Jak reagujecie na dziwne komentarze ludzi?

Wszystko na temat hodowli Berneńczyków, a także dyskusje na temat rasy

Moderator: Halina

Re: Jak reagujecie na dziwne komentarze ludzi?

Postprzez santa » 2009-08-17, 15:48

oj tak ciekawe ilu ludzi zbiera po sobie kupki na wydmach :roll:

ja w tym roku mialam taka sytuacje na plazy - podchodzi do mnie i do znajomej ktora tez byla ze swoim psem starszy pan i mowi z wyrazna wyzszoscia ze nie wolno wprowadzac psow na plaze. na co my ze przy wejsciu nie ma zakazu i jezeli nie wierzy to niech lepiej sprawdzi zanim zwraca bezpodstawnie uwagę. Pana to troche zbilo z tropu ale po chwili odparowal "No tak, to jak nie ma zakazu to juz nie trzeba zachowywac przyzwoitości?"


:roll:
santa
 
Posty: 843
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-03-28, 21:47

Re: Jak reagujecie na dziwne komentarze ludzi?

Postprzez MRUCZanka » 2009-08-17, 15:58

buahahaha, ta przyzwoitość to naprawdę budująca... :mrgreen:
Avatar użytkownika
MRUCZanka
 
Posty: 1298
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-20, 10:17
Lokalizacja: Knurów koło Gliwic, Śląsk
psy: Benio [*]

Re: Jak reagujecie na dziwne komentarze ludzi?

Postprzez dorciaj » 2009-08-17, 16:14

No to my nad Solina nie mieliśmy żadnych problemów. Psy nikomu nie przeszkadzały, nikt nie zwracał uwagi, nikt nic nie komentował :-) .
Nasz Fito był bernardynem, owczarkiem berneńskim, owczarkiem szwajcarskim, buldogiem i " takim samym jak mojej cioci tylko, że ciocia ma całego białego" :-P .
Za to jazda była z naszym Piorunkiem - młodym dobermanen - który był jamnikiem długonogim :mrgreen:

Na wakacjach byliśmy bez dzieci - synki z dziadkami pojechały nad morze. Ktoś do nas tylko powiedział, że zamiast pieniądze na psy wydawać powinniśmy sobie dzieci zafundować. My na to, że mamy dzieci - ale one wolą być przywiązane do kaloryfera w domu gdy my z pieskami na wakacje jeździmy :-P
Avatar użytkownika
dorciaj
 
Posty: 4450
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-15, 10:27
Lokalizacja: Warszawa Białołęka
psy: Fito Piorun Aris

Re: Jak reagujecie na dziwne komentarze ludzi?

Postprzez beta68 » 2009-08-17, 23:32

Dobre :lol: :lol: :lol:
Avatar użytkownika
beta68
 
Posty: 525
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-30, 00:43
psy: Collin
Hodowla: z Abra- ber

Re: Jak reagujecie na dziwne komentarze ludzi?

Postprzez Alicja i Spartki » 2009-08-18, 09:10

jezu ale sie uśmiałam :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Avatar użytkownika
Alicja i Spartki
 
Posty: 4037
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:13
psy: spartki w ilosci 10 szt
Hodowla: spartanska Osada

Re: Jak reagujecie na dziwne komentarze ludzi?

Postprzez Agama » 2009-08-18, 09:43

My na to, że mamy dzieci - ale one wolą być przywiązane do kaloryfera w domu gdy my z pieskami na wakacje jeździmy :-P

:mrgreen: :mrgreen: no a jak w końcu trzeba od dzieci odpocząć
Avatar użytkownika
Agama
 
Posty: 5685
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-03, 16:34
Lokalizacja: Góra Siewierska
psy: Philadelphia, Alhambra, Fiona, Kayah i Nemezis
Hodowla: Z CICHEJ GÓRKI

Re: Jak reagujecie na dziwne komentarze ludzi?

Postprzez Busola » 2009-08-18, 12:57

:mrgreen:

my właśnie po powrocie z Podhala.
Po kilku dniach juz sie przyzwyczaiłam do zachwytów na widok Dalmiski i dokarmiania czym popadnie (tylko za naszą zgoda oczywiscie) i próźb o zdjęcie z psem, jednak jeden młodzieniaszek tak zdenerwował mojego męża ze nie wytrzymał...
schodzili z /Gubałówki gdy mijała ich grupka młodych ludzi, jeden kawaler rzucił tekst: "ooo, zobaczcie, ale czadowy pies, zrobimy sobie z nim zdjęcie." Po czym zwrócił sie do mojego męża stanowczym tonem: "Pan ustawi psa tak żeby Giewont było widać tu koło nas". Na to moj mąż: "zdjęcie z psem kosztuje dyche, na tle gór dwie dychy". Młodzieniaszek zrobiłwielkie oczy i obrażony sobie poszedł burkając pod nosem ze ci górale to na wszystkim próbują kase trzepać.
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Jak reagujecie na dziwne komentarze ludzi?

Postprzez kerovynn » 2009-08-18, 13:01

dobre :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: Jak reagujecie na dziwne komentarze ludzi?

Postprzez starter1 » 2009-08-18, 13:39

:mrgreen:
Avatar użytkownika
starter1
 
Posty: 1245
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-07-31, 13:46
Lokalizacja: Glincz
psy: Neska(*), Tija, Ala

Re: Jak reagujecie na dziwne komentarze ludzi?

Postprzez kruszon » 2009-08-18, 13:57

Wczoraj na spacerze gość mnie rozwalił :mrgreen:

Idziemy a na rogu ulicy spotyka się kilka psów. W tym dorosły Bernardyn i Kruszon.
Idący z innymi dwoma psami facet bardzo uczonym głosem do córki:
" - widzisz to jest duży Bernardyn a ten (Kruszon) to Bernardyn-szczeniak"

Rozumiem że pomylenie Berneńczyka z Bernardynem nie jest trudne, ale pomylić jak ma się przed sobą oba to już sztuka :-P
Avatar użytkownika
kruszon
 
Posty: 865
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-17, 22:02
psy: Kruszon

Re: Jak reagujecie na dziwne komentarze ludzi?

Postprzez Barbel » 2009-08-18, 14:19

ale jak sie idzie w zestawie Bern i caviś tricolor na Pradziada to.......
Troche mi już rezerwa świecila.... i na pytanie czy mogą pogłaskać szczona odpowiadałam że najpierw trzeba pogłaskać berna..... Kuba, z wrodzoną żylką do interesu stwierdził że za glasanie mamy kasowac 10 koron za fote - 30...
Ale najlepsza byla pewna pańcia, która to nie pytając, przypadła do Leosia by go pogłaskać, gdy oba z Barblem leżaly przywiazane... Nie zdązylam jej ostrzec , ze to niezbyt dobry pomysł - Piranie wbiła szpileczkowate kły prosto w paniusie - Jak odskoczyła to udzieliłam informacji, ze trzeba pytać... a głaskać to warto giganosa a nie Piranie...
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Jak reagujecie na dziwne komentarze ludzi?

Postprzez Kasia » 2009-08-18, 14:59

A potem się ludzie dziwią,że ich pies dziabnie i najczęściej jeszcze z burą wyskakują do właściciela :-/
A ja czekałam z moimi dwoma pod sklepem. Idzie starszy facet i się nam przygląda. Po chwili staje i pyta : ,,Czy to są te psy z Himalaji ?" Gdy odpowiadam,że nie na to on ,,Tak myślałem, bo mój zięć ma takie same tylko bez białego" :mrgreen: Pewnie chodziło mu o mastify tybetańskie ;-)
Kasia
 
Posty: 535
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-07-01, 17:28
Lokalizacja: Wrocław
psy: Oliver i Rita [*]

Re: Jak reagujecie na dziwne komentarze ludzi?

Postprzez ziajka* » 2009-08-21, 10:23

ja na ogół spotykam sie tylko z sympatycznymi gestami
ludzie podchodzą pytają o rasę,czy mogą pogłaskać
czesto mówią że wygląda jak pluszak
niektórzy mylą z bernardynem ;) i zadają mnóstwo pytań
za to dzieci... nie pytają,podbiegają i bez zahamowań tulą sie do futra :)
ogólnie każde wyjście na spacer jest bardzo absorbujące jako że mój bern jest jedynym w miasteczku i robi furorę :D
teraz i tak jest juz spokojniej bo większość ludzi już zna mojego psa (hehe mnie nie,psa tak ;)) podchodzą żeby sie "przywitać" to symaptyczne, troche uciążliwe było kiedy była szczenięciem bo KAŻDY chciał ją pogłaskać,przez co spacer nie był spacerem a ja wiecznie rano spóźniałam sie do pracy.
Avatar użytkownika
ziajka*
 
Posty: 29
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-13, 23:03
psy: berneński pies pasterski

Re: Jak reagujecie na dziwne komentarze ludzi?

Postprzez EwaM » 2009-08-21, 15:25

U nas prawie zawsze,jak już napotkani ludzie nazachwycają się psicami pada pytanie:"a miały małe? a kiedy będą mieć szczeniaczki?" Już normalnie gęby nie chce mi się otwierać,żeby tłumaczyć,że szczeniaczków nie było i nie będzie ;-) Tym bardziej,że ja gadam swoje,a ktoś mnie na ogół przekonuje,że zupełnie nie mam racji i takie piękne maluchy powinny być,bo jak to tak? Po co trzymać tak bez sensu w domu dwie duże psice? Ręce opadają :evil:
Avatar użytkownika
EwaM
 
Posty: 2852
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-13, 15:40
Lokalizacja: okolice Warszawy
psy: Nera-prawie BPP i Bora-prawie bokser:))))

Re: Jak reagujecie na dziwne komentarze ludzi?

Postprzez MRUCZanka » 2009-08-21, 15:34

a ja się wczoraj odważyłam :mrgreen: i na uwagę dziadka do wnuczki - odsuń się z tym rowerem,bo ten pies może cię ugryźć odpowiedziałam - co najwyżej poliże, a tak w ogóle to prędzej ona jemu zrobi krzywdę, niż on jej :-> Jakiś postęp jest..... Widział facet, że pies siedzi spokojnie, ze znajomymi rozmawiałam, ich 3letnia córeczka zaznajamiała się z Beniem, miziała go, a ten wrzask na pół drogi,że pies pogryzie jego wnuczkę co na rowerku popyla.... ehhhh ludzie.... :-|
Avatar użytkownika
MRUCZanka
 
Posty: 1298
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-20, 10:17
Lokalizacja: Knurów koło Gliwic, Śląsk
psy: Benio [*]

Re: Jak reagujecie na dziwne komentarze ludzi?

Postprzez Kasia » 2009-08-22, 12:32

Gratulacje za odwagę :mrgreen: Dwa dni temu byłam na spacerze z moimi na ,,polach". Spotkaliśmy faceta z przebieloną 3 miesięczną suczką w typie berneńczyka. na początku facet się nam przyglądał, a jak się go zapytałam skąd ma takie cudo to on na to ,,Te pani psy to chyba takie same jak moja". Już to pytanie mnie trochę zdziwiło. Następnie pan wyskoczył z tekstem ,,Bo to są Podhalańczyki,prawda" :shock: Zupełnie mnie zatkało. Jak facet może nie wiedzieć co ma za psa. Gdy usłyszał,że nie to się zdziwłi i powiedział,,co to za różnica czy berneńczyk czy podhalańczyk?" :shock: Oczywiście pytał się mnie ile urośnie ta jego suczka bo mu syn powiedział,że będzie tylko trochę większa jak w tej chwili czyli wielkości spaniela. No i oczywiście padło hasło,że pewnie będzie musiał jej dawać wiadro jedzenia dziennie :roll: . Jak sie zapytałam skąd ma sunie to powiedział,że syn przywiózł od koleżanki bo miała osiem. Nigdy się jeszcze nie spotkałam z czymś takim.
Kasia
 
Posty: 535
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-07-01, 17:28
Lokalizacja: Wrocław
psy: Oliver i Rita [*]

Re: Jak reagujecie na dziwne komentarze ludzi?

Postprzez daria » 2009-08-22, 12:36

Głupich nie sieją sami się rodzą :evil: niestety jeszcze wiele dziwnych sytuacjii i komentarzy przed nami :-|
Avatar użytkownika
daria
 
Posty: 5439
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-16, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Cometa Balticanis (Birma)

Re: Jak reagujecie na dziwne komentarze ludzi?

Postprzez anula » 2009-08-22, 21:55

Moje obie były bernardynami, nawet usłyszałam gdzieś spaniela :shock:, Junka - często jest Beethovenem, ale ostatnio padłam na twarz jak usłyszałam pytanie czy Sawa jest córką Junki :shock: :roll: :!: Matko jedyna podobne to one są jak suka do suki, no może na siłę trochę strzałki na głowach mają podobne. Nie mogę zdzierżyć tego, że ludzie zwyczajnie nie pytają: jaka to rasa? zamiast wymyślać niestworzone historie. :roll:
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: Jak reagujecie na dziwne komentarze ludzi?

Postprzez Magda » 2009-08-22, 22:21

Bastek najczęściej jest źle umaszczonym lub nierasowym bernardynem ;-)
Avatar użytkownika
Magda
 
Posty: 3392
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 18:35
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Jak reagujecie na dziwne komentarze ludzi?

Postprzez marzena » 2009-08-22, 23:10

Bernardyn to normalka :-D Ja czasami tłumaczę ;-) "Wie pan/pani, bernardyn to jest raczej biały, a ten jest raczej czarny. Bernardyn jest cięższy. I jest większy. I ma całkiem inną głowę, i inaczej się rusza :-D " Pan/pani zazwyczaj wysłuchują tego z uwagą i kiwają głowami ze zrozumieniem. I w końcu mówią: "No tak, faktycznie są całkiem inne. Ale strasznie podobne" :lol:
marzena
 
Ostrzeżeń: 0

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Berneński Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości