Jak reagujecie na dziwne komentarze ludzi?

Wszystko na temat hodowli Berneńczyków, a także dyskusje na temat rasy

Moderator: Halina

Re: Jak reagujecie na dziwne komentarze ludzi?

Postprzez santa » 2009-08-11, 11:51

kerovynn napisał(a):Nieznajomość ras specjalnie mnie nie dziwi, bo ja sama jakieś dwa lata temu, widząc w Poznaniu na Rynku DSPP spytałam właściciela czy to krótkowłosy Berneńczyk :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: . Pan na spokojnie i z uśmiechem poinformował mnie co to za rasa, a mój mąż po chwili zachwytu nad pięknym psem powiedział: "Dobrze, ze nie spytałaś czy to Beagle Olbrzymi :?:" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:



hahaha moja sante (entlebucherke) nie raz mylono z beaglem - "a to taka inna odmiana beagla?" :mrgreen:

uwielbiam tez widok zdziwionej twarzy kiedy mowie ze santa to pies rasowy => :shock:
a jak jeszcze podaje nazwe to wtedy zmiena sie ona tak => :roll: (w mysl - "taaa jasne ale sobie wymyslila" )

;-)
Ostatnio edytowano 2009-08-11, 11:55 przez santa, łącznie edytowano 1 raz
santa
 
Posty: 843
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-03-28, 21:47

Re: Jak reagujecie na dziwne komentarze ludzi?

Postprzez Tomek i Dżoja » 2009-08-11, 11:54

Dżoja w weekend pływała w jeziorze i nikt nic głośno nie mówił. Mieliśmy swoje wejście żeby nie trzepała się na ludzi a tak jak pływała to dzieci same ją wołały. Trzeba tylko uważać bo ona drapie jak jest w wodzie bo przebiera łapami. Ale pływa jak wydra. Jak mnie nie było to jakaś pani mówiła że jej wózek ochlapie a ona tam się nawet nie zbliżała. To ludzie sami jej powiedzieli żeby już tyle nie narzekała.
Tomek i Dżoja
 
Posty: 128
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-03-02, 01:10
Lokalizacja: Sopot

Re: Jak reagujecie na dziwne komentarze ludzi?

Postprzez kerovynn » 2009-08-11, 12:04

Kojarzyłam, bo mój brat ma Bernardynkę, a sąsiadka Berneńkę :-) , za to jak pierwszy raz zobaczyłam buldożka francuskiego o ciemnym zabarwieniu (zapasionego strasznie), to wydał mi się tak pocieszny że się spłakałam ze śmiechu, a pierwszą myślą było "kto skrzyżował nietoperza z bokserem i miniaturową świnką wietnamską :?: " :lol: :lol:

Tak to jest jak się człowiek na wsi wychowuje :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: Jak reagujecie na dziwne komentarze ludzi?

Postprzez Cefreud » 2009-08-11, 14:08

w imieniu buldożków zgłaszam sprzeciw.Każdy wie,że to skrzyżowanie żaby z małpą :mrgreen:

A mój sąsiad na widok DSPP w necie powiedział-nie nażekaj,bardziej łyse niż Freud zostają Championami :mrgreen:
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Jak reagujecie na dziwne komentarze ludzi?

Postprzez daria » 2009-08-11, 14:10

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Avatar użytkownika
daria
 
Posty: 5439
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-16, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Cometa Balticanis (Birma)

Re: Jak reagujecie na dziwne komentarze ludzi?

Postprzez Kamil » 2009-08-11, 14:53

Moje drugie psie marzenie to właśnie buldożek francuski :mrgreen: Ale to już baaardzo odległe marzenie :mrgreen:
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1461
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-04-12, 22:27
psy: Jantar i Atos

Re: Jak reagujecie na dziwne komentarze ludzi?

Postprzez Szilkowa » 2009-08-11, 15:02

- bernardyn
-wodołaz
-chart ( w tedy Szila sobie zrobiła głodówkę :roll: )
To najczęściej słyszę lub słyszałam ;-)
Chodź jak Szila była mała i szłam z nią i Oskarem to mówiono mi że Matka z dzieckiem :mrgreen:
Albo raz poszliśmy całą rodziną na spacer i spotkaliśmy znajomych. I po pewnym czasie pytają się nas czy ta mała ( Oskar) jest w ciąży z tym dużym ( Szila) :mrgreen: :mrgreen: :lol:


Moja koleżanka która ma tollera nie raz musiała się wysłuchać ze ma lisa w domu i trzeba go wypuścić lub zabić :shock: :evil:
Druga która ma wilczarza czecho-słowackiego to się nasłuchała nie raz że ma wilka i że powinna na wolność wypuścić :lol:
Avatar użytkownika
Szilkowa
 
Posty: 3098
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-08, 11:52
Lokalizacja: okolice Gorzowa
psy: Szila-bpp Tia-bc

Re: Jak reagujecie na dziwne komentarze ludzi?

Postprzez kruszon » 2009-08-11, 15:21

A my najczęściej słyszymy że to taki niedźwiadek albo misio... :roll: albo "to chyba nie bernardyn ale nie mogę sobie przypomnieć jaka rasa..."
Poza tym u nas na wsi jeszcze nic bardzo dziwnego nas nie spotkało, ale jutro jedziemy na 4 dni na taką prawdziwą wieś i ciekawe co tam będzie? :shock:
Avatar użytkownika
kruszon
 
Posty: 865
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-17, 22:02
psy: Kruszon

Re: Jak reagujecie na dziwne komentarze ludzi?

Postprzez Cefreud » 2009-08-11, 16:39

gibicio napisał(a):Moje drugie psie marzenie to właśnie buldożek francuski :mrgreen: Ale to już baaardzo odległe marzenie :mrgreen:


I słusznie.Chrapią,puszczają bąki mają paskudne mordy,ale charakter.....do zakochania.Taki mini bern.
Ja wkrótce zrealizuję marzenie podpunkt b-mopsik :mrgreen:
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Jak reagujecie na dziwne komentarze ludzi?

Postprzez Kamil » 2009-08-11, 18:57

Mopsiki też są the best ! :mrgreen: Mój ulubieniec to Pączek z podwarszawskiej hodowli Stellanova :mrgreen:
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1461
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-04-12, 22:27
psy: Jantar i Atos

Re: Jak reagujecie na dziwne komentarze ludzi?

Postprzez PaniBisiowa » 2009-08-11, 20:37

Z dzisiaj.
Podchodzi babiszon i pyta ile Biszopt ma miesięcy, a następnie co z TEGO wyrośnie... Ja mówię, że TO co widać. Po czym stwierdziła, że Biszkopt jest mieszańcem :roll: :mrgreen: Tłumaczę, że to pies rasowy. A ona: Ale tatuażu nie ma!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Normalnie PRAWIE rentgen miała w oczach :mrgreen: Tak mi psa obrazić... :lol:
Avatar użytkownika
PaniBisiowa
 
Posty: 2547
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-13, 13:48
psy: Biszkopt (ORLANDO Stoplandia)

Re: Jak reagujecie na dziwne komentarze ludzi?

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2009-08-11, 23:29

ale mysle ze to w dobrym kierunku niewiedza:) dobrze ze powoli ludzie zaczynaja kojazyc tatoo bo to zazwyczaj swiadczy o rodowodzie:)
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: Jak reagujecie na dziwne komentarze ludzi?

Postprzez asia78 » 2009-08-12, 08:43

A ja muszę powiedzieć, że dużo ludzi pyta się mnie czy "to jakaś rasa"
Świadczy to o tym , że Appenzellery są tak ładne, że budzą podejrzenie o to że są rasowe.
Ale faktycznie jak wymawiam rasę, to widzę w ich oczach powątpiewanie, że chyba ich wkręcam :mrgreen:
Avatar użytkownika
asia78
 
Posty: 1746
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-25, 00:37
Lokalizacja: Warszawa
psy: Appenzellerka Amanda

Re: Jak reagujecie na dziwne komentarze ludzi?

Postprzez kovu55 » 2009-08-12, 12:37

a propo wymyślania przez ludzi różnych ras w stosunku do berneńczyków, to kiedyś zdarzyło mi się usłyszeć od dwóch oprychów, że mam zajeb.... amstafa :shock: fakt, że Bella miała wtedy ze 4 miesiące i wyglądała dość masywnie, zresztą jak każdy bernuś w tym wieku, ale ten amstaf wprwił mnie wówczas w niezłe osłupienie :shock: :mrgreen:
Avatar użytkownika
kovu55
 
Posty: 115
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-26, 23:47
Lokalizacja: Koszalin
psy: Bella berneński pies pasterski

Re: Jak reagujecie na dziwne komentarze ludzi?

Postprzez Kamil » 2009-08-13, 11:31

Dzisiaj rano idę z psem chodnikiem i zawołałem "Jantar patrz kotek!", a pewna pani do mnie mówi - "Taka dziwna rasa Jantar ? To chyba z Polski, nie ?!" Zamurowało mnie ;-)
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1461
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-04-12, 22:27
psy: Jantar i Atos

Re: Jak reagujecie na dziwne komentarze ludzi?

Postprzez Kasia » 2009-08-13, 17:20

Jantar zapoczątkował nową rasę :-P wczoraj u weta znowu kobieta powiedziała,że fajne bernardyny. A kiedy z mamą powiedziałyśmy,że to są berneńskie psy pasterskie to stwierdziła,że pierwszy raz słyszy o takiej rasie.
Kasia
 
Posty: 535
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-07-01, 17:28
Lokalizacja: Wrocław
psy: Oliver i Rita [*]

Re: Jak reagujecie na dziwne komentarze ludzi?

Postprzez BASTARD » 2009-08-13, 20:15

Moja koleżanka swojemu malamutowi dała przekornie na imię Haski, już tego żałuje bo notorycznie mają miejsce sytuacje:
-jaki ładny piesek a jak ma na imię?
-Haski
-to wiem, ale jak ma na imię
- no Haski
-tak wiem że to Husky, ale nie o rasę pytam tylko o imię
- ....

Co do dziwnych sytuacji to w maju nad morzem dwie panie zaczepiły nas mowiąc: o jaki ładny berneńczyk, jak na to nie to duży szwajcar, odpowiedź: no mówię że berneńczyk... nie chciało mi się tłumaczyć bo miałam urlop
;-)
jeżeli chodzi o wredne babulce co narzekają że pies nie ma kagańca to jeszcze nie wymyśliłam dobrego sposobu ale pare pomysłów dzieki Wam już mam :lol:
Avatar użytkownika
BASTARD
 
Posty: 601
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-09, 13:44
Lokalizacja: Mikołów
psy: DSPP Baster

Re: Jak reagujecie na dziwne komentarze ludzi?

Postprzez Olcia » 2009-08-13, 22:20

Negra została dzisiaj rottwailerem :-/
Avatar użytkownika
Olcia
 
Posty: 1670
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-05-27, 01:16
Lokalizacja: Warszawa
psy: entlebucherka Negra

Re: Jak reagujecie na dziwne komentarze ludzi?

Postprzez Boyowa » 2009-08-13, 22:48

Ostatnio jak stałam z Boyem na stacji to wysiadła z auta jakaś kobieta.. i z krzykiem '' ooooooo jaki piękny, jaki piękny :!: '' patrzyła sie na Boya :roll: Podeszła bliżej i sie spytała ( tutaj :shock: ) czy może pogłaskać :mrgreen: ja odpowiedziałam, że tak.

I oto co powiedziała:

- '' jest piękny :!: Moja znajoma też ma berneńczyka tylko, że entlebuchera. ''
Avatar użytkownika
Boyowa
 
Posty: 3410
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-02, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów
psy: Beastie Boy Majowy Skarbiec

Re: Jak reagujecie na dziwne komentarze ludzi?

Postprzez Bożena od Pretora » 2009-08-14, 08:18

Pretor na wystawie w Sopocie został owczarkiem podhalańskim :-) Pani podeszła i spytała -to owczarek podhalański?

Ale najczęściej słyszę o jaki piękny , to ten /nie daję juz dokończyć bo wiem o kogo chodzi haha/, a ja wtedy nie to nie ten to duży szwajcarski pies pasterski, nie berneńczyk. A ludzie wtedy- no właśnie, bo tamte takie podobne tylko z długą sierścią.
Avatar użytkownika
Bożena od Pretora
 
Posty: 760
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 18:20
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Pretor[*] Ramzes

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Berneński Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości