Jak reagujecie na dziwne komentarze ludzi?

Wszystko na temat hodowli Berneńczyków, a także dyskusje na temat rasy

Moderator: Halina

Re: Jak reagujecie na dziwne komentarze ludzi?

Postprzez daria » 2010-01-19, 08:13

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Avatar użytkownika
daria
 
Posty: 5439
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-16, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Cometa Balticanis (Birma)

Re: Jak reagujecie na dziwne komentarze ludzi?

Postprzez Apcik » 2010-01-31, 22:29

dzisiaj mijajaca nasz pewna starsza Pania doznala jakiegos objawienia... no ale nie wiem wkoncu kogo ujzala :lol:

Jezus, Maryja, sw Antoni; aaaaa pies :!: :roll: :-/
Avatar użytkownika
Apcik
Moderator Działu
 
Posty: 2985
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-08-15, 23:19
Lokalizacja: Cieszyn/Kraków
psy: Cezary

Re: Jak reagujecie na dziwne komentarze ludzi?

Postprzez Honorata » 2010-02-01, 01:07

Nam też zdarzają się zabawne lub wkurzające sytuacje. Ogólnie Beniu jest lubiany i często wzbudza ciekawość. Najlepiej byłoby nagrać się na płytę i odtwarzać w kółko po kolei imię, wiek, rasę, że nie jest groźny, że jak najbardziej nadaje się do życia w domu, ile je itp. Generalnie większość rozmów jest sympatyczna.
Na durne teksty o kagańcu i o tym, że taki duży to na pewno agresywny w ogóle nie reaguję. Wkurzają mnie tylko nadwrażliwe mamusie (uważaj, nie podchodź, bo cię ugryzie). Jak ktoś ma swoje fobie to jego problem, ale po co to na dzieciaki przenosić.
A raz miałam bardzo zabawną sytuację. Na chodniku stało paru panów z pobliskiej budowy. Przechodziłam koło nich z Benkiem i nagle zza pleców słyszę: "Pani...a on gryzie?". Nie chciało mi się wdawać w dyskusję, warknełam tylko "Nie, nie gryzie." A na to słyszę: "Co pani powie, to kiełbasę mu trzeba pogryźć?"
Ubawiło mnie to i dało do myślenia, że czasem można zostać pozytywnie zaskoczonym.
Avatar użytkownika
Honorata
 
Posty: 13
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-20, 22:45
Lokalizacja: Poznań
psy: Benek Czandoria - DSPP

Re: Jak reagujecie na dziwne komentarze ludzi?

Postprzez Cefreud » 2010-02-01, 10:51

:mrgreen:
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Jak reagujecie na dziwne komentarze ludzi?

Postprzez Kasia » 2010-02-01, 20:26

:mrgreen: a ja dzisiaj usłyszałam ,że moje psy muszą ,,żreć jak świnie" :evil: cóż :roll:
Kasia
 
Posty: 535
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-07-01, 17:28
Lokalizacja: Wrocław
psy: Oliver i Rita [*]

Re: Jak reagujecie na dziwne komentarze ludzi?

Postprzez Kamil » 2010-02-01, 21:19

Dzisiaj przeprowadziłem taką rozmowę:
- Ten pies to w górach powinien mieszkać - mówi mężczyzna
- Panie, u nas więcej śniegu niż w górach...
- A no fakt, nie pomyślałem. Ale ładne te owczarki - powiedział
- No też mi się podobają - odpowiedziałem :-P

Albo często widuję kobietę, która za każdym razem jak mnie widzi z psem, mówi, że koniecznie muszę do niej przyjść, bo chce sobie zrobić zdjęcie z psem :lol:
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1461
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-04-12, 22:27
psy: Jantar i Atos

Re: Jak reagujecie na dziwne komentarze ludzi?

Postprzez daria » 2010-02-01, 21:45

A może Cię podrywa :mrgreen: ;-)
Avatar użytkownika
daria
 
Posty: 5439
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-16, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Cometa Balticanis (Birma)

Re: Jak reagujecie na dziwne komentarze ludzi?

Postprzez effcyk » 2010-02-08, 09:16

hehehe przeczytałam wszystkie historyjki ;-) świetne, kiedyś jeszcze czytałam na molosach , jak ludzie komentują Dogi niemieckie - o matko to jest dopiero coś :lol: .
U labradorów, czy blabladorów :lol: też się zdarzają pomyłki - jasny mylony jest z amstaffem , ciemny - czarny pies jak mój był już mylony również z asmatffem, rottweilerem i dogiem niemieckim :-P, czekolada natomiast to wyżeł ;-) no a srebrne labradory nie wiem , bo nie znam nikogo kto takiego posiada w Polsce :-> .
Kiedyś z Nestem szłam na spacer, Nesti miał ponad 4msce i zawiany pan stwierdził że to dog niemiecki, bo jego brat też ma takiego, ale najczęściej słysze " ile on jeszcze urośnie?", " ja bym sie takiego czarnego, wielkiego bała w domu trzymać" , " oo jaki agresywny pies" itp itd, wszystko dlatego bo czarny - no a czarny to przecież zły ;-) :-P . Ostatnio sąsiad, widząc jak ucze Nesta jakiejś komendy mówi do mnie " naucz go jeszcze na ogonie skakać ;-) " .
No a zaraz po kwarantannie, na spacerku - mój sąsiad idąc z bernardynem ze spaceru, zachwycał się Nestem - ale jednego nie mógł zrozumieć - dlaczego nie chciałam biszkoptowego psa tylko czarnego :shock: .
No myślałam że padnę :roll: ... czarny mój ulubiony kolorek, pozatym od poczatku chciałam czarnucha ( przynajmniej ludziska nie wiedzące, że to chodząca łagodność nie zaczepiają, bo przecież CZARNY ;-) )
effcyk
 
Posty: 20
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-02-07, 12:00
Lokalizacja: Radomsko; łódzkie
psy: Nestor ( nie szwajcar ;) )

Re: Jak reagujecie na dziwne komentarze ludzi?

Postprzez Anuta » 2010-02-08, 11:03

Pewnie znacie z autopsji :mrgreen:
- Piekne psy, jaka to rasa?
- Berneński Pies Pasterski,Berneńczyk.
- Berneńczyk, Bernandyn. :-(
Avatar użytkownika
Anuta
 
Posty: 1370
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-29, 15:45
Lokalizacja: Warszawa
psy: Astra(*), Nora(*) i Indi(*), Jumper, KeyRa

Re: Jak reagujecie na dziwne komentarze ludzi?

Postprzez Drixon » 2010-02-08, 20:52

i Dwupak mój obecny to obydwa Bernardyny a 'znawcy rasy' twierdzą że już niedługo 'ten biały' też się tak ładnie wybarwi jak ten 'czarny'
i jeszcze jeden z dialogów - ' Bo ten Biały ma takie nietypowe umaszczenie jak na szwajcara'
śmiesznie jest :mrgreen:
Avatar użytkownika
Drixon
 
Posty: 5589
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-25, 21:20

Re: Jak reagujecie na dziwne komentarze ludzi?

Postprzez Madzia » 2010-02-08, 21:55

Nie wiem jak u was ale mój 5miesięczny piesek jest porównywany z Beaglem :mrgreen: :mrgreen: nie wiem co w nim jest z beagla :roll: ale znawcy to znawcy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .

"jak na razie to Presleya kojarzą z bernardynem
W kazdym razie nikt jeszcze nie odgadł, ze to BPP.
Hmm,...pewnie mało znana rasa'' - a u nas Dspp chyba bardziej :P bo często mówią "ty patrz halinka jaki cudny bern.!"
tylko jedna osoba za drógim podejściem zgadła że to DSPP :shock:
Avatar użytkownika
Madzia
 
Posty: 1376
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-31, 18:03
Lokalizacja: Prudnik
psy: Duży Pies Szwajcarski - Nero ; Ciapek (*)

Re: Jak reagujecie na dziwne komentarze ludzi?

Postprzez BERR » 2010-02-14, 21:57

Ja ostatnio wyszłam z Lala na spacer w publiczne miejsce ( tak to zabieram ja w las, nad rzekę, czy w pola)ale uczę ja tez wśród ludzi:):)he he :lol: <-- ale to brzmi :lol:
Niektórzy ludzie nie rozumieją,że można po prostu kochać psy... Sąsiadka mnie zaczepiła i mówi mi ile ten pies już ma - ja mówię ze trzy i pół miesiąca - a ona mi mówi rany Boskie chyba to będzie potwór będzie zjadał wiadro jedzenia :evil: ... a ja jej na to - A wie Pani ,że ona mieszka z nami w domu :shock: - Agnieszka a może Tobie coś się stało?? pies to powinien mieć budę i łańcuch jak mój a nie takie głupoty z psem wyrabiać... Tak właśnie tak ludzie głupieją a potem się słyszy ile dzieci pogryzionych lub zagryzionych :oops: :evil: :evil: I już mi się nie chciało z nią gadać - dowaliłam jej jedynie tym ,że mowie mój piesek jest kochany a Pani piesek jest skrzywdzony bo od 8 lat nie widziałam go na dłuższej lince nic te 2 metry przy budzie - on nawet nie wie co to znaczy biegać...
Odgryzła mi ,że tyle dorobie ze dzieci beda chore i beda przeze mnie cierpiec bo kto to widzial psa w domu trzymam
Avatar użytkownika
BERR
 
Posty: 305
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-16, 22:08
Lokalizacja: Osieczany
psy: bernenski, entlebucher

Re: Jak reagujecie na dziwne komentarze ludzi?

Postprzez MRUCZanka » 2010-02-15, 00:15

ja myślę, że twoje dzieci wpadną w chorobę sierocą, bo sie psem bardziej zajmujesz niż nimi :lol:
Avatar użytkownika
MRUCZanka
 
Posty: 1298
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-20, 10:17
Lokalizacja: Knurów koło Gliwic, Śląsk
psy: Benio [*]

Re: Jak reagujecie na dziwne komentarze ludzi?

Postprzez BERR » 2010-02-15, 10:50

EEE na spacery zawsze chodzimy razem z dziecmi oprócz wieczorów... I tak stwierdziła ze malo mam zajęć bo jeszcze psów mi sie zachciewa... DEWOTKA...
A tego juz mi zarzucić nie mogła - bo uważa ze na tle dzieci tez mam świra i jestem nadopiekuńcza bo do pracy nie poszłam tylko dziećmi się zajmuje - mogłabym babciom zostawić... :lol: Ale za to jestem nieodpowiedzialna bo czapki w czerwcu dzieciom nie zakładam a wiatr przywieje i co:):)
Obawiam się ,że na wiosnę Lali będę musiała kupić opaskę na uszy co by wiaterek jej nie zaszkodził :lol: :lol: :lol:
Avatar użytkownika
BERR
 
Posty: 305
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-16, 22:08
Lokalizacja: Osieczany
psy: bernenski, entlebucher

Re: Jak reagujecie na dziwne komentarze ludzi?

Postprzez MRUCZanka » 2010-02-15, 13:40

hahaha, to dopiero sąsiadka zawału dostanie, jak ją w tej opasce obada :mrgreen:
Avatar użytkownika
MRUCZanka
 
Posty: 1298
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-20, 10:17
Lokalizacja: Knurów koło Gliwic, Śląsk
psy: Benio [*]

Re: Jak reagujecie na dziwne komentarze ludzi?

Postprzez Vanilla Sky » 2010-04-20, 17:49

Ech.. Mnie też denerwują ludzie, którzy unikają psa jak ognia. Dam głowę, że pies jest lepszy od nich. Ostatnio jedna pani z dzieckiem przeszła na 2 stronę ulicy (, bo szłam z prawie 6 mies. psiakiem) :roll: Myślałam, że się przewrócę...!


Co do Owczarka.. :D Kiedyś idziemy z Vanillką i nagle idzie pan. ,,Ja wiem! To jest owczarek! Ja na psach się znam! Wychowałem 2 bernardyny, zbudowałem cały dom.. " :lol: (A ja sobie myślę, ciekawe jak pan te Bernerdynki wychował.. no i co mnie obchodzi ten dom!) :roll:

A i nie nawidze jak ktoś mówi: ,, Ale fajny, na takim to można dużo zarobić.."....!! :evil: Ja taka już jestem i za każdym razem daję cały wykład.. no cóż! :-)
Avatar użytkownika
Vanilla Sky
 
Posty: 1519
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-03-15, 19:52
Lokalizacja: Bydgoszcz
psy: FEDERICO Bene Vobis i VANILLA SKY von Romanshof

Re: Jak reagujecie na dziwne komentarze ludzi?

Postprzez Barbel » 2010-04-20, 18:33

Komentarz - to chyba jakaś MIESZANKA z bernardynem to sandard. Co wymyślają widząc Leosia z Barblem - to dopiero są numery. Powiem szczerze, ze bardziej świadome są moje przedszkolaki - ale w koncu od ładnych kilku lat je edukuję ;-)
Jakoś w społeczeństwie dobór między przedstawicielami tej samej rasy nie jest ugruntowany - no ale w końcu w każdym filmie każdy byle mieszaniec, na szczęsliwe zakonczenie, ma dzieci z innym mieszańcem ( np Lady i Tramp).
Co do zabawnych sytuacji... Będąc na szkoleniu z dogoterapii w wielkim mieście Wawie, mieszkałyśmy z koleżanką na kwaterze wynajmowanej równiez przez robotników z okolicznych budów. Wieczorem, kiedy pakowałyśmy się "na pokoje" widzieli i nas i psy - 2 berny - Barbla i Crazy. Rano, około 5 obudziły nas głosy porannej krzątaniny i wołania - " A cukier ku....a kupiłeś?". Wszystko doskonale słyszalne z racji ścian z listewek. Potem panowie zasiedli przy kawie i słyszymy:
-Ty, te babki widziałeś?
-Uhm..
- A jakie psy mają.....
-To chyba górskie są, nie?
- Ale co one ku...a w Warszawie robią?????

Poległyśmy ze smiechu.......
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Jak reagujecie na dziwne komentarze ludzi?

Postprzez Apcik » 2010-04-20, 18:49

kiedys bylam na spacerze z kolezanka i jej owczarkiem szetlandzkim masci trikolor ;-)
zaczelo okropnie lac i schowalysmy sie pod sklepem... 'szedl' podchmielony pan w czapeczce z daszkiem, ortalionowej kurtce i reklamowka...przeszedl..
a po paru krokach sie wrocil i zapytal czy to matka z dzieckiem :-?
poinformowalysmy pana ze to 2 rozne rasy..
ale on zawziecie twierdzil ze Cezary to syn tego drugiego bo ma krotsza siersc i jest wyzszy :roll: bo im pies starszy tym ma dluzsza siersc i nogi mu sie skracaja :shock: po czym dodal jeszcze ze Cezary ma ze 3msc a ten drugi to widac stateczny wiec napewno z 10 lat ma 8-) po czym wywnioskowal nie wiem :-?
po czym sie dowiedzialam jeszcze ze on na moim miejscu by z domu nie wychodzil i ludziom na oczy nie pokazywal zeby ich nie straszyc :cry:
podsumowujac dowiedzialam sie ze mam okropnego psa a ja wygladam jeszcze gorzej :-|
Avatar użytkownika
Apcik
Moderator Działu
 
Posty: 2985
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-08-15, 23:19
Lokalizacja: Cieszyn/Kraków
psy: Cezary

Re: Jak reagujecie na dziwne komentarze ludzi?

Postprzez Barbel » 2010-04-20, 20:05

Aśka - nareszcie wiem, dlaczego krasnoludki małe i brodate!!!!!!!! :lol:
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Jak reagujecie na dziwne komentarze ludzi?

Postprzez kerovynn » 2010-04-20, 20:21

Barbel napisał(a):Aśka - nareszcie wiem, dlaczego krasnoludki małe i brodate!!!!!!!! :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Berneński Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości