Jak reagujecie na dziwne komentarze ludzi?

Wszystko na temat hodowli Berneńczyków, a także dyskusje na temat rasy

Moderator: Halina

Re: Jak reagujecie na dziwne komentarze ludzi?

Postprzez Justynka » 2011-08-03, 18:32

Przemo napisał(a):
Justynka napisał(a): (...) osobę, która panicznie boi się psów. (...) Na widok latającego luzem psa chowa się za osobę, (...)


wg mnie jest to najgorsze zachowanie jakie moze być.
Nie krytykuje tu konkretnej osoby.
Ani tez nie bronie się bać.
Ale uwazam ze takim osobom które się boja psa nalezy wytłumaczyc
jak nalezy sie zachowywać przy psie.
Takie chowanie sie wrecz prowokuje psa do podejscia. Nie odwrotnie.
W swoim zyciu zauwazyłem kilka takich sytuacji i reakcje psa. Mojej Bery.
Wrecz była zainteresowana tą osobą.
Myśle ze jak mamy możliwosc tak jak justynka, powinnyśmy pomóc takim osobom.
Kiedys opisywałem sytuacje w swoim domu.
Jak to osoba bojąca sie na moją proźbę postawila się szczekającej Berze. Bera wrecz uciekła.

Zgadzam się z Tobą. Tłumaczę mojej siostrze jak ma się zachowywać, by nie ściągać na siebie jego uwagi. Tym bardziej, że pies jest bardzo młody i wszystko go interesuje. Teraz już go unika i ignoruje. Najważniejsze, że nie panikuje, choć nadal bardzo się boi. Natomiast Pakuś jest nią i tak zainteresowany, ale jak podchodzi do niej to tak delikatnie dotyka ją nosem w rękę, jak nie patrzy lub poliże po ręce. Wyczuwa jej strach.
Avatar użytkownika
Justynka
 
Posty: 1017
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-18, 09:15
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Pako

Re: Jak reagujecie na dziwne komentarze ludzi?

Postprzez Amelka85 » 2013-01-18, 14:53

Odswieżam bo super watek i uśmiałam sie bardzo. U nas reakcja to zwykle " Jaki śliczny miś" Ostatnio jedna Pani idąca z naprawde bardzo zadbanym yorkiem powiedziała do Tili " O jezuniu jaką Ty masz prześliczną fryzurke" I była to jak dotąd jedyna włacicielka yorka ktora nie schowała sobie swojego pupila do kieszeni tylko pozwoliła sie jej ładnie przywitac z Tila.
Ale najlepsza jak dotąd sytuacja, mojemu mężowi ktoś "stuknął" auto na parkingu a policjanci przyjechali ogladac szkode do nas do domu. Tila byla ze mna na dworze Panowie radiowozem wjechali sobie na plac i z okna wygladaja " o jaki ładny piesek jaka to rasa" dostali informacje siedza w aucie pisza cos. Mowie moze Panowie wejda do domu bo mróz. Nie nie oni w aucie zostana wiec moj maz został z nimi a ja wzielam Tile i poszlam do domu. Za kilka sekund Panowie ładują sie do domu i krzycza ze jednak zimno i oni chetnie na ta kawe wejda ( wczesniej zaproponowana ) . No i jak weszli do salonu tak staneli po ścianą, bo moja psina tak sie chciała przywitac z Panami mundurowymi ok 200 kg wg 2 metry wzrostu a stali i ani reka ani nogą wiec rzuciilam sie ich ratowac wzielam psa Panowie zaczeli oddychac :P I mowia do mnie ze on z samochodu to na takiego mniejszego wygladal:P Pozwolilam im usiasc siedzieli na kanapie prawie nie oddychajac... w koncu jeden mówi a to jest jakas groźna rasa bo Wy tu przecież małe dziecko macie ( biegajacy po salonie dwulatek ) Mowie ze tak a pozatym to jeszcze 6 miesieczny szczeniak. chwila konsternacji o Pam policjant 6 MIESIECY??????? PRZECIEŻ TO JESZCZE UROŚNIE!!!!!! Mowie ze tak urośnie :) i na ten moment moj syn ktory zauważyl ze nikt sie nie interesuje nim tylko wszyscy Tila, zrobił to co zwykle w takiej sytuacji czyli podbiegł i usiadł Tili miedzy nogami tak ze jego glowa znajdowala sie pod jej pyszczkiem ( włosy mojego syna nigdy nie pachna szamponem zawsze sierscia :) i w tej chwili Panowie przestali pisac protokół wybałuszyli oczy i w koncu przestali siedziec wyprostowani jak struny i zaczeli pic kawe :P Wychodzili oczywiscie plecami do ściany poruszajac sie bardzo wolno :)
Avatar użytkownika
Amelka85
 
Posty: 39
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-01-07, 14:01
psy: Berneński Pies Pasterski
Hodowla: Opolskie Bernesy

Re: Jak reagujecie na dziwne komentarze ludzi?

Postprzez Małgorzata » 2013-01-18, 15:17

No i kto w takiej sytuacji miał (W)władzę? Myślę, że w takiej sytuacji lepsze imię dla Tili to Władzia!
Avatar użytkownika
Małgorzata
 
Posty: 285
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-12-01, 10:40
Lokalizacja: Wałbrzych
psy: Bazyli - DSPP
Hodowla: Salto Neris

Re: Jak reagujecie na dziwne komentarze ludzi?

Postprzez Milenka » 2013-01-18, 15:59

Jak szłam na spacerek z moim Balu, rto mijała nas mama z dwójką dzieci na oko( maluchy) 5 i 7 lat i jedno do drugiego krzyczy :" Patrz, patrz jaki ładny piesek, jak lessi <haha> Nie wiem w czym im balu mógł przypominac lessi :radocha: słyszałam, że ładny z niego bernardyn ;)
A jak byłam kiedys sama w domu, przyszli panowie z energetyki wymieniac licznik, Balu bacznie ich obserwował, miał jakieś 5 miesięcy wtedy, też się bali i mysleli, że to dorosły pies ;) a najbardziej mnie śmieszył widok ludzi jak im mówiłam, że to 5 miesięczne maleństwo jeszcze trochę urośnie:) i tak mój Balu ma 11 miesięcy( w lutym ma urodzinki:)) i osiągnął wzrost ok 74 cm w kłębie:) ot tak:) :radocha2:
Avatar użytkownika
Milenka
 
Posty: 92
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-01-04, 00:26
psy: Balu [*]

Re: Jak reagujecie na dziwne komentarze ludzi?

Postprzez aldonabak » 2013-01-18, 16:53

Diego też już był bernardynem - przez chwilę. Komentarze zdarzają się różne. Co do kontaktów a dziećmi kocha je bardzo i lubi być miziany. Gdy miał jakieś 4-5 miesięcy spotkaliśmy grupkę ludzi (dwie rodziny z 5 dzieci). Jedna z pań powiedziała - ti taki jakiego będziemy mieli i po chwili 5 małych owsików siedziało, leżało i tuliło Diegusia. Ogólnie jest ulubieńcem Pań w każdym wieku. Na osiedlu mamy mały ryneczek. Jesteśmy tam codziennie - po zakupie gazety w kiosku i spacerku kupujemy pieczywo w budce. W dni targowe jest 10-15 sprzedających. Ci, u których robię zakupy znają Diego dobrze, witają się z nim. Od 3 tygodni po kupnie chleba Diego kieruje się do Pani Marii - przemiłej starszej Pani, u której kupujemy owoce i jajka. Diego tuli się i jest miziany. Gdy zakupy trwają dłużej on siedzi albo leczy i cierpliwie czeka. Czasem inna pańcia się pojawi i słodko zagada - przy takim słodziaku nie można inaczej <pies>
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
aldonabak
 
Posty: 297
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-12-11, 20:33
psy: Berneński pasterski

Re: Jak reagujecie na dziwne komentarze ludzi?

Postprzez monika11444 » 2013-01-18, 19:35

A my jak ostatnio szłyśmy po chodniku to spotkałyśmy panią z dzieckiem. i od razu do tego dziecka "uwazaj patrz jaki pies idzie bez kaganca, matko boska takie bydlę to zagryzc może", a ten chlopczyk nie posłuchał mamusi i idzie prosto na nas i mówi bardzo wyskoim tonem "oj jaki piesek, jaki miś, jeju, jeju" a morka na takie wysokie tony to od razu się kładzie na plecach łapami do góry i żeby ją miziać po brzuchu i tak też zrobiła, pani się drze : "matko boska, wracaj tu, kto bedzie jezdził po szpitalach z tobą!" a chłopczyk przyszedł, małą wymiział i się skonczyło tak że pani zdjęcia im robiła i sama nie mogła się od mojej suni odkleić, tylko ciągle ją przytulała i głaskała i mówiła :nie do wiary jaki łągodny bernardyn" :radocha:
monika11444
 
Posty: 120
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-05-13, 18:11
psy: Nasza pociecha Moria:)

Re: Jak reagujecie na dziwne komentarze ludzi?

Postprzez Solonek » 2013-01-18, 20:35

Sonia tylko raz została nazwana bernardynem :-D tak to zazwyczaj pytają się, jaka to rasa.
Mam w zwyczaju puszczać Sonię ze smyczy, kiedy to jest tylko możliwe (byle z dala od ulicy). Chodzimy do moich rodziców taką ścieżką przez łąki, często uczęszczaną przez ludzi (ot taki skrót, co by na około nie drałować). Dzisiaj przed nami pojawiła się pani ciągnąca na sankach dziewczynkę, na oko 4 latka. Staram sie zawsze w takich sytuacjach uprzedzać, że Sonia nie jest agresywna, więc z daleka krzyknęłam "prosze się nie bać, nic nie zrobi". Pani się tylko uśmiechnęła a dziewczynka oglądała sie za nami jeszcze kawał drogi :-D jak wracałyśmy do domu spotkałyśmy tam 2 dziewczyny, tak mniej więcej 13-letnie. Jedna oniemiała na widok Sonii - z zachwytu. "Jaki piękny pies!", na co ja zapytałam się czy ma ochotę ją pogłaskać. To jedna z moich metod mająca na celu ograniczenie lękliwości. Staram się, żeby obcy ludzie próbowali ją przekonać, że nie ma się czego bać.
Avatar użytkownika
Solonek
 
Posty: 395
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-10-14, 02:38
Lokalizacja: Wrocław
psy: Sonia

Re: Jak reagujecie na dziwne komentarze ludzi?

Postprzez lukasz_s11 » 2013-11-18, 23:26

A ja na pytanie "jaka to rasa?" odpowiadam "niedźwiedź brunatny". Niektórzy robią poważne miny i przytakują, jakby znali dobrze taką rasę :-)
Avatar użytkownika
lukasz_s11
 
Posty: 9
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-11-18, 09:47
Lokalizacja: Żórawina k/Wrocławia
psy: Dali, Dora
Hodowla: Alpejski Skarb FCI

Re: Jak reagujecie na dziwne komentarze ludzi?

Postprzez Ella » 2013-11-18, 23:42

My się spotykamy ze zwykle miłymi komentarzami,a niedawno starsza pani na widok Jokusi miłym glosem:"jaki piękny pies,duży,takie różne teraz psy są,a ten wielki jak ...krowa" :mrgreen:

Zaniemówiłam,bo takie porównanie po raz pierwszy słyszałam :lol: :lol: :lol:
Avatar użytkownika
Ella
 
Posty: 1797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-01, 01:57
Lokalizacja: Czeladź(Śląskie)
psy: JOKASTA i BAILA MORENA (DSPP)
Hodowla: Swiss Diamond FCI

Re: Jak reagujecie na dziwne komentarze ludzi?

Postprzez agusia_x » 2013-11-19, 09:34

Ja ostatnio na szkoleniu spotkałam się ze stwierdzeniem, że Fionka na pewno jest bez rodowodu, bo ma za wąską strzałkę na głowie. Stwierdziła to pani, która kiedyś miała berneńczyki :P
Avatar użytkownika
agusia_x
 
Posty: 108
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-05-11, 10:55
Lokalizacja: Rybnik
psy: BPP - Fiona z Breńskiej Fanaberii

Re: Jak reagujecie na dziwne komentarze ludzi?

Postprzez mamagu » 2013-11-19, 15:21

Kiedyś jedna Pani opisała Frodo (Duży Szwajcarski Pies Pasterski), innej Pani, że to taki łaciaty rottweiler! :sciana:
Avatar użytkownika
mamagu
 
Posty: 282
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-07-20, 12:52
Lokalizacja: Zielona Góra
psy: DSPP BINGO (FRODO) 25.08.2012
Hodowla: CZANDORIA

Re: Jak reagujecie na dziwne komentarze ludzi?

Postprzez Anna Rozalska » 2013-11-19, 16:16

U nas nagminnie są komentarze typu: przepraszam czy to pies czy niedzwiedz albo czy ma Pani pozwolenie na trzymanie w mieście niedzwiedzia?
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Jak reagujecie na dziwne komentarze ludzi?

Postprzez Daria_S » 2013-11-19, 20:44

Anna Rozalska napisał(a):U nas nagminnie są komentarze typu: przepraszam czy to pies czy niedzwiedz albo czy ma Pani pozwolenie na trzymanie w mieście niedzwiedzia?

Hahaha Mam nadzieję że odpowiadasz coś w tym syulu " Tak - Mam pozwolenie od głównego leśniczego Wa-wy - Pani H. Gronkiewicz Waltz <hahaha>
Daria_S
 
Posty: 15
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-11-19, 20:36
psy: Ola Tosia

Re: Jak reagujecie na dziwne komentarze ludzi?

Postprzez Anna Rozalska » 2013-11-20, 08:30

Ostatnio właśnie tak odpowiedziałam panu, który specjalnie zatrzymał się samochodem, że to już dorosła niedzwiedzica.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Jak reagujecie na dziwne komentarze ludzi?

Postprzez SwissW » 2013-11-20, 14:49

Glupota ludzka nie ma granic <hahaha>
Avatar użytkownika
SwissW
 
Posty: 1584
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-02-09, 14:04
Lokalizacja: Zegrze
psy: Bobi i Riko

Re: Jak reagujecie na dziwne komentarze ludzi?

Postprzez Erica » 2013-11-20, 23:44

Czytając Wasze wypowiedzi uśmiałam się serdecznie ! Ja z moją Ericą również spotykam się z różnymi komentarzami - zwykle są bardzo pozytywne. Pierwszego dnia pobytu u nas Ericzki, gdy niosłam ją na rękach do domu moja sąsiadka na nasz widok mówi - Oooo, macie nowego psa ! Duży będzie ! Ja na to że tak - będzie większy od poprzedniego ( a była to malutka kundelka), a sąsiadka - a to na pewno będzie szczekał ! Ja mówię, może nie będzie... I miałam rację. Erica mieszka z nami już prawie 18 m-cy i jest najcichszym psem w naszym bloku. mamy piętro niżej 2 kundelki, które całymi dniami ujadaja na balkonie, jednak moja sunia totalnie je olewa. Nie reaguje na ich szczekanie. Na spacerach jest podobnie. jak jakiś szczekacz na nas ujada - Erica przystaje i patrzy się bez jednego szczeknięcia jak na głupka - jakby chciała im powiedzieć - co się drzesz ? Śmieszą mnie paniusie z yorkami które nas nie znają i schodzą nam z drogi. A z drugiej strony znamy kilka yorków i nawet chichuauę które się bawią z Ericą. Biegają jak szalone, a Erica razem z nimi. Ona nie zdaje sobie sprawy z tego, że jest taka duża. U mnie na osiedlu Erica jest jedynym berneńczykiem i powiem, że miło mi jak się przechodnie nią zachwycają, że taka ładna, że ma taką piękną lśniącą sierść. Jak wracamy ze spacerów, często idą z nami dwaj koledzy Kay i Kris - przepiękne colie - wtedy nie ma osoby, która nie obejrzałaby się za nami z komentarzem - jakie piękne psy.
Ogólnie Erica jest ulubienicą sąsiadek, które nie przejdą, aby jej nie pogłaskać. Gdy wychodzimy z klatki a Panie siedzą akurat na ławce - Erica podchodzi, kładzie swój wielki łeb na kolanach i czeka na głaskanie.
Avatar użytkownika
Erica
 
Posty: 7
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-02-25, 22:06
Lokalizacja: Stalowa Wola
psy: Erica - Berneński Pies Pasterski
Hodowla: z hodowli Trójkolorowa Radość

Re: Jak reagujecie na dziwne komentarze ludzi?

Postprzez majaimonika » 2013-11-20, 23:59

Cudne, nasza Buba, gdy przyjeżdżają znajomi z małymi psami ( bolończyk, shih tzu) kładzie się na ziemi, żeby nie przestraszyć swoją posturą :] . Generalnie to są psy, które szczekają tylko w określonych sytuacjach. Ale urodą i inteligencją biją na głowę wszystkie rasy.
Avatar użytkownika
majaimonika
 
Posty: 154
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-05-20, 21:11
Lokalizacja: Radom
psy: Bright Alpejska Kraina Szczęścia, Ibiza Miłość w t
Hodowla: Miłość w tricolorze

Re: Jak reagujecie na dziwne komentarze ludzi?

Postprzez Erica » 2013-11-21, 14:51

Coś w tym jest bo moja Erica podobnie - schodzi do parteru jak wita się z yorkami. Komicznie to wygląda.
Avatar użytkownika
Erica
 
Posty: 7
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-02-25, 22:06
Lokalizacja: Stalowa Wola
psy: Erica - Berneński Pies Pasterski
Hodowla: z hodowli Trójkolorowa Radość

Re: Jak reagujecie na dziwne komentarze ludzi?

Postprzez Tequila85 » 2013-11-22, 16:05

"Mamo Mamo zobacz ten piesk wygląda jak zakonnica!"

lub Mamo a co to za rasa? (na naszego DSPP) Mama: Berneczyk!, Dziecko: Mamo ale bernenczyki maja dlugie wlosy!: Mama wyraznie skonfudowana, ale oczywiscie zawsze musi miec racje: bo to jest bernenczyk ciepłolubny, w innych krajach gdzie jest snieg maja dlugie wlosy ( jakby u nas sniegu nie bylo...)

A tak btw wczesniejszej dyskusji, prawo prawem a kultura kultura. Np prawnie w na terenie Warszawy dopuszcza sie zwolnienie psa ze smyczy na terenach malo uczeszczanych, pod warunkiem utrzymywania psa pod kontrolą. To samo tyczy sie terenow prywatnych np pol i nieuzytkow. Nigdy nie przymuszalam nikogo do zaznajomienia sie z psem, rozumiem ludzi ktorzy sie boja, wkurzaja mnie wlasciciele ktorzy z daleka wolaja on jest lagodny, ale do jasnej ciasnej nie bede tolerowac atakow agresji prob zastrasznia tylko z tego powodu ze mam psa. Jakis czas temu babcia z tlustym wnusiem uciekla na trawnik jak szlam chodnikiem z psem przy nodze wykrzykujac ze smiem z psem po chodniku chodzic. Na co odparlam ze przeciez zmiescimy sie oboje i po co straszy dziecko. W tym samym momencie z samochodu zaparkowanego w polowie na chodniku (oj nieladnie) inni dziadkowie choc pasuje mi inne okreslenie ale nie chce byc posadzana o obrazę, zaczeli wykrzykiwac do mnie jak ja taka i owaka smiem chodzic z takim bydlakiem w okolicach szkoly. Oczywisice odwaga tych ludzi ograniczala sie do otwarcia szyby a kiedys ie do nich odwrocilam szybkiego zakrecenia.
Bylam juz pozatym wywyzana od debilek i kretynek moj pies byl kopniety (przez innego wlasciciela psa kiedy ja zabieralam mojego i to wcale nie bylo obrona lecz atak) byla proba pobicia mnie kiedy szlam po psa ktory zamarudzil z innym psem, dzieki Bogu maz zdazyl dobiec, w mojego psa pani z yorkiem na reku rzucala sniezkami zeby go sprowokowac uderzyla go torba (byl na smyczy caly czas), a kiedy wreszcie maz sie zdenerwowal i dosadnie jej odpowiedzial zeby sie odczepila, bylismy przesladowani przez tych ludzi, ktorzy nam poporstu grozili pobiciem. I co zglosisz sprawe na policje to odrazu jestes przegrany bo masz psa? A jak duzy to napewno zabojca dzieciojad wsciekly? Nie licze juz nieskonczonych uwazaj bo cie zje, uciekaj odejdz itd. Nigdy nie zlamalismy przepisow ktore spoczywaja na wlascicielu. Ludzie sie nie boja oni sa chorzy i to jest naprawde smutne
Avatar użytkownika
Tequila85
 
Posty: 45
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-06-08, 20:54
psy: West Bentley Caveat Actor

Re: Jak reagujecie na dziwne komentarze ludzi?

Postprzez Ella » 2013-11-23, 11:33

To nie tylko smutne ale i przerażające :shock:
Nam na szczęście takie historie się nigdy nie zdarzyły.
Najbardzie drastyczna sytuacja miała miejsce,gdy pani będąca w ogrodzie z niewiadomej przyczyny zawołała do mnie z nieukrywaną niechęcią:"chodzicie tu z tymi bydlakami,a te srają tylko i szczają!"
Dodam,że Joka szła przy nodze na smyczy,a szłyśmy drogą publicznego użytku,a do smyczy mam na stałe przyczepiony pojemniczek z woreczkami na psie kupki,którego,jako jedna z nielicznych używam ;> ,nie omieszkałam pani grzecznie lecz dosadnie zwrócić uwagi,że nie powinna słownie atakować przechodniów i że następnym razem wezwę policję,jeśli będzie robić bez powodu awanturę.
Nie wiem czy pani ma daleko posuniętą sklerozę,ale kilka tygodni później,gdy szłyśmy tą samą drogą i pani znowu była w swoim ogródku ,usłyszałam-"O,jaki piękny,duży pies" :shock: :radocha: :radocha: :radocha:
Avatar użytkownika
Ella
 
Posty: 1797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-01, 01:57
Lokalizacja: Czeladź(Śląskie)
psy: JOKASTA i BAILA MORENA (DSPP)
Hodowla: Swiss Diamond FCI

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Berneński Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron