnich dwoch latach nic sie nie zmienilo w regulaminie, to Niemcy przeswietlaja berny po ukonczeniu 18 miesiecy.
Avatar użytkownika
Bernerin
 
Posty: 1409
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-24, 14:26
Lokalizacja: Frankfurt nad Menem
psy: Kiss i Ronja (CKCS)

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez Szam » 2009-02-02, 15:05

To popatrz po stronach hodowli na wiek psów
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez Guard » 2009-02-02, 16:07

Na Słowenii i w Wielkiej Brytanii pomiędzy 12 a 15 miesiącem.
Jak pies ma zdrowe stawy, to obraz zdjęcia zrobiony w terminie późniejszym nie będzie gorszy, a jak ma chore stawy, to i tak nie powinien byc dopuszczony do hodowli, więc te pół roku wiele nie zmieni ( no może z D na C), ale odpowiedzialny hodowca i tak już go wykluczy z hodowli, a mniej odpowiedzialny poczeka pół roku i powtórzy zdjęcie.
Sukcesem będzie samo wprowadzenie obowiązkowych badań dla naszy ras, a termin badania to sprawa mniej istotna.
Guard
 
Posty: 1788
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-02-28, 21:16
psy: Parwuś, Rota, Scarlett, Winter(*), Moris(*)

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez Barbapapa » 2009-02-02, 17:55

Wg Siembiedy u 5% psów uwidacznia się dysplazja w wieku powyżej 2 lat. Temat dotyczył Chivka. Ja robiąc prześwietlenie ( poza rtg u Siembiedy i Olsztynem)prosiłam o wykonanie zdjęć wszystkich stawów łap i ich opis. Patrzono na mnie dziwnie, ale klient nasz pan.... Kosztowało to niewiele więcej od samych bioderek.
Jeśli chodzi o czytniki, to cena mieści się w 1000zł. Bardzo spodobał mi się pomysł pewnej (chyba) Ukrainki, który podpatrzyłam na kociej wystawie i który chcę zastosować u kociaków. Przed wydaniem kociaka z hodowli sprawdzę przy nabywcy nr chipa. Również prawo unijne i inne umowy mówią że jeśli uprawniony urzędnik nie będzie mógł przeczytać nr CHIPA, to ja jako osoba przewożąca mam obowiązek odczytać.
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez Guard » 2009-02-09, 21:28

Jakie dalsze losy petycji???
Guard
 
Posty: 1788
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-02-28, 21:16
psy: Parwuś, Rota, Scarlett, Winter(*), Moris(*)

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez Guard » 2009-03-04, 07:44

Minęły kolejne tygodnie i cisza......
Ponawiam pytanie: Jaki jest los petycji w sprawie obowiązkowych badań na ED dla berneńczyków i w sprawie wprowadzenia badań dla dużych szwajcarów na HD i ED???
To jest ważna sprawa, forum powinno zajmować się trudnymi i ambitnymi sprawami.
Tak jak pisze Brożkin w kupie siła - to ją trzeba uruchomić i działać.
Guard
 
Posty: 1788
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-02-28, 21:16
psy: Parwuś, Rota, Scarlett, Winter(*), Moris(*)

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez Tess » 2009-03-04, 10:42

Proszę o przesyłanie adresów mailowych na : tess8@op.pl chętnym prześlę wzór petycji do podpisu. Następnie poproszę o przesłanie podpisanej petycji na adres:
Joanna Włodarska
Dłużyna 21
82-310 Elbląg

Jak pisma spłyną przekażę je do ZK
Tess
 
Posty: 3112
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-09, 12:15
Lokalizacja: Dłużyna/Elblag
psy: Niuniuś i Mila ( Maisa Szumiaca Knieja )

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez Natalia i Galwin » 2009-03-04, 11:02

Asiu a co z podpisami które miały byc zbierane na wystawach :?: Czy to też załączysz :?:
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez Aga-2 » 2009-03-04, 11:09

Natalia,
Sposób podany przez Tess jest lepszy, bo każdy indywidualnie wyśle do niej podpisaną petycję i nikogo nie trzeba będzie "zatrudniać' podczas wystaw. Skutek będzie ten sam, więc chyba nie ma sensu aż dwóch sposobów stosować.
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez inbloom » 2009-03-04, 11:19

a nie lepiej te petycje wstawic na forum do pobrania? chyba byloby latwiej, prosciej i szybciej ;-)
Avatar użytkownika
inbloom
 
Posty: 3210
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-11, 21:59
psy: Bosman(*) Chaber (*) Felu

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez Natalia i Galwin » 2009-03-04, 11:33

Obawiam się tylko, że mniej podpisów się wtedy zbierze - bo będzie trzeba się ruszyć i iść na pocztę ;-)
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez Busola » 2009-03-04, 11:38

ja również mam gotowy wstępniak
napiszę o tym więcej za kilka godzin, teraz niestety nie mogę
po głebszym przestudiowaniu doszłam do wniosku że sprawa wcale taka prosta nie jest.
dajcie mi kilka godzin to wytłumaczę.

pzdr
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez Aga-2 » 2009-03-04, 11:45

Natalia i Galwin napisał(a):Obawiam się tylko, że mniej podpisów się wtedy zbierze - bo będzie trzeba się ruszyć i iść na pocztę ;-)

:mrgreen: prawda, prawda. Nic nie stoi w takim razie na przeszkodzie, żeby taką petycję wydrukować i nazbierać podpisy podczas wystaw i dopiero wtedy ją wysłać do Asi ;-) Ale tak, czy inaczej trzeba kupić znaczek i wrzucić do skrzynki pocztowej. No, chyba że ktoś się do Niej osobiście wybiera. :-D
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Berneński Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości