Bernenskie Psy Pasterskie - początek

Wszystko na temat hodowli Berneńczyków, a także dyskusje na temat rasy

Moderator: Halina

Re: Bernenskie Psy Pasterskie - początek

Postprzez iwona_k1 » 2009-06-25, 01:23

Najlepiej zamknijmy je w złotych klatkach i patrzmy jak rosną :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
To oczywiście żart ale niektóre berny -tak jak moja sunia mają tak gorący temperament,że trudno nad nimi zapanować a nie sposób też zabraniać wszystkiego.W teorii to fajnie brzmi.Ja też sporo się naczytałam i świetnie byłam teoretycznie przygotowana a i tak nie mogłam nadążyć nad pomysłowością mojego berniołka ,który niczym barbapapa-starsi wiedzą o czym mówię- potrafiło prześlizgnąć się między nogami i śmignąć z nogą w gipsie z pierwszego piętra po schodach :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: Bernenskie Psy Pasterskie - początek

Postprzez bartek.dawidowski » 2009-07-03, 11:33

Ciąg dalszy początku

szczeniak przyjeżdża do domu dziś legowisko, kufta, miski, zabawki wszystko przygotowane.

Ale czy szczeniak 7 tyg skończone po szczepieniach ,

musi przejść jakoś kwarantanne domowa znaczy sie czy jutro moge go wziasc do ogródka? czy ma byc iles dni tylko w domu?

czy moj pies 8 letni gufi ma go poznac od razu i mogą byc trzymane raz obok siebie
czy
tylko zapoznać pieski i przez jakiś czas (jaki?) ograniczać im dostęp do siebie ???
Avatar użytkownika
bartek.dawidowski
 
Posty: 36
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-05-22, 13:27

Re: Bernenskie Psy Pasterskie - początek

Postprzez Halina » 2009-07-03, 11:52

Jeżeli twój pies jest szczepiony i odrobaczany, i zdrowy to jak najbardziej odrazu może stawać się przyjacielem malucha. To samo dotyczy twojego ogródka. Skoro jest wasz i korzysta z niego wasz pies (oczywiście zdrowy) to maleństwo może być wyprowadzane odrazu do ogródka. Kwarantanna dotyczy kontaktu z miejscami ogólnie dostępnymi, gdzie szczenię może się zetknąć z odchodami psów , o których nic nie wiesz, i gdzie może złapać jakąś chorobę.
Avatar użytkownika
Halina
Moderator
 
Posty: 6570
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 07:48
Lokalizacja: Dargiń
psy: Karo, Sotella,Ofra, Kora[*], Bora[*], Berni[*]
Hodowla: Szumiąca Knieja

Re: Bernenskie Psy Pasterskie - początek

Postprzez Anna Rozalska » 2009-07-03, 14:58

Jak najbardziej socjalizacja szczeniaka z otoczeniem jest wskazana . Jesli macie swój ogródek to szczeniak od razu moze być na dworzu. My mieszkamy w bloku więc kwarantanna trwała 6 tygodni. Gdy mały będzie już, po wszystlkich szczepieniach, ktorych termin ustali wet , powinien wychodzić poza teren ogródka i zwiedzać świat.
Najlepiej zabierać go w ruchliwe miejsca gdzie jest dużo ludzi i oczywiście za bardzo nie przesadzać we wszystkim.
Szczeniak biega i bawi się tyle ile chce . Oczywiście nie zapomnijcie zabezpieczyć go przed kleszczami nawet gdy bedzie w ogródku.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Bernenskie Psy Pasterskie - początek

Postprzez bartek.dawidowski » 2009-07-03, 21:54

hodowca mi odpowiedział mi na wszystkie pytania i umówiliśmy się ze przyjadę z Bella na koniec sierpnia pokazać jak wyrosła
Avatar użytkownika
bartek.dawidowski
 
Posty: 36
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-05-22, 13:27

Poprzednia strona

Powrót do Berneński Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości